Clicks13
lv.news

Francisks: Eiropas Savienība Ziemassvētkos "kā nacionālsociālistiskajā diktatūrā"

Mēs nevaram nosodīt Parīzes arhibīskapu Aupetitu, Francisks sacīja 6. decembra preses pasākumā, lidojuma laikā no Atēnām uz Romu.

Ceturtdien Francisks pieņēma Aupetita atlūgumu pēc ziņojumiem par “neviennozīmīgām” attiecībām ar sievieti. Tagad viņš jautāja: “Ko Aupetits tik sliktu izdarīja, lai atkāptos? Atbildi man."

Francisks komentēja, ka viņš nepieņēma Aupetita atkāpšanos "uz patiesības altāra, bet gan uz liekulības altāra", piebilstot, ka "ja mēs nezinām, mēs nevaram nosodīt. Kas zina? Smuki, vai ne?"

Sestais bauslis tika pārkāpts, taču "ne pilnībā", viņš sacīja, skaidrojot, ka apsūdzības bijušas par "nelieliem glāstiem un masāžām". Francisks piebilda, ka "tas ir grēks, bet tas nav viens no nopietnākajiem, vai ne?" un ka skandāls iznīcināja Aupetita reputāciju: "Viņš vairs nevarēs valdīt."

Francisks arī sacīja, ka saņems oficiālu krievu pareizticīgo ielūgumu uz otro tikšanos ar patriarhu Kirilu. Viņu pirmā tikšanās bija Havanā, Kubā, 2016. gadā.

Pēc tam viņš neseno ES dokumentu, kurā mēģināts atcelt Ziemassvētkus un uzspiest homoseksuālāku ideoloģiju, nosauca par “anahronisku”, sakot, ka “vēsturē daudzas jo daudzas diktatūras ir mēģinājušas to darīt; padomājiet par Napoleonu, padomājiet par nacistu diktatūru, komunistisko diktatūru — tā ir atšķaidīta sekulārisma mode.

Turklāt Francisks atkārtoja mītu, ka 2016. gada 22. marta pašnāvnieku sprādzienus Briselē, Beļģijā, sagatavoja "neintegrēti geto migrantu bērni". Reāli viens no viņiem mācījās katoļu vidusskolā, otrs parādījās zviedru dokumentālajā filmā par migrantu veiksmīgu integrāciju sabiedrībā.

#newsQnmhjpwncv