Dag Daniš: Obsadia voľné posty ministrov americkí trollovia? 8. septembra 2022 autor: Diana Zaťková Nápad dosadiť do funkcie ministra hospodárstva proamerického aktivistu pôsobí ako zlý vtip, …More
Dag Daniš: Obsadia voľné posty ministrov americkí trollovia?
8. septembra 2022 autor: Diana Zaťková

Nápad dosadiť do funkcie ministra hospodárstva proamerického aktivistu pôsobí ako zlý vtip, skonštaroval na sociálnej sieti redaktor Dag Daniš.
"Povedz, že chceš za ministra hospodárstva experta, a pribehne americký troll. Pardon, aktivista SFPA," krúti hlavou Daniš.
"Možno niektorých sklamem, ale myslím si, že ministerstvo nemá riadiť "expert" (ten má len radiť). Rozhodovať má politik. Teda človek, ktorý sa za svoje rozhodnutia zodpovedá domácim voličom. Nie mimovládkam a ich sponzorom," múdro usúdil redaktor a komentátor.
Podľa Daniša dnes, v čase vojny a krízy v Európe, potrebujeme v najvyššej politike ľudí, ktorí rozmýšľajú viac národne a európsky. A menej "atlantický".

Na ministerstvo hospodárstva pôjde len samovrah
"Tieto mená padli, ale nemyslím si, že to bude finálny výsledok," povedal Matovič o kandidátoch na ministrov po odchode SaS z vlády – Rastislavovi Káčerovi, Ľudovítovi Bradáčovi, Karlovi Hirman a Danielovi Bútorovi. Na ministerstvo hospodárstva pôjde podľa lídra OĽaNO len samovrah.
Mená kandidátov na ministrov by podľa Matoviča mohli byť hotové do stredy budúceho týždňa, informuje denník N.
Presadzovateľ atlantických (amerických) záujmov
Karel Hirman však nie je žiaden samovrah. A nie je len „expert na energetiku“. Je aj jednou z hlavných tvárí mimovládnej organizácie Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politku (SFPA). Zakladala ju Magda Vášáryová s finančnou podporou Spojených štátov a Británie. Úlohou SFPA bolo presadzovať na Slovensku a v Európe atlantické (americké) záujmy.

Dag Daniš: Obsadia voľné posty ministrov americkí trollovia?
johanika
Jedni za 18, druhí bez dvoch za dvadsať!
Snáď si nemyslíte, že Sulík, Korčok, Gröhling, Kolíková neslúžia výlučne Bruselu, či USA.
Sulík by v Nemecku, v krajine, kam emigrovali jeho rodičia nevyštudoval, hoci sa o to dvakrát pokúšal. Až tu pomocou Mikloša a OLO vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho "odborník".Ale k Slovensku ho nič neviaže, preto kúpil ranč v Austrálii. Slovensko je pre neho …More
Jedni za 18, druhí bez dvoch za dvadsať!
Snáď si nemyslíte, že Sulík, Korčok, Gröhling, Kolíková neslúžia výlučne Bruselu, či USA.
Sulík by v Nemecku, v krajine, kam emigrovali jeho rodičia nevyštudoval, hoci sa o to dvakrát pokúšal. Až tu pomocou Mikloša a OLO vyštudoval ekonómiu a stal sa z neho "odborník".Ale k Slovensku ho nič neviaže, preto kúpil ranč v Austrálii. Slovensko je pre neho iba ľahký biznis. To isté platí o ostatných. Prečo inak by Korčok nakúpil za milióny otvorené letenky....