tommy1
61.1K

PO ROSJANACH POZOSTAJĄ TYLKO KRZYŻE I PUSTKA

[TYLKO U NAS] A. MELAK:
27 czerwca 2022


Moskiewska polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową i wprowadzić głód na terenach Azji czy Afryki. Rosjanie niszczą plony i minują pola. Rolników atakują bombami. Zostają po nich tylko krzyże i pustka. Europa nie ma alternatywy. Jeśli chce przetrwać, musi postawić tamę zbrodniom, co doskonale ilustruje postawa Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Wschodniej – powiedział Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Władze rosyjskie usunęły polskie flagi, które znajdowały się na terenie cmentarzy w Katyniu i Miednoje. Prawdopodobnie to odwet Moskwy za zaangażowanie Polski w wojnę na Ukrainie. [czytaj więcej]

– To jeden z elementów chęci zlikwidowania pamięci po zbrodniach, jakich dokonało ZSRR na polskich jeńcach wojennych w 1940 roku. Rosjanie doszli do wniosku, że propagowanie i przystanie na „polską wersję” powinno zostać ukrócone. (…) Oni rozpoczęli swoje zbrodnicze działanie już w latach 60. i 70., kiedy na miejscach pochówku polskich bohaterów postawili latryny, wylewali fekalia, wiercili otwory o średnicy 50-60 cm i wtłaczali płynne wapno i chemikalia, by zniszczyć ślady zbrodni. W efekcie w takich miejscach zachowało się tylko ok. 5 procent substancji kostnej – wskazał Andrzej Melak.

Prezes Komitetu Katyńskiego zwrócił uwagę, że Moskwa od dłuższego czasu podważa prawdę nt. swoich zbrodni dokonanych na polskich jeńcach. Przypomniał, że kilka lat temu władze rosyjskie m.in. zdemontowały w Twerze tablicę upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej.

– Rosja ani o jotę nie zmieniła swojego postępowania od czasu carów. Gdy nastała era Władimira Putina, zbrodnie powtórnie „wybuchły” – zniszczono cmentarz w Charkowie, usunięto tablicę w Twerze, a na cmentarzu w Katyniu postawiono buldożery, koperki i oświadczono, że jeśli Polska będzie wspierać Ukrainę, to Rosja zacznie niszczyć miejsce pochówku. Teraz do tego przystępuje. Zdjęcie flag to jeden z elementów – zaznaczył gość Radia Maryja.

W ocenie prezesa Komitetu Katyńskiego należałoby przewieźć szczątki polskich oficerów do naszego kraju, by uchronić je przed możliwym zbezczeszczeniem ze strony Rosji.

– To walka o prawdę. Należałoby pochować szczątki w jednym miejscu, nawet w zbiorowej mogile. Jest to uzasadnione. Polski rząd oraz prezydent RP powinni wspólnie wystąpić o to, by tak postąpić i ocalić szczątki Polaków. Każda zagraniczna delegacja powinna składać kwiaty przed takim pomnikiem, by zobaczyć, do czego byli i są zdolni Rosjanie – powiedział Andrzej Melak.

Do sprawy zdjęcia polskich flag na cmentarzu w Katyniu odniosło się polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które złożyło notę dyplomatyczną do ministra spraw zagranicznych Rosji, Siergieja Ławrowa. Polski resort dyplomacji zapewnił, że będzie sukcesywnie naciskać na stronę rosyjską o przywrócenie flag. [czytaj więcej]

Prezes Komitetu Katyńskiego podkreślił, że „Rosjanie wyznają kulturę, która nie ma żadnego szacunku dla życia i śmierci”.

– Po Rosjanach pozostają tylko krzyże i pustka. Ich polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową, wprowadzić głód na terenach Azji, Afryki i innych krajów, gdzie brakuje podstawowych artykułów żywnościowych. Moskwa niszczy plony i minuje pola, gdzie siane jest zboże na Ukrainie. Rolników atakuje się bombami. Europa nie ma alternatywy. Jeśli chce przetrwać, musi postawić tamę zbrodniom, co doskonale ilustruje postawa Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Wschodniej. Przeciwnością jest kunktatorska polityka Niemiec i Francji – zauważył gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Andrzejem Melakiem dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl
tommy1
Po Rosjanach pozostają tylko krzyże i pustka. Ich polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową, wprowadzić głód na terenach Azji, Afryki i innych krajów, gdzie brakuje podstawowych artykułów żywnościowych. Moskwa niszczy plony i minuje pola, gdzie siane jest zboże na Ukrainie. Rolników atakuje się bombami. Europa nie ma alternatywy. Jeśli chce przetrwać, musi postawić tamę zbrodniom, co …More
Po Rosjanach pozostają tylko krzyże i pustka. Ich polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową, wprowadzić głód na terenach Azji, Afryki i innych krajów, gdzie brakuje podstawowych artykułów żywnościowych. Moskwa niszczy plony i minuje pola, gdzie siane jest zboże na Ukrainie. Rolników atakuje się bombami. Europa nie ma alternatywy. Jeśli chce przetrwać, musi postawić tamę zbrodniom, co doskonale ilustruje postawa Stanów Zjednoczonych i krajów Europy Wschodniej. Przeciwnością jest kunktatorska polityka Niemiec i Francji.
tommy1
@V.R.S. poszukaj sobie głupszych od siebie dla tych swoich banialuków.
V.R.S.
"Rosja nie handluje z Azją tylko wywozi skradzione zboże z Ukrainy"
---
Tak wam tłumaczą w pisowskiej lalalandii?
No cóż, nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Pora wyjść poza partyjną propagandę i poczytać dane ekonomiczne, np. ten tekst forbes.com/…2/04/18/trade-is-surging-between-china-and-russia/
tommy 1
Rosja ani o jotę nie zmieniła swojego postępowania od czasu carów. Gdy nastała era Władimira Putina, zbrodnie powtórnie „wybuchły” – zniszczono cmentarz w Charkowie, usunięto tablicę w Twerze, a na cmentarzu w Katyniu postawiono buldożery, koperki i oświadczono, że jeśli Polska będzie wspierać Ukrainę, to Rosja zacznie niszczyć miejsce pochówku. Teraz do tego przystępuje. Zdjęcie flag to jeden z …More
Rosja ani o jotę nie zmieniła swojego postępowania od czasu carów. Gdy nastała era Władimira Putina, zbrodnie powtórnie „wybuchły” – zniszczono cmentarz w Charkowie, usunięto tablicę w Twerze, a na cmentarzu w Katyniu postawiono buldożery, koperki i oświadczono, że jeśli Polska będzie wspierać Ukrainę, to Rosja zacznie niszczyć miejsce pochówku. Teraz do tego przystępuje. Zdjęcie flag to jeden z elementów.
tommy 1
@V.R.S. Rosja nie handluje z Azją tylko wywozi skradzione zboże z Ukrainy. Nie nasza wina żeś potłuczony. 😊
V.R.S.
"Moskiewska polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową i wprowadzić głód na terenach Azji..."
---

A jaki Moskwa miałaby interes w głodzie na terenie Azji, skoro np. teraz (wskutek tzw. sankcji) głównie z Azją handluje?
Jak już układa się "baśnie dla potłuczonych" to wypadało by zadbać choćby o minimalne pozory prawdopodobieństwa.
Co do krzyży - krzyże to był niestety luksus niedostępny …More
"Moskiewska polityka zmierza ku temu, by wywołać wojnę światową i wprowadzić głód na terenach Azji..."
---

A jaki Moskwa miałaby interes w głodzie na terenie Azji, skoro np. teraz (wskutek tzw. sankcji) głównie z Azją handluje?
Jak już układa się "baśnie dla potłuczonych" to wypadało by zadbać choćby o minimalne pozory prawdopodobieństwa.

Co do krzyży - krzyże to był niestety luksus niedostępny dla wielu Polaków z Kresów.