pl.news
13.2K

Katastrofa Zanchetty i Franciszka

Były biskup Oránu (Argentyna), Gustavo Zanchetta, zostanie skazany 25 lutego.

Franciszek stworzył i wyciszył tę sprawę, ale media oligarchów ignorują ją, ponieważ Franciszek jest ich człowiekiem. Podsumowanie:

- Lipiec 2013: Franciszek czyni swojego przyjaciela Zanchettę (49) biskupem Oranu wbrew radom swoich doradców. Zanchetta przedstawił się w Oránie jako "przyjaciel Franciszka".

- Grudzień 2014: Zanchetta odmawia poddania się kontroli alkoholowej i narkotykowej przeprowadzonej przez policję podczas jazdy samochodem w Salcie.

- Wrzesień 2015: sekretarka Zanchetty znajduje w telefonie Zanchetty porno o tematyce homoseksualnej. Franciszek wzywa Zanchettę.

- Kwiecień 2016: pięciu księży pisze do nuncjusza, oskarżając Zanchettę o nadużycia homoseksualne.

- Lipiec 2017: Zanchetta opuszcza Orán z powodu "problemów zdrowotnych".

- Sierpień 2017: Franciszek prosi Zanchettę o rezygnację.

- Grudzień 2017: Franciszek zatrudnia Zanchettę w Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej (APSA), mimo że jest on również oskarżony o defraudację. Mieszkają obaj w Santa Marta.

- Grudzień 2018 - styczeń 2019: argentyńskie media piszą, że w latach 2014-2015 Zanchetta molestował od 9 lub 10 seminarzystów z Oránie.

- Styczeń 2019: Zanchetta zostaje zawieszony w pełnieniu funkcji w Watykanie. CDF rozpoczyna proces kanoniczny, o którym nic nie wiadomo.

- Listopad 2019: nie udaje się skontaktować z Zanchettą, prokuratorzy wydają międzynarodowy nakaz aresztowania. Powraca on do Argentyny.

- Czerwiec 2020: Franciszek przywraca Zanchettę na stanowisko w APSA, jednocześnie zwalniając biskupów za to, że są katolikami.

- 2021: Zanchetta zostaje zawieszony w APSA po tym, jak zostaje przeciwko niemu podjęta decyzja o wszczęciu postępowania karnego.

- Lipiec 2021: Zanchetta kończy pracę w APSA. Powraca do Argentyny.

Prokuratura zażądała kary w zakresie od trzech do dziesięciu lat więzienia.

#newsDsnnpwjywr

CÓRKA MARYI