11:29
ВВП: Різниця між церковною екскомунікою та Божою анатемою Найважчим церковним покаранням за порушення церковної дисципліни є церковна екскомуніка …More
ВВП: Різниця між церковною екскомунікою та Божою анатемою

Найважчим церковним покаранням за порушення церковної дисципліни є церковна екскомуніка, тобто виключення з церковної організації. Але це ще не означає, що покараний виключений з Містичного Тіла Христового. Прикладами є свята Жанна д’Арк, мученик Ян Гус та архиєпископ Лефевр. На них була виголошена церковна екскомуніка, але Божа анатема на них не впала.
Вони не були виключені Богом з Містичного Тіла Христового. Доведено, що Ян Гус не проповідував ніяких єресей. Насправді його спалили за те, що він боровся за справжню реформу священства. Також Жанна д’Арк була неправдиво звинувачена та спалена. Подібно архиєпископа Лефевра Іван Павло ІІ абсурдно виключив з церковної організації за вірність Христовому вченню. Так, як згодом була реабілітована Жанна д’Арк, так і церковно екскомунікованих Яна Гуса та архиєпископа Лефевра Ватикан мав би реабілітувати і канонізувати.
Але, на відміну від церковної анатеми, існує Божа анатема – виключення з Містичного Тіла Христового. Вона падає ipso facto за проповідування іншого євангелія, як сказано в посланні до Галатів 1,8-9. І теперішній псевдопапа Франциск накликав на себе Божу анатему за інше євангеліє. Він став мертвим членом Тіла Христового. Незважаючи не це, він далі окупує папський уряд. Трагедія полягає в тому, що немає живої Церкви, яка його виключення Богом реалізувала б. До того ж, буквально трагікомедією є те, що осіб, які накликали на себе Божу анатему, Бергольйо проголосив святими, тобто зразком для наслідування.
В даний час вирішується питання, чи псевдопапа Франциск є легітимним, чи нелегітимним папою. Церковні приписи перевищує Божий Закон, який каже: «Але навіть якби... сам ангел з неба проповідував інше євангеліє, ніж те, що ми вам проповідували, нехай буде проклятий!» (Гал. 1,8-9).
Бергольйо прийняв антиєвангеліє і тим самим виключив себе з Тіла Христового – Церкви. До того ж, він сам проповідує антиєвангеліє не тільки приватно, але й публічно, і зловживає для цього найвищим, тобто Христовим, авторитетом! Тут вже не потрібно ніяких свідків, ніякого церковного авторитету, щоб оскаржити його в тому, в чому він сам себе публічно оскаржив. Словами і жестами він ipso facto неодноразово виключив себе з Тіла Христового – Церкви.
Що таке Христове Євангеліє? На це існує чітка відповідь – це Христове вчення про спасіння, яке нерозривно пов’язане з Ісусом Христом. Тому той, хто вірить в Євангеліє, приймає Ісуса, а водночас і спасіння. Христове Євангеліє не можна поєднувати з єресями, які заперечують його суть.
Ісус сказав: «Покайтеся і вірте (по-грец. en) в Євангеліє» (Мр. 1,15). А також: «...проповідуйте Євангеліє... Хто увірує (в Євангеліє)... буде спасенний, а хто не увірує, буде засуджений» (Мр. 16,15 і наст.).
Що таке «інше євангеліє», про яке говорить послання до Галатів 1,8-9? Інше євангеліє ‒ це єретичне вчення антихриста, яке заперечує основні правди, необхідні для спасіння. Хто приймає інше євангеліє, тобто антиєвангеліє, той відкидає Ісуса Христа, а тим самим і спасіння. Така особа сама на себе ipso facto накликає Божу анатему – виключення – відділення від Христа, незалежно від того, чи на неї проголошена анатема, чи ні. Якщо не буде каятися, тобто не зречеться єресей та духа фальшивого євангелія, то буде навіки засуджена.
Зі Святим Письмом, яке проголошує Божу анатему (Гал. 1,8-9), узгоджується і догматична булла Павла IV «Cum ex apostolatus officio». Вона говорить про те, що все, що робить папа-єретик, є недійсне. Він виключений з Церкви, і вже ніхто не може його слухатися. Це підтверджує і висловлювання святого Роберта Белларміна: «... явний єретик ipso facto є позбавлений сану... Тому... папа, який є явним єретиком, сам по собі перестає бути папою і головою, так само, як перестає бути християнином та членом тіла Церкви...».
Єретичний модернізм засудили папи Пій IX та Пій X. ІІ Ватиканський Собор окреслив напрям, який церковно екскомунікує правовірних. Насправді сам Собор підпав прямо під Божу анатему. Він є недійсний, бо приховано просунув дорогу антиєвангелія, дорогу апостазії, яка веде до вічної погибелі.
Чинити покаяння означає назвати правду правдою, єретика – єретиком, а також єретичний Собор – єретичним. Треба правдиво назвати єретиками і його ініціаторів та пропагаторів, включаючи соборних і післясоборних пап. На них ipso facto лежить Божа анатема. Поки що цю правду бойкотують, але необхідно її прийняти. Доки цей крок покаяння не буде зроблений, доти не зможе розпочатися правдиве відродження Церкви! Лише правовірне вчення забезпечує католикам спасіння. Відновити його – це воля Божа.
Єретичний II Ватиканський Собор мусить бути названий єретичним. Сучасний архиєретик Бергольйо довершує його програму і духа. Він реалізує та актуалізує аджорнаменто II Ватиканського Собору з гомосексуалістами, транссексуалами, ідолопоклонниками та чародійками, які вшановують демона Пачамаму.
Трагедія полягає в тому, що теперішні єпископи і священики на це мовчать, тому що бояться церковної екскомуніки. Але Божої анатеми та вічного пекла зовсім не бояться. Це ознака внутрішнього відпаду, боягузтва та відречення від Христа і Його Євангелія.
Тому в цей критичний час, дорогі єпископи та священики, закликаємо вас: Станьте на захист Ісуса Христа і Його Євангелія! Не бійтеся, що Богом анатемізований архиєретик Бергольйо або його гомо-мережа буде вас так звано екскомунікувати. Ісус ясно сказав: «Виключать вас зі своїх синагог... будуть вас переслідувати», але пам’ятайте ‒ за це вас чекає вічна нагорода у небі!

+ Ілля
Патріарх Візантійського Вселенського (Католицького) Патріархату

+ Методій, ЧСВВр + Тимотей, ЧСВВр
єпископи-секретарі

29.06.2022

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП benchmarkemail.com/listbuilder/signupnew?5hjt8JVutE4Aesn8pz30AP5pwVnA