Clicks1.1K
Anton Čulen
2

Kňaz Ján Duda: Vyzývam všetkých kresťanov vo vláde Slovenskej republiky i Národnej rade Slovenskej republiky, aby nedopustili ďalšie zatvorenie kostolov

Vyzývam všetkých kresťanov vo vláde Slovenskej republiky i Národnej rade Slovenskej republiky, aby nedopustili ďalšie zatvorenie kostolov.
Apelujem na ich svedomie, aby toto nedopustili. Kresťanov v najvyššej politike máme azda viac ako kedykoľvek predtým, iba ich hlas akosi nepočuť a skutky viery nevidieť.

Vyzývam aj pánov biskupov a spolubratov kňazov, aby sa vyjadrili, že zavretie kostolov nie!
Od Nového roku sme mali tri mesiace bezprecedentne úplne zavreté kostoly, hoci ich zavreté nemali okolité krajiny, a bola zakázaná aj individuálna pastorácia. Vyjadrime svoj názor, že toto sa nesmie opakovať. Volám s básnikom Gorazdom Zvonickým, ktorý to povedal ešte pred rokom 1989: Nastal čas, keď mlčať nie je zlato!

Vyjadrujem veľké rozhorčenie nad informáciou pána predsedu vlády SR, že od zajtrajšieho dňa (25.11.2021) nemám slúžiť sv. omšu pre mne zverených veriacich a že mám slúžiť sv. omšu iba prostredníctvom sociálnych sieti.

Video: Katolícky kňaz Roman Kneblewski: Ľudia šliapu po Pánu Ježišovi. Pokiaľ si toto uvedomujem, a napriek tomu by som pristúpil na príkaz podávať sv. prijímanie na ruku, dopúšťal by som sa smrteľného hriechu
Pripomínam, že je to už po tretí raz, čo sú sv. omše takto zakázané. Neviem, či existuje krajina, v ktorej by sa toto mohlo stať. Čo si dovoľuje pán Heger voči katolíkom je bezprecedentné a arogantné.

Výnimky platia pre krst a pohreby, nie pre sv. omše. Nijaká virtuálna sv. omša katolíkom nenahrádza osobnú účasť. Virtuálna sv. omša môže byť duchovným povzbudením, ale nemôže nahradiť osobnú účasť.

Súčasný útok, v poradí už tretí, proti Eucharistii, je tak očividný, že mi pripomína obdobie Tridentského koncilu (1545–1563) akoby všetky sily “temna” sa sústredili proti reálnej prítomnosti Krista v Eucharistii. Súčasná marginalizácia Eucharistie a jej odsunutie do virtuálneho priestoru sa tomu veľmi podobá.
Na záver konštatujem, že dnešné rokovanie vlády preukázalo, že kresťanov sa vo vláde nemá kto zastať. Musíme si dobre zapamätať, že kresťanov sa nikto nezastal!

Opätovne vyzývam predsedu vlády SR, aby prehodnotil svoje dnešné rozhodnutie a zaradil katolíkom výnimku pre realizáciu sv. omše v obmedzenom režime, napr. ako to bolo do dnešného dňa.

alianciazanedelu.sk/archiv/10296
Helena Eva Kuberová
Heger nie je katolík, on je aj s Krajčim Baptistický kazateľ
Hermenegild
V RAkúsku nemajú zastavené omše, v Česku nemajú zastavené omše, V Poľsku nemajú zastavené omše, ale premiér katolík tak urobí vo svojej najkatolíckejšej krajine. Je to obrovské božie dopustenie, keď vláda postavila Boha na posledné miesto. Veď, ak si myslia, že lockdowny pomôžu a nepomôže Boh, tak sú v strašnom obrovskom omyle a velí im i celému národu satan, ktorý všetko zabíja.