Clicks222
m.rekinek

Zmarł o. Volpi, komisarz apostolski Franciszkanów Niepokalanej

W niedzielę przed południem zmarł o. Fidenzio Volpi OFM Cap., komisarz apostolski Franciszkanów Niepokalanej. Miał 75 lat, a zgon nastąpił po krótkiej i ciężkiej chorobie.

W niedzielę przed południem zmarł o. Fidenzio Volpi OFM Cap., komisarz apostolski Franciszkanów Niepokalanej. Miał 75 lat, a zgon nastąpił po krótkiej i ciężkiej chorobie. O śmierci zakonnika poinformowała prowincja kapucynów San Carlo z Lombardii.

Requiem dla zakonnika odbędzie się w środę 10 czerwca w rzymskiej bazylice św. Wawrzyńca za Murami. Duchowny zostanie pochowany na cmentarzu w Bergamo 11 kwietnia około godziny 10.

Kongregacja ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w lipcu 2013 roku pozbawiła urzędu założyciela i przełożonego generalnego Franciszkanów Niepokalanej, op. Stefano Marię Manellego oraz całość kierownictwa Franciszkanów. Równocześnie ustanowiono o. Volpiego komisarzem apostolskim zakonu. Do dzisiaj nie są znane dokładne przyczyny, dla których dokonano takiego działania, przeprowadzonego za zgodą Ojca Świętego Franciszka. Tradycyjna i rygorystyczna wspólnota Franciszkanów wcześniej kwitła, przyjmując wielu nowych chętnych. Interwencja Stolicy Apostolskiej była szeroko krytykowana ze względu na podejrzenia o niechęć do manifestowanego przez zakon tradycjonalizmu i przywiązania do Mszy wszechczasów.

MODLITWA ZA ZMARŁEGO ZAKONNIKA

Wszechmogący Boże, zmarły brat Fidenzio Volpi dążył do Ciebie drogą doskonałego naśladowania Chrystusa, którego umiłował, †spraw, aby się radował, gdy się ukażesz w chwale, * i razem ze swoimi braćmi miał udział w szczęściu wiecznym. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego,* Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

pac/katholisches.info

Komentarze (1):

Zerro Cze 8, 2015, 8:34 po południu

Rozmiar spustoszenia dokonanego przez zmarłego przeraża.
Teraz jego ofiary będą modlić się o spokój jego duszy.


www.fronda.pl/a/zmarl-o-volpi-k…