Clicks26
lt.news

Siksto koplyčios chorui iškilo dideli nemalonumai

„Be jūsų atsistatydinimo reikėtų susirasti dar ir gerą advokatą“, - šitaip Popiežius tariamai nurodė salaziečių dvasininkui bei Siksto koplyčios choro vadovui Masimui Palombelui, kuris prieš keletą dienų pateikė savo atsistatydinimo prašymą Pranciškui.

Mikelandželas Nardela - administracinis choro vadovas - taip pat buvo nušalintas nuo pareigų.

Liūdnai pagarsėjųsį chorą sudaro dvidešimt vyrų bei trisdešimt berniukų, kurie dainuoja Popiežiškąsias liturgijas.

Pagal tinklalapį IlFattoQuotidiano.it, koplyčios veiklos tyrimo metu paaiškėjo, jog choro situacija yra „visiškoje dezintegracijoje“ tiek ekonomine, tiek profesionalia prasme.

Choro vadovai Palombela ir Nardela įtariami pinigų plovimu, sukčiavimu bei lėšų pasisavinimu. Jie pasinaudojo Italijos banko paslaugomis, kur buvo nukreipiamos didelės pinigų sumos iš choro koncertų surinktų lėšų į prieinamas ir praktiškai asmenines sąskaitas.

Palombela taip pat kaltinamas kaltinamas piktavališkai taikant agresyvų būdą ir elgesį su savo choro berniukais, kuriuos jis tariamai žemina, iš jų tyčiojasi ir virkdo.

Praėjusią gegužę jis su choru dalyvavo prieštaringame Niujorko renginyje „Heavenly bodies: fashion and the Catholic imagination“ arba liet. „Dieviškieji kūnai: mada bei katalikiškoji vaizduotė“

Monsinjoras Marco Frisina veikiausiai pakeis Palombelą ir tęs šio vadovo darbus. Vis dėlto, šis asmuo pagarsėjęs kaip labai paviršutiniškas ir lėkštas kompozitorius.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsTtyaagolkv