Clicks15
lv.news

Sāra: Svētā Pētera altāri tiek notiesāti uz nāvi

Kardināls Sāra lūdz Francisku atsaukt savu neseno anti-misu dekrētu Svētā Pētera baznīcas labā. Rakstot Sandro Magistera emuārā, Sāra nepārprotami pievieno savu balsi kardinālu Burka, Millera un Brandmillera balsīm.

Viņam likumi “tikpat lielā mērā pārkāpj veselo saprātu kā baznīcas likumus”. Sāra atbalsta acīmredzamo teoloģisko nostāju, ka koncelebrētā mise samazina žēlastības dāvanu apjomu salīdzinājumā ar vairākām atsevišķām misēm.

Viņš pamana “vardarbību” Franciska ukāzes formulējumā, kas nežēlīgi pieprasa atsevišķu svinību “nomākšanu”. Sāra nepamana “pretimnākšanas garu” priesteriem, kuri gadsimtiem ilgi varēja svinēt Sv. Pētera baznīcā.

Kardināls novēro, ka koronavīrusa dēļ koncelebrēšana ir mazāk piesardzīga, un provinciālais raksts ir lēmums, kas nosaka, ka visas koncelebrācijas ir jāveic tikai itāļu valodā un Novus Ordo.

Sāra atgādina, ka visos Svētā Pētera altāros ir svēto relikvijas, taču tagad uz šiem altāriem vairs nav iespējams svinēt: "Tādā veidā šādi altāri gandrīz tiek notiesāti uz nāvi" un to vērtība tiek samazināta līdz "tikai mākslas darbiem".

"Tā vietā šiem altāriem ir jādzīvo, un viņu dzīve ir svētās mises ikdienas svinēšana," Sāra māca acīmredzamo.

Attēls: Robert Sarah © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsMbwurseuyn