Ukraińskie flagi i piosenki dla chłopaków z linii frontu na krakowskim Rynku Głównym

Krakowski Rynek w rejonie pomnika Mickiewicza wypełniły po popołudniu w niedzielę osoby śpiewające ukraińskie piosenki. Przyszły z flagami Ukrainy i kartkami z takimi hasłami jak: "Save Azovstal" czy "Save the military of Mariupol".

"Coraz częściej nasi mężczyzny i kobiety z linii frontu przypominają nam, jak ważne jest, aby wyjść i krzyczeć całemu światu, że na Ukrainie jest wojna, coraz częściej proszeni są o to, aby robić to głośniej, silniej, wściekle. Idą do walki z uśmiechami na twarzach i jesteśmy proszeni o zrobienie tego samego. Błagają nas, abyśmy nadal żyli, nadal się uśmiechali i cieszyli się życiem w maksymalnym stopniu" - napisały w mediach społecznościowych organizatorki wydarzenia, Ukrainki.

Zapraszając na niedzielę na krakowski Rynek, organizatorki zapowiedziały też: "Będziemy śpiewać ukraińskie piosenki tak głośno, jak nigdy dotąd. Zrobimy to dla naszych chłopaków, aby uśmiechnęli się, aby byli dumni i wiedzieli, że nie tylko wylewamy łzy, ale nadal żyjemy z niesamowitą miłością do Ukrainy i dumą z naszych bohaterów. A kiedy wrócą i Ukraina rozpostrze skrzydła, zaśpiewamy jeszcze głośniej już z nimi!"

Ta wyjątkowa manifestacja zgromadziła na Rynku dużą grupę osób, w większości młodych kobiet. Z zaangażowaniem śpiewały i wykrzykiwały: "Save Mariupol" i "Save Azovstal".

dziennikpolski24.pl/…-frontu-na-krakowskim-rynku-glownym/ar/c1-16341677

======================

DOBRA WIADOMOŚĆ:

dziennikpolski24.pl/…akowa-od-kazimierza-po-rynek-glowny/ar/c1-16341659
Jadwiga Bob shares this
2
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Jadwiga Bob
straszne !!!
V.R.S.
Kraków ma stare banderowskie tradycje. Tu Krwawy Stepan z kolegami knuli podczas niemieckiej okupacji swoje plany odnośnie polskiej ludności Kresów.
Andreios
A Kraków to jeszcze polskie miasto albo już ukraińskie.Bo słyszałem, że Ukraińcy niechętnie widzą Polków na Rynku Krakowskim.Ponoć to ich terytorium. A o zamieszkach i bójkach też już było słychać.To prawda ??? W Rzeszowie podobno taka sama sytuacja.Wczoraj dyskutowałem z pewną osobą o rzezi wołyńskiej. Wprost zarzucono mi, że powielam rosyjską propagandę. Wołyń nie gra już żadnej roli bo …More
A Kraków to jeszcze polskie miasto albo już ukraińskie.Bo słyszałem, że Ukraińcy niechętnie widzą Polków na Rynku Krakowskim.Ponoć to ich terytorium. A o zamieszkach i bójkach też już było słychać.To prawda ??? W Rzeszowie podobno taka sama sytuacja.Wczoraj dyskutowałem z pewną osobą o rzezi wołyńskiej. Wprost zarzucono mi, że powielam rosyjską propagandę. Wołyń nie gra już żadnej roli bo przeszkadza w "stosunkach z bratnim narodem". Po prostu zaczynają zmieniać historię. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja, bo za chwilę możemy się obudzieć w Polsce,która istniej tylko w teorii. A jeżeli wziąć pod uwagę wypowiedź wicepremiera Jarosław Gowina ,który powiedział "że najbardziej interesuje go „ściąganie do Polski ... informatyków i naukowców jako „przyszłe elity” Polski" to sprawa zaczyna nabierać innego charakteru.A przypominam,że powiedział to już 2019 roku. Jeżeli Ukraińcy mają być "elitami" Polski, to jakie miejsce jest przeznaczone dla Polaków??? A poza tym, w ogóle nie rozumiem jak Polak może krzyczeć "Sława Ukrainie".To tak samo gdyby krzyczałSIG_heil !!! Gdzie jest nasz rozum i honor !!!! Czy my wstydu nie mamy ??? Jak Polska może popierać kraj, gdzie nadal jest gloryfikowany banderyzm. Okręg lwowski ogłasza rok 2022 rokiem pamięci band UPA. No kurcze gdzie my żyjemy ??? Polska robi z siebie pośmiewisko.Nic dziwnego, że NIKT nas nie szanuje.Nawet Ukraina będąca w trakcie wojny.Swiadczy o tym werdykt ukraińskiego jury na Eurowozji.Jesteśmy dla nich pożytecznymi głupcami tyle.Ludzi szkoda ale zdania o tej całej sytuacji politycznej nie zmienię.
olek19801
Trwa exodus - z Krakowa wyprowadza się sporo tubylców. Zaczęło się jeszcze za PO. Potem przyspieszyły budowy, teraz jest beton w mieście. Moi znajomi masowo przeprowadzają się na prowincję, a przybysze potęgują pilną wyprowadzkę.
dziennikpolski24.pl/…wiec-postawia-tam-betonowe-palisady/ar/c1-16338543

Kraków po wojnie zajęli ludzie systemu sowieckiego, żydostwo wbrew opinii przetrwało (to ze …More
Trwa exodus - z Krakowa wyprowadza się sporo tubylców. Zaczęło się jeszcze za PO. Potem przyspieszyły budowy, teraz jest beton w mieście. Moi znajomi masowo przeprowadzają się na prowincję, a przybysze potęgują pilną wyprowadzkę.
dziennikpolski24.pl/…wiec-postawia-tam-betonowe-palisady/ar/c1-16338543

Kraków po wojnie zajęli ludzie systemu sowieckiego, żydostwo wbrew opinii przetrwało (to ze Wschodu o rodowodzie czerwonym). Komuniści czekali tylko na dobre warunki, aby Polskę pogrążyć i to się teraz dzieje.

Wiem, że w dzielnicy Krowodrza całe bloki i parafie zajęte przez Ukrów. Kto nie ma możliwości wyprowadzki już doświadcza przykrości z powodu przybyszów. I są to poważne problemy. Miejsca parkingowe okupują obcy, Polacy nie mają gdzie samochodów ustawiać. W sklepach pełno gwaru ukraińskiego, na Nowym Kleparzu jak i na Rynku sami Ukraińcy a Polacy zaczynają w miarę możliwości omijać te miejsca.
Andreios
No to niedobrze. Moi znajomi także opowiadali o dziwnych zachowaniach z storny Ukraińców.W miejscowości gdzie oni mieszkają , w domu gdzie najpierw były zakwaterowane kobiety i dzieci pojawili się młodzi faceci,którzy ciągle się wymieniają.Ludzie nie wiedzą kim oni są.Kobiety i dzieci zniknęły.Ci goście wszędzie łażą z aparatami fotograficznymi.Robią zdjęcia posesji.Zbierają informacje.W każdym …More
No to niedobrze. Moi znajomi także opowiadali o dziwnych zachowaniach z storny Ukraińców.W miejscowości gdzie oni mieszkają , w domu gdzie najpierw były zakwaterowane kobiety i dzieci pojawili się młodzi faceci,którzy ciągle się wymieniają.Ludzie nie wiedzą kim oni są.Kobiety i dzieci zniknęły.Ci goście wszędzie łażą z aparatami fotograficznymi.Robią zdjęcia posesji.Zbierają informacje.W każdym bądź razie nie robią wrażenia ludzi potrzebujących jakiejkolwiek pomocy.No dziwne rzeczy zaczynają się dziać w Polsce.
olek19801
U mnie w miejscowości podobna sytuacja w sprawie fotografowania domów. Alarmowałem sąsiadów. Dzięki za wymianę informacji. Musimy być wszyscy czujni.
Polka z Podkarpacia
Andreios sam pan powiedział, tam gdzie stanie ukraińska noga tam już jest ukr terytorium. Tak od wieków postępowały chordy ze wschodu. Hejnał z wieży mariackiej brzmi jeszcze (chyba, bo grano hymn ukr ), ale nikt nie pamięta o czym ostrzega. Ta sama cywilizacja okupuje ziemie polskie. Hańba tym, którzy jeździli na granicę i zwozili banderowców do swoich domów. Bezdomnych Polaków wywala się z …More
Andreios sam pan powiedział, tam gdzie stanie ukraińska noga tam już jest ukr terytorium. Tak od wieków postępowały chordy ze wschodu. Hejnał z wieży mariackiej brzmi jeszcze (chyba, bo grano hymn ukr ), ale nikt nie pamięta o czym ostrzega. Ta sama cywilizacja okupuje ziemie polskie. Hańba tym, którzy jeździli na granicę i zwozili banderowców do swoich domów. Bezdomnych Polaków wywala się z dworców i odpędza od darmowych obiadów za polskie pieniądze, podczas gdy chordy śpią na miękkich łóżkach na dworcach i dostają żywność , a potem przepuszczają socjal w galeriach.
Andreios
Ja jestem absolutnie zaszokowany tym co się dzieje ostatnio w Polsce i co mi opowiadają kierowcy z Polski,z którymi mam codziennie kontakt. Pomoc pomocą ale to wszystko zaczyna rozwijać się bardzo złym kierunku.Moi znajomi chcieli wrócić do Polski aby spędzić tam swoją starość ale teraz bardzo się nad tym zastanawiają bo mają po prostu obawy.
Jadwiga Bob
jest ich więcej niż nam się zdaje i niewesoło to na razie widzę
olek19801
Podobno Ukraińców mamy 7-8 mln w Polsce.
olek19801
Polacy udostępniają Ukraińcom strzelnice. Uczą obsługi broni. „By ratować życie”…

Tomasz Klyta Polacy udostępniają Ukraińcom strzelnice. Uczą obsługi broni


Polska, jako kraj sąsiadujący z napadniętą zbrojnie przez Rosję Ukrainą, zaoferowała już wielowymiarową pomoc. Strumień wsparcia płynie od rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców czy zwykłych obywateli. Swoją cegiełkę …More
Polacy udostępniają Ukraińcom strzelnice. Uczą obsługi broni. „By ratować życie”…

Tomasz Klyta Polacy udostępniają Ukraińcom strzelnice. Uczą obsługi broni


Polska, jako kraj sąsiadujący z napadniętą zbrojnie przez Rosję Ukrainą, zaoferowała już wielowymiarową pomoc. Strumień wsparcia płynie od rządu, samorządów, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców czy zwykłych obywateli. Swoją cegiełkę postanowiło dodać także kilka klubów strzeleckich, które zapraszają Ukraińców na bezpłatne kursy z obsługi broni.

– Przeszkoliliśmy wszystkich z zakresu obsługi broni, strzelania, podstaw taktyki, rozkładania i czyszczenia oraz pierwszej pomocy na polu walki.
Mamy nadzieje że dzięki temu kilka istnień zostanie uratowanych – poinformowała Strzelnica Hubertech z Jaworzna.
modernistae prohibere
W ramach współpracy upaińcy nauczą naszych obsługi wideł i siekier
ona
❗ Od 24 lutego ponad 6,2 miliona osób opuściło Ukrainę, kierując się głównie do Polski, Rumunii i Rosji, wynika z danych opublikowanych na portalu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR).
olek19801
Te młode kobiety na Rynku w Krakowie mają rozgrzać emocje, żeby Polska weszła w wojnę z Rosją.
Jadwiga Bob
oby tak nie było