Coburg
462.6K
aobubo
Ten film je dobrý 23,8 tis

BITVA o VÍDEŇ 1683 (FILM)
Coburg
Hoki : JA nemám pozretia, má ich film Bitka pri Viedni. A prepáč, moc si fandíš, že 1200 ľudí sem chodí na tieto tliachanice - teda niektorým sa ospravedlňujem.
Coburg
Prebehol som si zhruba všetky tieto reakcie na uvedený film Bitka pri Viedni. Nemám žiadne ilúzie, ale keď si tak vezmem, ZLOMOK - možno percento s tohto ju (reakcie) je venované uvedenej udalosti. Ešte raz opakujem - teší ma tých (zatiaľ) 1 200 pozretí, táto debata dolu asi patrí niekam inam.
One more comment from Coburg
Coburg
Hoki, zle čítaš Citujem: když tě nezajímají slova těch co zde píší, Citujem: nezaujíma ma Ctirad Fazolka,ani mená tých čo tu píšu - v tomto je kapánek rozdiel. A to podstatné čo som napísal je že toto ešte existuje, aj keď už aj mne nenahodia dokumenty ktoré som sem chcel dať. Nuž asi aj to je o tom strachu prevádzkovateľov resp. sú priškripnutí nejakým spôsobom. To sa mi vidí podstatné, že pár …More
Hoki, zle čítaš Citujem: když tě nezajímají slova těch co zde píší, Citujem: nezaujíma ma Ctirad Fazolka,ani mená tých čo tu píšu - v tomto je kapánek rozdiel. A to podstatné čo som napísal je že toto ešte existuje, aj keď už aj mne nenahodia dokumenty ktoré som sem chcel dať. Nuž asi aj to je o tom strachu prevádzkovateľov resp. sú priškripnutí nejakým spôsobom. To sa mi vidí podstatné, že pár tisíc ľudí si pozrie to, čo sa sem dostane, a len pár ľudí sa tu úplne od veci - vykecáva - ospravedlňujem sa výnimkám.
aobubo
Možná že by to tu měli vypnout ze zásuvky, aby zdejší měli upřímnou chvilku s Bohem .
Coburg
Hoki, nezaujíma ma Ctirad Fazolka,ani mená tých čo tu píšu. Len nech si nemyslia, že sú až takí krytí. Mám iné starosti. O vlastný strach sa starajte sami. českoslo: kašli na Bena. Nejakí ľudia tu boli, sú aj budú, ale pokiaľ to tu nevypli zo zásuvky, ešte sme na tom dobre.
Coburg
Hoki, chceš vedieť aj svoje meno? 🤗
aobubo
ee:)
Coburg
Aububo, ty si ma pomenoval, tak ja sa pokúsim pomenovať Teba. Michal Svrček z Prahy, tiež "večný disident"... No ahoj.... 🤗
aobubo
Věčný disident se dal na stranu fašistů
Coburg
Aububo, s tým syndrómom aj súhlasím. Každý nejaký máme. Ale už ma tu nerozosmievaj. Ak to nevieš, tak strach paralyzuje, neaktivuje. Zhrozená myš sama vlezie hadovi do papule. A napokon mi môže byť jedno, kto sa rozhodne, že zo seba urobí potravu pre delá. Hoki, máš pravdu, priposratí ľudia neradia, oni presviedčajú na priposranosť aj ďaľších, aby "netrčali z davu".
aobubo
Coburg to si měl napsat hned že jsi Anton Selecký. Považuji tvé jednání tak trochu za syndrom. Jinak tvá rada není rada, ale obyčejný strach.
Coburg
Komu niet rady, tomu niet pomoci. Howgh.
aobubo
Odstěhuj se sám.
Coburg
Aububo, vysťahuj sa na Nový Zéland. Na Slovensko už smeruje z Talianska 1000 migrantov po včerajšom zmietnutí zo stola Slovenskej a Maďarskej žaloby proti kvôtam. Do Rakúska už dorazili. Maďari na rozdiel od nás majú "gule" Ale ak je 10 percent Slovenska takých ako ty, tak amen tma. Potom tu vypisuj rečičky, keď sa ti budú premávať pod oknami či dokonca v byte.
aobubo
Coburg, ty jsi se mě ani nezeptal kde jsem byl. A kde bych tedy, jako podle tebe asi měl být, aby jsi mi nepsal o nějakých bublinách a frázích. Myslíš si snad, že když jsi běhal někde kvůli penězům s foťákem v ruce, že se teď budeš vytahovat? Už nějakou dobu se na Gtv s velkou chutí připomíná rok 1683 militantním způsobem. Kokso má pravdu v tom, že je jiná doba jiná situace. Nevím proč se někdo …More
Coburg, ty jsi se mě ani nezeptal kde jsem byl. A kde bych tedy, jako podle tebe asi měl být, aby jsi mi nepsal o nějakých bublinách a frázích. Myslíš si snad, že když jsi běhal někde kvůli penězům s foťákem v ruce, že se teď budeš vytahovat? Už nějakou dobu se na Gtv s velkou chutí připomíná rok 1683 militantním způsobem. Kokso má pravdu v tom, že je jiná doba jiná situace. Nevím proč se někdo pořád chce obracet do roku 1683. Jestli nás věřící něco ohrožuje, jako že nás pořád něco ohrožuje, tak Bůh nám stejně ukáže co máme dělat, protože se stará. Pochybuji, že máme jít s flintou na araba.
Svět se mění, ale křesťan je pořád stejný. Ježíš nám nesliboval procházku růžovým sadem, naopak nás varoval co všechno se bude proti nám dít. A děje se.
Reagoval jsem možná více podrážděně, nemám totiž rád nadšené militantní řeči křesťanů, silácké řeči co by kdo udělal nebo chtěl, aby někdo něco udělal a toto vlákno mi to vše připomnělo. Nejsem pacifista, ani militarista.

Ef 6

Výzbroj proti zlému

10 A tak, bratří, svou sílu hledejte u Pána, v jeho veliké moci.
11 Oblečte plnou Boží zbroj, abyste mohli odolat ďáblovým svodům.
12 Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy, proti nadzemským duchům zla.
13 Proto vezměte na sebe plnou Boží zbroj, abyste se mohli v den zlý postavit na odpor, všechno překonat a obstát.
14 Stůjte tedy ‚opásáni kolem beder pravdou, obrněni pancířem spravedlnosti,
15 obuti k pohotové službě evangeliu pokoje‘
16 a vždycky se štítem víry, jímž byste uhasili všechny ohnivé střely toho Zlého.
17 Přijměte také ‚přilbu spasení‘ a ‚meč Ducha, jímž je slovo Boží‘.


Na závěr dodám, nebojte se, Bůh nás všechny miluje, to není fráze , ale fakt.
aobubo
novinář :)
One more comment from aobubo
aobubo
Osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu ?