Kňaz František, ktorý roky zneužíval maloletú, dostal podmienku

Okresný súd v Dolnom Kubíne odsúdil v utorok (28.6.) kňaza Františka Ondreka. Za pokračujúci zločin sexuálneho zneužívania maloletého dievčaťa …
Maria Maria
Trošku mi přijde že to ten soudce udělal schválně. Potrestat ho exemplárně by tolik plivanců na církev nepřineslo že ano... Smutný svět...
Dori-2000
Smutné..
Peter(skala)
smutne je, čo urobil knaz, ale aj sudca, ktorý sice naparil knazovi 3ročne (minimalne) väzenie, ale s podmienkou odkladu. Čo ak znova spácha ten istý hriech na slobode?
Nie som za to, aby knazi sedeli v base, kde ešte aj iné hriechy spáchaju, či dokonca na nich sa vyvršia iní trestanci, ale ak už davaju podmienku, tak by mali takých ludí dať do komunity Cenacolo alebo ineho ustavu, kde by jedna…More
smutne je, čo urobil knaz, ale aj sudca, ktorý sice naparil knazovi 3ročne (minimalne) väzenie, ale s podmienkou odkladu. Čo ak znova spácha ten istý hriech na slobode?

Nie som za to, aby knazi sedeli v base, kde ešte aj iné hriechy spáchaju, či dokonca na nich sa vyvršia iní trestanci, ale ak už davaju podmienku, tak by mali takých ludí dať do komunity Cenacolo alebo ineho ustavu, kde by jednak nemali možnosť kontaktu s verejnosťou a tak ani spachať také, či podobné hriechy ale aj za ten čas pobytu sa zmeniť.

Ved o čom by mal byť trest pre hriešnika, ak nie o naprave a taktiež aby nemal možnosť spachať to isté? Preto sa tento trest nepáčil ako poškodenej, tak aj mediam. Boja sa totiž o to, že to spácha znova na niekom inom, či už na Slovensku alebo v cudzine, kde by mohol ujsť.

Ked sme pritom, tak bezpečnostné zložky ako su vojaci, policia, ochrankari, ... by tiež mali mať svoj nápravny ústav, pretože spájať takých ľudí s ľudmi, ktorí maju opačné pravidla a hierarchiu je ešte väčším rizikom, že sa napokon dostanu nie len do styku s organizovaným zločinom, ale aj ich sučasťou.

Tato pyramida satana by sa nemala spájať s hierarchiou Cirkvi a ani štatnych orgánov a to podobne ako aj Boh, ked trestá vinnikov po smrti, tak oddeluje duše do odlišných stupnov a miest na očistenie sa.

napr. Očistec má viacero stupnov, takže nie su všetky duše spolu na jednom mieste. Dokonca ešte aj nebeské kralovstvo má viacero stupnov, kde su odlišné odmeny za ich skutky. Peklo má takisto rôzne stupne trápení a z týchto dôvodov by mali byť aj odsudení trestanci odlišne trestaní.

Najväčším problemom vidím sukromie.
Malo ktora väznica ma také priestori, žeby trestanec mal sukromie resp. vlastnu celu. Minimalne dvaja na jednej izbe a to je problem, zvlašť ked sa jedná o dva odlišné typy resp. kde jeden druhého zneužíva. Takéto prostredie ťažko privedie labilneho trestanca k naprave, takže bud sa ešte zhorší alebo v horšom pripade spacha sebevraždu.