ona
85K

TYLKO U NAS. DEMENTUJEMY 11 kłamstw na temat wypadku premier Beaty Szydło! Sprawdź jak było naprawdę

TYLKO U NAS. DEMENTUJEMY 11 kłamstw na temat wypadku premier Beaty Szydło! Sprawdź jak było naprawdę
fot. PAP

Wokół sprawy wypadku premier Beaty Szydło narosło wiele mitów i niejasności. Politycy opozycji wykorzystują tę sprawę dla własnych interesów i rozliczeń z obozem rządzącym. Rozsiewają nieprawdziwe informacje i manipulują opinią publiczną. Na podstawie informacji, do których dotarł portal wPolityce.pl, odtworzyliśmy cały przebieg wypadku. Dementujemy manipulacje i kłamstwa na temat tego zdarzenia.

1./ Kolumna nie używała sygnałów świetlnych i dźwiękowych.


Nieprawda. Wszystkie samochody kolumny premier Beaty Szydło miały włączone tak sygnały świetlne, jak i dźwiękowe. Mało tego! Zgodnie z przepisami, limuzyna premier Szydło, nie musiała mieć włączonych sygnałów, lecz tylko pierwszy i ostatni samochód w kolumnie. Mimo to, sygnały w audi, którym podróżowała szefowa rządu, miały włączone oba sygnały - świetlny i dźwiękowy. Wersję policji potwierdziło nie tylko 11 oficerów Biura Ochrony Rządu, ale także trzech niezależnych i bezpośrednich świadków.

2./ Kolumna przejechała linię ciągłą.

Z zeznań sprawcy wypadku wynika, że zjechał on kolumnie prawie na poboczne. Oznacza to, że miała ona wolny przejazd i nie musiała naruszać ciągłej linii. Nawet jednak gdyby tak się stało, to wynika to uprzywilejowanego statusu kolumny rządowej. Jej pojazdy, podobnie jak karetki, straż pożarna, czy radiowozy, mogą przekraczać linie ciągłe, a nawet nie stosować się do znaków drogowych, czy sygnalizację świetlną.

CZYTAJ TAKŻE:Prokuratura w Krakowie przesłuchała 22 świadków wypadku premier Szydło. Kierowca seicento nie został przesłuchany

3/. Samochód premier Szydło wymusił pierwszeństwo i dlatego doszło do wypadku.

Nieprawda. Sprawca wypadku zeznał, że nie widział limuzyny premier Szydło, gdyż zasłaniał mu widok samochód, który jechał bezpośrednio za nim. Mimo tego sprawca zaryzykował manewr skrętu.

4/. Policja sama uznała, że kolumna rządowa jechała z prędkością 50–60 km/ha.

Fałsz! Na miejsce zdarzenia przyjechało dwóch biegłych z Instytutu Ekspertyz Sądowych, którzy niezależnie od standardowych ustaleń i pomiarów policjantów z drogówki, sami określi prędkość pojazdów w kolumnie. Oględziny zajęły im kilka godzin.

5/. Kolumna jechała zbyt szybko - stąd uszkodzenie samochodu premier.

Wbrew twierdzeniom „ekspertów” - uszkodzenia limuzyny premier Szydło nie były aż tak poważne. Podobne wypadki, z podobną prędkością obu pojazdów, zdarzają się niezwykle często i powodują podobne uszkodzenia.

6/. Nie zabezpieczono śladów na samochodach”.

Eksperci z Instytutu Ekspertyz Sądowych zabezpieczyli nawet żarówki z samochodu sprawcy wypadku. Zabezpieczono także inną dokumentację oraz ślady.

7/. Monitoring ze stacji Orlen wskazuje na rzekomą winę kierujących limuzyny.

Monitoring z niedalekiej stacji Orlen nie obejmuje miejsca wypadku. Zabezpieczono nagrania z monitoringu, znajdującego się bliżej miejsca zdarzenia. Obecnie jest on analizowany.

8/. Sprawca wypadku nie mógł skorzystać z prawa do adwokata.

Fałsz! Mężczyznę poinformowano o jego prawach, w tym, o prawie do adwokata. Więcej, mężczyzna podpisał protokół, w którym przyznał, że o jego prawach został poinformowany.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:Błaszczak o przyczynach wypadku premier: „Budka wiedział! Nie musiał nawet jechać do Oświęcimia. On z Neumannem mogli to wiedzieć już w Warszawie”

9/. Sprawca nie mógł doprosić się kopii swoich zeznań.

Na etapie postępowania przygotowawczego, świadkowi oraz podejrzanemu, nie przysługuje bezpośrednie prawo o dostępie do kopii protokołów. Policja nie ma tez obowiązku ich wydania.

10/. Policjanci stawiali zarzuty bez wiedzy prokuratora

Wypadek, który miał miejsce nie jest przestępstwem umyślnym. Policjanci stawiali zarzuty w porozumieniu i za zgodą prokuratora. W ciągu 5 dni od ich złożenia, dokumentacja, trafia na biurko prokuratora prowadzącego sprawę. Taka procedura jest absolutnym standardem w przypadku wypadków drogowych tego typu.

11/. W sytuacji zagrożenia, samochód kolumny rządowej, powinien staranować samochód sprawcy wypadku - bez względu na konsekwencje.

Nieprawda! W samochodzie sprawcy mogły być inne osoby - dzieci, osoby starsze. Bezrefleksyjne, automatyczne staranowanie samochodu sprawcy mogło spowodować tragedię.

autor: wpolityce.pl/autorzy/100-zespol-wpolitycepl

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@wpolityce.pl. Dołącz do naszej społeczności – Sieci Przyjaciół wPolityce.pl i tygodnika „wSieci” na siecPrzyjaciol.pl
mariba
ona - odgrzewasz stare sprawy. Za FOZZ Żemek - siedział w więzieniu, a tak realnie to przychodził sobie tam czasami przenocować, bo w ramach resocjalizacji udzielał lekcji angielskiego pewnej dziewczynie, a ta urodziła dzieciątko z tego nauczania - ech - kto by tak nie chciał ???
ona
Szef NIK ginie w tajemniczym wypadku. Następnie umiera jego kierowca i 2 policjantów. Szkoda, że media nie żyły tym tak, jak wypadkiem pewnego Seicento...
W kontekście wypadków drogowych warto przypomnieć sprawę śmierci prof. Waleriana Pańki - prezesa NIK, za którego kadencji powstał raport na temat gigantycznej kradzieży pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ). Jego samochód …More
Szef NIK ginie w tajemniczym wypadku. Następnie umiera jego kierowca i 2 policjantów. Szkoda, że media nie żyły tym tak, jak wypadkiem pewnego Seicento...

W kontekście wypadków drogowych warto przypomnieć sprawę śmierci prof. Waleriana Pańki - prezesa NIK, za którego kadencji powstał raport na temat gigantycznej kradzieży pieniędzy z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ). Jego samochód eksplodował na prostej drodze. Kierowca BOR przeżył, ale wkrótce popełnił samobójstwo. W tajemniczych okolicznościach zginęli również dwaj policjanci, którzy jako pierwsi badali miejsce wypadku Pańki. Szkoda, że media nie poświęciły tej sprawie tyle uwagi, co wypadkowi pewnego Seicento...

Czytaj więcej: niewygodne.info.pl/artykul7/03599-Tajemnicz…
ona
Traper 22 minuty temu
Podobno sprawcę przesłuchiwano NATYCHMIAST po przywiezieniu go do szpitala! Facet w szoku, a tu go przesłuchują!
--------------------------
Powinieneś się z tym oswoić, albowiem gdy przypadkiem znajdziesz się kiedyś na tym samym miejscu bez dwóch zdań zostaniesz potraktowany identycznie ☕More
Traper 22 minuty temu

Podobno sprawcę przesłuchiwano NATYCHMIAST po przywiezieniu go do szpitala! Facet w szoku, a tu go przesłuchują!

--------------------------

Powinieneś się z tym oswoić, albowiem gdy przypadkiem znajdziesz się kiedyś na tym samym miejscu bez dwóch zdań zostaniesz potraktowany identycznie ☕
Traper
Podobno sprawcę przesłuchiwano NATYCHMIAST po przywiezieniu go do szpitala! Facet w szoku, a tu go przesłuchują!
biniobill
Rzecznik KGP powiedział też, że żadne przepisy nie określają odległości między pojazdami w kolumnie. „Eksperci wprowadzają w błąd, kiedy mówią, że samochody muszą jechać +na zderzaku+. Taktykę dostosowuje się do sytuacji, są sytuacje, gdzie ze względu na bezpieczeństwo osób chronionych te samochody powinny jechać blisko siebie, są sytuacje, gdzie wręcz te odległości powinny być większe” - wyjaśnił. …More
Rzecznik KGP powiedział też, że żadne przepisy nie określają odległości między pojazdami w kolumnie. „Eksperci wprowadzają w błąd, kiedy mówią, że samochody muszą jechać +na zderzaku+. Taktykę dostosowuje się do sytuacji, są sytuacje, gdzie ze względu na bezpieczeństwo osób chronionych te samochody powinny jechać blisko siebie, są sytuacje, gdzie wręcz te odległości powinny być większe” - wyjaśnił.
wpolityce.pl/spoleczenstwo/327467-rzecznik…
biniobill
@ona 3 godziny temu
Gdzie są glorjanscy ubijacze piany i znawcy tematu ?
--------

Dyskutują o żydach i ich wybraństwie. Dyskutują również o szczepionych drzewkach mimo że ogrodnicy z nich żadni. Znawcy tematu jedynie wtedy kiedy znajdują odpowiedni tekst by go wkleić. Znawcy tematu... Dobre.
mariba
Swoją drogą ze zdjęcia wynika że kruchutka ta rządowa limuzyna. Podobnie jak nasza Pani Premier - może grozić, ruszając palcem w bucie !!! Przynajmniej tak to realnie wygląda po Lizbonie !!!
ona
Gdzie są glorjanscy ubijacze piany i znawcy tematu ? ☕