Clicks1.1K

TICHÝ EXPERIMENT

acer
11
Zahrávat si s ďáblem znamená vystavovat se mu a podceňovat fakt, že ďábel disponuje větší inteligencí, než člověk. Někdy se tomu dává také nálepka experimentování. Přitom se zapomíná, že v sázce je …More
Zahrávat si s ďáblem znamená vystavovat se mu a podceňovat fakt, že ďábel disponuje větší inteligencí, než člověk. Někdy se tomu dává také nálepka experimentování. Přitom se zapomíná, že v sázce je také nesmrtelná lidská duše. A někdy byly vystaveny zkáze celé skupiny a národy posedlé tmou. Během 20.století hovořila pyšná mysl modernistů o bolševickém Rusku jako o "ruském experimentu". Jindy se dokonce i v církvi jedná o pastoračním experimentu, jakoby se v tomto směru dalo něco zkoušet. A zde se přece jedná o lidské duše. A s těmi si nikdo nemůže zahrávat a vystavovat zkouškám, podobně jako je nemístné manželství na zkoušku .
bozenka ruzickova likes this.
Detektiv
Souhlasím, že duchu evangelia zásadně odporuje jakékoli pokusnictví. Ježíš neříká učedníkům, aby něco s evangeliem ve světě zkoušeli, ani aby vedli rozmluvy se světem a vůbec už s jeho lživým duchem, nýbrž "hlásejte evangelium ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého".