Pismo Święte to kod kulturowy Europy, bez którego trudno zrozumieć sztukę, prawo czy filozofię, stąd tak ważna jest znajomość Biblii – powiedział prof. Witczyk. W niedzielę 26 kwietnia w Kościele w Polsce rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny.
Karol Kwiatkowski

Pismo Święte to kod kulturowy Europy – Nasza Polska – internetowy magazyn informacyjny

Pismo Święte to kod kulturowy Europy, bez którego trudno zrozumieć sztukę, prawo czy filozofię, stąd tak ważna jest znajomość Biblii – powiedział …
Matricaria
"Pamiętajmy, że Pismo Święte nie jest jednym z wielu sakramentaliów, jak np. poświęcony obraz czy medalik. Pismo to drugi filar każdej liturgii. Proszę sobie przypomnieć, że Eucharystia to liturgia słowa i liturgia eucharystyczna. Słowo Boże jest fundamentem Kościoła. Liturgię eucharystyczną może sprawować tylko kapłan. Liturgię słowa – każdy ochrzczony."biblia.wiara.pl/doc/6272647.Warto-p…
Matricaria
"Zależy nam, żeby człowiek dobrej woli, który nie ma łaski wiary, zobaczył, że te prastare teksty dają światło i siłę do życia”
Stary Testament przedstawia w jakiej ciemności funkcjonowli ludzie przed przyjściem Mesjasza,życie ludzkie nie liczyło sie wcale.Pogańskie wierzenia domagały sie licznych ofiar z ludzi,dopiero wyczekiwany Zbawca miał uwolnić ludzkość z pod panowania okrutnych bożków i …More
"Zależy nam, żeby człowiek dobrej woli, który nie ma łaski wiary, zobaczył, że te prastare teksty dają światło i siłę do życia”
Stary Testament przedstawia w jakiej ciemności funkcjonowli ludzie przed przyjściem Mesjasza,życie ludzkie nie liczyło sie wcale.Pogańskie wierzenia domagały sie licznych ofiar z ludzi,dopiero wyczekiwany Zbawca miał uwolnić ludzkość z pod panowania okrutnych bożków i przynieść światło prawdziwej wiary.
Niewielu chrześcijan zdaje sobie sprawę dlaczego cztery tysiące lat wyczekiwany był Chrystus,skąd ten anafabetyzm się bierze? Możliwe że z parafialnych kazań które nie dość jasno tłumaczą historię zbawienia,mało mówią o samym Mesjaszu a przecież ludzie chcą słuchać o tym jaki ten Bóg jest.Trzeba najpierw kogoś poznać aby móc pokochać,Pan Bóg sie nam bardzo osobiście w Biblii przedstawił więc normalne że zasługuje na naszą uwagę.Wielkim błędem byłoby to Boże zaproszenie zlekceważyć.