Edward7
2113.7K

Szatan utworzy anty-Kościół - Fulton Sheen

Proroctwa bł. K. Emmerick i , i Abp. Fulton Sheen; o "fałszywym Kościele ciemności".

Wyraźna i dramatyczna jest rzeczywistość wyrażona przez uznanych proroków i potwierdzona przez samą Matkę Bożą w niektórych z Jej ostatnich objawień, dotycząca "fałszywego Kościoła" działającego przeciwko "prawdziwemu Kościołowi", który spowoduje - a właściwie już powoduje - straszliwe zamieszanie i zdumienie wśród wielu wierzących. Jest to ta sama koncepcja, którą wyrazili ostatni papieże, gdy mówili o "niekatolickiej mentalności wewnątrz katolicyzmu" (Paweł VI), przewidując, że z upływem lat stanie się ona "partią większościową" (1), rozpowszechniając w ten sposób wśród wiernych i wśród obywateli świata myśl, że Kościół Chrystusowy wreszcie, ewoluował, raz na zawsze przyjął nowoczesną mentalność, mody świata, wyrzekając się swoich dogmatów, swojej świętości, by stać się uniwersalnym "apostołem" i "moderatorem" zasad rewolucji chrześcijańskiej szerzonej na całym świecie ("globalizm". ..). ..).

Aby przewidzieć i udaremnić tę tragiczną sytuację, dobry Bóg posłał nam swoich proroków, którzy od pewnego czasu przygotowują Kościół do stawienia czoła tej "straszliwej próbie" i do odparcia, przy pomocy broni wiary, agresji wroga ludzkości, który dąży do wykorzenienia z ziemi fundamentów wiary, prawdy i dobra.

Przykładem są płomienne słowa wielkiego amerykańskiego biskupa, czcigodnego Fultona Sheena († 1979), który wygłosił wiele miarodajnych proroctw o czasach ostatecznych. Odnosząc się do działania szatana w Kościele, wyjaśnił, że przyjdzie on w pewnym momencie. [Szatan] ustanowi antykościół, który będzie małpą Kościoła [katolickiego]… Będzie miał wszystkie cechy Kościoła, ale w odwrotnej kolejności i będzie pozbawiony jego boskiej treśc Będzie to mistyczne ciało Antychrysta, które pod każdym zewnętrznym względem będzie przypominało mistyczne ciało Chrystusa" (, chcąc w ten sposób zwieść i zgubić, jeśli mu się uda, samych wybranych Bożych.

bp. Sheen, (w książce `Komunizm i sumienie Zachodu, Bobbs-Merril Company, Indianapolis 1948, s. 24-25), rozwijając ten temat, wyjaśnił: Fałszywy prorok założy religię bez krzyża. Religia bez Boga. Religia niszcząca religie. Będzie to fałszywy kościół. Kościół Chrystusa [Kościół katolicki] jest jeden, a fałszywy prorok stworzy inny. Fałszywy Kościół będzie światowy, ekumeniczny i globalny. Będzie to federacja kościołów. A religie będą tworzyć pewien rodzaj globalnego stowarzyszenia. Światowy parlament kościołów. Będzie on opróżniony z wszelkich treści boskich i będzie mistycznym ciałem Antychrysta. Mistyczne ciało na ziemi będzie miało dziś swojego Judasza Iskariotę i będzie nim fałszywy prorok. Szatan zwerbuje go spośród naszych biskupów."

Prekursorskie są również wypowiedzi bł. Katarzyny Emmerick, która w latach 1820-1823 została obdarzona licznymi wizjami dotyczącymi kryzysu Kościoła w czasach ostatecznych. Jej definicje są lapidarne: używa emblematycznych wyrażeń, takich jak "dziwny kościół", "ekstrawagancki kościół", "nowy kościół", "kościół ciemności", "fałszywy kościół". Wyraźnie widać tę rzeczywistość wewnątrz prawdziwego Kościoła, "pseudo-kościół", który działa w świętych granicach prawdziwego Kościoła, ale nie jest jego integralną częścią.

Oto kilka wyjątkowo proroczych wizji:

"Widziałam, jak złowieszcze będą konsekwencje tego fałszywego Kościoła. Widziałem, jak powiększał się; heretycy wszelkiego rodzaju wchodzili do miasta [Rzymu]. Miejscowe duchowieństwo stało się letnie i widziałem wielką ciemność" (13 maja 1820).

"Widziałem dziwny kościół budowany wbrew wszelkim zasadom...... Nie było aniołów czuwających nad czynnościami budowlanymi. W tym kościele nie było nic, co pochodziło z góry.... Był tam tylko podział i chaos. Prawdopodobnie jest to kościół stworzony przez człowieka, po najnowszej modzie, podobnie jak nowy heterodoksyjny kościół w Rzymie, który wydaje się być tego samego rodzaju" (12 września 1820).

"Nie było w nim nic świętego [...]. Widziałem wszelkiego rodzaju ludzi, rzeczy, doktryny i opinie" (12 września 1820).

"Było w tym wszystkim coś dumnego, zarozumiałego i agresywnego, a oni zdawali się odnosić wielkie sukcesy. Nie widziałem ani jednego anioła czy świętego, który by pomagał w tym dziele" (12 września 1820).

"Widzę, jak fałszywy kościół ciemności czyni postępy i widzę ogromny wpływ, jaki wywiera na ludzi" (10 sierpnia 1820).

"Widziałem godne ubolewania rzeczy: uprawiali hazard, pili i rozmawiali w kościele; zalecali się także do kobiet. Dopuszczano się tam wszelkiego rodzaju obrzydliwości. Księża pozwalali na wszystko i odprawiali Mszę z wielką niechęcią. Widziałem, że niewielu z nich pozostało pobożnych, a tylko nieliczni mieli zdrowy pogląd na sprawy" (27 września 1820 r.).

Być może kulminację objawienia osiągnęła wizja z 22 kwietnia 1823 roku, w której zobaczyła, jak "wielu duchownych zaangażowało się w idee niebezpieczne dla Kościoła." Budowali oni duży, dziwny i ekstrawagancki kościół. Wszyscy mieli być do niego przyjęci, aby się zjednoczyć i mieć równe prawa: ewangelicy, katolicy i sekty wszystkich denominacji. Taki właśnie miał być ten nowy kościół.... Ale Bóg miał inne plany" (3).

Uwagi:
1) Por. J. Guitton, Paweł VI segreto, San Paolo, Mediolan 1985, s. 21.
3) Błogosławiona Catharina Emmerich, Wizje, Cantagalli, 1996.
Brat Pedro -Tempi di Maria Satan will create a counter-Church - Fulton Sheen


Proroctwa o Fałszywym proroku Antychrysta
Wizje Anny Katarzyny Emmerick. Fałszywy ekumenizm...
Bł. Anny Katarzyny Emmerich - Dwóch papieży
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
1697
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Kolejne kłamstwa i manipulacje VRS odnośnie Świętego Fultona Sheena!
Dziad VRS nawet odmawia Świętemu godności Kapłana, nazywa Biskupa Sheena ,,facetem''!
Dziadu goły i ślepy, jak ty staniesz na Sądzie Bożym? Ty się Boga nie boisz?
Zobacz Kim Był Arcybiskup Sheen. Ale do ciebie ta prawda nie dotrze, bo ty nie jesteś prawdą zainteresowany. Wolisz kłamstwa i manipulacje. Ale co kto sieje, to będzie …More
Kolejne kłamstwa i manipulacje VRS odnośnie Świętego Fultona Sheena!
Dziad VRS nawet odmawia Świętemu godności Kapłana, nazywa Biskupa Sheena ,,facetem''!

Dziadu goły i ślepy, jak ty staniesz na Sądzie Bożym? Ty się Boga nie boisz?
Zobacz Kim Był Arcybiskup Sheen. Ale do ciebie ta prawda nie dotrze, bo ty nie jesteś prawdą zainteresowany. Wolisz kłamstwa i manipulacje. Ale co kto sieje, to będzie zbierał...

6 7 Nie łudźcie się: 8 Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę; ...
Dziad goły i ślepy nawet Katechizm Piusa X ma w nosie, choć uważa się za gorliwego TRADYCJONALISTĘ! Gorszy od dziadów kalwaryjskich i od faryzeuszów!

Z Katechizmu Katolickiego Św. Piusa X:
Czy grzechem jest znieważanie kapłanów?
Znieważanie kapłanów jest bardzo ciężkim grzechem, gdyż zniewagi i obelgi wymierzone w kapłanów spadają na samego Jezusa Chrystusa, który powiedział swym Apostołom: «Kto wami gardzi,
ten mną gardzi»

*********************************
Arcybiskup Sheen żył prawdami, które głosił. Przez całe życie cierpliw…
V.R.S.
Facet, który w latach 30-tych XX w. szedł razem z rabinem i pastorem protestanckim "poświęcić" jedną z amerykańskich rozgłośni radiowych zrobił potem wielką karierę w tamtejszych mediach a teraz ma szansę zostać "posoborowym świętym".
Fulton Sheen i międzyreligijna ceremonia w roku 1933
"Ekumenizm" Sheena w latach 40-tych XX w.:
Fulton Sheen i korzenie judeochrześcijaństwa
Fulton Sheen podczas …More
Facet, który w latach 30-tych XX w. szedł razem z rabinem i pastorem protestanckim "poświęcić" jedną z amerykańskich rozgłośni radiowych zrobił potem wielką karierę w tamtejszych mediach a teraz ma szansę zostać "posoborowym świętym".

Fulton Sheen i międzyreligijna ceremonia w roku 1933

"Ekumenizm" Sheena w latach 40-tych XX w.:
Fulton Sheen i korzenie judeochrześcijaństwa
Fulton Sheen podczas II wojny światowej
JOKAMA
@V.R.S. Czy wszystko co robił było czarne, a twoje biel była zawsze nieskazitelna ?
V.R.S.
@JOKAMA
Koranu nie całuję, do synagogi nie chadzam, nie opowiadam że prawda to koło 360-stopni, z których każda religia ma trochę.
To są naprawdę małe, drobne i proste rzeczy. Nawet nie minimum przyzwoitości, ale jak widać dla niektórych nie do przeskoczenia. I najbardziej w tym wszystkim perfidne jest, że próbuje się ich stawiać na piedestał.
JOKAMA shares this
61.2K
Walczyć o prawdę
My żyjemy w najbardziej dramatycznych dla Kościoła czasie, jakby realizowały się przepowiednie Apokalipsy.
Posoborowe absurdy
Szatan stworzył ANTY-Kościół na i po SW II . Abp. Lefebrve przepowiedział, że SW II to bomba z opóźnionym zapłonem, która wybuchła po 60 latach, który rozsadza od środka Kościół Chrystusowy - Tradycyjny trwający już od 2000 lat.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Posoborowe absurdy
Doszkól się najpierw, a później sie wymundrzaj, bo bredzisz jak Piekarski na mękach!!! Czytałaś dokumentację posoborową, że zabierasz głos?
,,Po Soborze zaproponowano dano czy narzucono inny ryt Mszy Św., na której jest konsekracja ważna, ale modlitwy są skrócone, spłycone nie tak przekonywujące... Posoborowe zmiany w Kościele, w tzw. duchu soborowym, czy też jakby z …More
Posoborowe absurdy
Doszkól się najpierw, a później sie wymundrzaj, bo bredzisz jak Piekarski na mękach!!! Czytałaś dokumentację posoborową, że zabierasz głos?

,,Po Soborze zaproponowano dano czy narzucono inny ryt Mszy Św., na której jest konsekracja ważna, ale modlitwy są skrócone, spłycone nie tak przekonywujące... Posoborowe zmiany w Kościele, w tzw. duchu soborowym, czy też jakby z powoływaniem się na Sobór, one są FAŁSZEM, dlatego ,że Sobór nie zarządził katastrofy liturgicznej, sobór wręcz podtrzymywał łacinę w Kościele. I tutaj w imię Soboru pozwalać sobie na pewne już zaszłości i dowolności jest NIEUCZCIWOŚCIĄ.'' ok. 52 minuta.
****************************************************
Drugi kapłan o tym mówi, że Sobór nie wprowadził żadnych zmian, we Mszy Św.
Sobór Watykański II nie nakazał wprowadzenia tych zmian, które obecnie mają miejsce w Kościele. Ta nowa Msza Święta jest wynikiem rewolucji i buntu i nie ma nic wspólnego z Soborem Watykańskim II. Ustawienie Kapłana tyłem do Tabernakulum i zlikwidowanie Łaciny jest wbrew postanowieniom II Soboru Watykańskiego.
Stara Msza Święta jest zdecydowanie bardziej zgodna, o całe Niebo zgodna, z postanowieniami II Soboru Watykańskiego.
,,Faktyczna treść dekretów soborowych idzie w zapomnienie, a bożkiem staje się „duch soboru”, którym można uzasadnić wszystko.
Więc o co chodzi z tym buntem Lefebvre?

Proszę posłuchać prawdy na temat SWII Bożego Kapłana Ks. Romana Kneblewskiego, który też jest obrońcą Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim.
Po wsze czasy! [Tuba Cordis 19 VII A.D. 2021]
od 13.minuty

W jakim celu lefebryści fabrykują te wszystkie kłamstwa wobec Soboru Watykańskiego II, naszego Świętego Papieża Jana Pawła II (który, był obrońcą Starej Mszy Świętej i zezwolił na szersze odprawianie Mszy łacińskiej.) oraz Benedykta XVI?
sługa Boży
Posoborowe absurdy Dokładnie tak - od SV2go - mamy postkatolicką diabelską sektę plującą na 1 przykazanie Boże - apokaliptyczną nierządnicę, dopuszczającą się nierządu z heretykami, sekciarzami i wyznawcami demonicznych wiar.
A kto wybiera życie w kłamstwie - w kłamstwie też umrze.
Jestem_z_wami
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA W jakim celu lefebryści fabrykują te wszystkie kłamstwa wobec Soboru Watykańskiego II, naszego Świętego Papieża Jana Pawła II (który, był obrońcą Starej Mszy Świętej i zezwolił na szersze odprawianie Mszy łacińskiej.) oraz Benedykta XVI?
Bo są nieświadomymi sługami szatana tak mocno zamroczonymi pychą że nie są w stanie widzieć prawdy i rzucają się na każdego kto im tą …More
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA W jakim celu lefebryści fabrykują te wszystkie kłamstwa wobec Soboru Watykańskiego II, naszego Świętego Papieża Jana Pawła II (który, był obrońcą Starej Mszy Świętej i zezwolił na szersze odprawianie Mszy łacińskiej.) oraz Benedykta XVI?
Bo są nieświadomymi sługami szatana tak mocno zamroczonymi pychą że nie są w stanie widzieć prawdy i rzucają się na każdego kto im tą prawdę stara się przekazać. Trzeba się za nich dużo!!! modlić. Są bowiem wielką raną w Ciele naszego Pana Jezusa Chrystusa.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Jestem_z_wami
JA SIĘ ZA NICH MODLĘ , ALE NIE POZWOLĘ , ABY ZAKŁAMYWALI PRAWDĘ, MANIPULOWALI I RZUCALI OSZCZERSTWA NA NASZE ŚWIĘTOŚCI. TRZEBA ICH DEMASKOWAĆ I POKAZYWAĆ ICH KŁAMSTWA I FAŁSZ, ABY INNYCH NIE ZWODZILI DO SWOJEJ ,,ŚWIĘTEJ '' SEKTY.
Edward7
Abp Viganò; Boże Narodzenie, Chrystus Król Narodów i Wielki Reset
DESIDERATUS CUNCTIS GENTIBUS: Wcielenie Słowa Bożego inauguruje panowanie Chrystusa nad Kościołem i narodami
Discite justitiam moniti, et non strach divos.
Venditit hic auro patriam, dominumque potentem
imposuit, fixit leges pretio atque refixit;
hic thalamum atakuje natæ vetitosque hymenæos;
ausi omnes immane nefas ausoque potiti. …
More
Abp Viganò; Boże Narodzenie, Chrystus Król Narodów i Wielki Reset

DESIDERATUS CUNCTIS GENTIBUS: Wcielenie Słowa Bożego inauguruje panowanie Chrystusa nad Kościołem i narodami

Discite justitiam moniti, et non strach divos.
Venditit hic auro patriam, dominumque potentem
imposuit, fixit leges pretio atque refixit;
hic thalamum atakuje natæ vetitosque hymenæos;
ausi omnes immane nefas ausoque potiti.

Tyranom inni sprzedają swój kraj,
narzucając obcych panów, za obce złoto;
Niektórzy uchylają stare prawa i tworzą nowe,
Nie tak jak ludzie chcieli, ale jak im zapłacili.
– An.
, VI, 620-624

I. Wstęp

Doktryna o królewskości Chrystusa stanowi podział między Kościołem katolickim a "Kościołem soborowym"; w rzeczywistości jest to punkt rozdziału między ortodoksją katolicką a neomodernistyczną heterodoksją, ponieważ zwolennicy sekularyzmu i liberalnego laicyzmu nie mogą zaakceptować, że panowanie naszego Pana powinno być rozszerzone na sferę cywilną, usuwając ją w ten sposób spod arbitralności możnych lub woli manipulowalnego ludu. Jednak sama idea, że władza ma swój fundament w transcendentnej zasadzie, nie narodziła się wraz z chrześcijaństwem, ale jest częścią naszego grecko-rzymskiego dziedzictwa. Samo greckie słowo ἱεραρχία wskazuje z jednej strony na "administrowanie rzeczami świętymi", ale z drugiej strony odnosi się także do "świętej władzy", jaką jest autorytet, gdzie zobowiązania z nim związane w istotny sposób stanowią λειτουργία, czyli urząd publiczny, za który odpowiada państwo.

Podobnie negacja tej zasady jest prerogatywą myślenia heretyckiego i ideologii masońskiej. Świeckość państwa stanowi główny postulat Rewolucji Francuskiej, [1] dla której protestantyzm dostarczył teologicznych podstaw, przekształconych później w filozoficzny błąd wraz z nadejściem liberalizmu i ateistycznego materializmu. Ta wizja całkowicie spójnej i harmonijnej całości, która przemierza upływ czasu i przekracza granice przestrzeni. Prowadząc ludzkość do pełni Chrystusowego Objawienia, było właściwe tej Cywilizacji, której stłumienie i unieważnienie pragnie się w imię dystopii, która jest nieludzka, ponieważ jest wewnętrznie bezbożna, gdyż wywodzi się z nieugaszonej nienawiści do Adwersarza, pozbawiając się Najwyższego Wiecznego Dobra przez pychę i bunt przeciwko Woli Boga.

Nic dziwnego, że nasi współcześni nie rozumieją przyczyn obecnego kryzysu: pozwolili się ograbić z dziedzictwa mądrości i pamięci, zbudowanego na przestrzeni dziejów dzięki pedagogicznej interwencji Opatrzności, która wypisała w sercu każdego człowieka odwieczne zasady, jakimi powinien kierować się w każdym aspekcie swojego życia. Ta cudowna παιδεία sprawiła, że ludy oddalone od Boga i pogrążone w ciemnościach pogaństwa zostały predysponowane, naturalnymi środkami, do wybuchu nadprzyrodzonego wymiaru w historii, czyli do przyjścia Chrystusa, w którym wszystko się streszcza i ukazuje jako część boskiego κόσμος.

Kiedy August nakazał wydanie Eneidy - którą Wergiliusz kazał zniszczyć w swoim testamencie jako niekompletną - w całym Imperium rozpoczął się właśnie "Pax Romana"; Pax przyznany światu na powitanie Wcielenia Syna Bożego i wyrwanie ludzkości z niewoli szatana. Echa tego uroczystego i świętego pokoju rozbrzmiewają do dziś w pełnych rozmachu słowach rzymskiego martyrologium, które ponownie usłyszymy w wigilijny poranek: Ab urbe Roma condita anno septingentesimo pięćdziesiąt sekund, anno imperii Octaviani Augusti quadragesimo secundo, toto orbe in pace composito… Jesus Christus æternus Deus æternique patris Filius, mundum volens adventu suo piissimo consecrare, de Spiritu Sancto conceptus, …in Bethlehem Judæ Maria Virgine nascitur factus homo.

W siedemset pięćdziesiątym drugim roku od założenia miasta Rzym, w czterdziestym drugim roku panowania cesarza Oktawiana Augusta, cały świat był w pokoju, .... Jezus Chrystus, Bóg Przedwieczny i Syn Ojca Przedwiecznego, pragnąc uświęcić świat swoją najbardziej miłującą obecnością, został poczęty przez Ducha Świętego (...) i Narodził się z Maryi Dziewicy w Betlejem Judzkim, stając się człowiekiem.


Zaledwie czterdzieści lat przed narodzinami Zbawiciela, Wergiliusz miał okazję związać się z synami Heroda, którzy przybyli do Rzymu na studia. Od nich nauczył się mesjańskich proroctw Starego Testamentu i zapowiedzi rychłych narodzin Puer, które opiewane są w jego Czwartej Eklodze: Jam redit et Virgo, redeunt Saturna regna, jam nova progenies cœlo demittitur alto. Tu modo nascenti Puero, quo ferrea primum desinet, ac toto surget gens aurea mundo, casta fave Lucina: tuus jam regnat Apollo. [2]

W tym żarliwym oczekiwaniu na nadejście Chrystusa August uratował poemat Wergiliusza przed zniszczeniem, widząc w nim owo dążenie do świata, w którym panuje pokój, po stuleciu wojen domowych. W Eneaszu widział wzór tego, który uznaje wolę Bożą i wynikające z niej więzi wobec Ojczyzny i rodziny, włożone przez Opatrzność w warunkowe wydarzenia Historii, uczestnik do woli Bożej utrwalonej w wieczności. Łatwo możemy zrozumieć, dlaczego dusza człowieka sprawiedliwego i uczciwego, chociaż pozbawiona Wiary, może czuć się zepchnięta w stronę szlachetnego przeznaczenia, przed którym milczą fałszywi i kłamliwi bogowie, milczy Sybilla i przechodzi na emeryturę wyrocznia Arakulesa. Następnie widzimy w fato [los] - po łacinie fas - odniesienie do czasownika fari , co oznacza "mówić" i odnosi się do Słowa Bożego, odwiecznego Słowa wypowiedzianego przez Ojca. Chrześcijanin jest w zachwycie nad taką ojcowską dobrocią, nad tą opatrznościową ręką, która towarzyszy ludzkości zagubionej w ciemnościach ku Światłu Chrystusa, Odkupiciela ludzkiego gatunku.

W tej wizji Historii i Bożej interwencji w nią jest coś wybrał z nieuchwytnego, co porusza i popycha ku Dobru, co budzi w duszach nadzieję na czyny heroiczne, na ideały, o które trzeba walczyć i dać życie. To właśnie na tej doskonałej kompozycji doczesności i wieczności, natury i łaski, świat mógł przyjąć i rozpoznać obiecanego Mesjasza, Księcia Pokoju, Rex pacificus zwyciężającego nad grzechem i śmiercią, Desideratus cunctis gentibus . Od Wieczernika po katakumby, od wspólnot pierwszych chrześcijan po romańskie bazyliki nawrócone na kult prawdziwego Boga, wznosi się modlitwa, której Pan nauczył Apostołów: Adveniat regnum tuum, fiat voluntas tua sicut in coelo et in terra . Mimo to, pogańskie Imperium stało się kolebką chrześcijaństwa i z własnymi prawami oraz wpływami cywilnymi i społecznymi, możliwe oddało rozprzestrzenianie się Ewangelii i nawrócenie dusz do Chrystusa. Dusze proste, oczywiście; ale także dusze uczonych, rzymskich szlachciców, urzędników cesarskich, dyplomowanych i intelektualistów, którzy uznali się - podobnie jak pius Æneas - za zaangażowanych w plan Opatrzności, powołanych do nadania znaczenia tym cnotom obywatelskim, temu dążeniu do sprawiedliwości i pokoju, które bez Odkupienia pozostałoby niepełne i jałowe.

II. „Opatrznościowa” rola państwa

Ekonomia Zbawienia, w tej „średniowiecznej” i chrześcijańskiej wizji wydarzeń, uznaje, że jednostki mają przywilej bycia częścią tego wielkiego planu Boskiej Opatrzności: an actuosa participatio – proszę mi wybaczyć, że zapożyczam wyrażenie drogie nowatystom - człowieka w Bożej interwencji w historię, w której wolność każdej jednostki zostaje skonfrontowana z moralnym, a więc decydującym o jej wiecznym losie, wyborem między Dobrem a Złem, między podporządkowaniem się woli Boga - fiat voluntas tua - a pójściem za własną wolą - non serviam - przez nieposłuszeństwo wobec Niego. .

Jednak właśnie w przylgnięciu jednostek do działania Opatrzności rozumiemy, w jaki sposób społeczeństwo ziemskie, które składa się z tych jednostek, z kolei bierze udział w planie Bożym, pozwalając, aby działaniami jego członków skuteczniej kierował władzy władców wobec bonum commune , która łączy ich w dążeniu do tego samego celu.
Państwo jako społeczeństwo doskonałe, to znaczy posiadające w sobie wszystkie niezbędne środki do osiągnięcia quid unum perficiendum– ma więc swoją własną funkcję, skierowaną głównie na dobro obywateli, na ochronę ich słusznych interesów, na ochronę Ojczyzny przed wrogami zewnętrznymi i wewnętrznymi, na utrzymanie ładu społecznego. Jest rzeczą oczywistą, że doświadczając prób i niepowodzeń tych, którzy byli przed nami – podążając za wybitnie chrześcijańską wizją Giambattisty Vico – narody cywilizowane były w stanie pojąć wagę studiowania historii, pozwalając na prawdziwy postęp i uznając ważność Myśl Arystotelesowska -Tomistyczna właśnie dlatego, że rozwijała się na podstawie poznania rzeczywistości, a nie na tworzeniu abstrakcyjnych teorii filozoficznych.

Tę wizję dobrego rządu symbolicznie przedstawiają freski Ambrogio Lorenzettiego w Palazzo Pubblico w Sienie, co potwierdza głęboką religijność średniowiecznego społeczeństwa; z pewnością religijność instytucji, ale podzielana i przyswojona przez tych, którzy pełniąc funkcje publiczne, uważali swoją rolę za spójny wyraz z boskim porządkiem – dokładnie κόσμος – odciśniętym przez Stwórcę w ciele społecznym. Mamy przykład tej historycznej roli Cesarstwa Rzymskiego w Eneidzie (VI, 850-853):
Tu regere imperio populos Romane memento
hæ tibi erunt artes, pacisque imponere morem,
parcere subjectis et debellare superbos.

Świadomość tej opatrznościowej misji uczyniła Rzym wielkim; to zdrada tego zadania przez zepsucie moralności zadecydowała o jego upadku.

III. Pojęcie sekularyzmu i sekularyzacji władzy
Nie mogło być też inaczej, ponieważ koncepcja „sekularyzmu państwa” była całkowicie nie do pomyślenia zarówno dla władców, jak i poddanych narodów zachodnich w jakiejkolwiek epoce poprzedzającej protestancką pseudoreformację. Dopiero od końca renesansu teoretyzowanie ateizmu pozwoliło na sformułowanie myśli filozoficznej, która zwalniała jednostkę z obowiązku uznania i publicznego kultu bóstwa; a od Oświecenia zasady masońskie szerzyły się poprzez przymusową sekularyzację społeczeństwa obywatelskiego po Rewolucji Francuskiej, obalenie monarchii prawa boskiego i zaciekłe prześladowania Kościoła katolickiego.

Współczesny świat uważa dziś za zasługę domaganie się własnego sekularyzmu, podczas gdy w świecie grecko-rzymskim bunt przeciwko bogom uznano za znak bezbożności i znak buntu przeciwko państwu, którego władza była wyrazem władzy usankcjonowanej i ratyfikowany od góry Discite justitiam moniti, et non temnere divos – Uczcie się sprawiedliwości i uważajcie, by nie gardzić bogami – ostrzega Flegiasz, który został wtrącony do "Tartaru" i skazany na wykrzykiwanie tego ostrzeżenia bez wytchnienia ( Æn. , VI, 620). Kultura klasyczna, którą odziedziczyliśmy jako naturalny warunek szerzenia się chrześcijaństwa i którą uznawało i ceniło średniowiecze, opiera się zatem na obowiązku nie gardzenia bogami , pokazując, jak brak Religia jest przyczyną ruiny Narodu, od zdrady Ojczyzny do ustanowienia tyranii, od ogłaszania lub uchylania praw w imię interesu ekonomicznego, aż po pogwałcenie najświętszych zasad życia obywatelskiego. [3]Jako dowód na to, jak uzasadnione były te obawy, ośmielamy się kontemplować ruiny naszego współczesnego społeczeństwa, zdolnego do legitymizacji bezprecedensowych okropności, takich jak zabijanie niewinnych dzieci w łonie matki, korupcja dzieci poprzez teorię płci i seksualizację dzieciństwa oraz jego wykorzystywanie w piekielnych rytuałach lobby pedofilskiego, którego niesławni członkowie zajmują stanowiska władzy i którego do tej pory nikt nie odważył się osądzić i potępić. Współczesnym światem rządzi sekta sług diabła, oddających się złu i śmierci. Ci, którzy milczą, zamykając oczy na takie potworności, są współsprawcami tych straszliwych zbrodni, które wołają o zemstę przed Bogiem.

IV. Świętość władzy
Aż do Rewolucji Francuskiej rządzący znajdowali swoją legitymację w sprawowaniu władzy w imię Boga, a jednocześnie rządzeni widzieli ochronę swoich praw przed nadużyciami władzy, ponieważ całe ciało społeczne było hierarchicznie uporządkowane pod władzą najwyższą. jedynego Pana, który został uznany za Rex tremendæ majestatis właśnie dlatego, że jest sędzią nawet królów i książąt, papieży i prałatów. Korony, tiary i mitry zdobią obrazy piekła w scenach Sądu Ostatecznego namalowanych w naszych kościołach.
Ta świętość władzy nie jest koncepcją dodaną po fakcie do władzy, która pierwotnie zrodziła się jako neutralna. Wręcz przeciwnie, wszelka władza zawsze znajdowała swoje źródło w odniesieniu do boskości, zarówno w Izraelu, jak i w narodach pogańskich, które później uzyskały w świecie zachodnim pełnię nadprzyrodzonej inwestytury wraz z nadejściem chrześcijaństwa i uznaniem go za religię państwową. przez cesarza Teodozjusza. Tak więc Cesarz Wschodu był Cezarem na dworze, który w Bizancjum mówił po łacinie; car Rosji i car Bułgarów byli jednakowo cezarami, a na końcu istniało Święte Cesarstwo Rzymskie, którego ostatni władca, błogosławiony Karol Habsburg, został obalony przez masonerię w I wojnie światowej. Edukacja przyszłych władców, szlachty i duchowieństwa była wysoko ceniona i nie ograniczała się do wykształcenia intelektualnego i praktycznego, ale koniecznie dawała określoną formację moralną i duchową, zapewniającą solidne zasady, nawyk dyscypliny, umiejętność kontrolować własne namiętności i praktykować cnoty rządzenia. Cały system społeczny uświadomił sprawującym władzę ich odpowiedzialność przed Chrystusem Królem, jedynym posiadaczem doczesnego i duchowego panowania, które jego ministrowie na ziemi mieli sprawować w sposób ściśle zastępczy .. Z tego powodu, jak to miało miejsce np. w przypadku Fryderyka II Szwabskiego, wyższość duchowej władzy Kościoła nad doczesną władzą władców pozwoliła papieżowi rzymskiemu uwolnić z więzów "posłuszeństwa" poddanych króla, który nadużywał swojej władzy.

V. Sekularyzacja rozszerzona na każdą władzę
Po sekularyzacji władzy świeckiej nastąpiła ostatnio sekularyzacja władzy religijnej, która wraz z Soborem Watykańskim II została w znacznym stopniu pozbawiona – i to nie tylko zewnętrznie – świętości na rzecz świeckiej (i rewolucyjnej) wizji, w której władza kościelna pochodzi z dołu, tylko na mocy chrztu i jest delegowana przez „lud kapłański” swoim przedstawicielom, którym powierzane są różne zadania „przewodnictwa”, jak w sektach kalwińskich. Paradoks jest tutaj jeszcze bardziej widoczny, ponieważ wprowadza on do Kościoła – wypaczając w ten sposób jego naturę – dynamikę tolerancji w społeczeństwie obywatelskim, które nie uznaje praw prawdziwej religii i ostatecznie legitymizuje je, czyniąc je swoimi. W tej perspektywie bardzo poważne odstępstwa głoszone dziś przez Synod w sprawie synodalności w tonie demokratycznym i parlamentarnym są niczym innym jak wprowadzeniem w życie zasad sformułowanych teoretycznie przez Sobór, dla których sekularyzm, czyli zerwanie związku między ziemska władza i jej nadprzyrodzona legitymacja – powinny zostać rozciągnięte na każde społeczeństwo ludzkie, a jednocześnie wykluczyć wszelkie „teokratyczne” pokusy jako przestarzałe i nieodpowiednie.
Nieuchronnie nie było żadnej władzy, która byłaby poza zakresem tego procesu, od rodzica do nauczyciela, od sędziego pokoju do urzędnika państwowego. Obowiązek tych, którzy podlegali władzy, by być jej posłusznym, a tych, którzy ją sprawują, by nią zarządzać z mądrością i roztropnością, przypominał o boskim ojcostwie Boga. Jako taki musiał być zdelegitymizowany, ponieważ bunt jest skierowany przede wszystkim przeciwko autorytetowi Boga Ojca. Rewolucja „Sześćdziesiąta ósma” była niczym innym jak odgałęzieniem Rewolucji, w której wszystko, co zachował liberalizm w imię utylitaryzmu lub wygody zagwarantowania minimum porządku społecznego, zostało ostatecznie zburzone, doprowadzając narody zachodnie do anarchii .

VI. Wywrotowa akcja tajnych stowarzyszeń
Niesławna sekta, świadoma potęgi sojuszu między Tronem a Ołtarzem, spiskowała za kulisami, by skorumpować władców i przyciągnąć do swoich szeregów szlachtę, poczynając od dynastii Kapetyngów. W rzeczywistości już w niemieckich księstwach z protestancką herezją, a później w Anglii Henryka VIII z anglikańską schizmą, istniały aktywne sabaty wtajemniczonych pochodzenia gnostyckiego, które sprzeciwiały się papiestwu i prawowitym władcom lojalnym wobec niego. Jednak prawdą jest i jest to udokumentowane, że rewolucja stanowiła główne narzędzie, za pomocą którego tajne stowarzyszenia biły narody katolickie, aby oderwać je od wiary i zniewolić dla ich celów ideologicznych i ekonomicznych, i gdziekolwiek masoneria zdołała działać, zawsze uciekali się do tych samych narzędzi i tej samej propagandy, w celu uzyskania sekularyzacji instytucji publicznych, zniesienia religii państwowej, zniesienia przywilejów kościelnych i nauczania katolickiego, legitymizacji rozwodów, dekryminalizacji cudzołóstwa oraz rozpowszechniania pornografii i innych form występku. Ponieważ ten chrześcijański świat we wszystkich aspektach codziennego życia musiał zostać wymazany i zastąpiony bezbożnym społeczeństwem, oddanym zaspokajaniu najniższych przyjemności, szydzącym z cnoty, uczciwości i prawości: oto „osiągnięcia” ideologii liberalnej, które najnikczemniejszy antyklerykalizm nazywa „postępem” i „wolnością”. Niezliczone potępienia Magisterium dla tajnych sekt były dostatecznie usprawiedliwione zagrożeniem dla pokoju narodów i wiecznego zbawienia dusz. Podczas gdy Kościół miał ważnego sojusznika we władzy cywilnej, akcja masonerii postępowała powoli i była zmuszona ukrywać swoje zbrodnicze zamiary. Tylko przy korupcji władzy kościelnej, kontynuowanej cierpliwą pracą infiltracji i zakończonej pod koniec XIX wieku dzięki modernizmowi, masoneria mogła liczyć na współudział zbuntowanych i cudzołożnych duchownych, wykolejonych w intelekcie i woli, którzy byli w ten sposób łatwo zniewolony i szantażowany. Jego awans w hierarchii kościelnej, powstrzymywany przez dalekowzroczną czujność św. Piusa X, wznowił się spokojnie w ostatnich latach pontyfikatu osłabionego Piusa XII i otrzymał wsparcie za czasów Jana XXIII. Po raz kolejny widzimy, jak korupcja jednostek przyczynia się do rozpadu instytucji, do której należą.

VII. Rewolucja obywatelska, społeczna i gospodarcza
Rewolucja, która rozpoczęła się we Francji w 1789 r., miała te same sposoby realizacji: po pierwsze, zepsucie arystokracji i duchowieństwa; następnie działania tajnych stowarzyszeń, które przenikały wszędzie; następnie propagandę medialną przeciwko monarchii i Kościołowi, a jednocześnie organizowanie i finansowanie zamieszek i protestów ulicznych w celu podburzania zubożałego i opodatkowanego ludu spekulacjami międzynarodowej wielkiej finansjery i nieadekwatnością reakcji państwa na zmiany. w europejskim systemie gospodarczym. Również w tym przypadku główna dźwignia, która pozwoliła przełożyć wywrotową teorię masonerii na prawdziwą rewolucję, była reprezentowana przez klasę, która miała największy interes w przywłaszczeniu majątku szlachty i Kościoła, nie tylko sprzedać nieocenioną wartość nieruchomości, mebli i dzieł sztuki, ale także radykalnie zmienić tradycyjną tkankę społeczno-ekonomiczną, poczynając od eksploatacji latyfundiów, które do tej pory pozwalały na produkcję plonów zgodnie z naturalnymi rytmami i systemy archaiczne. W rzeczywistości po Rewolucji Francuskiej mieliśmy pierwszą rewolucję przemysłową, która wraz z wynalezieniem silnika parowego i mechanizacją produkcji wymusiła masową migrację robotników i chłopów ze wsi do metropolii w celu przekształcenia ich w tanią siłę roboczą. po pozbawieniu ich możliwości samodzielnego utrzymania i doprowadzeniu ich do nędzy nowymi podatkami i opłatami. ale także do radykalnego przekształcenia tradycyjnej struktury społeczno-ekonomicznej, poczynając od eksploatacji latyfundiów, którym do tej pory pozwolono produkować plony zgodnie z naturalnymi rytmami i archaicznymi systemami. W rzeczywistości po Rewolucji Francuskiej mieliśmy pierwszą rewolucję przemysłową, która wraz z wynalezieniem silnika parowego i mechanizacją produkcji wymusiła masową migrację robotników i chłopów ze wsi do metropolii w celu przekształcenia ich w tanią siłę roboczą. po pozbawieniu ich możliwości samodzielnego utrzymania i doprowadzeniu ich do nędzy nowymi podatkami i opłatami. ale także do radykalnego przekształcenia tradycyjnej struktury społeczno-ekonomicznej, poczynając od eksploatacji latyfundiów, którym do tej pory pozwolono produkować plony zgodnie z naturalnymi rytmami i archaicznymi systemami. W rzeczywistości po Rewolucji Francuskiej mieliśmy pierwszą rewolucję przemysłową, która wraz z wynalezieniem silnika parowego i mechanizacją produkcji wymusiła masową migrację robotników i chłopów ze wsi do metropolii w celu przekształcenia ich w tanią siłę roboczą. po pozbawieniu ich możliwości samodzielnego utrzymania i doprowadzeniu ich do nędzy nowymi podatkami i opłatami. że do tej pory pozwalali sobie w większości na produkcję plonów zgodnie z naturalnymi rytmami i archaicznymi systemami.
Druga rewolucja przemysłowa miała miejsce w okresie między kongresem paryskim (1856) a kongresem berlińskim (1878), angażując głównie Europę, Stany Zjednoczone i Japonię w wymuszone nowe postępy technologiczne, takie jak elektryczność i masowa produkcja. Trzecia rewolucja przemysłowa rozpoczęła się w latach pięćdziesiątych XX wieku i rozprzestrzeniła się na Chiny i Indie, skupiając się głównie na innowacjach technologicznych, informatyce i telematyce, a następnie rozszerzyła się na nową gospodarkę , zieloną gospodarkę .i kontroli informacji. Miało to stworzyć kulturowy klimat neopozytywistycznej wiary w możliwości zapewnienia materialnego dobrobytu ludzkości przez naukę i technologię. Akcja manipulowania masami dała dużo miejsca wyobraźni tego, czym może stać się społeczeństwo, sugerując to poprzez kinematograficzny motyw science fiction.
Od 2011 roku wreszcie rozpoczęła się czwarta rewolucja przemysłowa, która polega na coraz większym przenikaniu się świata fizycznego, cyfrowego i biologicznego. Jest to połączenie postępów w sztucznej inteligencji (AI), robotyce, Internecie rzeczy (IoT), druku 3D, inżynierii genetycznej, komputerach kwantowych i innych technologiach. Teoretykiem tego dystopijnego procesu jest niesławny Klaus Schwab, założyciel i dyrektor generalny Światowego Forum Ekonomicznego .

VIII. Sekularyzacja władzy jako przesłanka totalitaryzmu
Sztuczne oddzielanie harmonii i hierarchicznej komplementarności między władzą duchową a władzą doczesną było niefortunną operacją, która za każdym razem tworzyła przesłankę dla tyranii lub anarchii. Powód jest aż nazbyt oczywisty: Chrystus jest Królem zarówno Kościoła, jak i Narodów, ponieważ wszelka władza pochodzi od Boga (Rz 13,1). Zaprzeczanie, że rządzący mają obowiązek poddania się panowaniu Chrystusa, jest bardzo poważnym błędem, ponieważ w przypadku braku prawa moralnego państwo może narzucić własną wolę niezależnie od woli Bożej, a tym samym podważyć boskie κόσμος Civitas Dei , zastępując ją arbitralnością i piekielnym χάος civitas diaboli .
Dzisiaj narody zachodnie są zakładnikami potentatów, którzy za swoje decyzje nie odpowiadają ani przed Bogiem, ani przed ludem, ponieważ ich prawomocność nie pochodzi ani z góry, ani z dołu. Zamach stanu, który został przygotowany i przeprowadzony przez wywrotowe lobby Światowego Forum Ekonomicznego , skutecznie obalił rządy ich niezależnego statusu poprzez zewnętrzne naciski i pozbawił państwa suwerenności. Ale ten proces rozpadu został teraz ujawniony przez arogancję, z jaką satrapowie Nowego Porządku Świata – wszystko jest nowe tam, gdzie ich to dotyczy, i wszystko jest stare .kiedy ma zostać obalony, ujawnili swoje plany, wierząc, że są teraz bliscy ostatecznego zwycięstwa. Do tego stopnia, że nawet intelektualiści z pewnością nie oskarżeni o konserwatyzm zaczynają potępiać niedopuszczalną ingerencję Klausa Schwaba i jego popleczników w rządy narodów. Kilka dni temu prof. Franco Cardini oświadczył: „Siły zarządzające gospodarką i finansami teraz wybierają, korumpują i determinują klasę polityczną, która w ten sposób staje się komitetem biznesowym” ( tutaj ).

A dobrze wiemy, że za tym „komitetem biznesowym” stoi ślepy zysk ze szkodą dla gospodarki państw, ale też niepokojące projekty skrupulatnej kontroli ludności, przymusowego wyludniania i chronienia chorób w obliczu totalnej prywatyzacji służb publicznych. Mentalność, która panuje nad tym Wielkim Resetem , jest taka sama, jaka sprzyjała burżuazji i lichwiarzom minionych stuleci, którzy martwili się eksploatacją wielkich majątków, których szlachta i duchowieństwo nie uważali za źródło zysku. Nienawidzę go za to, że jest chrześcijaninem, ale za to, z niską prostotą , pożycza pieniądze za darmo i obniża zwyczajową opłatę tutaj u nas w Wenecji. [4] Dla tych ludzi ludzkość jest nieznośną utrapieniem, którą należy zracjonalizować i zinstrumentalizować dla swoich zbrodniczych celów, a chrześcijańska moralność jest nienawistną przeszkodą na drodze do ustanowienia rządu, który jest w rękach finansów. Jeśli jest to dzisiaj możliwe, to dlatego, że nie ma transcendentnego odniesienia moralnego, które położyłoby kres ich złudzeniom, ani siły, która wymknęłaby się tej nikczemnej niewoli prywatnych interesów. I tutaj rozumiemy, że obecna sytuacja jest zasadniczo kryzysem władzy, wykraczającym poza zrozumienie przez jednostki zagrożenia, jakie stanowi globalny zamach stanu dokonany przez lichwiarskie elity.

IX. Narodzenia Chrystusa
Narodziny Zbawiciela symbolizowały wtargnięcie wieczności w czas i historię, wraz z Wcieleniem Drugiej Osoby Trójcy Świętej w dziewiczym łonie Najświętszej Maryi Panny. W osobie Naszego Pana, prawdziwego Boga i prawdziwego człowieka, autorytet Boga zostaje dodany do autorytetu potomka królewskiego rodu Dawida, a Odkupienie rodzaju ludzkiego przez Ofiarę Krzyża zostaje przywrócone w ekonomii Łaska Boskiego porządku złamanego przez grzech pierworodny natchniony przez Węża.
Dzieciątko-Król leżące w żłobie przedstawiane jest na pokłon pasterzom i Mędrcom, owinięte w pieluszki, zgodnie z prerogatywą władców: et hoc vobis signum (Łk 2, 6). [5] Porusza gwiazdy i jest czczony przez Aniołów, ale wybiera żłóbek na swój tron, biedną betlejemską chatę na swój ziemski pałac, tak jak na Golgocie – a także w wizji Apokalipsy – jest Krzyżem, który jest tronem chwały. Nasz Pan przyjmuje hołd od mędrców Wschodu w uznaniu Jego tytułów Króla, Kapłana i Proroka; ale teraz musi uciekać przed tymi, którzy postrzegają go jako zagrożenie dla jego władzy. Herod głupi i okrutny, który nie rozumie, że non eripit mortalia, qui regna dat coelestia – Nie odbiera królestw ziemskich, kto daje niebieskie. [6] Głupcy i okrutni są dzisiejsi potężni, którzy chcą utrwalić swoją tyranię śmierci w masakrze milionów niewinnych ludzi – masakrze dokonanej zarówno na ich ciałach, jak i na ich duszach – i odnowić swój bunt w niewoli narodów przeciwko Król królów i Pan panów, który odkupił te dusze Swoją własną Krwią.
Ale to w pokornej afirmacji Jego Wysokości Dzieciątko z Betlejem objawia boskość Syna Bożego w hipostatycznej jedności Człowieka-Boga. Bóstwo, które łączy wszechmoc Pantokratora z kruchością noworodka, potężny osąd Najwyższego Sędziego z płaczem noworodka, niezmienną wieczność Słowa Bożego z ciszą niemowlęcia, blask chwały Boskiego Majestatu z nędzą schroniska dla zwierząt w zimną noc Palestyny.

W tej pozornej sprzeczności, która cudownie łączy boskość z człowieczeństwem, siłę ze słabością, bogactwo z ubóstwem, znajdujemy również lekcję, którą każdy z nas, a zwłaszcza ci z nas, którzy sprawują władzę, musimy wyciągnąć dla naszego życia duchowego i dla siebie. bardzo przetrwanie. Władca, Książę, Papież, Biskup, Urzędnik, Nauczyciel, Doktor i Ojciec korzystają również z władzy, która pochodzi z królestwa wieczności, z Boskiej Królewskości Syna Bożego, ponieważ sprawując swoją władzą działają w imieniu Tego, który ją legitymizuje, dopóki pozostaje ona wierna temu, czemu została przeznaczona. Kto słucha ciebie, słucha mnie. A kto mną gardzi, gardzi tym, który mnie posłał.(Łk 10,16). Dlatego posłuszeństwo wobec władzy świeckiej i kościelnej jest posłuszeństwem wobec Boga w porządku hierarchicznym, który On ustanowił.

Dlatego tak samo konieczne jest nieposłuszeństwo tym, którzy nadużywają swojej władzy, aby strzec tego porządku, który ma swoje centrum w Bogu, a nie w ziemskiej władzy, która jest jego zastępcą. W przeciwnym razie skończymy na czczeniu tego, który ma władzę, składając mu hołd, do którego tylko on ma prawoo ile on z kolei podlega Bogu. Dziś jednak hołd złożony tym, którzy sprawują władzę, nie tylko nie ma węzła należnego podporządkowania się Chrystusowi Królowi i Papieżowi, ale jest także jego wrogiem. A także, gdzie rzekoma suwerenność ludu propagowana przez chimerę demokracji okazała się kolosalnym oszustwem wobec tych ludzi, którzy nie mają się do kogo zwrócić o ochronę swoich praw. Z drugiej strony, jakich „praw” mogliby się domagać ci, którzy tolerowali uzurpowanie sobie prawa do Boga? Jak można się dziwić, że władza przeradza się w tyranię, skoro uznajemy, że nie ma ona już żadnego związku z transcendencją, że jest jedyną gwarancją sprawiedliwości dla biednych, wygnańców, sierot i wdów?

X. Instaurare omnia in Christo
Pozorny triumf niegodziwców – przestępców Światowego Forum Ekonomicznego, heretykom „drogi synodalnej” – konfrontuje nas z brutalną rzeczywistością Zła, skazanego na ostateczną klęskę, ale też dopuszczonego przez Opatrzność jako narzędzie kary dla zbłąkanej ludzkości. Ponieważ bieda, epidemie, nędza spowodowana planowanymi kryzysami, bezwzględne wojny motywowane interesami ekonomicznymi, zepsucie obyczajów, masakra niewinnych uznana za „prawo człowieka”, rozpad rodziny, upadek władzy, rozpad cywilizacji, barbaryzacja kultury i sztuki, unicestwienie wszelkich dążeń do cnoty i Dobra, wszystko to są tylko koniecznymi konsekwencjami zdrady dokonującej się stopniowo, ale zawsze w tym samym kierunku, i są zawsze tylko wstępem do najgorsze, co ma nadejść: pogarda dla Boga, non serviam przeciwko Boskiemu Majestatowi, który staje się tym bardziej bezwzględny i wściekły, im bardziej rośnie szatańska zarozumiałość, że jest w stanie wygrać bitwę, w której szatan zostanie na zawsze pokonany.

Duerme, oh Niño; no llores;
¡Duerme, oh Niño celestial:
las tempestades no se atreverán
a rugir sobre tu cabeza,
usadas sobre la tierra de antaño
como corceles de batalla ante
tu mismo rostro al ala!
[7]

Zrekapitulowanie wszystkiego w Chrystusie (Ef 1,10) oznacza przywrócenie zepsutego przez grzech porządku, zarówno w porządku naturalnym, jak i nadprzyrodzonym, zarówno w sferze prywatnej, jak i publicznej, zwrócenie korony królewskiej Królowi królów, z którego w delirium ὕβρις rewolucja porwała go; a nawet wcześniej, aby przywrócić potrójną koronę Papieżowi, wykorzenionemu przez ideologię Soboru Watykańskiego II i apostazję tego „pontyfikatu”.

Papieże i królowie, prałaci i władcy narodów, wierni Kościoła i obywatele państw - wszyscy muszą powrócić w palingenezie poruszeni łaską do Chrystusa, do Chrystusa Króla i Papieża, do jedynego Obrońcy prawdziwych praw Jego ludu, do jedynego Obrońcy słabych i uciśnionych, do jedynego Pogromcy śmierci i grzechu. I na tej drodze powrotnej do Chrystusa pokora poprowadzi nas, abyśmy wiedzieli, jak wrócić z łatwej drogi zatracenia, którą podjęliśmy, porzucając ścieżkę Kalwarii, którą wyznaczył nam Pan. Jest to droga, którą przebył jako pierwszy i na której towarzyszy nam dzięki łasce sakramentów, która prowadzi do krzyża jako jedynego warunku chwały zmartwychwstania.

Kto wierzy, że idąc tą drogą można coś zmienić; że można położyć kres ideologii śmierci i grzechu Nowego Porządku Świata; że można powstrzymać złoczyńców przed szerzeniem okropności pedofilii, perwersji, anulowania płci, zabijania dzieci, osób słabych i starszych, jest iluzją. Jeśli świat stał się piekłem dzięki Rewolucji, tylko dzięki kontr-rewolucyjnej akcji może ponownie stać się mniej zły i śmiercionośny. Jeśli Hierarchia stała się siedliskiem heretyków, zepsutych i rozpustników dzięki Soborowi Watykańskiemu II i zreformowanej liturgii, to może powrócić do bycia obrazem niebieskiego Jeruzalem jedynie poprzez powrót do tego, co Apostołowie, Ojcowie i Doktorowie, Święci, Papieże a biskupi robili to aż do soboru.

Im szybciej każdy z nas będzie w stanie umocnić swoją przynależność do Chrystusa, tym szybciej społeczeństwo rozpocznie swój powrót do Pana. I ta bezwarunkowa przynależność do Boga, który wcielił się, aby nas odkupić, musi rozpocząć się od pokornej adoracji Dzieciątka-Króla u stóp żłóbka wraz z pasterzami i Mędrcami.

Śpij, Niebiańskie Dziecię:
Narody nie wiedzą,
Kto się narodził;
Ale nadejdzie dzień, kiedy
staną się waszym szlachetnym dziedzictwem;
Ty, który śpisz tak pokornie,
Ty, który jesteś ukryty w prochu:
poznają Cię jako Króla.
[8]

Niech błogosławiony moment nadejdzie dla nas wszystkich, kiedy dotknięci Łaską i poruszeni zbawienną wizją piekła na ziemi, które jest przygotowywane, jeśli pozostaniemy obojętni, gdy ogarnia globalistyczna dystopia. I w którym, rozpoznając Go, możemy stoczyć pod Jego świętymi insygniami wraz z potężną Pogromczynią Szatana - Niepokalaną - epokową walkę z Nieprzyjacielem ludzkości. Będzie to istota - Niewiasta, Dziewica, Matka - która zmiażdży głowę starożytnego Węża, a wraz z nią głowę jego przeklętych wyznawców. I niech tak będzie.
+ Carlo Maria Viganò, Arcybiskup
17 grudnia 202 Sabbato Quattuor Temporum Adventus

————————————-
[1] Pierwszy artykuł francuskiej konstytucji wyraźnie stwierdza, że republika będzie „niepodzielna, laicka , demokratyczna i socjalna”.
[2] Wergiliusz, Ekloga IV , 6-10.
[3] Wergiliusz, Eneida , VI, 620–624.
[4] Szekspir, Kupiec wenecki, akt I, scena III (słowa Shylocka).
[5] W tym względzie zob. studium egzegetyczne biskupa Francesco Spadafora w Dizionario Bíblico , Studium, 1963.
[6] Crudelis Herodes , hymn na pierwsze nieszpory Objawienia Pańskiego.
[7] A. Manzoni, Il Natale , wiersze 99–105.
[8] A. Manzoni, Il Natale , wersety 106–112.


Archbishop Viganò. Christmas, Christ the King of Nations and the Great Reset.NON SERVIAM: Una historia de revoluciones de Herodes a Davos