Na Ukrajině se válčí za záchranu petrodolaru. Bůh rozdělil globalisty a neocony, dle proroctví Josifa Vatopedského z Athosu

Za válku může Německo a jeho plán na Green Deal z dílny globalistů, který vyprovokoval Američany k bezprecedentní agresi v Evropě. Bez tohoto plánu by nějaký Nord Stream 2 byl postaven bez povšimnutí jako ty předchozí plynovody z Ruska. Sankce proti Rusku tak zaplatí evropské domácnosti.

Když totiž Evropa a celý svět, tedy globalizovaný svět, přestane používat ropu, dojde ke zhroucení trhu s ropou a spolu se zhroucením tohoto trhu padne i rezervní měna, za kterou se od 70. let minulého století na tomto ropném trhu exkluzivně platí. Ano, zhroutí se i petrodolar.
Válka kvůli ohrožení petrodolaru
A proč je petrodolar tak důležitý pro USA? Protože je to jediný nástroj, který garantuje USA nekonečnou stabilitu amerického dolaru, bez ohledu na výši amerického schodku státního rozpočtu a na úroveň státního dluhu. Arabské země, které od 70. let prodávají ropu výhradně za U.S. Dollar, prodávají do světa ropu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce a přijaté platby za tuto ropu ukládají v amerických bankách.
Ve skutečnosti to probíhá bezhotovostně a ty dolary neopustí americké banky a nikdy se nedostanou do oběhu, s výjimkou samotných arabských zemí, kde za ty peníze staví užitečné věci, ale i nesmysly, jako jsou umělé ostrovy z písku, obludária, lunaparky apod. Základním principem však je, že dolary šejků se nedostanou z účtů v USA do oběhu ve světě, takže nedochází k inflaci v USA a ani k devalvaci dolaru ve světě.
Petrodolar
A teď ta hlavní odpověď, proč americký FED může desítky a desítky let tisknout nové a nové dolary, aniž by to vedlo k mamutí superinflaci. Jak je možné, že tak obrovské schodky amerických státních rozpočtů nezpůsobí mamutí hyperinflaci? Jak to, že dolar neztratí hodnotu a svůj kurz? Odpovědí na všechny tyto otázky je jedno jediné slovo: Petrodolar! Když totiž celý svět na nákup ropy potřebuje nový dolar každý den, a protože šejkové své utržené dolary ze svých účtů do oběhu nepouští, tak to znamená, že dolarů je na trhu stále a pořád nedostatek, tedy pokud jde o platby a dolary potřebné na nákup ropy.
A tím, že je dolarů na nákup nových barelů ropy nedostatek, tak to vede k tomu, že dolar neztratí kurz a hodnotu nikdy a za žádných okolností, i kdyby FED tiskl peníze bez přestávky a americká vláda si bez přestávky pořád od FEDu půjčovala na další a další schodkové rozpočty. Petrodolar zkrátka drží dolar na kurzové hladině k ostatním měnám, protože všechny země světa potřebují ropu, a kdo potřebuje ropu, potřebuje i dolar, aby za ropu mohl Arabům zaplatit. Je to skoro dokonalé perpetuum mobile. Skoro dokonalé.
Kdo se opováží prodávat ropu či plyn za jinou měnu než dolar, dostane se do studené či žhavé války s USA nebo jejich prostředníky
Jenže, má to jeden háček. Petrodolar ohrožují ti distributoři ropy na této planetě, kteří prodávají ropu i za jiné měny než jenom dolar. Které to jsou země? Rusko, Írán a Venezuela. A co mají tyto země společné? USA na ně uvalují pod nejrůznějšími záminkami likvidační sankce. Tyto země totiž ohrožují pozici petrodolaru. Proč? Protože když si země světa začnou chodit nakupovat ropu jinam než k arabským šejkům za dolary, např. začnou chodit a nakupovat ruský plyn za rubly, anebo íránskou ropu za eura, tak tím dojde k oslabení pozice petrodolaru.
Poptávka po ropných dolarech se tím zmenší a FED už nebude moci tisknout dolary bez přestávky, protože na trhu by nedošlo k bezhotovostnímu upotřebení dolarů jen a výhradně za ropu, dolary by se na trhu hromadily, dostávaly by se do mimo-ropného oběhu na trhu a raketově by začala růst inflace vedoucí navíc k devalvaci měny vůči ostatním měnám. Toto dlouhé vysvětlení o petrodolaru je nutné k tomu, abyste pochopili, proč vypukla válka na Ukrajině.
Petrorubl jako dosud největší hrozba pro petrodolar
Evropa se pod vedením globalistů v čele s Německem rozhodla, že dojde ke změně evropské ekonomiky, která opustí fosilní paliva a přejde k obnovitelným zdrojům. Jenže, tento bohulibý plán je pouze maskírovkou globalistů na likvidaci USA a jeho petrodolaru. Když totiž globalistický svět přestane jezdit na ropu, bude to poprava nejen arabských šejků, ale především poprava amerického petrodolaru. A bez petrodolaru nebudou už bezbřehé americké státní rozpočty.
Nebudou už miliardy a biliony dolarů na zbrojení americké armády, nebude už na financování válek a prosazování systému Pax Americana ve světě, který je o jediné věci, o donucení ostatních zemí, aby uznaly vládu petrodolaru, aby kupovaly za petrodolar, a když už ne ropu, tak alespoň zkapalněný zemní plyn. A za petrodolar zkapalněný zemní plyn prodávají jenom USA a jenom arabští šejkové. A kruh se uzavřel. Kdo chce udržet při životě petrodolar a systém Pax Americana, nemůže logicky kupovat ruský plyn, ani za dolary, ani za rubly, ani íránskou ropu za eura. A země, která si myslela, že to bude možné, bylo Německo!
Plán na likvidaci petrodolaru a odstavení USA američtí neoconi prokoukli. Výsledkem je válka na Ukrajině a hrozba ekonomického kolapsu německé super-ekonomiky
Německo si naplánovalo, že elektřina na nabíjení aut, které nebudou potřebovat americkou petrodolarovou ropu, se bude vyrábět hlavně z plynových elektráren, což měl být kompromis, spolu s jadernou energií. Jenže, aby to fungovalo, aby elektřina vyrobená plynovými elektrárnami byla laciná, byl postaven Nord Stream 2 a ty elektrárny měly jet na ruský ultra-laciný plyn. Jenže, američtí neoconi nejsou tupí, okamžitě ten plán Německa a globalistů prokoukli a všechno pochopili.
Američané si řekli: Evropská unie v čele s Berlínem a globalisty nám chce zaříznout petrodolar, úplně přestanou kupovat arabskou ropu, náš petrodolar půjde do kytek, dolar čeká devalvace. A tak už za Donalda Trumpa došlo v USA k vyhlášení poplachu a Američané začali fanaticky apelovat na zastavení výstavby Nord Stream 2 a použili k tomu Poláky a své věrné v Evropě, kteří začali freneticky křičet, že závislost Evropy na ruském plynu je hrozbou. Najednou. Desítky let předtím to asi hrozba nebyla. A Německo odolávalo. Velmi dlouho. Nechtělo Nord Stream 2 zrušit.
A tak Američané na to šli jinak a přichystali za pomoci Volodymyra Zelenského invazi ukrajinské armády na Donbas. Podle dokumentů nalezených Ruskou armádou v Mariupolu měla ukrajinská armáda v plánu zahájit invazi na Donbas 22. března 2022 a v plánu bylo i obsazení Krymu obrovskou invazí skoro 80 000 vojáků. O objevení dokumentů o chystané ukrajinské invazi připravuje extra článek.
Američané tedy donutili Kyjev, aby šel do války proti Rusku, vlastně jim to ani nedalo moc práce, takže Rusové byli postaveni před hotovou věc. A je-li rvačka nevyhnutelná, je nutné zaútočit jako první. To je koneckonců Putinovo heslo z dob jeho dětství v Leningradu. Američané potřebovali, aby Rusko zaútočilo jako první, a to se povedlo. Zbytek už šel snadno. Pro Německo v tom okamžiku už Nord Stream 2 byl politicky před spojenci neudržitelný a neomluvitelný. Green Deal v Německu je od toho momentu ve hvězdách, visí nad ním otazník.
Green Deal už v Evropě nejde odpískat, Německo do projektu investovalo už vše, hlavně svoji budoucnost
Jenže, Německo nemůže Green Deal odpískat, protože už není cesty zpátky pro německý průmysl. Kroky již byly učiněny. Jenže, kde se teď vezme laciná elektřina? Kde se teď vezme laciný plyn? Vždyť laciná už není ani ta hnusná neekologická ropa. Na tohle neexistuje dnes v Německu žádná odpověď. Nikdo ji nemá a nezná. Alternativa za ultra laciný ruský plyn totiž nikde na světě neexistuje a existovat nebude. Ano, v důsledku tak Američané zhroutili v Evropě projekt Green Deal, ale pozor, to nebude znamenat jeho konec. Bude to mnohem horší. Green Deal bude pokračovat, ale elektřina bude na příděly, plyn bude na příděly, a ty příděly budou extrémně drahé. Celá evropská civilizace zchudne.
Tohle je největší noční můrou německé vlády v této chvíli. Elektrická budoucnost Německa v éře extrémních cen elektřiny a nedostatku zdrojů na její výrobu
Američanům se nepodaří petrodolar zachránit (L: dolar padne i dle proroctví oděského starce Jonáše Ignatěnka zesnulého v pověsti svatosti). Zablokováním Nord Stream 2 se Evropa k ropě a fosilní éře nevrátí, ale americké společnosti se zkapalněným plynem se napakují. Nicméně nebude to stačit k tomu, aby Evropa se transformovala zpátky do systému Pax Americana. Namísto toho přijde rozdělení Evropy na trans-atlantické a euro-asijské křídlo. Část Evropy definovaná Trojmořím bude součástí trans-atlantických vazeb, bude to nacistický prostor vedený ve stylu III. Říše v moderním kabátku, pokud jde o rekvizity, zatímco západní Evropa se pod velením Berlína a Paříže bude více a více vzdalovat Washingtonu a bude se přibližovat Pekingu, Teheránu a po skončení bojů na Ukrajině znovu i k Moskvě.
Evropa se začne dělit na dvě části mocenského řadu, nacifikované pro-americké Trojmoří a neomarxistickou euro-asijskou unii
Tento proces neoconi nemohou zvrátit, je v něm totiž už objektivní proces řízení, lidé začínají přirozeně chtít obnovitelné zdroje, je to už součást vývoje v prostoru eugenického záření. Jenže pozor, každé impérium na svém konci, když se hroutí, je nejvíce agresivní. Američané chtějí porazit Rusko, ale zatím tyto vzkazy pouští na Rusko přes prostředníky, přes Zelenského v Kyjevě, přes Morawieckého ve Varšavě a přes Fialu v Praze. Odhodlání bojovat proti Rusům do posledního Ukrajince již je však plně deklarované a dokud Moskva neodstraní Zelenského od moci, válka na Ukrajině neskončí.
Chovanec s parohy a dva dozorci. Tato trojice rozhoduje o tom, jak dlouho bude trvat válka na Ukrajině
Kreml si možná myslí, že odstranění Zelenského vlády nebude třeba, ale to je i podle ruských generálů už spatřováno jako zjevný omyl. Zelenský je totiž jako maňásek na ruce amerických neoconů. A pokud využije své pravomoci a pozve na Ukrajinu polskou armádu, situace se pro Ruskou armádu v mnoha ohledech zkomplikuje. Takže válka na Ukrajině je válkou za záchranu petrodolaru. Za válku může Německo a jeho plán na Green Deal z dílny globalistů, který vyprovokoval Američany k bezprecedentní agresi v Evropě. Bez tohoto plánu by nějaký Nord Stream 2 byl postaven bez povšimnutí jako ty předchozí plynovody z Ruska. Sankce proti Rusku tak zaplatí evropské domácnosti, nejen my všichni, ale i naše děti, které za to zaplatí v důsledku i svojí nacifikací a indukcí obrovské rusofobie.
-VK-
Šéfredaktor AE News 15.5.2022
Více na: aeronet.news/…ajine-ceny-potravin-rostou-v-evrope-kvuli-zlocinu/
Public domain