Athos Monach
1.1K

Chlapec uzdravený relikviami rumunského svätca Dionýzia (2021)

Moldavsko 14. júla 2021... Boh koná v každom čase divy vo svete...

Svätý Dionýz (1868 – 1943), hierarcha rumunskej pravoslávnej cirkvi 20. storočia, je v Moldavsku obľúbeným svätcom. Jeho nesmrteľné relikvie boli objavené v júli 2018 a v októbri toho istého roku bol kanonizovaný (jeho pamiatka sa slávi 17. septembra).

Prostredníctvom modlitieb novo osláveného svätého Dionýzia (Erkhanu), biskupa Belgorodu a Izmaila, metropolitu Besarábie, chlapec opäť nadobudol schopnosť hýbať sa a hovoriť.

Dnes vám chcem povedať o zázraku v kláštore Suruchen s Mihaiom, ktorý prehovoril potom, čo sa dotkol relikvií svätého Dionýzia" - oznámila Mária, chlapcova matka, na portáli orthodox...

Maria a jej syn Mihai pochádzajú z Orchei, stredného Moldavska. Ako si mama pamätá, Mihai sa narodil zdravý, chodil a rozprával do 13. mesiaca. Ale po poslednej vakcíne proti kiahňam /osýpkam/ (poznámka - prekliate vakcíny) chlapec náhle stratil schopnosť pohybu a reči.

Najprv rodičia navštevovali rôznych lekárov v Moldavsku, no bezvýsledne. Neskôr chlapec navštívil popredných odborníkov v USA - opäť bez výsledku.

„Všetky pokusy o záchranu môjho dieťaťa boli márne,“ hovorí Mária.

Minulý rok sa vrátila do Moldavska, premožená zúfalstvom, nevedela, čo robiť. Na radu miestnych kňazov sa rozhodla vziať Mihaia do kláštora svätého Juraja v Suruceni, aby tam uctili relikvie svätého Dionýzia, ktorý tam odpočíva.

Mária povedala Mihaiovi o svätcovi a vysvetlila mu, čo budú robiť v kláštore.

Modlili sa na božskej liturgii a po svätom prijímaní uctievali svätého Dionýza. Mária sa dotkla jeho relikvií a v tom počula svojho syna povedať: „Svätý Nisius“. Potom bežala s chlapcom spolu pre prosforu a svätenú vodu a malý chlapec zvolal: „Svätá voda!“. Odvtedy chlapec začal hovoriť a následky po vakcíne boli razom preč.

Tak bol malý Mihai na sväté prijímanie a na príhovor svätého Dionýzia uzdravený.

Zdroj: http://slovenskepravoslavie.sk/svedectva/sv010.html