Clicks312
ľubica
12

Ruské rakety na Islamský štát - aktualizované

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že štyri ruské vojnové lode zasiahli v noci nadnes v Sýrii infraštruktúru Islamského štátu (IS). Strely zasiahli dielne na výrobu granátov a výbušných zariadení, veliteľské centrá, muničné sklady, sklady pohonných hmôt a výcvikové tábory, uvádza sa podľa agentúry Reuters v dnešnom vyhlásení na webovej stránke ministerstva obrany.

Agentúra Interfax dnes citovala vyhlásenie hlavného veliteľa ruského vojenského letectva Viktora Bondareva, ktorý spresnil, že od 30. septembra, keď sa začala ruská operácia v Sýrii, ruské lietadlá zasadili objektom IS spolu 112 vzdušných úderov.

Bondarev doplnil, že všetky vypálené bomby a rakety zasiahli určený cieľ. Každej akcii podľa neho predchádza dôsledná príprava posádky alebo obsluhy.

“Študujeme údaje získané z dronov, ako aj snímky vesmírnej rozviedky,” uviedol. Spresnil, že po návrate z misie sa vyhodnocuje úspešnosť každej z posádky lietadiel, okrem iného aj na základe záberov z družíc, bezpilotných lietadiel a údajov vojenskej rozviedky.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov podľa agentúry RIA Novosti uviedol, že Rusko konzultuje trajektóriu okrídlených rakiet vypaľovaných z vojnových lodí Kaspickej flotily s Irakom a Iránom.

Bondarev zdôraznil, že počas ruských leteckých operácií v Sýrii nebol zasiahnutý nijaký civilný objekt.

Sýrska opozícia i západné štáty však tvrdia opak: podľa nich došlo k obetiam na životoch z radov civilistov, ako aj k zásahu pozícií umiernenej sýrskej opozície, ktorá bojuje proti režimu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Dve ruské helikoptéry Mi 24 zaútočili na pozície islamistov. Ako útok prebiehal si môžete pozrieť vo videu tu:

Rusko pred niekoľkými dňami začalo letecké útoky proti islamskému štátu v Sýrii. Podľa sýrskeho veľvyslanca v Moskve Riada Haddada, ruská nálety už zničili 40% infraštruktúry islamského štátu.
............................

11.10 2015

Ruské bombardéry Su-24M zlikvidovali veľkú opevnenú oblasť bojovníkov Islamského štátu v sýrskej provincii Aleppo (Halab). Túto správu oznámil v sobotu oficiálny hovorca ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov

“Bombardéry Su-24M zaútočili na veľkú opevnenú oblasť bojovníkov východne od obce Tel-Alia v provincii Aleppo. V tomto mieste sa nachádzali vopred zriadené palebné body, pozície minometného delostrelectva a okrem toho aj skryté sklady munície a potravín,” povedal Konašenkov.

Ilustračné foto

Od 30. septembra Rusko na žiadosť prezidenta Bašára al-Asada začalo vykonávať bodové letecké údery na objekty Islamského štátu v Sýrii, s využitím útočných lietadiel SU-25, frontových bombardérov SU-24M a SU-34.

Podľa najnovších údajov zasadili vojenské kozmické sily Ruska od začiatku operácie 140 úderov teroristom vrátane veliteľských stanovíšť, cvičných táborov a muničných skladov. Okrem toho, štyri lode Kaspické flotily uskutočnili 26 štartov križujúcich rakiet po pozíciách bojovníkov Islamského štátu v Sýrii. Presnosť zásahu cieľov predstavovala maximálne 5 metrov.

Ciele sú vyberané na základe údajov rozviedky Ruska, Sýrie, Iraku a Iránu.

Veľvyslanec Sýrie v Rusku Riad Haddad už skôr potvrdil, že údery sú vykonávané práve proti teroristickým ozbrojeným skupinám, a nie proti opozícii alebo civilnému obyvateľstvu. Podľa jeho slov ruské letectvo už značne poškodilo okolo 40% infraštruktúry IS.

Výsledky AirStik vykonanej Su-34 bombardérov proti ISIS veliteľského centra v provincii Raqqah

Dôsledky leteckých úderov na akumuláciu vojenskej techniky

Teroristi sa sťahujú do bezpečnejších oblastí alebo dezertujú

Bojovníci teroristických skupín Islamský štát v Sýrii sú značne demoralizovaní a snaží sa náhlivo obnoviť bojaschopnosť svojich banditských útvarov, oznámil novinárom v sobotu oficiálny hovorca ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov

“Podľa údajov rádiových odposluchov majú bojovníci značný nedostatok zbraní, munície, palív a mazív. Časť bojovníkov je demoralizovaná a aktívne opúšťa oblasti bojových akcií, mieri na východ a severovýchod,” povedal Konašenkov.

V súčasnej dobe možno pozorovať prakticky na celom území Sýrie “aktívny presun” zbraní, vojenskej techniky a dopravných prostriedkov s muníciou, ktorej cieľom je “narýchlo obnoviť bojaschopnosť banditských útvarov ISIL,” dodal Konašenkov.

www.hlavnespravy.sk/…/693621
............................................................................
12-10-2015

Teroristi z ISIL sa presúvajú k tureckým hraniciam. Obyvateľstvo naberá odvahu...presnejšie: Teroristi z ISIL sa presúvajú na svoje domovské základne v Turecku-členskej krajiny NATO.

Damask 12. októbra 2015 (HSP/Sputnik/Foto:internet)

Ruské stíhacie bombardéry Su-34 zlikvidovali výcvikový tábor bojovníkov IS v sýrskej provincii Idlíb, oznámil oficiálny hovorca ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

“Bombardéry Su-34 zaútočili na tábor bojovníkov v okolí mesta Mastumu v provincii Idlíb. Podľa údajov rozviedky používala tento tábor skupina Isil ako zberný tábor určený pre bojovníkov prichádzajúcich z iných krajín,” povedal ruský generál.

SU-30

Podľa jeho slov prebiehal v tomto tábore “doplňujúce výcvik teroristov podľa programov špeciálnej taktiky a kladenie mín a organizácie explózií pod vedením skúsených inštruktorov”

Po úspechoch sýrskych ozbrojených síl odchádza veľké množstvo teroristov zo Sýrie a mieri k tureckej hranici, oznámil novinárom hovorca ozbrojených síl Sýrie, generál Ali Maihub.

“Úspechy, ktoré dosiahli naše ozbrojené sily od začiatku operácie, sústredené údery zo vzduchu a tiež delostrelecká paľba na systém riadenia a velenia ozbrojených teroristov podlamujú ich ducha. Mnohí z nich odchádzajú k tureckej hranici,” oznámil hovorca sýrskych ozbrojených síl.

Okrem toho povedal, že v dedine Armanaz a v obciach provincie Idlíb “sa konali demonštrácie, ktorých účastníci žiadali bojovníkov, aby tieto obce opustili”.

V posledných dňoch podnikajú teroristi pokusy o presun k línii dotyku so sýrskou armádou muníciu a zbrane z provincie Rakka, oznámil v pondelok novinárom oficiálny hovorca ruského ministerstva, generálmajor Igor Konašenkov.

“V posledných dňoch podnikajú teroristi zúfalé pokusy o presun k línii dotyku so sýrskymi ozbrojenými silami munície, zbraní, paliva a materiálno-technického vybavenia z provincie Rakka”, zdôraznil ruský generál.

Podľa jeho slov bola značná časť zásob zbraní, munície a paliva teroristov IS na línii dotyku so sýrskou armádou zlikvidovaná v dôsledku bodových úderov ruského letectva.

Stíhačky Su-30 boli zaradené do ruskej leteckej skupiny na území Sýrie, oznámil oficiálny hovorca ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

Podľa jeho slov zabezpečujú krytie všetkých letov ruského úderného letectva v Sýrii stíhačky Su-30.

“Prostriedky ruskej vzdušnej a vesmírnej rozviedky nepretržite zisťujú nové objekty teroristickej infraštruktúry ISIL na území Sýrskej arabskej republiky, aby sa potom mohli stať terčom ruskej leteckej skupiny,” povedal Konašenkov.

V Sýrii podnikajú bojové lety, ktorých cieľom sú objekty teroristické skupiny Islamský štát v provinciách Homs, Hama, Latákíja a Idlíb, lietadlá SU-24M, Su-25SM a Su-34.
www.hlavnespravy.sk/…/694495

17.10.2015

Od začiatku vzdušnej operácie vzdušných a kozmických síl RF v Sýrii bolo vykonaných takmer 670 bojových letov, z toho 115 v noci. Za účelom zásahu najdôležitejších objektov IS boli nasadené rakety s plochou dráhou letu Kaliber, cituje piatkové vyhlásenie náčelníka Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF generálplukovníka Andreja Kartapolova ruský Sputnik.

“Za posledný týždeň (v Sýrii) sa situácia dosť značne zmenila. Súvisí to predovšetkým s výsledkami úderov ruskej leteckej skupiny na objekty teroristickej organizácie ISIL”, povedal Kartapolov.

Na snímke z videa dym stúpa po leteckom útoku ruských vzdušných síl v meste Latamna v sýrskej provincii Hamá. Ilustračné foto

“Podľa odhadu Generálneho štábu Ozbrojených síl RF sa v dôsledku leteckých úderov podarilo podstatne narušiť systém zásobovania a riadenia teroristických oddielov,” zdôraznil Kartapolov.

V priebehu uplynulého týždňa bolo uskutočnených 394 bojových letov, v dôsledku čoho bolo zničených 46 riadiacich stanovíšť a spojovacích uzlov, 6 závodov a dielní na výrobu výbušnín, 22 rôznych skladísk paliva a majetku a 272 miest sústredenia bojovníkov, opevnených bodov a poľných táborov.

Demoralizovaní ozbrojenci IS masovo dezertujú pod údermi Leteckých a kozmických síl RF

Podľa údajov Generálneho štábu RF, medzi bojovníkmi IS v Sýrii rastie nespokojnosť s poľnými veliteľmi, dezertérstvo sa z jednotlivých prípadov stáva masovým.

“Väčšina banditských útvarov je demoralizovaná. Medzi bojovníkmi rastie nespokojnosť s poľnými veliteľmi, dochádza k prípadom neposlušnosti.Dezertérstvo mení svoju povahu z jednotlivých prípadov na masové,” povedal Kartapolov na brífingu pre vojenských atašé a novinárov.

Bojovníci extrémistického hnutia IS utiekli z bojiska v Bajdží na severe irackejprovincie Saladdina, oznámilo vydanie Iraqi News s odvolaním sa na zdroj, ktorýnechcel uviesť svoje meno.

Podľa informácií zdroja, 14 zbehnuvších bojovníkov bolo popravených na rozkazpredákov zoskupenia. Dodal tiež, že sami predáci “žijú v strachu, a väčšina znich utiekla do provincie Ninive“.

Oficiálny hovorca Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov už skôr vyhlásil, že bojovníci IS ustupujú pod údermi ruského letectva a sýrskejarmády.

Rusko zasadzuje v Sýrii údery len na objekty teroristov

“Na základe výzvedných údajov a informácií z bagdadského centra bola vyrobená mapa s podrobne označenými oblasťami, dobytými Isil”, oznámil Kartapolov.

Podľa jeho slov, sa Rusko neraz obrátilo cez rôzne kanály, vojenské a diplomatické, so žiadosťou o poskytnutie konkrétnych údajov o miestach dislokácie oddielov teroristických organizácií.

“Keď sme nedostali súradnice ISIL, obrátili sme sa na našich partnerov so žiadosťou o poskytnutie údajov o oblastiach s umiernenou opozíciou. Bohužiaľ, sme dodnes nedostali jasnú odpoveď na žiadnu z našich otázok,” zdôraznil náčelník správy.

Bojovníci IS sa zriekli vytvorenia veľkých skladísk zbraní

Výzvedné údaje ukazujú, že bojovníci IS sa zriekli praxe vytvárania veľkých skladísk zbraní, munície a paliva v Sýrii.

“Bojovníci rozptyľujú svoje sily, pokúšajú sa ukryť v ťažko prístupnom horskom a lesnatom teréne, a tiež v osadách,” povedal Kartapolov zahraničným vojenským pridelencom a novinárom.

“V dôsledku úderov ruského letectva bola porušená infraštruktúra bojovníkov v provinciách Idlib, Aleppo, Homs a v severných okresoch Latakia,” podotkol Kartapolov.

Čudné bombardovanie na sýrsko-jordánskej hranici

“Ďalší zaujímavý fakt. Na sýrsko-jordánskej hranici, neďaleko mesta Herbet-Gezala sme objavili trosky hospodárskych stavieb zničeného v dôsledku bombardovania,” povedal generál Kartapolov.

Podľa jeho slov, “ruská lietadlá tam nikdy nasadené neboli, rovnako ako, podľa našich informácií, sýrske letectvo”.

“Na tomto území nikdy nepôsobili teroristi ISIL, viac než to, od roku 2013 je táto oblasť pod kontrolou Sýrskej slobodnej armády,” vysvetlil Kartapolov. Ukázal prítomným fotografie oblasti so stopami po bombardovaní. “Na týchto snímkach vidíte, že okolo týchto záhradníckych domčekov nie sú žiadne stopy po vojenskej činnosti, nie sú tu zákopy, nie sú tu stopy po vojenskej technike, rovnako ako sa tu nenachádza samotná táto technika. Sú to obyčajné záhrady a polia so stavbami na poľnohospodárske náradie,” povedal generál.

“Načo bolo dobré ich ničiť? Vzniká dojem, že nejakí letci cvičili alebo zasadzovali údery, aby hlásili veleniu splnenie bojovej úlohy,” uzavrel Kartapolov.

Jednotný front boja s IS neexistuje: bojujú proti nemu vládne vojská Sýrie aIraku, medzinárodnej koalície v čele s USA, a tiež Kurdi a libanonské a irackéšiitské dobrovoľnícke milície.

Pritom koalície v čele s USA zasadzuje od septembra 2014 údery po pozíciáchIS v Sýrii bez rozhodnutia BR OSN a nekoordinuje svoje akcie so sýrskymiúradmi. Od 30. septembra začalo Rusko na žiadosť prezidenta Assadomzasadzovať bodové letecké údery po objektoch Islamského štátu v Sýrii zapoužitia bojových lietadiel Su-25 a frontových bombardérov Su-24M a Su-34, ktoré chránia zo vzduchu stíhačky Su-30SM.
..........................................
17.10.

Od začiatku vzdušnej operácie vzdušných a kozmických síl RF v Sýrii bolo vykonaných takmer 670 bojových letov, z toho 115 v noci. Za účelom zásahu najdôležitejších objektov IS boli nasadené rakety s plochou dráhou letu Kaliber, cituje piatkové vyhlásenie náčelníka Hlavnej operatívnej správy Generálneho štábu Ozbrojených síl RF generálplukovníka Andreja Kartapolova ruský Sputnik.

“Za posledný týždeň (v Sýrii) sa situácia dosť značne zmenila. Súvisí to predovšetkým s výsledkami úderov ruskej leteckej skupiny na objekty teroristickej organizácie ISIL”, povedal Kartapolov.

Na snímke z videa dym stúpa po leteckom útoku ruských vzdušných síl v meste Latamna v sýrskej provincii Hamá. Ilustračné foto

“Podľa odhadu Generálneho štábu Ozbrojených síl RF sa v dôsledku leteckých úderov podarilo podstatne narušiť systém zásobovania a riadenia teroristických oddielov,” zdôraznil Kartapolov.

V priebehu uplynulého týždňa bolo uskutočnených 394 bojových letov, v dôsledku čoho bolo zničených 46 riadiacich stanovíšť a spojovacích uzlov, 6 závodov a dielní na výrobu výbušnín, 22 rôznych skladísk paliva a majetku a 272 miest sústredenia bojovníkov, opevnených bodov a poľných táborov.

Demoralizovaní ozbrojenci IS masovo dezertujú pod údermi Leteckých a kozmických síl RF

Podľa údajov Generálneho štábu RF, medzi bojovníkmi IS v Sýrii rastie nespokojnosť s poľnými veliteľmi, dezertérstvo sa z jednotlivých prípadov stáva masovým.

“Väčšina banditských útvarov je demoralizovaná. Medzi bojovníkmi rastie nespokojnosť s poľnými veliteľmi, dochádza k prípadom neposlušnosti.Dezertérstvo mení svoju povahu z jednotlivých prípadov na masové,” povedal Kartapolov na brífingu pre vojenských atašé a novinárov.

Bojovníci extrémistického hnutia IS utiekli z bojiska v Bajdží na severe irackejprovincie Saladdina, oznámilo vydanie Iraqi News s odvolaním sa na zdroj, ktorýnechcel uviesť svoje meno.

Podľa informácií zdroja, 14 zbehnuvších bojovníkov bolo popravených na rozkazpredákov zoskupenia. Dodal tiež, že sami predáci “žijú v strachu, a väčšina znich utiekla do provincie Ninive“.

Oficiálny hovorca Ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašenkov už skôr vyhlásil, že bojovníci IS ustupujú pod údermi ruského letectva a sýrskejarmády.

Rusko zasadzuje v Sýrii údery len na objekty teroristov

“Na základe výzvedných údajov a informácií z bagdadského centra bola vyrobená mapa s podrobne označenými oblasťami, dobytými Isil”, oznámil Kartapolov.

Podľa jeho slov, sa Rusko neraz obrátilo cez rôzne kanály, vojenské a diplomatické, so žiadosťou o poskytnutie konkrétnych údajov o miestach dislokácie oddielov teroristických organizácií.

“Keď sme nedostali súradnice ISIL, obrátili sme sa na našich partnerov so žiadosťou o poskytnutie údajov o oblastiach s umiernenou opozíciou. Bohužiaľ, sme dodnes nedostali jasnú odpoveď na žiadnu z našich otázok,” zdôraznil náčelník správy.

Bojovníci IS sa zriekli vytvorenia veľkých skladísk zbraní

Výzvedné údaje ukazujú, že bojovníci IS sa zriekli praxe vytvárania veľkých skladísk zbraní, munície a paliva v Sýrii.

“Bojovníci rozptyľujú svoje sily, pokúšajú sa ukryť v ťažko prístupnom horskom a lesnatom teréne, a tiež v osadách,” povedal Kartapolov zahraničným vojenským pridelencom a novinárom.

“V dôsledku úderov ruského letectva bola porušená infraštruktúra bojovníkov v provinciách Idlib, Aleppo, Homs a v severných okresoch Latakia,” podotkol Kartapolov.

Čudné bombardovanie na sýrsko-jordánskej hranici

“Ďalší zaujímavý fakt. Na sýrsko-jordánskej hranici, neďaleko mesta Herbet-Gezala sme objavili trosky hospodárskych stavieb zničeného v dôsledku bombardovania,” povedal generál Kartapolov.

Podľa jeho slov, “ruská lietadlá tam nikdy nasadené neboli, rovnako ako, podľa našich informácií, sýrske letectvo”.

“Na tomto území nikdy nepôsobili teroristi ISIL, viac než to, od roku 2013 je táto oblasť pod kontrolou Sýrskej slobodnej armády,” vysvetlil Kartapolov. Ukázal prítomným fotografie oblasti so stopami po bombardovaní. “Na týchto snímkach vidíte, že okolo týchto záhradníckych domčekov nie sú žiadne stopy po vojenskej činnosti, nie sú tu zákopy, nie sú tu stopy po vojenskej technike, rovnako ako sa tu nenachádza samotná táto technika. Sú to obyčajné záhrady a polia so stavbami na poľnohospodárske náradie,” povedal generál.

“Načo bolo dobré ich ničiť? Vzniká dojem, že nejakí letci cvičili alebo zasadzovali údery, aby hlásili veleniu splnenie bojovej úlohy,” uzavrel Kartapolov.

Jednotný front boja s IS neexistuje: bojujú proti nemu vládne vojská Sýrie aIraku, medzinárodnej koalície v čele s USA, a tiež Kurdi a libanonské a irackéšiitské dobrovoľnícke milície.

Pritom koalície v čele s USA zasadzuje od septembra 2014 údery po pozíciáchIS v Sýrii bez rozhodnutia BR OSN a nekoordinuje svoje akcie so sýrskymiúradmi. Od 30. septembra začalo Rusko na žiadosť prezidenta Assadomzasadzovať bodové letecké údery po objektoch Islamského štátu v Sýrii zapoužitia bojových lietadiel Su-25 a frontových bombardérov Su-24M a Su-34, ktoré chránia zo vzduchu stíhačky Su-30SM.
................................................................................
15.10.

Bitva bitev na syrském bojišti se blíží: Asad se za pomoci Rusů a Íránu pokusí osvobodit Aleppo. Saudové vyhlásili svatou válku proti „ruským křižákům“. Biblický Armageddon není od Aleppa daleko

VÁCLAV DANDA přináší podstatné informace o stále se zostřujícím konfliktu v Sýrii, který přerůstá v otevřený vojenský střet velmocí a ptá se, zda se stane rozbuškou nedozírných rozměrů

Válka o Sýrii, která od počátku byla válkou mezi Ruskem a Spojenými státy, přechází velmi rychle do přímého střetu velmocí. Stojíme od něj jen krůček. Po nasazení ruského letectva, které již čtrnáct dní decimuje teroristické jednotky bojující proti řádně zvolenému prezidentu Asadovi, osvobozuje syrská armáda krok za krokem stále větší území ovládané vzbouřenci, podporovanými USA.
Zatímco ale Američané postupně ztrácejí (díky prohrám svých "spojenců-nepřátel" z Islámského státu a al-Kájdy) pozice, vstupuje stále více do hry Saudská Arábie, Izrael a Turecko. Všechny zmíněné země na bojiště posílají čím dál více zbraní i jednotek.

Svatá válka proti Rusku

Saudská Arábie, dokonce vyhlásila "svatou válku" proti Rusku. Rusko podle Saudů v Sýrii provádí "křesťanskou křížovou výpravu" (není to pozoruhodné?). Desítky významných saúdskoarabských duchovních tudíž volají po tažení proti největší zemi světa. Skupina imámů žádá "jakoukoliv morální, materiální, politickou a vojenskou" podporu "svaté války" proti syrské vládě a jejím spojencům z Íránu a Ruska.
Aspoň tedy jasně vidíme, na čí straně stojí Spojené státy.

Na bojiště ze Saudské Arábie míří od minulého týdne každý den stovky sofistikovaných amerických zbraní, včetně nejmodernějších protitankových řízených střel TOW. „Nová dodávka 500 protitankových střel TOW byla doručena tento týden povstalcům ze Svobodné syrské armády,” uvedl zpravodaj BBC Frank Gardner. Jednou z hlavních výhod střel TOW je to, že se dají na rozdíl od klasických ručních protitankových raket použít na poměrně velkou vzdálenost. První verzi této zbraně Američané zavedli do výzbroje v roce 1970. Poslední modely jsou vybavené tzv. tandemovou hlavicí. Její první část prorazí pancéřovou stěnu a druhá část hlavice pak exploduje až za stěnou.

Nikdo asi nepochybuje o tom, že se zbraně do Sýrie dostávají minimálně s americkým vědomím. Je to vidět především na případu, v němž se zájmy obou zemí nesešly: Podle posledních zpráv připravují Saudové pro Islamisty do Sýrie i dodávky raket země-vzduch. V této věci ale údajně narážejí na námitky Američanů, kteří se oprávněně obávají, že moderní rakety se dostanou do rukou skupin islamistů, které nemají Američané pod kontrolou, a obrátí se tak proti nim samotným a kromě ruských stihaček půjdou k zemi i americké a izraelské stroje.

Čtěte ZDE: Válečný zločin Američanů v Kunduzu: Byla to vzpoura? Vzkaz Pentagonu? Snaha vyhnat další Afghánce do Evropy? Fotografie civilních obětí v Sýrii se objevily dříve, než ruská letadla vzlétla
Čtěte ZDE: Možná jsme v bodě obratu: Vstupuje Rusko do války s Islámským státem na straně Sýrie? Proč elity EU tak spěchají s přijímáním migrantů? Geniální Putinův tah. Západ hraje vabank

Britové mohou střílet na ruská letadla

Do této napjaté situace přichází zelená pro britské piloty bitevníků nad Sýrií: dostali povolení střílet na ruská letadla. Britské stroje budou za tímto účelem nově vybaveny raketami vzduch-vzduch. Minulý týden to uvedl britský list The Daily Star. Američané se tento týden prozatím s Rusy dohodli. Prý se budou vzájemně informovat, aby nedocházelo ke vzájemným střetům, které by mohly vést ke vzdušným soubojům nad Sýrii. Podle leckterých pozorovatelů však je jen otázkou času, kdy k takovému střetu i přes "preventivní" videokonferenci dojde. Co bude poté asi nikdo nechce ani domýšlet.
Prozatím Rusko postupuje systematicky a nenechává se odvést ničím od svého záměru zničit co největší množství skladů a infrastruktury islamistů, bojujících proti Asadovi. Každý den zasahuje přesnými údery desítky cílů. Jsou to tvrdé rány teroristickým jednotkám podporovaným Američany. Celý americký "boj proti ISIS" tím dostává punc nechutné frašky.

Budou Američané schopni "jen tak" hodit ručník do ringu
Za této situace není nijak překvapivé, že Asadovy jednotky postupně osvobozují stále větší území ovládnuté teroristy. Rozhodující bitva však čeká v nejbližší době především syrskou armádu. Tato „bitva bitev“, jak je některými pozorovateli nazývána, chystaná osvobozovací operace největšího syrského město Aleppa, je údajně již přede dveřmi. Ruské letectvo soustavně ničí infrastrukturu islamistů ovládajících tuto skoro dvoumilionovou metropoli Blízkého východu. Aleppo, o které se sváděly ty nejurputnější boje už od starověku a kde docházelo i ke střetům mezi mohamedány a templáři, je prostě znovu (či stále) v centru dění.

Čtěte ZDE: Ruský vstup do války omráčil Západ: Karty jsou znovu rozdány. Asad se pouze brání teroristům. Stvořili je Spojené státy. Putin to říká otevřeně. Kdo bude mít pevnější nervy v syrském pokeru?
Čtěte ZDE: Rusko varuje Spojené státy: Jednáte jako SSSR! Islámský stát je nyní skutečně ohrožen. Zapojí se i Čína? Putin dal Obamovi na vybranou. Opět na pokraji války?

Bitva o Aleppo

Vše nasvědčuje tomu, že obě strany soustředí všechny své síly právě do této rozhodující bitvy. Američané vědí, že pokud se Asadovi podaří osvobodit Aleppo, získá rozhodující opěrný bod k vyčištění a osvobození celé země a k vítěznému ukončení konfliktu. Není proto překvapivé, že obě strany mobilizují, vše co mají k dispozici. Podle blízkovýchodních znalců míří v těchto dnech do oblasti Aleppa na podporu islamistů posily z celého světa a obrovské množství zbraní.
Kromě Američanů, kteří do oblasti posílají své poradce a speciální jednotky, přicházejí na pomoc islámskému státu údajně i speciální síly z Izraele. Islamistické bataliony složené z Turkmenů, Tatarů, Čečenců a Ujgurů, bojující do této doby na straně Kyjeva proti donbaské domobraně, se podle některých zdrojů prý také daly na pochod do Sýrie a míří k Aleppu. Rozhodující silou v této bitvě o „Halal“, jak Arabové Aleppo nazývají, je pomoc Turecké armády a dobrovolníků, kteří již v oblasti v hojné míře operují.

Stojíme před největší bitvou v dosavadní válce o Sýrii

Podle některých zdrojů byly dokonce i sobotní teroristické útoky v Ankaře, které si vyžádaly více než stovku obětí, „akcí pod falešnou vlajkou“ a snahou dostat Turecko do války proti Islámskému státu - a pod touto záminkou současně elegantně zdůvodnit vstup turecké armády do Sýrie. Připomeňme, že jde o největší pozemní vojenskou sílu v regionu, která stojí na syrských hranicích. Pokud by přišla na pomoc islamistům v Aleppu, ležícímu jen 50 km od tureckých hranic, zvrátil by se tím zásadně poměr sil na frontě.
Takže si to shrňme: Proti islamisticko-izraelsko-americké alianci držící Aleppo v kleštích stojí pravidelná syrská armáda, podporovaná ruským letectvem a íránskými šíitskými milicemi - i ty totiž podle nejnovějších zpráv míří po tisících k Aleppu. Kromě nich směřuje na pomoc Asadovi k Aleppu i milice libanonského šíitského Hizballáhu a dokonce i pravidelná íránská armáda. „Rozhodnutí zahájit bitvu o Aleppo bylo učiněno. V Sýrii jsou tisíce Íránců, jejichž role je klíčová,“ prohlásil tento týden jeden z vysokých syrských generálů.

Čtěte ZDE: Rusko mění syrský poker na šachovou partii: Vybuduje Putin leteckou základnu v Latakíji? Američané opět v problémech. "Jejich" Islámský stát dostane skutečného soupeře
Čtěte ZDE: Obama ve zmatku: Ruská přítomnost v Sýrii znamená smrtelné nebezpečí. Je ohrožena válka, Islámský stát i zdroje migrační krize. Putin před branami!

Armageddon není od Aleppa daleko

Zatím je předčasné spekulovat, zda se do „bitvy bitev“ vloží také pravidelná izraelská armáda. V tom případě bychom se mohli stát svědky osudového střetu, jenž by snadno přerostl v konflikt nedozírných rozměrů a s tragickými následky - nejspíš pro nás všechny. Političtí představitelé Izraele přitom hovoří jednoznačně: židovský stát nebude tolerovat íránské síly u svých hranic.
Jak prohlásil tento týden v Jerusalem Times ministr izraelské vlády Juval Steinitz, jeho stát je vážně znepokojen shromažďováním íránských sil v Sýrii u Golanské hranice.„Nikdo nechce v oblasti Golanských výšin vidět ruské síly, ale určitě nechceme u Izraele vidět ani íránské síly,“ uvedl Steinitz. Podle některých blízkovýchodních znalců již z tohoto důvodu započaly přípravy pro izraelskou invazi do Sýrie.
Ať už se tyto hrozby naplní nebo ne, jedno je jisté: Stojíme před největší bitvou v dosavadní válce o Sýrii. Jestli jednotliví aktéři, včetně Turecka a Izraele, půjdou pouze cestou podpory islamistů, dodávkami zbraní a speciálních jednotek (kterou přes halasnou opačnou rétoriku, vtloukanou publiku do hlav mediálním mainstreamem, jdou od počátku), jak to činí dosud, bude konflikt možné udržet pouze na syrském území. Rusko a Írán a hlavně Asad mají jediný cíl osvobodit celé území Sýrie a dosáhnout porážky islamistů podporovaných Američany a jejich spojenci.
Jenže to Amerika nechce. Budou Američané schopni "jen tak" hodit ručník do ringu a smířit se porážkou na Blízkém východě? Těžko. Najdou cestu, jak nadále udržovat rozvleklý "plíživý konflikt" v zemi, jejíž sjednocení ve spojenectví s Ruskem si oni, ani jejich "přátelé ze Zálivu" rozhodně nepřejí? Pokud ne, dost možná se boj o Aleppo stane začátkem, jehož konečné důsledky nejsme schopni ani domyslet.
Modleme se. Biblický Armageddon (neboli Megiddo) je od Aleppa, co by protitankovou střelou dostřelil.

............................................

“Ruská letecká skupina, ktorá sa zúčastňuje protiteroristickej operácie v Sýrii, bola zdvojnásobená a dnes má už 69 lietadiel,” oznámil minister obrany RF armádny generál Sergej Šojgu. Vojaci posielajú odkazy: “za našich a za Paríž”

Letecká “pošta” ruských vojakov. Konkrétne, táto bomba nesie džihádistom odkaz “Za našich”

“Podávam hlásenie za 4 dni práce. Podľa vašich pokynov vykonávajú ozbrojené sily vzdušnú operáciu odplaty s cieľom likvidácie vodcov teroristických organizácií, ich pomáhačov, dezorganizácie riadiacich systémov, takisto zničenie objektov vojenskej ropnej a plynárenskej infraštruktúry IS,” povedal Šojgu vo svojom hlásení vrchnému veliteľovi RF Vladimírovi Putinovi.

Zdôraznil, že “za týmto účelom bol počet strojov leteckej skupiny zdvojnásobený a teraz má 69 lietadiel”.

“Denne sa uskutočňuje 143 vzletov. Námorná skupina sa skladá z desiatich lodí, z toho šesť je v Stredozemnom mori,” povedal minister.

Cez 820 objektov teroristov bolo zničených počas vzdušnej operácie letectva RF v Sýrii za posledné 4 dni, oznámil ďalej minister obrany RF, armádny generál Sergej Šojgu v televízii Rossija-1.

“Celkom vykonalo strategické a pohotovostné taktické letectvo 522 vzletov, bolo odpálených 101 rakiet s plochou dráhou letu zo vzduchu a z mora a bolo zhodených viac ako 1,4 tisíc bômb rôzneho určenia,” povedal Šojgu v hlásení vrchnému veliteľovi, prezidentovi Vladimírovi Putinovi.

“Celkom bolo zasiahnutých 826 objektov nepriateľa,” oznámil Šojgu.

Lode Kaspickej flotily vystrelili 18 rakiet s plochou dráhou letu proti siedmim pozíciám teroristov v Sýrii, v provinciách Rakka, Idlib a Aleppo. Všetky ciele boli zasiahnuté,” povedal Šojgu.

Letci a technici z leteckej základne Hmeimim poslali svoje posolstvo teroristom dostupnou leteckou poštou. Na bombách mali odkaz pre džihádistov v heslách: “Za našich” a “Za Paríž”.

Viac vo videu:

ľubica
Už je tomu vyše roka,kedy americké letectvo začalo bombardovať IS a miesto toho,čo teroristi z islamského štátu ako tomu hovoria sa mali zoznamovať z aláhovým nebom sa trojnásobne rozšírili na sýrskom ùzemí.A tak sa pýtam,čo a koho vlastne amíci bombardovali,keď sa tu zrazu objaví ruské letectvo a za dva týždne zlikviduje skoro polovicu teroristov.Odpoveď je úplne jednoduchá a to,keď Putin jasne …More
Už je tomu vyše roka,kedy americké letectvo začalo bombardovať IS a miesto toho,čo teroristi z islamského štátu ako tomu hovoria sa mali zoznamovať z aláhovým nebom sa trojnásobne rozšírili na sýrskom ùzemí.A tak sa pýtam,čo a koho vlastne amíci bombardovali,keď sa tu zrazu objaví ruské letectvo a za dva týždne zlikviduje skoro polovicu teroristov.Odpoveď je úplne jednoduchá a to,keď Putin jasne povedal,že bez Asada nie je možné IS poraziť.A práve Asad,ktorý mal v minuloročných volbách vyše 88% podporu obyvateľstva bola a je záruka,že ľudia žijúci v miestach pod rôznymi teroristickými skupinami odovzdávajú cenné informácie o pohybe a skladovaní zbraní týchto banditov.Potom musì byť každému jasné komu sýrsky ľud viac dôveruje.
.........................
koment pod

www.hlavnespravy.sk/696827/696827
2 more comments from ľubica
ľubica
Rusi sa ešte pred začatím útokov v Sýrii starostlivo pripravili – ako na presné vojenské operácie, tak – boli predvídaví! – aj na hysterické informačné ataky, ktoré USA a Západ spustili prostredníctvom svojich sponzorovaných neziskoviek a mainstreamových médií – hneď súčasne so začatím leteckých úderov. A chýry zmizli ako dym. Poplašné správy o desiatkach civilných obetí zmizli tak rýchlo, ako …More
Rusi sa ešte pred začatím útokov v Sýrii starostlivo pripravili – ako na presné vojenské operácie, tak – boli predvídaví! – aj na hysterické informačné ataky, ktoré USA a Západ spustili prostredníctvom svojich sponzorovaných neziskoviek a mainstreamových médií – hneď súčasne so začatím leteckých úderov. A chýry zmizli ako dym. Poplašné správy o desiatkach civilných obetí zmizli tak rýchlo, ako sa aj objavili. Rusi vedeli, ako odpovie Washington, Londýn či Berlín a pravidelne zverejňujú všetky podrobnosti a videozáznamy z jednotlivých úderov, zhotovené ruskými vojenskými dronmi. Vždy, 24 hodín denne monitorujú situáciu v oblastiach aktivity islamistov.

.... Rusi ako vždy im prekážajú. Toto svetový líder určite neznesie! Zasahovanie do plánov geopolitického hegemóna sa neodpúšťa. A preto Američania začali „partizánčiť“ na Ukrajine a Kryme, tlačili na pozície Ruska na Kaukaze a na juhu. Nič z toho nevyšlo. Snažili sa zatiahnuť Rusov do konfliktu na Ukrajine. Namiesto toho Rusi sa objavili v Sýrii a vytlačujú odtiaľ Američanov. Vyšmykli sa zo starostlivo pripravenej „ukrajinskej slučky
www.hlavnespravy.sk/…/693659
ľubica
Bojovníci Islamského štátu v Sýrii utrpeli citeľné straty a menia taktiku, rozptyľujú sily a ukrývajú sa v osadách, oznámil v piatok novinárom námestník náčelníka Generálneho štábu OS RF generálporučík Igor Makušev

V týchto podmienkach ruské letectvo zvyšuje aj naďalej intenzitu úderov. Za ciele boli zvolené veliteľské stanovište a spojovacie uzly bojovníkov. Skladisko zbraní a paliva, a tiež …More
Bojovníci Islamského štátu v Sýrii utrpeli citeľné straty a menia taktiku, rozptyľujú sily a ukrývajú sa v osadách, oznámil v piatok novinárom námestník náčelníka Generálneho štábu OS RF generálporučík Igor Makušev

V týchto podmienkach ruské letectvo zvyšuje aj naďalej intenzitu úderov. Za ciele boli zvolené veliteľské stanovište a spojovacie uzly bojovníkov. Skladisko zbraní a paliva, a tiež základne na prípravu teroristov v provinciách Rakka, Latakia, Hama, Idlib a Aleppo.

Ruské letectvo zničilo 60 objektov Islamského štátu v Sýrii za deň.

Ruské letectvo zničilo za posledných 24 hodinách 60 objektov teroristického hnutia Islamský štát v Sýrii a uskutočnilo 67 letov, oznámil to v piatok na brífingu námestník náčelníka generálneho štábu OS RF generálporučík Igor Makušev.

“Za posledných 24 hodín bolo z leteckej základne pri Latákii uskutočnených 67 bojových letov. Lietadlá Su-34M a Su-25SM zničili 60 objektov teroristov,” povedal.

Ruskí vojaci v Sýrii zničili 6 riadiacich stredísk a spojovacích uzlov bojovníkov, a tiež 16 ich opevnených priestorov a obranných pozícií.

“V dôsledku úderov bolo zničených šesť riadiacich stredísk a spojovacích uzlov, šesť skladísk munície a paliva, 17 táborov pre prípravu teroristov, tri podzemné bunkre bojovníkov v provincii Latakia, 16 opevnených priestorov a obranných pozícií so zbraňami a vojenskou technikou, 11 oblastí sústredenia rezerv banditských útvarov, opraváreň obrnenej techniky, 17 jednotiek automobilovej a tankovej techniky a dva raketomety,” povedal Makušev.

Bojovníci IS v Sýrii majú citeľné straty.

V dôsledku úderu vojenského letectva RF na štáb islamistského zoskupenia Liva-al-Hak boli zlikvidovaní dvaja poľní velitelia Islamského štátu a asi 200 bojovníkov, oznámil námestník náčelníka generálneho štábu OS RF generálporučík Igor Makušev.

Priamym zásahom vysoko presných bômb KAB 500-S bol zničený štáb zoskupenia Liva-al-Hak. Podľa údajov rádiovej rozviedky boli v dôsledku úderu zlikvidovaný dvaja vysoko postavený poľný velitelia Isil a asi 200 bojovníkov,” povedal.

Od 30. septembra Rusko na žiadosť prezidenta Bašára al-Asada začalo vykonávať bodové letecké údery na objekty Islamského štátu v Sýrii, s využitím útočných lietadiel SU-25, frontových bombardérov SU-24M a SU-34.

Podľa najnovších údajov zasadili vojenské kozmické sily Ruska od začiatku operácie 140 úderov teroristom vrátane veliteľských stanovíšť, výcvikových táborov a muničných skladov. Okrem toho, štyri lode Kaspickej flotily uskutočnili 26 štartov križujúcich rakiet na pozície bojovníkov Islamského štátu v Sýrii. Presnosť zásahu cieľov predstavovala maximálne 5 metrov.

Ciele sú vyberané na základe údajov rozviedky Ruska, Sýrie, Iraku a Iránu.

Veľvyslanec Sýrie v Rusku Riad Haddad už skôr potvrdil, že údery sú vykonávané práve proti teroristickým ozbrojeným skupinám, a nie proti opozícii alebo civilnému obyvateľstvu. Podľa jeho slov ruské letectvo už značne poškodilo okolo 40 percent infraštruktúry Islamského štátu

www.hlavnespravy.sk/…/693415
ľubica
Houstonský projekt plánuje realizáciu rozdelenia Ruska na okupačné zóny, malé štátiky.
Je zameraný najmä proti Rusku, lebo rozbitie ZSSR a Socialistického bloku vrátane Varšavskej zmluvy už nastalo. Sibír má patriť USA, Severozápad Nemecku, Juh a Povolžie Turecku, Ďaleký Východ Japonsku. Tento projekt sa už nedarí realizovať, na základe čoho USA viditeľne znervóznela a pristúpila k urýchľovaniu …
More
Houstonský projekt plánuje realizáciu rozdelenia Ruska na okupačné zóny, malé štátiky.
Je zameraný najmä proti Rusku, lebo rozbitie ZSSR a Socialistického bloku vrátane Varšavskej zmluvy už nastalo. Sibír má patriť USA, Severozápad Nemecku, Juh a Povolžie Turecku, Ďaleký Východ Japonsku. Tento projekt sa už nedarí realizovať, na základe čoho USA viditeľne znervóznela a pristúpila k urýchľovaniu tempa ako sa len dá.


www.isstras.eu/…/harvardsky-a-ho…
6 more comments from ľubica
ľubica
Washington je v šoku z ruských raket

Říj 8, 2015

Reakce Pentagonu na ruské rakety vyslané
z lodí přišla až o den později. Americký ministr obrany Ashton Carter dnes útok
označil za „neprofesionální akci“ ruské armády, zcela bez varování. Ale Kongres
řešil ještě jiný problém. V souladu se zvláštními službami USA zahájil
vyšetřování, aby zjistil, proč nejdražší rozvědka světa nemá čas na
Moskvu. …
More
Washington je v šoku z ruských raket

Říj 8, 2015

Reakce Pentagonu na ruské rakety vyslané
z lodí přišla až o den později. Americký ministr obrany Ashton Carter dnes útok
označil za „neprofesionální akci“ ruské armády, zcela bez varování. Ale Kongres
řešil ještě jiný problém. V souladu se zvláštními službami USA zahájil
vyšetřování, aby zjistil, proč nejdražší rozvědka světa nemá čas na
Moskvu.

Když kurdští opoziční bojovníci slyšeli hluk něčeho neznámého, nejasného,
ale velmi rychlého a silného, začali objekty snímat mobilními telefony. A byly
to ruské řízené střely „Kalibr“, letící ve směru pozic bojovníků. Oficiální
video střel z Kaspického moře rozšířilo ruské MO, ale mluvčí ministerstva
zahraničí, admirál John Kirby nemohl uvěřit svým
očím.

– Nemohu potvrdit, že tohle Rusové
udělali.

– Moskva ale tvrdí, že jo.

– Hele, díval jsem se na video. A
nejlepší je, že Moskva říká, co dělá její armáda. To, co nás teď více zajímá,
je možnost útoků i na skupiny, které nepatří k IS nebo k al-Káidě.

– A skutečnost, že ruské bomby IS
bombardují nejen ze vzduchu, ale i z moře, Vás netrápí? – snažili se novináři dopátrat odpovědi od mluvčího ministerstva zahraničí,
ten je ale odkázal do Pentagonu, kde na ten den žádný briefing nebyl plánován.

„Rusko nasadilo rakety, které jsou vysoce
přesné a mají velmi velký akční rádius do té míry, že jejich dalekonosné
letectví nyní vůbec nemusí opustit ruský vzdušný prostor a použít konvenční
hlavice proti cílům a kritickým infrastrukturám v Kanadě, v USA a v
severozápadním Pacifiku. To nás staví to pozice chytat šípy místo se snažit
zničit lukostřelce, „- řekl šéf North American Aerospace Defense Command
William Gortney.

V Sýrii mezitím ruské stíhačky zachytily „Predátora“- tak se jmenuje
americký perkusní dron MQ-1. Tiše pendloval syrským vzdušným prostorem a
najednou jeho operátor obdržel od představenstva hlášení: „Alarm, Predátor v
pasti“

„V Sýrii teď létají nejen ruská letadla ale i letadlové střely. Není čas
přemýšlet o vytvoření bezletové zóny?“ – byla položena otázka novináři v Bílém
domě. Slova „pozdě“ tiskový mluvčí Josh Ernest neřekl, ale jeho
přemýšlení nahlas vedlo k takové odpovědi.

„Pokud vytvoříme bezletové zóny u Damašku, v provincii Idlib, například,
tak to bude plná přímá konfrontace s Ruskem A to bude problém, pokusit se
ustanovit bezletovou zónu tam, kde nyní létají ruská letadla,“ – řekl mluvčí
Bílého domu Josh Ernest.

Z uvědomění si celého komplexu výzev a hrozeb posmutněl i John
McCain:“Poprvé od roku 1973 hraje Rusko důležitou roli na Blízkém východě. Dělá
vše, co potřebuje k dosažení svých cílů a my tady sedíme a říkáme, že Rusko
uvízlo v bahně a podle slov našeho ministra obrany jednáme neprofesionálně,“ –
uvedl šéf výboru pro ozbrojené síly Senátu USA, John McCain.

Spolupráci s Ruskem v boji IS Spojené státy kategoricky odmítají, jediné, o
čem jsou ochotni diskutovat je, aby nedocházelo ke konfliktům na obloze.

„Co budeme dělat, to je pokračování v základních technických diskusích o
profesionálních bezpečnostních postupech pro naše piloty, létající nad Sýrií,
protože to je otázka naší bezpečnosti a bezpečnosti našich pilotů,..“ – řekl
ministr obrany Spojených států Ashton Carter.

CIA nekomunikuje s tiskem. Nicméně, skupina „Liwa al-Jabal Sukur,“ americká
Ústřední zpravodajská služba vyškolena v Saudské Arábii a Kataru, řekla, že
ruské útoky zničily její hlavní sklady zbraní v Sýrii. Tiskový mluvčí Bílého
domu se zeptal: „Takže, dárek učitelům za čas s nimi strávený?“

„Prezident řekl zcela jasně, že USA nepovedou válku v Sýrii cizími rukami.
To je v rozporu s našimi zájmy, ale ne s ruskými zájmy, jak Rusko samo přiznává
tím, že odkládá politické řešení syrského konfliktu.“ – řekl tiskový mluvčí
Bílého domu Josh Ernest.

Washington neúnavně opakuje, že ruské bomby dopadají na špatné
cíle. Ale nabídku Moskvy o zpravodajských informacích, které o pozicích IS
jsou v amerických databázích, Bílý dům odmítá.

Američtí odborníci dále se znepokojením vzali na vědomí, že Rusko vytvořilo
kolem Latakie bezpečnostní pás, který představuje nejvyšší stupeň ochrany a
působí jako neprústřelná vesta. Soudě podle množství a kvality leteckých
úderů na pozice IS, Rusko je v pozici dobře chráněného útočníka.

-Pozorovatelka- 8.10.2015 , www. aeronet.cz
ľubica
Saudi Arabia is ramping up its supplies of lethal weaponry to three different rebel groups in Syria in response to the Russian airstrikes on Syrian rebels, British media reported, citing a Saudi government official in Riyadh.

Read more: sputniknews.com/…/saudi-syria-reb…
ľubica
Situácia na bojisku:

Z ofenzívy, ktorú spustili sýrke jednotky z podporou ruského letectva v oblasti Homs hlásia prvé výsledky. Postupujú síce pomaly, doteraz asi 70km a oslobodili 8 osád. Cesta medzi Homs a Hamá je ešte stále pevne v rukách rebelov.

- Alepo,tu došlo včera k prudkým bojom. Najprv IS zaútočíla na inú skupinu rebelov a dobila asi 20km územie až po mesto Alepo. Tento boj medzi …
More
Situácia na bojisku:

Z ofenzívy, ktorú spustili sýrke jednotky z podporou ruského letectva v oblasti Homs hlásia prvé výsledky. Postupujú síce pomaly, doteraz asi 70km a oslobodili 8 osád. Cesta medzi Homs a Hamá je ešte stále pevne v rukách rebelov.

- Alepo,tu došlo včera k prudkým bojom. Najprv IS zaútočíla na inú skupinu rebelov a dobila asi 20km územie až po mesto Alepo. Tento boj medzi rebelmi využili sýrske jednotky a zaútočili tiež na rebelov a takisto na ešte neopevnených bojovníkov IS. Bolo vyradených 11ks obrnenej techniky a 35 vozidiel z bojovníkmu IS. Straty na životoch niekoľko stoviek rebelov.

Smutná správa ale prišla z Alepa, kde pri protiútokoch zahynul Iránsky generál Hossein Hamdani. Bol to veterán vojny Irán - Irak a v Sýrií bojoval od roku 2011.
ľubica
NATO, ktoré chce očierniť Rusov za ich zásah v Sýrii, bojuje vopred prehranú bitku. Proti vôli dvoch vládcov Putina a Obamu si nemôže dovoliť podniknúť veľa. Dokonca aj New York Times vidí NATO oslabené
www.hlavnespravy.sk/…/692824
ľubica