Beatus 1
VRS, Matka Boża tak opisuje kondycję Kościoła w 1921 roku: "Kościół pielgrzymujący jeszcze na ziemi tworzą słabe stworzenia, często nędzne i pełne grzechu; jest on zniewolony różnymi przeciwnościami i żyje jak owca pośród drapieżnych wilków. Kościół walczący, widziany w swojej ziemskiej rzeczywistości, w swoich członkach, w swoich walkach, wydaje się małą łodzią, bezpieczną w ręku Boga jak arka …More
VRS, Matka Boża tak opisuje kondycję Kościoła w 1921 roku: "Kościół pielgrzymujący jeszcze na ziemi tworzą słabe stworzenia, często nędzne i pełne grzechu; jest on zniewolony różnymi przeciwnościami i żyje jak owca pośród drapieżnych wilków. Kościół walczący, widziany w swojej ziemskiej rzeczywistości, w swoich członkach, w swoich walkach, wydaje się małą łodzią, bezpieczną w ręku Boga jak arka Noego, ale pozostawioną na falach niszczącego potopu...". Mogę jeszcze przytoczyć Jej słowa dotyczące początków Kościoła Świętego. Piszesz, że:"...obecnie ludzie wydają się mniej rozumni albo bardziej zamknięci na prawdę...". Kiedy to mianowicie ludzie byli bardziej rozumni i otwarci na prawdę? Piszesz enigmatycznie i sama Matka Boża zadaje kłam Twoim twierdzeniom.
Piszesz: "...łamał ówczesny reżym sanitarny, np. spotykając się z trędowatymi...". Owszem, Pan Jezus uzdrawiał trędowatych, ale jak czytamy u Anny Katarzyny Emmerich: "Gdy się Jezus zbliżył do tych domów, rzekł do uczniów: Wołajcie z daleka tych trędowatych, aby szli za Mną, a ja ich uzdrowię! Gdy wyjdą, oddalcie się, abyście się nie zarazili..."
Święta Teresa od Dzieciątka Jezus mówiła: "Jakże! klasztory nasze są na to, by rozweselić Najsłodsze Serce tego dobrego Pana, On przychodzi do nas, aby odpocząć, zapomnieć o bezustannych skargach swoich przyjaciół, pośród świata żyjących; tam bowiem, zamiast uznawać łaskę krzyża, płaczą tylko i jęczą zazwyczaj pod jego ciężarem...". Ty nie jęczysz ani płaczesz...Ty się bez przerwy skarżysz. Nie wiedzieć czemu grzechy innych osobiście Ciebie dotykają. Posuwasz się nawet do stwierdzenia: "Jeżeli jakiś duchowny tej prostej i krótkiej prawdy nie pojmuje to widać prosto i jasno że rozminął się z powołaniem." Szczyt pychy i arogancji. Kto jest Twoim Mistrzem, bo na pewno nie Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus.
Warto naśladować świętą Tereskę, która mówiła: "Jedyną rzeczą, nie podlegającą zazdrości, jest ostatnie miejsce; ono tylko nie jest próżnością i udręczeniem ducha...". Można narzekać na nasze czasy, ale to jak się w chwili próby zachowujemy zależy od nas, gdyż: "Okoliczności nie czynią człowieka ułomnym, lecz okazują jakim jest".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Marianna1234, co tak cię rozbawiło i rozśmieszyło w tej mądrej katechezie Bożego Księdza?
V.R.S.
@beBeatus 1

"O Waszej przewrotności świadczy fakt..."
---
Przewrotność polega z zasady na tym że ze stanu anormalnego próbuje się czynić stan normalny i wmawiać to wszystkim dookoła. Stan, w którym przy milczącej lub aktywnej aprobacie hierarchów zamykane są kościoły na oczywiście bezprawny - na gruncie prawa Bożego i ludzkiego - rozkaz władzy świeckiej jest anormalny. Stan, w którym wmawia …More
@beBeatus 1

"O Waszej przewrotności świadczy fakt..."
---
Przewrotność polega z zasady na tym że ze stanu anormalnego próbuje się czynić stan normalny i wmawiać to wszystkim dookoła. Stan, w którym przy milczącej lub aktywnej aprobacie hierarchów zamykane są kościoły na oczywiście bezprawny - na gruncie prawa Bożego i ludzkiego - rozkaz władzy świeckiej jest anormalny. Stan, w którym wmawia się wiernym że dla ich dobra ogranicza się im dostęp do Sakramentów Świętych jest anormalny. Stan, w którym kapłan nie wpuszcza ludzi do kościoła, każe im nosić maski podczas Świętej Liturgii lub zachęca do Komunii na rękę jest anormalny.
Anormalność ta nie jest jednak zjawiskiem nowym, nie pojawiła się w ubiegłym roku. Paradygmat odejścia od naczelnej zasady i zarazem ratio Kościoła S.A.L.S. (nie mylić z "SARS"), na rzecz różnych dóbr temporalnych, mniej lub bardziej dookreślonych (np. taki ekumenizm to pojęcie z zasady niedookreślone bo, gdyby je dookreślić zamieniłoby się albo w oczywisty absurd, utopię albo oczywistą herezję, toteż animatorzy starannie takiego dookreślenia unikają, bardziej dookreślony jest pokój i bezpieczeństwo sanitarne) to kwestia ostatnich kilkudziesięciu lat. Wynik owego niesławnego spotkania religii Boga, który stał się człowiekiem z religią człowieka, który czyni siebie bogiem (jak G. Montini eufemistycznie nazwał coś co jest po prostu odmianą satanizmu), z którego nie wynikła anatema, lecz przyjazne kroczenie razem. Rok 2020 i rok obecny był jedynie probierzem, takim testem znaczne lepszym niż owe przesławne testy, które zastąpiły w rzeczywistości bezprawia koronareżymu, żyrowanej przez wierchuszkę duchowną w Polsce, sądowe orzeczenia więzienia, aresztu, izolacji. Testem wykrywającym czy ktoś tam jeszcze zachował się w posoborowej Sodomie i Gomorze, kto traktuje swoje obowiązki kapłańskie poważnie.
Udawanie że nic się nie stało, mimo że, mówiąc przysłowiowo, trup wypadł już z szafy a puder dawno zużyto na dezynfekcję antywirusową jest przewrotnością i zakłamywaniem rzeczywistości. Przewrotnością jest także próba czynienia z kwestii zasadniczych marginaliów oraz nazywanie upominania się o te kwestie czepialstwem, osądzaniem czy zaprzątaniem swoich myśli czymś niewłaściwym.
Jota-jotka
Panie V.R.S.
Cytuję Pan jedno zdanie a nawet nie i umieszcza już nam wszystkim znane (bez czytania tego obecnie) poglądy.
Nie oceniam !
Tylko tak sobie myślę ...
Pan Jezus krótko wypowiadał się w rozmowie z ludźmi.
( czego pragniesz,chcesz ,wierzysz ...)
To ,że tłumy szły było wynikiem czynów ...a nie kilometrowych wywodów.
A już na pewno nie to, by spierać się o wiedzę kto ma większą
( bo to …More
Panie V.R.S.
Cytuję Pan jedno zdanie a nawet nie i umieszcza już nam wszystkim znane (bez czytania tego obecnie) poglądy.
Nie oceniam !
Tylko tak sobie myślę ...
Pan Jezus krótko wypowiadał się w rozmowie z ludźmi.
( czego pragniesz,chcesz ,wierzysz ...)
To ,że tłumy szły było wynikiem czynów ...a nie kilometrowych wywodów.
A już na pewno nie to, by spierać się o wiedzę kto ma większą
( bo to śmieszne i subiektywne stwierdzenie)
V.R.S.
@Jota-jotka
"Pan Jezus krótko wypowiadał się w rozmowie z ludźmi."
---
Tak wypowiadał się krótko, np. "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie".
I łamał ówczesny reżym sanitarny, np. spotykając się z trędowatymi. Problem w tym że obecnie ludzie wydają się mniej rozumni albo bardziej zamknięci na prawdę niż wówczas, bo:
- proste wypowiedzi do nich nie trafiają,
- sprawy oczywiste wymagają tłumacze…More
@Jota-jotka
"Pan Jezus krótko wypowiadał się w rozmowie z ludźmi."
---
Tak wypowiadał się krótko, np. "pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie".
I łamał ówczesny reżym sanitarny, np. spotykając się z trędowatymi. Problem w tym że obecnie ludzie wydają się mniej rozumni albo bardziej zamknięci na prawdę niż wówczas, bo:
- proste wypowiedzi do nich nie trafiają,
- sprawy oczywiste wymagają tłumaczenia.
A sprawą najprostszą z najprostszych dla Kościoła i najbardziej zasadniczą z zasadniczych jest: ZBAWIENIE DUSZ NAJWYŻSZYM PRAWEM.
Zbawienie dusz a nie ochrona przed jakimś pół-mitycznym doczesnym zagrożeniem. Jeżeli jakiś duchowny tej prostej i krótkiej prawdy nie pojmuje to widać prosto i jasno że rozminął się z powołaniem.
Jota-jotka
Ma Pan rację ZBAWIENIE DUSZ.
Trzeba znaleźć klucz ,by ci ,,zamknięci,, mieli odrobinę dobrej woli by zaczęli myśleć i chcieli zbawienia .

Pozdrawiam
Beatus 1
VRS, kieruje Tobą zawsze ta sama intencja...podzielenie Kościoła Świętego na przed i posoborowy. Judzisz jednych wiernych na innych. Kto czerpie korzyści z dzielenia katolików na lepszych i gorszych, prawdziwych i nieprawdziwych, mądrych i głupich?! Apage!
V.R.S.
@Beatus 1
"VRS, kieruje Tobą zawsze ta sama intencja"
---
Pani obłudne zachowanie polega na tym że zarzuca mi pani rzekome osądzanie a równocześnie wymyśla sobie na temat moich intencji. Brak uwzględnienia że to bez sensu wskazuje albo na problemy z logicznym rozumowaniem albo tupeciarskie przyjęcie że tego nikt nie zauważy.
Beatus 1
Weronika, VRS, zmuszasz mnie do jednoznaczności. O Waszej przewrotności świadczy fakt, że z całej wypowiedzi księdza Michała Chacińskiego wyciągnęliście tylko jedno zdanie, a resztę tendencyjnie pominęliście. Ten kapłan miał rację zachęcając do wybaczenia księdzu, który nie wpuszcza przez restrykcje wiernych do kościoła. Wierny nie powinien zaprzątać swoich myśli sądzeniem tych, których tylko …More
Weronika, VRS, zmuszasz mnie do jednoznaczności. O Waszej przewrotności świadczy fakt, że z całej wypowiedzi księdza Michała Chacińskiego wyciągnęliście tylko jedno zdanie, a resztę tendencyjnie pominęliście. Ten kapłan miał rację zachęcając do wybaczenia księdzu, który nie wpuszcza przez restrykcje wiernych do kościoła. Wierny nie powinien zaprzątać swoich myśli sądzeniem tych, których tylko Pan Bóg osądzić może jako wybranych, wyświęconych przez Niego. Słusznie zauważył, że naszym zadaniem jest zadbanie o godne uczestniczenie w Ofierze Pańskiej. Jeżeli zamkną Wam drzwi w jednej świątyni, idźcie do innej. Nie ma usprawiedliwienia dla nas wiernych. Zamiast patrzeć wkoło i koncentrować się na uchybieniach bliźnich, w pokorze walczmy ze swoimi uchybieniami. Krytykowanie bliźniego bez miłości, bez dobrej intencji jest tylko karmieniem własnej pychy.
Na Twoje osobiste zaczepki mogę odpowiedzieć tylko tak...nie interesuje mnie mądrość z tego świata, gdyż nie jest od Boga.
Beatus 1
Kto mówił o chwaleniu? Słuchałaś wypowiedzi księdza Michała, czy tylko piszesz kalkę z wypowiedzi Weroniki S.?
Beatus 1
Wolno, ale to manipulacja. Pozdrawiam.
One more comment from Beatus 1
Beatus 1
Manipulacją jest sugerowanie, że ksiądz Michał chwalił, co nie jest prawdą.
V.R.S.
"To co robicie jest diabelskie! "
---
Diabelskie to jest mówienie "aksamitnym" głosem żeby się nie "gniewać" na duchownych, którzy zamykają drzwi kościoła przed wiernymi. Innymi słowy: "nic się nie stało,Polaczki nic się nie stało!" A stało się bardzo wiele.
Weronika....S
@Beatus 1 Kiedyś na ulicy pewien mężczyzna powiedział mi , że jestem niereformowalna, bo nie miałam maski. Powiedziałam mu, że ma rację, jestem niereformowalna. A w ogóle przez swoje określenie, cytuję: ,, to co robicie jest diabelskie,, uczyniłaś z siebie religijną idiotkę nic nie rozumiejącą. Ja dotychczas myślałam, że jesteś tylko mało inteligenta, bo twoje wpisy aroganckie i bezmyślne o tym …More
@Beatus 1 Kiedyś na ulicy pewien mężczyzna powiedział mi , że jestem niereformowalna, bo nie miałam maski. Powiedziałam mu, że ma rację, jestem niereformowalna. A w ogóle przez swoje określenie, cytuję: ,, to co robicie jest diabelskie,, uczyniłaś z siebie religijną idiotkę nic nie rozumiejącą. Ja dotychczas myślałam, że jesteś tylko mało inteligenta, bo twoje wpisy aroganckie i bezmyślne o tym świadczą.
A jeżeli chodzi o VRS to jest to osoba na forum posiadająca religijną wiedzę, o której ci się nie śniło. Ty mścisz się na forum na ludziach o większej wiedzy i inteligencji niż twoja. Niestety, zmuszasz mnie do jednoznaczności.
Beatus 1
ViRuS i WeRonikaS, jesteście niereformowalni! Czego nie zrobicie, żeby odejść od meritum. To co robicie jest diabelskie! Apage!
Wspaniały wykład. Ksiądz pochylił się nad wszystkimi wadami naszego uczestnictwa w Ofierze. Z serca mu dziękuję. Rady dotyczące naszego rozwoju duchowego są bezcenne, bo są praktyczne i proste. Bóg zapłać
Augustyn z Hippony
O jakiej Ofirze mowisz? NOM to uczta...
Beatus 1
Nie dla tego kapłana. Potrafisz słuchać ze zrozumieniem, czy słyszysz to co chcesz usłyszeć? To wielka różnica. Nie omawiamy Twoich wyobrażeń/poglądów, ale słowa tego księdza.
Augustyn z Hippony
Fajny ludzki ksiadz... szkoda, ze tak malo bozy! Takich nie potrzeba.
Beatus 1
Sprecyzuj: "mało boży".
Augustyn z Hippony
Wystarczy ogladac jego foilmiki.
V.R.S.
Przecież ci duchowni odprawiają tyłkiem do ołtarza to jak mają patrzeć na ołtarz?
Weronika....S
Gdy ksiądz nie wpuszcza do kościoła z nakazu kowidian czy nie wyklucza się jako kapłan Chrystusa? Ksiądz prelegent marginalizuje religijnie sprawę, mówiąc, aby się na niego nie gniewać. Nie gniewać się, ale problem...
V.R.S.
Nie wyklucza się ale sprzeniewierza podstawowym obowiązkom. Ostatnio słyszałem takiego konferansjera jak się żalił (chyba taca się nie zgadza) na kazaniu że ludzie przestali przychodzić. Najpierw ludzi straszyli i nie wpuszczali, robili cuda-koronawianki liturgiczne a teraz się dziwią, że frekwencja im spadła. Posoborowie to jednak stan umysłu.