Clicks102
Bob
2

Duda podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał w czwartek nowelizację ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się wojsk obcych na terytorium RP.

M.in. nadaje ona siłom obcych państw takie same uprawnienia jak te, które przysługują polskiej armii.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium został przedłożony przez ministra obrony narodowej.
Zgodnie z nowelizacją, decyzję podejmie prezydent na wniosek ministra obrony, po uzyskaniu zgody premiera. W procedurze nie uwzględniono parlamentu. W zgodzie zostanie określony cel pobytu, zakres uprawnień obcych wojsk oraz okoliczności mające znaczenie dla obronności Polski. Ustawa reguluje też zasady użycia broni przez obce wojska na terytorium RP.
Nowelizacja umożliwia obcym wojskom, „głównie NATO i Unii Europejskiej”, prowadzenie operacji wojskowych (inne niż ćwiczenia) w czasie pokoju na terytorium Polski.
— Wprowadzenie tych regulacji jest konieczne ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa w sąsiedztwie Polski i pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej – wynika z komentarza do nowelizacji ustawy zamieszczonego na początku marca na stronie internetowej polskiego rządu.
— Powinno to odstraszać i zniechęcać potencjalnego przeciwnika do podejmowania działań wojskowych w Polsce, skoro w każdej chwili może nastąpić reakcja militarna ze strony społeczności międzynarodowej – uzasadniają zmiany polskie władze.

sputniknews.com

Źródło: miziaforum.com/…/polska-duda-pod…
olek19801
Ten prezydent jest z nadania Knesetu, więc czemu się dziwimy?
Powiązania ze środowiskiem żydowskim powinny dyskwalifikować kandydatów na wszelkie stanowiska państwowe. Polska upadnie jeśli nie zrozumie podstawowej sprawy: elity budować trzeba z najlepszych tkanek narodowych, czystych od obcych wpływów. z tradycjami patriotycznymi opartymi o naukę katolicką (sprzed SW II).
Anieobecny likes this.
Anieobecny
Zdrajca...
Zaborcom prawnie dał uprawnienia...
Żeby on Chrystusowi tak oddał władzę...
Pomarzyć...
olek19801 and one more user like this.
olek19801 likes this.
--rN-- likes this.