zaba
Paragraf 677 Katechismu varuje před evoluční cestou k vyřešení problémů lidstva, jaksi z vlastních sil, to bude mise Antikrista, ke kterému to teď mílovými kroky směřuje.

§675-7CIC:
675 Před Kristovým příchodem musí církev projít závěrečnou zkouškou, která otřese vírou mnohých věřících. Pronásledování, které provází její putování po zemi, odhalí "tajemství nepravosti" v podobě náboženského …More
Paragraf 677 Katechismu varuje před evoluční cestou k vyřešení problémů lidstva, jaksi z vlastních sil, to bude mise Antikrista, ke kterému to teď mílovými kroky směřuje.

§675-7CIC:
675 Před Kristovým příchodem musí církev projít závěrečnou zkouškou, která otřese vírou mnohých věřících. Pronásledování, které provází její putování po zemi, odhalí "tajemství nepravosti" v podobě náboženského podvodu, přinášejícího lidem zdánlivé řešení jejich problémů za cenu odpadnutí od pravdy. Největším náboženským podvodem je antikristův podvod, to je falešné mesiášství, jímž člověk oslavuje sám sebe místo Boha a jeho Mesiáše, který přišel v těle.

676 Tento antikristovský podvod vyvstává pokaždé, když někdo předstírá, že v průběhu dějin splní mesiášskou naději, která se může naplnit pouze mimo dějiny, a to eschatologickým soudem; církev zavrhla i umírněnou podobu tohoto falšování očekávaného království nazývanou "mileniarismus", zvláště ve formě politického, "od základu zvrhlého" sekularizovaného mesiášství.

677 Církev vejde do slávy království jedině prostřednictvím těchto posledních velikonoc, v nichž bude následovat svého Pána v jeho smrti a vzkříšení. Království se tedy neuskuteční nějakým dějinným triumfem církve, cestou vzestupného pokroku, nýbrž Božím vítězstvím nad posledním řáděním zla, po kterém jeho Nevěsta sestoupí z nebe. Boží vítězství nad vzpourou zla bude mít podobu posledního soudu, a to po závěrečném kosmickém otřesu tohoto pomíjejícího světa.
Roberto 55
Hoci mal tento recnik pravdu a ludsky zhodnotil situaciu, tak jeho riesenia su podobne ako komosska retorika o zjednoteni ludi pod vlajkou spravodlivostia dokonca lasky, co by samo osebe nebolo zle. Je to vsak neuskutocnitelne bez Boha, nasho Stvoritela, ktory nas stvoril preto aby sme Ho milovali, poznavali Ho a mali ucast na vecnom zivote s Nim. Bez Boha su vsetky reci iba utopia a neuskutocnit…More
Hoci mal tento recnik pravdu a ludsky zhodnotil situaciu, tak jeho riesenia su podobne ako komosska retorika o zjednoteni ludi pod vlajkou spravodlivostia dokonca lasky, co by samo osebe nebolo zle. Je to vsak neuskutocnitelne bez Boha, nasho Stvoritela, ktory nas stvoril preto aby sme Ho milovali, poznavali Ho a mali ucast na vecnom zivote s Nim. Bez Boha su vsetky reci iba utopia a neuskutocnitelne bluznenie...Svet je presne preto strateny, ze nema moralku a vieru v Boha-ktory je jedina Autorita=Suveren a Laska o ktoreho sa mozeme vzdy "opriet" a nikdy nas nezradi.
Co s toho aj ked je nas takmer 8 mld. a vacsina tohto mnozstva aj tak smeruje do pekla? Aky je rozdiel medzi tym, ze aj keby sme zili relativne usporiadany zivot a umreli v blahobyte alebo prezili zivot tak ako to pan predstavil, ale v oboch pripadoch skoncime v zatrateni?
Jedine riesenie je navrat k Bohu a Jeho zakonom Desatora. Staci ked budeme dodrziavat iba to prve, tie ostatne su tam iba preto, ze Pan Boh vie, ze sme menej chapavi a tak nam to dal "po lopate"...(to je iba moja spekulacia)😂
Silvia Ivanová
Ježiš odpusť nam