Clicks149
csk.news

Bolo Vyhlásenie Kardinála Gambettiho „Protipríkazom“?

Je to chyba niektorých „pompéznych pseudokonzervatívcov“, ktorí sa „chválili“ liturgiou a obrátili proti nej Vatikán, uviedol Filippo di Giacomo pre falošné spravodajstvo Repubblica.it (2. Júl).

Arcibiskup Edgar Peña Parra sa preto 12. Marca rozhodol zakázať slávenie Omše vo Svätom Petri - „hoci nad týmito miestami nemá žiadnu jurisdikciu,“ poznamenáva Giacomo. Neuvádza skutočnosti, ale pravdepodobne opakuje verziu, ktorú mu povedal Peña.

Podľa Di Giacoma, Kardinál Mauro Gambetti, Arcikňaz Svätého Petra si však 22. Júna spomenul „že on je vo vedení“ a povolil slávenia „pre legitímne žiadosti od kňazov a skupín veriacich“, a to ako pre Rímsky Obrad ako aj pre Novus Ordo.

Di Giacomo to nazýva „protipríkazom.“ Dúfa, že podobné protipríkazy oživia spevácky zbor Cappella Giulia (prakticky mŕtvy), Liturgia Hodín kánonov Svätého Petra (v súčasnosti zakázaná) a slávnostné večerné modlitby na sviatky (dnes vykonávané v minimalistickom režime).

Ďalej: Podľa Di Giacoma dokument, ktorým chce František zrušiť alebo „napraviť“ Benediktov Summorum Pontificum z roku 2007, dosiahol svoju tretiu verziu.

Obrázok: Mauro Gambetti © wikicommons, CC BY-SA, #newsKfqnwkidky