Jedna vec dvojakými očami

Na stránke postoj.sk, ktorý sa nazýva konzervatívnym denníkom a na stránke christianitas.sk vyšli články k novej inštrukcii, ktorú schválil pápež František. Nebudem sa vyjadrovať k obsahu inštrukcie,…
Samson1
dalila, církev putující se změnila na církev bloudící. 😎
ľubica
tu je naše / zástancov SP do úst / miesto v Cirkvi:
Ksiądz odmawia Eucharystii na klęcząco!
dalila
Postoj nemám rada, ani tam nechodia, len nevyhnutne, ako teraz. Môj názor je, že na Christianitas píšu v tomto prípade somarinu. Sobasit...... môže aspoň diakon, nie hocikto
ľubica
Pavol Iring
Dalila súhlasím, tiež si myslím, že tých úkonoví, ktoré sú sviatosťou, sobášenie a krsty, tam budú diakoni a pohreb ako svätenina tam laici? Ale neviem si laikov predstaviť ani tam ani tam. Hlavne nie tých dnešných. Je to utópia. Na christianitas podľa mňa už zo svojích skúseností vidia za horizont a chceli naznačiť, ako to dopadne. Na papieri bude tak, prax celkom iná. Nestalo by sa to prvýraz.
fiat33
@Pavol Iring presne ste to vystihli - vidia za horizont....
Július7
Toto je ten odpad od viery hlásaný vo Fatime a utajený modernistickými pápežmi. A tento úpadok ešte stále nie je na konci. Možeme sa len spoĺahnúť, že Panna Mária v tomto boji zvíťazí ako prisľúbila a nám neostáva nič iné ako jej zostať verní a dodržiavať pravé Magistérium RKC.
ľubica
Julius, sme na začiatku úpadku, resp. na začiatku konca časov, ktorý začal pontifikátom Benedikta XVI.Garabandal a už len traja pápeži?
Svätý Malachiáš(prorok)
Ja neverím garabandalu a samozrejme iné ako som spomínal. Určite a je to jasné,že žijeme v posledných časoch ako som už veľa krát písal a čo má prísť atď. Už ma to nebavi dokolečka písať to isté lebo tak či onak mnohí sa smejú z tých veci alebo vôbec neveria.
apredsasatoci
Svätý Malachiáš(prorok), Nesmejemé sa. Ale keď nemáš čím podložiť svoje slová, no nesmej sa. 🤔 🤭
Dana22
Správy z bojiska

homoideológia

www.changenet.sk

SIGNUM signatári petície na podporu Polckovej:

duhovi-krestania.sk

rcmonitor.cz/cr/4601-usa-„krest…

USA: „Křesťanské“ gay projekty financovány homosexuálním miliardářem
V nedávném článku (viz www.catholicvote.org/discuss/i…) Thomas Peters, jeden z ředitelů Národní organizace pro manželství, poodhaluje financování různých skupin, které …More
Správy z bojiska

homoideológia

www.changenet.sk

SIGNUM signatári petície na podporu Polckovej:

duhovi-krestania.sk

rcmonitor.cz/cr/4601-usa-„krest…

USA: „Křesťanské“ gay projekty financovány homosexuálním miliardářem
V nedávném článku (viz www.catholicvote.org/discuss/i…) Thomas Peters, jeden z ředitelů Národní organizace pro manželství, poodhaluje financování různých skupin, které propagují akceptování homosexuality pod zástěrkou, že reprezentují členy židovsko-křesťanské komunity, aby tak rozdmychávaly disent uvnitř církve. Skupiny jako New Ways Ministry (nedávno odsouzena biskupy Spojených států) obdržely velké částky od Arcus Foundation za účelem propagace "manželství" osob stejného pohlaví mezi katolíky, luterány, členy episkopální církve a židy. S uvedenou nadací je spojen jako její zakladatel a předseda Jon Stryker, otevřený homosexuál a vedoucí propagátor homosexuálních iniciativ.
Stránka www.arcusfoundation.org/social… obsahuje seznam řady podporovaných organizací vydávajících se za katolické či křesťanské, jejichž cílem je podkopávat křesťanské učení o sexualitě. Uvedeny jsou granty nadace např. pro The National Gay and Lesbian Task Force na vytvoření pro LBGT hnutí v rámci katolické církve v USA, jezuitskou Fairfield University na rozšíření stávající diskuse o homosexualitě, aby zahrnula různá mínění vedoucích katolických progresivních myslitelů a teologů, Dignity USA, Woman’s Alliance for Theology, Ethics and Ritual.

www.hlavnespravy.sk/…/2240062

Liberálna „sekta“ okolo farárky Polckovej útočí na evanjelických biskupov, ktorí odmietajú LGBTI propagandu v cirkvi

Bratislava 23. júla 2020 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)

Spor o otázke LGBTI v evanjelickej cirkvi pokračuje. Po tom, čo statoční evanjelickí biskupi vo svojom stanovisku upozornili liberálnu farárku Annu Polckovú, že káže v rozpore s oficálnou náukou ich cirkvi a homosexualitu označili za hriech, sa do nich pustila tzv. „liberálna sekta“ tj. Michal Havran, Ondrej Prostredník a ďalší. Na podporu Polckovej bola taktiež spustená petícia, kde je podpísaná aj ateistka a extrémna feministka Oľga Pietruchová
Na snímke Anna Polcková

Zdá sa, že v evanjelickom zbore Bratislava-staré mesto v tzv. Veľkom kostole (ekvivalent farnosti v katolíckej cirkvi) si vytvorili akúsi vlastnú „cirkev v cirkvi.“
Farárka tohto evanjelického zboru (farnosti), Anna Polcková, spoločne s niektorými dalšími kazateľmi totiž šíri liberálnu ideológiu, čo je v rozpore aj s oficiálnym učením evanjelickej cirkvi.
Liberálna farárka Polcková sa napríklad „preslávila“ tým, že na vianočnej kázni v bratislavskom kostole podporila homosexuálne zväzky. Viac tu
Polcková poskytla aj rozhovor pre portál Aktuality.sk, kde vyhlásila, že homosexualitu treba rozvíjať, Ježiša dneška označila za gaya, potrat je podľa nej právo ženy a katolíckeho farára Mariana Kuffu nazvala bohorúhačom. Viac sa dočítate tu
Takéto kontroverzné konanie farárky pobúrilo nielen veriacich. Prirodzene, zareagovali aj evanjelickí biskupi, ktorí dali veci okolo homosexulity na pravú mieru a vyzvali padlú farárku Polckovú na odchod, ak nemieni rešpektovať oficiálne učenie cirkvi.
Traja statoční evanjelickí biskupi Ivan Eľko, generálny biskup ECAV, Ján Hroboň, biskup Západného dištriktu ECAV a Peter Mihoč, biskup Východného dištriktu ECAV vo svojom stanovisku odmietli presadzovanie LGBTI propagandy v evanjelickej cirkvi a homosexualitu označili za hriech.
Biskupi taktiež označili výrok Polckovej o tom, že Ježis by dnes bol gay za hraničiaci s rúhaním a vyzvali ju na odchod:
„Ak má sestra Anna Polcková ako farárka evanjelickej cirkvi problém vtesnať sa do rámca jej učenia a názorov, ak vnútorne cíti rozpor s učením cirkvi a vieroučne sa v spomínaných otázkach posunula mimo jej učenie, ak cíti potrebu súčasnú prax cirkvi neustále komentovať a kritizovať smerom na verejnosť, jej poctivou možnosťou stále zostáva urobiť vážne, zodpovedné rozhodnutie voči sebe, vlastnému ordinačnému sľubu i vlastnej cirkvi a zvážiť svoje ďalšie pôsobenie v duchovnej službe. Bolo by to z jej strany dôsledné a hodné rešpektu. V opačnom prípade sa svojim počínaním spreneveruje ordinačnému sľubu, vierouke a postoju cirkvi, čo je vnímané podľa platných cirkevnoprávnych predpisov ECAV ako disciplinárne previnenie,“ píše sa na záver v stanovisku Zboru biskupov Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku. Písali sme o tom tu
Polcková však, zdá sa, zo svojej pozície nechce odísť: „Rešpektujem cirkevnoprávne predpisy cirkvi. Diskusia k téme LGBTI sa v našej cirkvi ešte neviedla, hoci sme na jej začatie opakovane vyzývali,“ cituje reakciu Polckovej denník SME.
Polckovú podporili aj jej liberálni „kolegovia.“ Bývalý kandidát strany Progresívne Slovensko a evanjelický teológ Ondrej Prostredník, ktorý je zároveň členom presbyterstva evanjelického zboru vo veľkom kostole v Bratislave, sa postavil za svoju „šéfku“ a tvrdo skritizoval evanjelických biskupov:
„Úplne ste zradili dedičstvo evanjelikov na Slovensku. Vo svojej izolácii od zvyšku svetového luteranizmu ste sa stali autoritárskymi slabochmi, ktorí poškuľujú po moci katolíckych hierarchov. V záujme zachovania smradľavých stojatých vôd cirkvi z nej vyháňate šťuky a chránite kaprov rozvaľujúcich sa v bahne jalových tradícií. Štvete ľudí s víziou tak, ako našich predkov do exilu štvali inkvizítori v 17. storočí. Uzurpujete si právo robiť z evanjelickej cirkvi dogmatický monolit, pričom ona vznikla práve z protestu proti takým, ako ste vy,“ píše Prostredník na sociálnej sieti
Na stranu Polckovej sa postavil aj liberálny teológ, moderátor a redaktor Michal Havran, ktorý je taktiež členom evanjelického zboru vo veľkom kostole v Bratislave.
Havran v rozhovore s moderátorkou Zuzanou Kovačič-Hanzelovou pre denník SME
vyhlásil, že evanjelickí biskupi sa nemajú čo vyjadrovať k sexualite ľudí : „Kto sú nejakí traja dospelí muži, ktorí vyzvú iných občanov, ktorých ani nepoznajú4 to je drzosť. To je normálna nezdvorilosť,“ povedal Havran.
Liberálny teológ Havran si však zrejme „nevšimol“, že nie evanjelickí biskupi, ale práve jeho chránenkyňa Anna Polcková začala na svojich kázňach a v médiách riešiť sexualitu ľudí – konkrétne homosexualitu. A evanjelickí biskupi na tieto bludy, ktoré šírila, len reagovali.
Je priam povinnosťou biskupov, aby zasiahli a dali veci na pravú mieru ak nejaká farárka šíri nezmysly v rozpore s oficiálnou líniou cirkvi.
Je to tiež práve LGBTI hnutie, ktoré na verejnosti rieši homosexualitu a organizuje rôzne dúhové pochody, kde často polonahí chlapi svojim exhibicionizmom pohoršujú verejnosť. Konzervatívna protistrana preto prirodzene reaguje.
Do sporu v evanjelickej cirkvi sa pustili aj tzv.“progresívne ženy“,
čo je akási platforma vrámci neúspešnej strany progresívne Slovensko, ktoré tiež stoja za farárkou Polckovou :
„Máme dojem, že cieľom tohto siahodlhého „pastorálneho stanoviska“ je najmä zaútočiť na bratislavskú farárku Annu Polckovú, ktorá sa dlhodobo venuje pastorácii ľudí s inou sexuálnou orientáciou. Výzvy na to, aby zvážila svoje pôsobenie v duchovnej službe považujeme za hlboké nepochopenie úlohy cirkvi v súčasnej spoločnosti,“ píšu progresívky a dodávajú:
„Keď obrátime zreteľ na našu inteligenciu, pri staršej generácii sa stretávame s reakciou proti každému slobodnejšiemu hnutiu, proti takzvanému modernizmu. Najsmutnejšie v tomto ohľade stojí slovenský klérus — evanjelický práve tak ako katolícky…
Medzi slovenskými kňazmi nachodia sa prípady až strašnej vedeckej neuvedomelosti. Nie je potom div, že kňažstvo, ktoré by malo byt jedným z najvážnejších faktorov rozvoja duševného života na Slovensku, nemá autoritu u ostatnej slovenskej inteligencie. Je len prirodzené, že tomu tak musí byť, keď práve ono sa vzpiera každému modernému hnutiu, ktorému sa nedá vyhnúť.“=
Podpora od „progresívnych žien“ len dotvára obraz o tom, v akej spoločnosti sa farárka Polcková pohybuje.
Čerešničkou na torte je zverejnená petícia TU na podporu farárky Anny Polckovej, ktorú podpísali aj rôzne známe „osobnosti.“ Medzi nimi sú aj ľudia, ktorí nemajú s evanjelickou cirkvou absolútne nič spoločné. Ako napríklad Fedor Gál, či známa feministka a gender aktivistka Oľga Pietruchová, ktorá sa hrdí tým, že je ateistka, no teraz má potrebu „šprtať sa“ v evanjelickej cirkvi.
Úplne ideálne by bolo, ak by si táto liberálna „sekta“ okolo Polckovej vytvorila vlastnú cirkev a nesnažila sa tú evanjelickú pretvoriť podľa svojej zvrátenej liberálnej ideológie.
www.youtube.com/watch

Samuel Gdovin
fiat33
Postoj je iba v názve konzervatívny. Tam to končí. Ináč je to slniečkárska, ekumenicko prostestantská zlátanina. Redaktori sa hlásia k protestantským odnožiam. Krivošík bol v týždni a v aktualitách. Hovorí za všetko. Názory redaktorov Postoj určite nebrať ako katolícke. Bohužiaľ mnohí berú postoj za seriózny a držia sa toho čo napíšu. O viere nemajú znalosti a preto im stačia klamstvá pretkané …More
Postoj je iba v názve konzervatívny. Tam to končí. Ináč je to slniečkárska, ekumenicko prostestantská zlátanina. Redaktori sa hlásia k protestantským odnožiam. Krivošík bol v týždni a v aktualitách. Hovorí za všetko. Názory redaktorov Postoj určite nebrať ako katolícke. Bohužiaľ mnohí berú postoj za seriózny a držia sa toho čo napíšu. O viere nemajú znalosti a preto im stačia klamstvá pretkané pravdou. Potom to tam tak aj v diskusiách vyzerá. Ľudia sa v katolíckom náboženstve a jej pravdách nevzdelávajú, spoliehajú sa na názor postoja. Christianitas beriem ako seriózny, prepracovaný web, ktorý má skutočný záujem informovať čitateľa o Pravde katolíckej viery a náuky. Majú odvahu hlásať Pravdu ako bola zjavená nie ako im káže zamestnávateľ resp. donor.
Presne ste to vystihli. Dnes je naše miesto na konci radu. Celkom posledné ako vyvrheli. (možno by nás to malo tešiť). V nedeľu bol zase nejaký list od Zvolenského ohľadom prijímania len do rúk a povinnosť rúšok. U nás nebol čítaný len z počutia, že to bolo na zaplakanie. Ako máme brať krásne slová kázní našich pastierov, ktoré vôbec nekorešpondujú s realitou?čo nám zostáva? Len sa postaviť na koniec radu a modliť sa za kňazov....Ktovie kedy zase zakážu slávenie svätých omší. Myslím si, že čoskoro...
ľubica
toto o webe postoj.sk by malo byť jasné všetkým tradičným katolíkom. ostatní z NOM sektoru sa nechavaju opit balastom a ako fiat33 napísala trefne protestantskou zlátaninou.. a o viere nemajú znalosti a preto im stačia klamstvá pretkané pravdou..............................................................
príď Duchu Svätý do sŕdc kňazov a biskupov a usvedči tých, ktorí podávajú sväté prijímani…
More
toto o webe postoj.sk by malo byť jasné všetkým tradičným katolíkom. ostatní z NOM sektoru sa nechavaju opit balastom a ako fiat33 napísala trefne protestantskou zlátaninou.. a o viere nemajú znalosti a preto im stačia klamstvá pretkané pravdou..............................................................
príď Duchu Svätý do sŕdc kňazov a biskupov a usvedči tých, ktorí podávajú sväté prijímania do ruky, že konajú v prvom rade proti svojmu svedomiu, potom proti všeobecne platnej smernici Rímskeho misála čl. 160
(breviar.kbs.sk/docs/vsrm-3ed.pdf)
dalej proti
platnej Inštrukcii Redemptionis Sacramentum (usmernenie, na čo dbať a čomu sa vyhýbať vo vzťahu k nasvätejšej Eucharistii). Čl. č. 91, čl. 92
(https://www.kbs.sk/obsah/sekcia/h/dokumenty-a-vyhlasenia/p/dokumenty-vatikanskych-uradov/c/redemptionis-sacramentum
a ak tak robia, aby tak prestali podávať SP, inak im hrozí totálne zhrubnutie svedomia, dôsledkom ktorého bude, že budú schvaľovať dalšie veci od státnych uradnikov, ktorí sú nástrojmi NWO a slúžia slobodomurárom tešiacim sa z elegantného kopania do RKC!!! Slobodomurári zaťali do živého, do SRDCA CIRKVI, KTORYM JE EUCHARISTIA..... a niet toho KTO BY BRÁNIL KRISTA v opakovanej agónii ZALIATEHO KRVOU pochádzajúcou z úderov od vlastných...
No očistec kňazský a tobôž ten biskupský je veľmi veľmi tvrdý.
apredsasatoci
Prestaň čerpať na Glorii. A začni čerpať v Biblii. Samozrejme, nezabudni si načerpať Ducha Svätého
Július7
Človek može čerpať kde len chce, keď dobre pozná pravé Magistérium RKC, ktoré je v katechizmoch pred 2VK. Potom ho nikto tak ľahko neoklame.
apredsasatoci
Všetci tvrdia, že maju poznanie. Napriek tomu svet vyzerá ako vyzerá. Zamyslime sa!