pl.news
12.3K

Czarne jest białe: "Prawdziwy Tomizm jest zawarty w Amoris Laetitia" - Franciszek

Kościół [Novus Ordo] "zmierza wstecz", powiedział Franciszek podczas konferencji poświęconej teologii moralnej z 13 maja, jednocześnie przyznając, że teologowie muszą powrócić do "korzeni, aby pójść o krok do przodu".

Papież wyjaśnia - to coś innego niż "cofanie się do tyłu", podkreślając, że "chrześcijanie nie mogą zawrócić". Franciszek wyczuwa "tendencje wsteczne" w "tak wielu postaciach kościoła", które "pojawiają się jak grzyby po deszczu, tu i tam". Nie da się zaprzeczyć, że Kościół Novus Ordo cofa się na wszystkich polach.

O dziwo, Franciszek definiuje "grzech cofania się" w teologii moralnej, redukując problem do kazuistyki (osobno dla każdej sprawy powiązanej z etyką), czyli dokładnie tak, jak czyni to w swojej adhortacji Amoris Laetitia. Papież nazywa to "dekadencim Tomizmem", a póżniej stwierdza, że Tomizm dekadencki jest autentyczny, "Prawdziwy Tomizm pochodzi z Amoris Laetitia, to taki, który ma miejsce tam, dobrze wyjaśniony w [zmanipulowanym] Synodzie [o rodzinie] i zaakceptowany przez wszystkich [zwolenników Franciszka].".

Adhortacja AL błędnie cytuje Tomasza z Akwinu. Przykład: AL fałszywie stwierdza, że według Tomasza każdy może zostać świętym, jednocześnie akceptując złowrogie uczynki.

#newsSkhspyepgt
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
......jeśli szatan chce zdobyć dusze wybranego człowieka lub społeczeństwa - potrafi przyjąć postawę anielska prowadząc wszystkich tych nieszczęśników całe życie po to by na samym końcu utopić ich w morzu ognia !!!