Marieta Ria
101.1K

Premýšľali ste o tom niekedy?

Za 100 rokov, v roku 2123, budeme všetci mŕtvi – pochovaní, vrátane svojich terajších príbuzných a priateľov. V našich domoch, ktoré sme tak ťažko budovali, budú žiť cudzí ľudia a budú vlastniť …More
Za 100 rokov, v roku 2123, budeme všetci mŕtvi – pochovaní, vrátane svojich terajších príbuzných a priateľov.
V našich domoch, ktoré sme tak ťažko budovali, budú žiť cudzí ľudia a budú vlastniť všetko, čo máme dnes. Všetok náš majetok bude stratený, vrátane auta, na ktoré sme minuli celé bohatstvo, a pravdepodobne bude v šrote, prinajlepšom v rukách neznámeho zberateľa.
Naši potomkovia sotva alebo takmer vôbec nebudú vedieť, kto sme boli, ani si na nás nebudú pamätať. (Koľkí z nás si pamätajú otca svojho starého otca?)
Po našej smrti si nás budú pamätať ešte niekoľko rokov, potom budeme len portrétom na niečej poličke a o pár rokov neskôr naša história, fotografie a činy zmiznú v zabudnutí dejín. Nebudú na nás ani spomienky.
Keby sme sa jedného dňa zastavili a analyzovali tieto otázky, možno by sme pochopili, aký nevedomý a slabý bol sen dosiahnuť to všetko.
Keby sme sa nad tým dokázali zamyslieť, určite by sa zmenili naše prístupy, naše myšlienky, boli by z nás iní ľudia.
Túžba mať viac …More
dyk
Za 100 rokov tu bude Nová doba. To už bude po Výstrahe, Zázraku a Treste a po kométe a na zemi bude to, čo je v nebi. Raj na zemi a ľudia budú žiť dlho ako stromy.
Hermenegild
Boh zveril človekovi zem, aby ju zveľaďoval, pritom sa musí vždy pýtať, či ju zveľaďuje v súlade s božou vôľou. V roku 2123 tu nebude totálne nič z pozemského majetku, ktorý sme si krvopotne nahonobili, lebo je pred nami a platí Fatima, Garabandal, Akita... Boh očisti zem a začnú tí, čo budú toho hodní, všetko od počiatku v súlade s božou vôľou.
macusana
Deťom rozpravam aky bol moj dedo super. Hral nam na husliach žuli sme medovoplastove zuvacky (bol včelár). Ked sa zabila sliepka mali sme hračku slepaciu paprčku. Vsetci sme chceli jesť s dedom Imrom. Dedo krásne voňal za vcelym voskom propolisom a cigaretami uz tu nieje aj je 29rokov.
Kamil Horal
V hist. filme Tisíc dní s Annou....na smrť odsúdená angl.kráľovná Anna Boleyn v noc pred popravou spomína,že z tisíc dní prežitých s kráľom Henrichom VIII...bol len 1 deň,kedy bola ona i kráľ naozaj šťastní...len jeden jediný...a tak je to aj v ľudskom živote,kde prevažuje sklamanie,utrpenie a kríž...
ABADAN . .
To dozajista není pravda pane Kamile. O kvalitu života a štěstí se musíme přičinit a ne čekat co nám krkavec donese. 😉
Hermenegild
Kto abadan nezoberie svoj kríž na seba a nenasleduje ma, nie je ma hoden. Pozri aj žalm 90.
Kamil Horal
Štátna Hymna mrtvých....Boli sme tým,čím ste teraz vy...a budete tým,čím sme teraz my...
Monika Alman
Raz sa jeden človek ocitol na zvláštnom cintoríne. Boli tam stovky náhrobných kameňov s menami. No namiesto dátumu narodenia a smrti, tam bol vypísaný časový úsek. Napr. 32 dní, 56 hodín, 28 min a 6 sekúnd. Niektorí tam mali uvedenych len zopár minút za celý život...a to bol ten čas, kedy boli naozaj šťastní a skutočne žili.
ABADAN . .
Co je to štěstí...? To že skutečně žijeme? Co je to žít skutečně? 😉
jaro214
Absolútna pravda