Clicks98
csk.news

Kontroverzné Pojednávanie: Becciu Má Dve Možnosti

V procese proti Kardinálovi Becciumu, ktorý zvykol byť Františkovým 'spoľahlivým sekerníkom' „sa zdá, že o rozsudku je už rozhodnuté“, píše Vik van Brantegem na Korazym.org (27. Júl).

Právnici Becciu 25. Júla uviedli, že ich „absolútne nevinný“ klient bude mať príležitosť „to dokázať.“ Pri normálnom procese musí byť dokázaná vina, nie nevina.

Becciu je prvým kardinálom v histórii Cirkvi, ktorého chcel pápež súdiť pred laickým sudcom. Obvinenia vznesené proti nemu boli najskôr posunuté novinám oligarchov, predtým, než ich Becciu nevidel.

Podľa Renata Farina (Libero.it, 27. Júl), proces pojednávania „vyzerá, že je prevzatý z príručky zdedenej zo Španielskej Inkvizície.“

Prokurátori pripustili, že „Svätý Otec“ ich oprávnil prijať akékoľvek predbežné opatrenia na zistenie skutočností, a to aj napriek tomu, že ignorujú platné pravidlá. Farina prekladá: Prokurátori sú nad akýmkoľvek zákonom.

Farina pochybuje, že by Taliansko, Švajčiarsko a Spojené Kráľovstvo spolupracovali s Vatikánom, keby o tom vedeli. Rozpor medzi Františkovými slovami a „jeho činmi ako absolútneho Panovníka“ ruší pokrok, ktorý sa dosiahol od Pia XI., komentuje Farina.

Dokonca aj nasledovník Františka, ako napríklad Cirkevný historik Alberto Melloni, napísal na Repubblica.it, že „Kráľ František abdikoval na Evanjelium a vystavil Becciua preventívnemu ukrižovaniu.“

Teraz má Becciu dve možnosti: buď zradiť pápežské tajomstvo, ktoré mu bolo zdôverené, alebo sa odovzdať svojmu sudcovi.

Obrázok: Angelo Becciu, © Mazur, CC BY-NC, #newsObrnoyfdel