Vatikán chce naďalej dodržiavať sanitárne obmedzenia, aj keď ich Taliansko ruší

Vatikán chce naďalej dodržiavať sanitárne obmedzenia, aj keď ich Taliansko ruší

Kardinál Pietro Parolin, štátny sekretár Svätej stolice, v stredu dekrétom potvrdil, že Vatikán bude zachovávať sanitárne obmedzenia a administratívne požiadavky, v súvislosti s ochorením Covid-19 a to aj napriek uvoľneniu opatrení v celej Európe vrátane Talianska.
Kardinála Parolina citoval portál National Catholic Register a podľa tohto preláta pandémia Covid-19 „vyžaduje mimoriadne špecifické a výnimočné opatrenia na jej potlačenie a zaistenie bezpečného vykonávania činností“. Odvolal sa na dekrét z 30. marca, v ktorom predseda Pápežskej komisie pre mestský štát Vatikán, predĺžil sanitárne obmedzenia do 30. apríla. Komentátor Louis Knuffke z portálu Life Site News uviedol, že „nie je jasné, prečo bol dekrét zverejnený v stredu, keď jeho obmedzenia platia len do konca mesiaca“.

Počas celého obdobia vyhláseného núdzového stavu v Taliansku, ktorý sa začal v marci 2020, neboli na území Vatikánu zaznamenané žiadne úmrtia na Covid-19. Vatikán napriek tomu od konca minulého roka zaviedol niektoré z najprísnejších opatrení na svete.

Od 31. januára sa od všetkých zamestnancov, externých spolupracovníkov a návštevníkov vyžaduje, aby sa pri vstupe do vatikánskych kancelárií alebo budov preukázali tzv. Zeleným pasom. Ten je možné získať len na základe dôkazu, že ste buď trojnásobne zaočkovaný, alebo ste prekonali Covid-19 počas posledných 6 mesiacov; negatívny COVID test na získanie preukazu nestačí. Dekrét, zavádzajúci tieto opatrenia, vydal tiež kardinál Parolin.

Tento kontroverzný prístup zabránil vo vstupe do Vatikánu dokonca aj osobe veľmi vysoko postavenej, v rámci cirkevnej hierarchie, kardinálovi Raymondovi Burkovi. Malo sa tak stať dokonca na priamu intervenciu kardinála Parolina.

Ako informoval portál Church Militant: „… kardinál Pietro Parolin osobne intervenoval, aby kardinál Raymond Burke nebol vpustený do vatikánskych úradov (a to) kvôli Burkovej výhrade vo svedomí voči potratom poškvrnenej vakcíne COVID-19.“ Zamestnancom Kongregácie pre kauzy svätých po telefonáte do kancelárie kardinála Parolina bolo potvrdené, že nariadenie osobne nariadil šéf kancelárie štátneho sekretariátu.

Akékoľvek vyšetrenie alebo zdravotný dokument, okrem Zeleného pasu, nie sú akceptované pri vstupe do vatikánskych budov, hoci všetko, čo je potrebné na vstup do Baziliky sv. Petra, je maska triedy FFP2. Nevlastnenie Zeleného pasu, zo strany ktoréhokoľvek zamestnanca Vatikánu, sa považuje za „neospravedlnenú absenciu“ v práci, čo má za následok pozastavenie platu.

BM
Vatikán chce naďalej dodržiavať sanitárne obmedzenia, aj keď ich Taliansko ruší
ľubica
Zrejme b gates stihol mať prednášku aj vo VAT...... k nám príde táto odporná líška v tento piatok poúčať o vtáčej chrípke, ktorú plánujú rozbaliť koncom augusta 2022
29. apríla 2022. Nová pandemická zmluva. Návšteva Billa Gatesa a WHO už tento piatok na Slovensku! …
Ester J B H
Tieto líšky môže zastaviť už len Ježišova Matka! Boh ochraňuj Slovensko!
Vladislav Vojčák
Nielen Vatikán, ale bohužiaľ nájdu sa aj horlivci u nás doma.
veritas18
Po ovoci poznate..... Vsechno zkoumejte, dobreho se drzte....
Marieta Ria
To sa aj náš Mikas môže schovať... a to sme mali rúška do včera, snáď ako poslední...
NEUVERITEĽNÉ... viac sa báť vírusu, ako P. Boha...
Nina Rajtíková
Väzni podvyživenej mysle a ducha, získajú tým elixír večnosti
Jana V
Ano , církev nás měla bránit .Před těmi nesmyslnými testy , stanným právem jako z války , který přejmenovali na Lockdown, aby zmátli lidi. Doporučování šplíchání desinfekcí , která vesměs obsahuje čtyři prvky čpavku ,ničí imunitu. Očkování vakcínami , které nemají ukončené klinické studie .Kolik lidí už kvůli tomu zemřelo , a ubozí lidé , kteří z toho mají šílené zdravotní následky a nikdo jim …More
Ano , církev nás měla bránit .Před těmi nesmyslnými testy , stanným právem jako z války , který přejmenovali na Lockdown, aby zmátli lidi. Doporučování šplíchání desinfekcí , která vesměs obsahuje čtyři prvky čpavku ,ničí imunitu. Očkování vakcínami , které nemají ukončené klinické studie .Kolik lidí už kvůli tomu zemřelo , a ubozí lidé , kteří z toho mají šílené zdravotní následky a nikdo jim neumí a nebo nechce pomoci.
ŘKC církev mě velmi velmi zklamala .V dřívějších dobách kněží pokládali životy za pravdu , bojovali proti zlu. Teď při " covidu " se to ukázalo , podle ovoce poznáte je . Církev pro nás neudělala vůbec nic , aby nás ochránila , dala nám jistotu , že je s námi .Byla jsem z toho opravdu smutná a přemýšlela jsem o tom , jak je to možné ! ŘKC není bezmocná , mohla to udělat . Proč to neudělala ? Je spřažená s nimi , s NWO. Jiný smysl mi to nedává.
A ještě také ty náhubky , symbol podvolení . Vždyť náš nebeský otec řekl , že nás zbavil otroctví .
Už se neztotožňuji s církví , absolutně nemá moji důvěru . Moji důvěru má kněz , který se nebojí a hájí ty pravé křesťanské hodnoty.
apredsasatoci
Tu treba rozlišovať rkc - cirkev ako organizácia a Cirkev ako Magisterium cirkvi.
TERRACOTTA
chorí pastieri!
apredsasatoci
Cirkev je horšia ako svet!
Hermenegild
Cirkev sú aj ovce, nielen presbyteri. Kto nemá Boha, nemá svetlo a slúži kniežaťu tohto sveta. Preto tak vypadáme.
Hermenegild
Otče náš, poznáš Zjavenie sv. Jána? My sa môžeme len modliť, pôstiť a prinášať obety a prosiť Nebeského Otca, aby zachránil duše. Či máš nejaký lepší návod, ako zachrániť pre nebeské kráľovstvo duše?
One more comment from Hermenegild
Hermenegild
Ak nasleduješ Krista, ideš v Jeho šľapajách s krížom na pleci. A ktorí kresťania to dnes robia? Je ich pramálo. Do neba sa vchádza len skrze kríž-Kristov kríž.