Ewelina Anna
Ten tekst spadł z głównej strony. Na stronie głównej Glorii jednak wierni chrześcijanie według wytycznych Talmudu mogą sobie pomedytować nad losem kardynalskiego przyrodzenia.
Witamy w kibucu.
Ewelina Anna
W Lublinie szykowana była profanacja kościoła OO. Dominikanów przez bp. Rysia który zaprasił talmudycznego Żyda do pogadanek ekumenicznych. Wprowadza się do Kościoła do świątyni Bożej człowieka, który Matkę Najświętszą ma za nierządnicę.

A ordynariusz pozwolił.

Ciekawe czy wierni dopisali na tej profanacji świątyni Chrystusowej.
Ewelina Anna
I z tego samego powodu biskupi nie chcą bronić Wiary. Jak ma bronić Wiary ktoś, kto zrobił karierę na upadku Kościoła?
One more comment from Ewelina Anna
Ewelina Anna
To medium weszło na I stronę a w tej minucie znikło. Katojudeomedia walczą o o rząd dusz. W końcu jak się zrobiło karierę na upadku Kościoła, jak można dopuścić prawdę do głosu?

I tak działają niemal wszystkie "katolickie" i "apologetyczne" katomedia dla lemingów.

Medium weszło na I stronę, bo admin przysnął.

Pozdrowienia dla Wielkiego Brata z Izraela.
olek19801
@Ewelina Anna I pięknie:) Bóg zapłać za tak treściwą i przejrzystą dysputę na chwałę Bożą! Niechaj ku pokrzepieniu serc skorzystają nasi bracia i siostry z Twoich refleksji. Uczmy się, abyśmy bronić mogli naszego Kościoła.
Ewelina Anna
@olek19801 Jest na to odpowiedź.

"Synod w Kartaginie z 254 r:

„Winniśmy przy przy ustanawianiu kapłanów wybierać tylko nieskazitelnych, nieposzlakowanych zwierzchników, którzy by święcie i godnie składając ofiary Bogu, mogli być wysłuchani, gdy się modlą o pomyślność ludu Pańskiego; napisane jest bowiem:

„Bóg grzesznika nie słucha, jednakże słucha tego, kto czci Boga i spełnia Jego wolę” Io …More
@olek19801 Jest na to odpowiedź.

"Synod w Kartaginie z 254 r:

„Winniśmy przy przy ustanawianiu kapłanów wybierać tylko nieskazitelnych, nieposzlakowanych zwierzchników, którzy by święcie i godnie składając ofiary Bogu, mogli być wysłuchani, gdy się modlą o pomyślność ludu Pańskiego; napisane jest bowiem:

„Bóg grzesznika nie słucha, jednakże słucha tego, kto czci Boga i spełnia Jego wolę” Io 9,31.

Dlatego z jak największą pilnością i po należytym zbadaniu, należy wybierać do kapłaństwa Boga takich, o których wiadomo, że ich Bóg wysłucha.
A i lud nie może sobie pochlebiać, że nie zawinił, jeśli pozostaje w łączności z grzesznym kapłanem i na to się zgadza, aby jego zwierzchnik niesprawiedliwie sprawował urząd biskupi, choć sprawiedliwość Boża grozi i mówi przez proroka Ozeasza:

Ofiary ich jak chleb płaczących, wszyscy, którzy go jeść będą, się skalają. Oz 9,4
Tymi słowy poucza i wskazuje że ci wszyscy bez wyjątku grzeszą, którzy się kalają, uczestnicząc w ofierze bezbożnego i niesprawiedliwego kapłana. Widzimy to również wyrażone w Księdze Liczb, gdzie gdy Kore, Datan i Abiron wystąpili przeciw kapłanowi Aaronowi i przywłaszczyli sobie prawo składania ofiar, Pan przez Mojżesza rozkazuje ludowi, aby od nich odstąpił, żeby przestając z występnymi, nie popełnił takiej samej winy.

Odstąpcie, mówi, od namiotów ludzi niesprawiedliwych, całkowicie zatwardziałych, i nie dotykajcie tego, co do nich należy, abyście wraz z nimi nie zginęli w ich grzechu. Nm 20,25-26.

Toteż lud posłuszny nakazom Pańskim i bojąc się Boga, winien się odsunąć od grzesznego zwierzchnika i nie brać udziału w ofierze kapłana świętokradcy. W jego przecież szczególnej jest mocy albo wybierać godnych kapłanów, albo niegodnych strącać.”"

Źródło: Święta Tradycja versus ocean przeciwności.
olek19801
@Ewelina Anna Zatem co w przypadku, jeśli biskup nie broni wiary, nawet za cenę własnego dobrego imienia czy życia? Katolik ma obowiązek dochodzić prawdy i być posłuszny bardziej Bogu niż ludziom. Skoro biskupi wypowiadają posłuszeństwo Panu Bogu, liczmy się z tym, iż doczekamy sprawiedliwości. Choć wydaje się, że już ona się realizuje przez to, że hierarchowie doznają lekceważenia ze strony …More
@Ewelina Anna Zatem co w przypadku, jeśli biskup nie broni wiary, nawet za cenę własnego dobrego imienia czy życia? Katolik ma obowiązek dochodzić prawdy i być posłuszny bardziej Bogu niż ludziom. Skoro biskupi wypowiadają posłuszeństwo Panu Bogu, liczmy się z tym, iż doczekamy sprawiedliwości. Choć wydaje się, że już ona się realizuje przez to, że hierarchowie doznają lekceważenia ze strony nie tylko wrogów Kościoła, ale także ze strony wiernych. Dla mnie mocno przemawia i ten fragment Biblii:

(Ml 1,14b-2,2b.8-10)
Pan Zastępów mówi: Ja jestem potężnym Królem a imię moje będzie wzbudzać lęk między narodami. Teraz zaś do was, kapłani, odnosi się następujące polecenie: Jeśli nie usłuchacie i nie weźmiecie sobie do serca tego, iż macie oddawać cześć memu imieniu, mówi Pan Zastępów, to rzucę na was przekleństwo i przeklnę wasze błogosławieństwo, a przeklnę je dlatego, że sobie nic nie bierzecie do serca. Wy zaś zboczyliście z drogi, wielu doprowadziliście do sprzeniewierzenia się Prawu, zerwaliście przymierze ewiego, mówi Pan Zastępów. A przeto z mojej woli jesteście lekceważeni i macie małe znaczenie wśród całego ludu, ponieważ nie trzymacie się moich dróg i stronniczo udzielacie pouczeń. Czyż nie mamy wszyscy jednego Ojca? Czyż nie stworzył nas jeden Bóg? Dlaczego oszukujemy jeden drugiego, znieważając przymierze naszych przodków?
Ewelina Anna
@olek19801 Według Tomasza z Akwinu nie ma większego charyzmatu i większej godności od biskupa w Kościele. Jeśli nie jest uzurpatorem a robi to, co jest jego obowiązkiem: broni Wary i Kościoła.
olek19801
MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM
Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie

1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i …More
MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM
Ostrzeżenie przed uczonymi w Piśmie

1 Wówczas przemówił Jezus do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: 2 «Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
Ewelina Anna
Ale moda na archeologię wśród "tradycjonalistów" kwitnie w postaci "apologetycznych" portali i blogów, broniących na przykład Komunii na rękę.
Ewelina Anna
Żyd talmudyczny, dla którego Matka Najświętsza była cudzołożnicą uczy wiary katolików a oni grzecznie słuchają i organizują jakieś uroczystości z tej okazji.... A katomedia to pokazują jako normalność. Tymczasem Kościół okładał każdego, kto brał udział w obcych kultach karami kościelnymi i już w pierwszych wiekach rugował żydowskie zwyczaje i żydowskie daty świąt, i żydowskie myślenie wśród nowo …More
Żyd talmudyczny, dla którego Matka Najświętsza była cudzołożnicą uczy wiary katolików a oni grzecznie słuchają i organizują jakieś uroczystości z tej okazji.... A katomedia to pokazują jako normalność. Tymczasem Kościół okładał każdego, kto brał udział w obcych kultach karami kościelnymi i już w pierwszych wiekach rugował żydowskie zwyczaje i żydowskie daty świąt, i żydowskie myślenie wśród nowo nawróconych chrześcijan.
2 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Oczywiście w tym masę propagandy, bo jak "Żydzi i chrześcijanie mogą wierzyć w tego samego Boga", skoro Pan Jezus nazwał Żydów, gdy Go odrzucili "synagogą szatana"?

Niszczy się Kościół propagandą, która nie ma żadnej styczności z obiektywna prawdą.

Tak właśnie judaizm nas uczy wiary w większości mediów "katolickich". Jak więc mają widzieć problem choćby w ujmowaniu czci Najświętszego Sakramentu?
Ewelina Anna
@olek19801 Spotkanie na dniach judaizmu. Między innymi Żyd uczył katolików Wiary katolickiej posługując się SVII. Żyd talmudyczny uczył wiary katolików! Kiedy wreszcie Kościół Polski zacznie otwarcie mówić o odstępstwie rewolucji SVII przeprowadzonej w strykturach Kościoła przez jego najzawziętszych wrogów?

www.youtube.com/watch
olek19801
@Ewelina Anna Zdrada, z której dumni byliby najwięksi wrogowie KK. Przykładowo:
kukonfederacjibarskiej.wordpress.com/…/uwazajmy-na-kol…
Ewelina Anna
@olek19801 To jeśli chodzi o zasięg, naczelne katomedium Rzeczypospolitej "Polin".
olek19801
Zgadzam się w 100%. Wiele osób zastanawia się np. dlaczego o. Rydzyk zaprzedał się władzy świeckiej i dyktatowi episkopatu (semickiej teologii) i wystawił na szwank własny autorytet? Czy ważniejszy jest eter z falami radia i telewizji, szkoła wyższa od zbawienia dusz w prawdzie Chrystusowej? Nachalne namawianie słuchaczy do zapisywania się i finansowania projektu związanego z promocją JP II, …More
Zgadzam się w 100%. Wiele osób zastanawia się np. dlaczego o. Rydzyk zaprzedał się władzy świeckiej i dyktatowi episkopatu (semickiej teologii) i wystawił na szwank własny autorytet? Czy ważniejszy jest eter z falami radia i telewizji, szkoła wyższa od zbawienia dusz w prawdzie Chrystusowej? Nachalne namawianie słuchaczy do zapisywania się i finansowania projektu związanego z promocją JP II, zupełne przemilczanie lewackiej postawy rzekomego papieża Franciszka, wprowadzanie wiernych coraz głębiej w modernistyczne poglądy dotyczące dialogowania z innowiercami przy jednoczesnym porzuceniu konieczności ich nawracania zgodnie z przesłaniem "Idźcie i nauczajcie inne narody". Co powiedzą duchowni Panu Jezusowi w dniu sądu? Czym uzasadnią zakłamywanie i rozwadnianie prawdy ewangelicznej?