et.news
13

Aafrika: Bergaylio vastu tõusevad vaesed

Malawi, Sambia ja Nigeeria järel on Ghana piiskoppide konverents lükanud tagasi Franciscuse homoseksuaalse propaganda, nagu see on väljendatud "Fiducia supplicans". Deklaratsioonile kirjutas 21. …More
Malawi, Sambia ja Nigeeria järel on Ghana piiskoppide konverents lükanud tagasi Franciscuse homoseksuaalse propaganda, nagu see on väljendatud "Fiducia supplicans".
Deklaratsioonile kirjutas 21. detsembril alla piiskoppide konverentsi president, 66-aastane Sunyani piiskop Matthew Kwasi Gyamfi.
Piiskop Kwasi märgib tõdemust, et kirikul ei ole volitusi anda "õnnistust", kui see annaks homoseksuaalsetele suhetele või abieluvälistele seksuaalpraktikatele mingisuguse moraalse legitiimsuse.
Peamine lõik: "Õnnistus, mida deklaratsiooni kohaselt võib anda kellelegi, viitab palvetele, mida inimesed võivad paluda. Nende jaoks, kes on patuseisundis, on need palved mõeldud selleks, et viia nad pöördumisele. Seega ei ole palved samasoolistes suhetes olevate inimeste eest mõeldud nende eluviisi seadustamiseks, vaid nende juhtimiseks pöördumise teel".
Järeldus on, et "preestrid ei saa samasooliste liitu õnnistada". "Fiducia supplicans'iga" on Franciscuse lahkarvamusi tekitav ametiaeg jõudnud uuele …More