02:29
Clicks3.1K
vladinko0
21
Predstavený bratstva Pia X. J. Ex. Bernard Fellay v Brne. Výňatok z kázania J. Ex. Bernadra Fellaya preneseného pi udelení sviatosti birmovania 19. 5. 2012 v Brne.More
Predstavený bratstva Pia X. J. Ex. Bernard Fellay v Brne.

Výňatok z kázania J. Ex. Bernadra Fellaya preneseného pi udelení sviatosti birmovania 19. 5. 2012 v Brne.
Public domain
TULÁK
Ale se přiznám, že z toho, co vím o španělské inkvizici se mi dělá zle a Tomáse de Torquemadu nemohu strávit.Kdyby někdo věděl, jak ho uvést do pozitivního světla, tak dejte vědět.To je častá námitka odpůrců Církve a nevím, jak něco takového obhájit.Připadá mi jako masový vrah.Sorry, ale muselo to ven.Ale já o něm nic dobrého nečetla.Tedy ani nehledala.Tak možná mám mezery ve vzdělání.
TULÁK
Oh né!Jistěže vím, že zločinci raději by za heretiky byli, aby se vyhnuli světskému soudu a byli předáni soudu církevnímu, který s nimi zaobcházel méně krutě.Přesto bych se až tak nevracela.Já raději po dobrém.No ale nemám s tím valný úspěch.Moc lidí kolem jsem na víru asi neobrátila.Doufám, že ani naopak.Ale s tím se nesmíme smířit, že jsme k ničemu.Tedy já.Jak to dopadlo s tím, co hřivnu …More
Oh né!Jistěže vím, že zločinci raději by za heretiky byli, aby se vyhnuli světskému soudu a byli předáni soudu církevnímu, který s nimi zaobcházel méně krutě.Přesto bych se až tak nevracela.Já raději po dobrém.No ale nemám s tím valný úspěch.Moc lidí kolem jsem na víru asi neobrátila.Doufám, že ani naopak.Ale s tím se nesmíme smířit, že jsme k ničemu.Tedy já.Jak to dopadlo s tím, co hřivnu uchoval, ale nerozmnožil?A to ještě sám řekl: věděl jsem, že jsi náročný, že shromažďuješ, kde si nezasel.Zatím se nemám čím viditelným pochlubit.
dominikguzman
Tulák, ale ku obhajobe ťa nikto nepovoláva. Okrem toho to upaľovanie, to si spomínať nemusela. Naštuduj si rozdiel medzi cirkevnou a svetskou inkvizíciou. Cirkevní súd bol oveľa miernejší než svetskí a väčšina ľudí si radšej zvolili cirkevní, kedže rozhodnutie platilo aj pre svetský. Svetská inkvizícia robila najviac zločinov. Je to zas len špina, ktorá sa hádže na cirkev a ty si to teraz …More
Tulák, ale ku obhajobe ťa nikto nepovoláva. Okrem toho to upaľovanie, to si spomínať nemusela. Naštuduj si rozdiel medzi cirkevnou a svetskou inkvizíciou. Cirkevní súd bol oveľa miernejší než svetskí a väčšina ľudí si radšej zvolili cirkevní, kedže rozhodnutie platilo aj pre svetský. Svetská inkvizícia robila najviac zločinov. Je to zas len špina, ktorá sa hádže na cirkev a ty si to teraz spravila. Divím sa až.
TULÁK
Boží vůle nebo Boží dopuštění Virtue 😁 Jak jsem již psala, tolik toho o koncilu nevím.Ale pokoncilní situaci zhodnotit mohu, jen nedokážu posoudit, kdy jde o pochybení nebo nějak někdo zneužívá nějakých nejasností.No co já vím?Ale vidím, že se připouští, že nejde jen o občasné úlety.Zajímavý vývoj.Neboj se toho Virtue.Věřím, že se k upalování apod. nebudeme vracet.Dobrého se držme.Tak jako se …More
Boží vůle nebo Boží dopuštění Virtue 😁 Jak jsem již psala, tolik toho o koncilu nevím.Ale pokoncilní situaci zhodnotit mohu, jen nedokážu posoudit, kdy jde o pochybení nebo nějak někdo zneužívá nějakých nejasností.No co já vím?Ale vidím, že se připouští, že nejde jen o občasné úlety.Zajímavý vývoj.Neboj se toho Virtue.Věřím, že se k upalování apod. nebudeme vracet.Dobrého se držme.Tak jako se dřív pohřbívali sebevrazi za zdmi kostela a pozůstalí, jak kdyby měli prašivinu, tak to jsem ráda, že tomu tak není.Pár sebevrahů znám a myslím na ně v modlitbě.Velmi citliví lidé včetně jejich rodin.Naprosto nechápu tu tvrdost k nim.Jsem asi mizerný tradicionalista.Nikam se nehodím.Ale každého z těch sebevrahů bych byla ochotna před Pánem obhajovat.I před lidmi.Co se mnou naděláte. ☕
TULÁK
On k těm změnám měl prý říct : prosím nedospusťte to, ale pak se nabídnout pokorně ke spolupráci.no nevím, tak jsem někde četla.Ale Marki dal nějaká fakta.
Marki — 24.5.2012 23:24:59:
II. Vatikánský koncil - Konstituce o liturgii - čl. 54

Je třeba dbát na to, aby věřící dovedli spolu recitovat nebo zpívat také latinsky části mešního řádu, které jim přísluší.

Stejné právo a stejná úcta pro všech…More
On k těm změnám měl prý říct : prosím nedospusťte to, ale pak se nabídnout pokorně ke spolupráci.no nevím, tak jsem někde četla.Ale Marki dal nějaká fakta.
Marki — 24.5.2012 23:24:59:
II. Vatikánský koncil - Konstituce o liturgii - čl. 54

Je třeba dbát na to, aby věřící dovedli spolu recitovat nebo zpívat také latinsky části mešního řádu, které jim přísluší.

Stejné právo a stejná úcta pro všechny rity - čl. 4
Posvátný sněm, věrný tradici, prohlašuje, že Svatá Matka Církev přiznává všem právoplatně uznaným ritům stejné právo i stejnou úctu a že chce, aby byly v budoucnu zachovány a všemožně podporovány.
dominikguzman
hmmm
TULÁK
Taky z radiovaticana.Trefné a vtipné.
„Velký architekt Frank Lloyd Wright říkával, že na rozdíl od lékaře, který své chyby může pohřbít, architekt může jen poradit svým klientům, aby pěstovali psí víno.Myslím, že někteří biskupové by si měli pořídit přímo pěstitelské stanice pro popínavé rostliny, aby zakryli to, co se v posledních letech vybudovalo.“ Tato nelichotivá slova řekl teolog, …More
Taky z radiovaticana.Trefné a vtipné.
„Velký architekt Frank Lloyd Wright říkával, že na rozdíl od lékaře, který své chyby může pohřbít, architekt může jen poradit svým klientům, aby pěstovali psí víno.Myslím, že někteří biskupové by si měli pořídit přímo pěstitelské stanice pro popínavé rostliny, aby zakryli to, co se v posledních letech vybudovalo.“ Tato nelichotivá slova řekl teolog, biblista kard. Gianfranco Ravasi, vatikánský ministr kultury. Vyslovil je v římském auditoriu Maxxi, totiž v Národním muzeu umění 21. století.
www.radiovaticana.cz/clanek.php4 😀

A ještě jeden článek ze stejného zdroje:
Kard. Ravasi kritizoval současné sakrální umění

Johana Bronková
Kolik nových kostelů je dnes hluchých, nehostinných, chaotických a nepřehledných. Ti, kdo je budovali, nepočítali s hlasem a mlčením, které je měly naplnit, nemysleli na liturgii ani na shromáždění, na zrak ani na sluch, na nevýslovné ani na společenství. Takto přísně ohodnotil současné sakrální umění kard. Gianfranco Ravasi, předseda Papežské rady pro kulturu, ve svém lectio magistralis na římské fakultě architektury. Téma jeho přednášky znělo: ?Svatyně a náměstí, prostor sakrální a veřejný?.
Kardinál Ravasi poznamenal, že sakrální architektura, která nedokáže promlouvat jazykem světla a není nositelem krásy a harmonie, neplní svou funkci, stává se uměním světským a profanací posvátného. I proto se v kostelech toho druhu cítíme ztraceni jako v kongresové aule, rozptýleni jako ve sportovní hale, přibiti ke svému místu jako v planetáriu, znechuceni jako v domě zařízeném nevkusně a vulgárně - nešetřil kritikou italský kardinál. Jak řekl, úpadek dnešní sakrální architektury zaráží o to víc, vezmeme-li v úvahu skvělá díla křesťanské kultury: majestát řádu raně křesťanských bazilik, rafinovanou krásu byzantských chrámů, monumentálnost románských, mystiku gotických, světelnost renesančních, nádheru barokních, harmonii sakrálních staveb 18. století až po neoklasicismus a střízlivou čistotu některých současných staveb, jako je Le Corbusierův kostel v Ronchamp, vypočítává předseda vatikánského úřadu pro kulturu.
www.radiovaticana.cz/clanek.php4
TULÁK
Vím vyšla a moc ráda bych se s ní seznámila.Dozvídám se všechno jen útržkovitě.Tak, jak bude přeložena, šup s ní sem. 👌
2 more comments from TULÁK
TULÁK
Jistěže, tak jsem milého Virtue poznala.Rýpnout a pak postoj mučedníka. 😁
Jsou všude. 🤨
TULÁK
Taky zajímavý článek : www.radiovaticana.cz/clanek.php4, že nám kostely neslouží k přátelským sešlostem a relaxaci.Nadpis zcela jasný : Pokoncilní kostely se často zpronevěřují nejen tradici, ale i koncilu 👌 Podle Protoghesiho přišel čas věci vyjasnit a učinit přítrž zmatkům. 👍 Je někdo proti?Tož bratři lefevbristi nelelkovat a do práce. 😇
dominikguzman
Virtue má len chuť si po večeroch s niekým o niečom pokecať. To je všetko. Veď to sám napísal.
Walachian
Asi ano Tuláčku. Ale to se stává mnohým 😊
TULÁK
Copak Virtue, ten si povede svou.Chytil se půl století starého koncilu a nový vývoj v Církvi ho již nezajímá.Přidám odkaz na fotky od Walachiana. 👍 www.stjoseph.cz Super!
Walachian
Virtue-digger — 22.5.2012 17:50:58: Pekne... Lenže ako tých ľudí pritiahnuť naspäť do RKC?
.................................

Oni snad nejsou součástí ŘKC? Naopak jejich nauka je pravověrná, stejně jako nikdy z církve neodešli
dominikguzman
Začínaš pokorou, to je fajn. Ale ver Bohu Virtue! On si vyvolil slabých aby sa na nich prejavila Jeho sila!
dominikguzman
:D :D :D Pekné. Ale treba stále hlavne vychádzať od vzťahu ku Kristovi. Potom všetko ostatné človek robí už automaticky, z hlbokej lásky k nemu. To je to, čím sa každý svätec vynímal Virtue. Hlbokou láskou k Bohu, k Ježišovi a samozrejme aj k eucharistii. Alino to dobre napísal, ale treba vychádzať najmä z lásky k Bohu. Toto treba mať na pamäti. 🤗
alino
Mravné čnosti
1.Múdrosť (rozvážnosť)
2.Spravodlivosť
3.Sila (mravná)
4.Miernosť
👍
alino
Trochu ťa nakopnem ak dovolíš a koniec si už doplníš aj sám:

Formy zbožnosti tie by si mal používať
1. Modlitba.
2. Pôst.
3. Almužna.
Božské čnosti - tie poznáš
1. Viera - viera je prvá
2. Nádej.
3. Láska.
Mravné čnosti
1.
2.
3.
4.
Tými by si mal oplývať na ceste k svatosti
🤗
One more comment from alino
alino
Virtue:
Neviem čo presne odo mňa chce Boh, ani ako má vypadať svätosť.

Prečo sa nedržíš Božích a cirkevných prikázaní Virtue, neveríš učitelský úrad cirkvi? Alebo ich nepoznáš?
dominikguzman
Svätosť znamená dokonale si plniť svoje kresťanské povinnosti a robiť hlavne všetko s láskou ku Ježišovi Kristovi nášmu Pánovi. Nevymieňaj živý kontakt za neosobný. Kresťan je povolaný žiť v spoločenstve predsa a nie osamote. Všetko sa dá, najprv však treba chcieť a spolupracovať s Ježišom :)