Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks2.1K
pl.news
7

Petycja w sprawie Pachamamy: wycofuje się ksiądz Bractwa św. Piotra (FSSP)

O. Stefan Dreher, przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piotra (FSSP) w Stuttgarcie (Niemcy), wycofał swój podpis spod „Contra recentia sacrilegia“.

W oświadczeniu po niemiecku 15 listopada napisał, że podpisał się pod petycją jako osoba prywatna i nie rozmawiał o tym ze swoimi przełożonymi, ponieważ chciał tylko wyrazić swój pogląd w sprawie figurek Pachamamy.

Teraz jest przekonany, że w "odbiorze publicznym" [?] petycja została odebrana jako "niewłaściwy atak" przeciwko Franciszkowi: "chciałbym się od tego zdystansować".

Zapewnia, że nie było jego zamiarem "atakować osobiście papieża Franciszka".

#newsFvpznizvuz
Do Kościoła Katolickiego wtargnęła masoneria, stąd zamieszanie, co nie oznacza, że taż masoneria nie robi zakusy i na Bractwo Piusa X, które niestety nie jest w pełnej jedności z Kościołem Katolickim. Nie jest to, z tego co się orientuję, ekskomunika, ale zapewne suspensa. A jeżeli chodzi o brak sprzeciwu Bractwa Piusa X wobec skrajnie niewłaściwego pod względem religijnym logo MN: pięść z …More
Do Kościoła Katolickiego wtargnęła masoneria, stąd zamieszanie, co nie oznacza, że taż masoneria nie robi zakusy i na Bractwo Piusa X, które niestety nie jest w pełnej jedności z Kościołem Katolickim. Nie jest to, z tego co się orientuję, ekskomunika, ale zapewne suspensa. A jeżeli chodzi o brak sprzeciwu Bractwa Piusa X wobec skrajnie niewłaściwego pod względem religijnym logo MN: pięść z oplecionym różańcem, wygrażająca ,,ku górze,, będę powtarzać to, bez względu na to czy to komuś się podoba czy nie, bo akceptowanie tego oznacza brak religijnego wyczucia, a jest to opinia moja, ale również znanych wielu osób. Pan Bąkiewicz powinien się do oczywistego błędu przyznać, aby na przyszły rok był bardziej tradycyjny w religijnej symbolice, bo to logo było skandalicznie modernistyczne.
Nie ma świętych także w Bractwie (twach). Jednak w obydwu rytach powszechnie wspomina się imię antypapieża. Być może, podobnie jak w NOM są chwalebne wyjątki. Nie piszę po to by się z którymś z Bractw kłócić - ot taka myśl...
piotr2019
Bractwo FSSP zostalo powolane jako przeciwwaga i "mlot" na Bractwo Piusa X papieza. Smutna to rola, bo skutkujaca wielkim ZAMIESZANIEM!
...Grzesznych upominać...
Ale w XXI w. plaga chorób oczu spowodowała, na niebotyczną skalę, "niewidzenie" grzechu...