Clicks25
lt.news

Vigano žino, kodėl Summorum Pontificum turi pranykti

Arkivyskupas Carlo Maria Vigano birželio 9 d. pareiškime pakomentavo numatomą Summorum Pontificum panaikinimą.

Savo tekste jis nenori atsakyti į klausimą, kodėl padaugėjus pašaukimų ir tikinčiųjų, Pranciškus nori padaryti Romos apeigų katalikų gyvenimą apgailėtiną.

Viganò pastebi, kad eretikai ir ištvirkėliai, kurie šiuo metu turi valdžią Bažnyčioje, netoleruos, kad jų klaidas ir apgailėtiną gyvenimą būdą kvestionuotų pamaldžių tikinčiųjų ir dvasininkų, neturinčių gynėjų, mažuma.

Toleruoti katalikus jiems būtų „kaip pralaimėjimas“, kuris yra pakeliamas tik tuo atveju, jei jis apsiriboja mažomis „nostalgiškų pagyvenusių žmonių“ ar „ekscentriškų estetų grupėmis“, - aiškina Viganò.

Jis žino, kad „tie, kurie nėra atėję iš Dievo“, nekenčia visko, kas mena epochą, kai Bažnyčią valdė katalikų ganytojai. Todėl jam neįmanoma sujungti dviejų priešingų garbinimo formų - Romos apeigų ir Novus Ordo - vardan „liturginės išraiškos daugybės“.

Šis bandymas jau buvo įvykdytas pseudoreformacijos metu, prisimena Viganò, kai protestantai toleravo tam tikrus liturginius papročius, kurie buvo įsišakniję žmonėse, bet tik trumpam, nes tie pamaldumai mūsų Marijai, tos lotyniškos giesmės, tie varpai skambėjo, kurie skambėjo po pašventinimo, turėjo išnykti, nes jie išreiškė Tikėjimą, prieš kurį Liuterio pasekėjai protestavo („protestantai“).

#newsVjqgakcqmz