Clicks1.5K
PiotrM
18

To już jest chore!!!

Zawiercie: proboszcz zainstalował w kościele bezdotykową kropielnicę na wodę święconą

Ks. Mariusz Frukacz

Weronika-S.
@baranek. Covidianie, do których się chyba zaliczasz, zaakceptują nawet największy absurd religijny, jak ten wymieniony, i nie tylko. A pytanie ,,w czym to Bogu przeszkadza,, jest pytaniem bezczelnym. jakbyśmy mieli prawo takiej interpretacji. A że koliduje to z dobrymi obyczajami Kościoła Katolickiego i jego powagą, to zorientuje się każdy, ale niekoniecznie covidianin.
baranek
Troszkę kultury Pani Weroniko. Nie naleze do "covidian,"bez epitetow proszę. Grzecznie pytam jakie sa przyczyny ubliżania Bogu taka kropielnicą. Nie popadajmy w absurdy, bo się osmieszamy
Weronika-S.
@baranek Odczep się w końcu. Żegnam, poszukaj innego kamrata do beznadziejnej dyskusji.
Weronika-S.
Ostatnio zauważyłam w jednym kościele kropielnicę obwiązaną folią. A ta bezdotykowa to też ,,oryginalne,,. Jak oni kombinują. Wylali wodę święconą diabłu na uciechę, a teraz rewelacje. Już lepiej poświęcić sobie wodę w kościele, tego chyba nie odmówią i mieć ,,dotykową,,. Podejrzewam, że niektórzy kapłanów w polskim Kościele to covidianie, stąd takie sytuacje.
baranek
W czym taka kropielnica ubliża Bogu? Proszę mi to wyjasnić od strony moralnej, teologicznej i od strony dobrego wychowania.Niektorzy widzą diabła na każdym kroku. Nie macie wiekszych problemów?
V.R.S.
@baranek
A przed tym szaleństwem widział Pan gdzieś w kościołach wodę święconą podawaną w tandetnych plastikowych pojemnikach? Bo ja nie. Zawsze umieszczało się ją w kamiennych lub metalowych aspensoriach, nierzadko zdobionych. No ale CL widać wszystko jedno czy wchodzi do kościoła czy jakiejś za przeproszeniem "biedronki".
BeatkaS
no właśnie, wolała bym tak niż wcale...
Quas Primas
No, ale.... JEST woda święcona, a w większości kościołów jej nie ma/
PiotrM
To woda dla niewierzących!
Quas Primas
Nie rozumiem??
PiotrM
Dla wierzących jest w kropielnicy a ci co się boja zarazić jest w dozowniku. 2000. lat nikt się nie zaraził z kropielnic. Teraz tak. Tradycja została zbezczeszczona a Łagiew pusta!
ľubica
ja nosím svätenú vodu vždy v kabelke, V malej nádobke, nakvapkám si do dlane a spravím veľký kríž. No smutné je to preveľmi. Knazi stratili vieru, zabudli na asperges. Každá omša hlavne slavnostná tak má začínať..... asperges....je riešenie v tme.... to kňazi su na vine, že niet sv. wody v kostoloch! beda im! Aspon na tradičných latinskych je v poriadku.
fartuszniak leszek
W pobliżu mojego miejsca zamieszkania, w przedsionku Kościoła jest Krzyż Chrystusa pod którym jest zamieszczona kartka z napisem:
"Krzyż adorujemy pokłonem, przyklękamy.
Krzyża nie dotykamy nie całujemy
"
---
Czyżby dotknięcie Ukrzyżowanego Jezusa groziło chorobą ?
To uczeni w Piśmie i faryzeusze nie wpadli na pomysł ogłoszenia "pandemii" to by Jezus nie mógł by chodzić i nauczać z powodu obowiąz…More
W pobliżu mojego miejsca zamieszkania, w przedsionku Kościoła jest Krzyż Chrystusa pod którym jest zamieszczona kartka z napisem:
"Krzyż adorujemy pokłonem, przyklękamy.
Krzyża nie dotykamy nie całujemy
"
---
Czyżby dotknięcie Ukrzyżowanego Jezusa groziło chorobą ?
To uczeni w Piśmie i faryzeusze nie wpadli na pomysł ogłoszenia "pandemii" to by Jezus nie mógł by chodzić i nauczać z powodu obowiązku "kwarantanny".
Św. Marka 5:27-34
,,Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza.
Mówiła bowiem: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa.
Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości.
A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: Kto się dotknął mojego płaszcza?
Odpowiedzieli Mu uczniowie: Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął.
On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła.
Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę.
On zaś rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości
!"
---
Jakby wówczas ogłoszono zakaźna "pandemię" to by tej kobiecie z Ewangelii Św. Marka nie przyszło do głowy dotykać szaty Jezusa, bo by założyła maseczkę i "została w domu".
Jak widać walczący z Kościołem "naprawili ten błąd" i po 2000 lat ogłosili nam "pandemię" i że najbardziej można zarazić się w Kościele, a szczególnie "niebezpieczne" jest branie Komunii Świętej do ust, używanie Wody Święconej i dotykanie Świętych przedmiotów.
Już niektórzy biorą Komunię Świętą do ręki, tego wcześnie nie było, oczywiście prawie wszyscy byli zamaseczkowani.
Jak to masoneria metodą "małych kroków" rozwala resztki Kościoła Katolickiego. Uderzyli prawi we wszystkie elementy naszego życia, by zniszczyć Wiarę Katolicką.
Przede wszystkim zniszczyli więź pokoleniową ideologią materialistyczną i zniewoleniem. Kobiety do pracy, dzieci do żłobka, do przedszkola, a potem do ateistycznej, świeckiej szkoły, i mamy kolejne spoganiałe pokolenie, bo rodzice mają bardzo mały wpływ na wychowanie własnych dzieci.
Gabrysia33
w Kosciele do ktorego chodze, zamiast zelu antybakeryjnego , ksieza do tych piejemniczkow , buteleczek z przyciskiem, wlali wode swiecona i na buteleczce napisane ,,woda swiecona , albo narysowany Krzyz." Wierni wchodzac do kosciola lekko naciskaja przycisk z ktorego wylatuje woda swiecona i sie zegnaja, czynia znak Krzyza woda swiecona. Poprostu Ksieza znalezli takie rozwiazanie, moze nie …More
w Kosciele do ktorego chodze, zamiast zelu antybakeryjnego , ksieza do tych piejemniczkow , buteleczek z przyciskiem, wlali wode swiecona i na buteleczce napisane ,,woda swiecona , albo narysowany Krzyz." Wierni wchodzac do kosciola lekko naciskaja przycisk z ktorego wylatuje woda swiecona i sie zegnaja, czynia znak Krzyza woda swiecona. Poprostu Ksieza znalezli takie rozwiazanie, moze nie podobac sie tym , ktorzy zabronili uzywania wody swieconej...ale
olek19801
I jest z tego dumny, jak widać. Jeszcze brakuje poboru opłat.
PiotrM
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Nie poznaję naszego Kościoła Świętego! Czy to jest jeszcze nasz Kościół?
Brak wody Święconej , umywanie rąk przed wejściem i przy wychodzeniu z Kościoła płynem dezynfekującym! Bezczeszczenie Ołtarza na którym stoi to diabelstwo, dezynfekowanie rąk Kapłanów, przed udzielaniem Komunii Świętej, udzielanie Komunii Świętej na rękę,, zakrywanie twarzy przed Bogiem, nie klękanie, klaskanie, gadanie, …More
Nie poznaję naszego Kościoła Świętego! Czy to jest jeszcze nasz Kościół?
Brak wody Święconej , umywanie rąk przed wejściem i przy wychodzeniu z Kościoła płynem dezynfekującym! Bezczeszczenie Ołtarza na którym stoi to diabelstwo, dezynfekowanie rąk Kapłanów, przed udzielaniem Komunii Świętej, udzielanie Komunii Świętej na rękę,, zakrywanie twarzy przed Bogiem, nie klękanie, klaskanie, gadanie, odbieranie telefonów ....itd. Co ci masoni zrobili z naszym Kościołem Świętym ?!!!
Weronika-S.
Nie rozumiesz, bo i w Kościele polskim władza przeszła w ręce covidian. To jedyne wytłumaczenie.