pl.news
15K

Liturgiczna batalia: Arcybiskup nie wpuszczony do własnego kościoła

Arcybiskup Syromalabarski, Mar Andrews Thazhath, lat 70, Administrator Apostolski Ernakulam-Angamaly w Indiach (655 tys katolików, 800 księży) został powstrzymany przed wejściem do Bazyliki Matki Bożej …More
Arcybiskup Syromalabarski, Mar Andrews Thazhath, lat 70, Administrator Apostolski Ernakulam-Angamaly w Indiach (655 tys katolików, 800 księży) został powstrzymany przed wejściem do Bazyliki Matki Bożej w Kochi. Do zajścia doszło w niedzielę.
Arcybiskup zamierzał odprawić "mszę zunifikowaną" - liturgia kompromisu wprowadzona przez synod i zatwierdzona przez Franciszka.
W trakcie "mszy zunifikowanej" wszystko poza modlitwą Eucharystyczną odbywa się w kierunku wiernych, ale około 460 konserwatywnych księży sprzeciwia się reformie i nalega na odprawianie wszystkiego} w stronę wiernych tak, jak to czynili od 50 lat. Oba warianty są niezgodne z Obrządkiem Syryjskim, w którym kapłani stoją skierowani twarzą do Boga i nigdy do wiernych.
Napięcie rosło już od roku. W niedzielę przed "zunifikowaną mszą" częściowo zamknięto bramę kościoła od środka, podczas gdy pozostali wierni przełamali opór i wtargnęli do wnętrza bazyliki.
Policja usunęła z miejsca osoby związane ze "zunifikowaną mszą". W …More
Koza Nutria
🤦‍♀️Bo w liturgii chodzi o to co się ludziom podoba🤦‍♀️