Clicks2.9K
pl.news
146

Gibson wspiera zawieszonych księży: "biskupi są bandą najemników"

Mel Gibson poparł 10 września chicagowski wiec różańcowy "Koalicji na rzecz odwołanych księży", w tym "zawieszonego" księdza Jamesa Altmana.

Biskupi, którzy prześladują swoich księży, tolerują wszelkie nonsensy, stwierdził Gibson, "ale jeśli któryś z ich księży wypowie coś, co przypomina ortodoksję, wtedy wkraczają do akcji" i "wyrzucają go ze służby".

Gibson nazywa to "białym męczeństwem" i znakiem "bardzo głębokiej choroby Kościoła". Zgadza się z truizmem arcybiskupa Viganò, że nieszczęście zaczęło się od nieudanego Vaticanum II.

Kiedy Gibson chciał uzyskać wsparcie dla swojej Pasji z 2004 roku, zwrócił się do biskupów amerykańskich: "ci ludzie nie mogli się ode mnie oderwać wystarczająco szybko i wszyscy, z wyjątkiem kilku, odwrócili się do mnie plecami." W ten sposób ujawnili, kim są: "dość mdłą bandą, i nie wygląda na to, żeby coś się zmieniło".

Gibson pamięta dobrych, starych księży, którzy w latach 70. byli prześladowani przez biskupów, ponieważ widzieli szkody, jakie powodowała Nowa Liturgia i bezsensowne zmiany Vaticanum II, i podjęli działania.

Pomimo faktu, że jest "dość grzeszny", Gibson wyznaje, że zna "różnicę pomiędzy pasterzem a najemnikiem", dodając: "myślę, że zdecydowana większość tych biskupów to po prostu banda najemników".

#newsDdeidzuzke

CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Istnieje równoległy falsyfikat Kościoła, ustanowiony
celem przyćmienia prawdziwego Kościoła.

Przesłanie Mela Gibsona do uczestników wiecu w Chicago


CHICAGO, Illinois (LifeSiteNews) – Znany katolicki reżyser filmowy Mel Gibson wyraził poparcie dla stanowiska Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dotyczącego kryzysu w Kościele katolickim.

Gibson, który wyreżyserował film „Pasja Chrystusa”, a obecnie …More
Istnieje równoległy falsyfikat Kościoła, ustanowiony
celem przyćmienia prawdziwego Kościoła.

Przesłanie Mela Gibsona do uczestników wiecu w Chicago


CHICAGO, Illinois (LifeSiteNews) – Znany katolicki reżyser filmowy Mel Gibson wyraził poparcie dla stanowiska Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dotyczącego kryzysu w Kościele katolickim.

Gibson, który wyreżyserował film „Pasja Chrystusa”, a obecnie pracuje nad kontynuacją „Pasja Chrystusa: Zmartwychwstanie”, wygłosił swoje uwagi podczas nagranego wcześniej przesłania wideo, które zostało odtworzone podczas dzisiejszego „Wiecu i Przebłagalnego Różańca”, zorganizowanego przez Koalicję na rzecz odwołanych księży w Lincoln Park w Chicago.

Wiec został zorganizowany w sprzeciwie wobec zachowania kardynała Blase Cupicha, który zezwolił proaborcyjnej burmistrz Chicago Lori Lightfoot, niekatolickiej lesbijce, która zawarła „małżeństwo” jednopłciowe, na przyjęcie Komunii Świętej podczas mszy pogrzebowej w zeszłym miesiącu.
======================
Pozdrawiam Chicago z odległego Malibu,

Zwracam sie do Was słowami wsparcia i otuchy z okazji dzisiejszego marszu, odbywającego sie pod hasłem „Koalicja dla odwołanych księży”. No cóż, nietrudno uwierzyć, że takie rzeczy jak „odwołani księża”, maja dzisiaj miejsce. Znam osobiście wielu księży, którzy rzeczywiście zostali „odwołani”. Nie stało sie tak z powodów jakie mogłyby Wam przyjść do głowy. Nie z powodu ucieczki z miejsca wypadku samochodowego, malwersacji finansowych czy innych obrzydliwych czynów. Nie, nic podobnego.
Kto ich zatem prześladuje? Otóż ich właśnie biskupi. Dlaczego? Kim sa ci biskupi? Prawdopodobnie ludźmi, którzy siedząc bezczynnie, tolerują każdy wyobrażalny nonsens, lecz gdy tylko któryś z ich księży wspomni o ortodoksji, natychmiast ruszają do działania, napominają go, tyranizują, a w końcu go „odwołują” czyli po prostu odsuwają od posługi kapłańskiej.

Bardzo mnie to dotyka, to wielka niesprawiedliwość, swego rodzaju „bezkrwawe męczeństwo”. Nie jest to jednak nic nowego. Jest to symptom głębokiej choroby, która dotyka Kościół. Nie stało się tak z dnia na dzień. Jeśli znane są Wam rozmaite wystąpienia Arcybiskupa Viganò, wiecie już, że ziarna zniszczenia Kościoła zasiane zostały wraz z reformami Soboru Watykańskiego II, i ja się z Nim zgadzam.

Sugeruje On nawet abyśmy te wszystkie reformy i zmiany odwołali i wrócili do stanu sprzed SWII. W gruncie rzeczy był to sobór pastoralny, a poza tym nie widzę potrzeby aby cokolwiek należało wtedy poprawiać. Kościół radził sobie całkiem nieżle.

Oczywiście, ja również miałem swoje konflikty z biskupami. Pamiętam, że gdy pracowałem nad filmem „Pasja”, zwróciłem sie do Konferencji Episkopatu USA o pomoc w realizacji filmu. Ci ludzie uciekali na mój widok i tylko kilku nie odwróciło się do mnie plecami. Gdy spojrzało sie na nich, nietrudno było zrozumieć dlaczego tak się zachowywali… bardzo znamienne towarzystwo.

Wygląda na to, że niewiele się zmieniło. Pamiętam jak w latach 70-tych biskupi prześladowali dobrych księży, była to prawdziwa nagonka. Księża ci chcieli tylko robić to, po co zostali wyświęceni. Nie chcieli ulec przymusowi nowej liturgii i reformom SW II, chociaż „stara liturgia” nie została nigdy oficjalnie zniesiona i nie może być zniesiona, ponieważ chroniona jest przez Bullę Quo primum tempore. Pomimo tego, księża ci byli prześladowani, umieszczani w ośrodkach dla umysłowo chorych, był to bardzo przygnębiający widok. To samo znowu staje przed naszymi oczami.

Jak możemy rozeznać dobrych księży od złych? Cóż, otrzymaliśmy instrument oceny – „Po owocach ich poznacie”. Ktoś zauważył ostatnio jakieś dobre owoce?
Wiecie, jestem wielkim grzesznikiem, jestem zgorzkniały jak wielu z was ale znam różnicę pomiędzy pasterzem, a najemnikiem i jestem przekonany, że zdecydowana większość tych biskupów, to właśnie najemnicy.

Zadaję sobie w związku z tym pytanie, kto ich najmuje? Nie wydaje mi się aby to był Pan Jezus. Czy jest to Franciszek? A może trzeba zadać pytanie, kto najmuje Franciszka? Być może paczamama zajmuje się naborem? Wydaje mi sie, że trzeba przyjrzeć się całej instytucji i cytując znowu Arcybiskupa Viganò, stwierdzić, że „istnieje równoległy, 'falsyfikat Koscioła’, ustanowiony celem przyćmienia prawdziwego Kościoła”. Arcybiskup sugeruje uzurpacje albo wewnętrzną dywersję, mnie się wydaje, że tak właśnie sie stało.

Wiemy oczywiście, że „bramy piekielne Go nie przemogą”, zwycięstwo należy do Boga, nie do nas. Kościół znowu rozkwitnie, jeśli zachowamy Go w naszych sercach, jeśli zachowamy wiarę w naszych sercach. Do tego Was zachęcam. Oczywiście współczuję Wam w Waszym bólu i niesprawiedliwości jakich doznajecie, deklaruje też finansowe wsparcie Waszej działalności.

Zostańcie z Bogiem

Mel Gibson

Tłum. Sławomir Soja
Za: Lifesitenews (Sep 10, 2021) | lifesitenews.com/news/739932/
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
Mel Gibson o kryzysie w Kościele katolickim: Źródłem zerwanie z Tradycją po Soborze II Watykańskim …

W krótkim nagraniu Mel Gibson przyznał, że sam jest bardzo grzesznym człowiekiem.

Podkreślił jednak, że potrafi odróżnić pasterzy od najemników – i większość dzisiejszych biskupów uważa właśnie za najemników.Pytanie, kto ich wynajął? Franciszek? A kto w takim razie wynajął Franciszka…More
Mel Gibson o kryzysie w Kościele katolickim: Źródłem zerwanie z Tradycją po Soborze II Watykańskim …

W krótkim nagraniu Mel Gibson przyznał, że sam jest bardzo grzesznym człowiekiem.

Podkreślił jednak, że potrafi odróżnić pasterzy od najemników – i większość dzisiejszych biskupów uważa właśnie za najemników.Pytanie, kto ich wynajął? Franciszek? A kto w takim razie wynajął Franciszka?

Pachamama? – zapytał.

Reżyser odwołał się do abp. Carlo Marii Viganò, wskazując, że zgadza się z jego rozpoznaniem, iż w Kościele katolickim kryzys rozpoczął się wraz ze zmianami II Soboru Watykańskiego II oraz tymi wprowadzanymi po Soborze.

Gibson stanął też w obronie przedsoborowej Mszy świętej.

Zasugerował ponadto, idąc ponownie za abp. Viganò, że działają w Kościele siły, które dążą do stworzenia jakiegoś „nowego” Kościoła, który miałby być pozbawiony autentyzmu i katolickości.

Gibson wezwał jednak do nadziei; przypomniał, że szatan nie pokona Kościoła, a zwycięstwo należy do Boga. Zachęcił do tego, by mieć tę nadzieję w sercu.

Źródło: lifesitenews.com
...
radyjko11
Do Elkama
radyjko11
To, że Gibson ma albo mial problemy z alkoholem nie można go przekreslac. Ilez to ludzi miało problemy z nalogami i wyszło z tego dzięki łasce Bożej. JEZUS nawet prostytutkom dawał szansę i pomagał wejść na prawa drogę. A gdybyś przeczytał ,,Poemat Boga człowieka“ albo ,,Oczami Jezusa“, to wiedzialbys ze nawet zabójców nawracal, ojców pedofilów itp.
Jeżeli przekreslasz ludzi, to nie ma w Tobie …More
To, że Gibson ma albo mial problemy z alkoholem nie można go przekreslac. Ilez to ludzi miało problemy z nalogami i wyszło z tego dzięki łasce Bożej. JEZUS nawet prostytutkom dawał szansę i pomagał wejść na prawa drogę. A gdybyś przeczytał ,,Poemat Boga człowieka“ albo ,,Oczami Jezusa“, to wiedzialbys ze nawet zabójców nawracal, ojców pedofilów itp.
Jeżeli przekreslasz ludzi, to nie ma w Tobie miłości bliźniego. Zamiast tego jest pogarda i pycha.
,,Kto z was jest bez grzechu, ten niech pierwszy rzuci kamien“
starski
nie ruszamy el-kał bo będzie jeszcze bardziej czuć...
Elkam
1. Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem - wyznanie aktora

Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem w 2006 roku, po tym, kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem. Od tej pory wielokrotnie był na odwyku, jednak dziś wydaje się, że Mel Gibson poradził sobie z tymi trudnościami. Znane są jego liczne ekscesy – oprócz tego, że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, bił …
More
1. Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem - wyznanie aktora

Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem w 2006 roku, po tym, kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem. Od tej pory wielokrotnie był na odwyku, jednak dziś wydaje się, że Mel Gibson poradził sobie z tymi trudnościami. Znane są jego liczne ekscesy – oprócz tego, że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, bił swoją kochankę, maltretował jej syna i zaatakował fotografa.


😇Mel Gibson postanowił naprawić swój zrujnowany wizerunek i przeszedł kurs radzenia sobie z gniewem. Wziął też udział w sesji terapeutycznej oraz stosował leki uspakajające.

abczdrowie.pl/mel-gibson-zapewnia-ze-skonczyl-z-alkoholem
Elkam
Elkam
Diagnozowanie alkoholizmu

://www.wp.pl/?s=portal.abczdrowie.pl%2Fdiagnozowanie-alkoholizm&src01=8d289&c=168
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Dlatego trzymajmy się twierdzenia św Hieronima '" PRAWDZIWY KOSCIÓL JEST TAM . GDZIE JEST PRAWDZIWA WIARA " ! -....... a jest z niezmienna Nauką KK-go i Tradycji u Bractwa Św.Piusa X-go i takich kapłanów jak ks.Jacek Bałemba, ks.Dariusz Kowalczyk , ks.Powierza , ks. Woźnicki czy im podobnych .
Tymoteusz
„Pomimo faktu, że jest "dość grzeszny", Gibson wyznaje, że zna "różnicę pomiędzy pasterzem a najemnikiem", dodając: "myślę, że zdecydowana większość tych biskupów to po prostu banda najemników".”
TOMCAT T COL
O przepraszam proszę nie nazywać Elkama Cwelem . To obraza dla Cweli.
TOMCAT T COL
#ELKAM Cham to cię zrobił . Widać po twoich wypowiedziach PATOLU.
Elkam
Mel Gibson :???
Elkam
@TomaszBiał - jesteś pustakiem bez wiedzy ! Kazdy głupiec wie że Mel Gibson to chlor 😂

"Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem w 2006 roku, po tym, kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem. Od tej pory wielokrotnie był na odwyku, jednak dziś wydaje się, że Mel Gibson poradził sobie z tymi trudnościami. Znane są jego liczne ekscesy – oprócz tego, że kierował samochodem w …More
@TomaszBiał - jesteś pustakiem bez wiedzy ! Kazdy głupiec wie że Mel Gibson to chlor 😂

"Mel Gibson przyznał, że ma problemy z alkoholem w 2006 roku, po tym, kiedy został zatrzymany za jazdę pod wpływem. Od tej pory wielokrotnie był na odwyku, jednak dziś wydaje się, że Mel Gibson poradził sobie z tymi trudnościami. Znane są jego liczne ekscesy – oprócz tego, że kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, bił swoją kochankę, maltretował jej syna i zaatakował fotografa."

abczdrowie.pl/mel-gibson-zapewnia-ze-skonczyl-z-alkoholem
Konfederacja Korony Polskiej
TAKA JEST PRAWDA ( w kwestii biskupów )_ !!! TYLKO , ŻE SPRANE MÓZGI ONA NAJBARDZIEJ BOLI !
Elkam
- udowodnij chamie @wacula25wp.pl że o.Rydzyk mieszka w luksusach !

Ja udowadniam że jesteś kłamcą i oszczercą ! I będę pokazywał jak kradniesz cudze komentarze tępaku

~-----------------------------------------------------

NEWSWEEK :

Gdzie mieszka o. Tadeusz Rydzyk? Miejsce pobytu duchownego z Torunia jest dalekie od przepychu

natemat.pl/…eusz-rydzyk-dyrektor-tv-trwam-zyje-bardzo-skromnie…More
- udowodnij chamie @wacula25wp.pl że o.Rydzyk mieszka w luksusach !

Ja udowadniam że jesteś kłamcą i oszczercą ! I będę pokazywał jak kradniesz cudze komentarze tępaku

~-----------------------------------------------------

NEWSWEEK :

Gdzie mieszka o. Tadeusz Rydzyk? Miejsce pobytu duchownego z Torunia jest dalekie od przepychu

natemat.pl/…eusz-rydzyk-dyrektor-tv-trwam-zyje-bardzo-skromnie
TomaszBiał
Jak Gipson to chlor to ty Elkam CWEL
TomaszBiał
Elkam czy ty spadłeś na głowę w dzieciństwie czy w kondonie na grzejniku za długo wisiałeś
wacula25wp.pl
Gibson mądry człowiek grzeszny mówi smutną PRAWDĘ .Papież Franciszek sprzedał lamborghini, które otrzymał od włoskiego producenta. Uzyskaną kwotę 900 000 euro przekazano m.in. na projekt pomocy dla chrześcijan w Iraku .A w Polsce biskupi mieszkają w luksusach { pałacach} jak królowie tego świata wzorem ich jest ks.rydzyk bardzo ubogi i bardzo chudy to przez te posty albo arcbis. głódź itp. już …More
Gibson mądry człowiek grzeszny mówi smutną PRAWDĘ .Papież Franciszek sprzedał lamborghini, które otrzymał od włoskiego producenta. Uzyskaną kwotę 900 000 euro przekazano m.in. na projekt pomocy dla chrześcijan w Iraku .A w Polsce biskupi mieszkają w luksusach { pałacach} jak królowie tego świata wzorem ich jest ks.rydzyk bardzo ubogi i bardzo chudy to przez te posty albo arcbis. głódź itp. już całkiem ubogi ?.A przecież mieli być sługami Bożymi ubogich w biedzie jak apostołowie św. Dziwią się apostołowie i czekają co będzie dalej JESZCZE.
BAH
Mieszasz porządki. Franciszek jest jezuitą. o.Rydzyk jest redemptorystą
a o ile wiem, to zakonu sołtysów jeszcze nie ma.

Nie wiesz czym jest luksus i czym ubóstwo.

Nie dla każdego ideałem jest biskup postury Etiopczyka.

ubogi w biedzie, to jakaś nowa cnota ?
wacula25wp.pl
BAH Piszesz -[ Nie wiesz czym jest luksus i czym ubóstwo. itd]==HMM hmm .To może ta odrobinka wiedzy da Ci cosik do myślenia ==Abp Sławoj Leszek Głódź ma wyższą emeryturę niż papież Myślę że nie wiedziałeś tego.I PYTANIE-
A to dlaczego miałoby niby braknąć kapłanów .Kiedy każdy kleryk i każdy jeden z nich widzi Obraz Rydzyka i bisk. głódzia jako szczyt raju dobrobytu .Nasi kapłani to w większośc…More
BAH Piszesz -[ Nie wiesz czym jest luksus i czym ubóstwo. itd]==HMM hmm .To może ta odrobinka wiedzy da Ci cosik do myślenia ==Abp Sławoj Leszek Głódź ma wyższą emeryturę niż papież Myślę że nie wiedziałeś tego.I PYTANIE-
A to dlaczego miałoby niby braknąć kapłanów .Kiedy każdy kleryk i każdy jeden z nich widzi Obraz Rydzyka i bisk. głódzia jako szczyt raju dobrobytu .Nasi kapłani to w większości którym brakuje prawdziwej wiary i oddania się biednym chorym chodzących do kk.Watykan wyrzucając abp. Głódzia z metropolii gdańskiej na podlaską wieś, w ogóle go nie ukarał. Wręcz przeciwnie - spełnił jego marzenie bycia generałem-hierarchą-magnatem wśród pobożnej, chłopskiej społeczności. Głódź łączy bowiem w sobie dwie natury - niezwykłego zamiłowania do bogactwa, przepychu, prestiżu i władzy, jak ks.rydzyk a z drugiej strony koloryt wiejskiego plebana, umiłowanie życia blisko , świata . Nie bez przyczyny jest także generałem dywizji za darmo bez akademii a wojskowy dryg, rozkazy, wyraźna hierarchia - to jego świat PYCHY. Pierwszy krok zrobiony. Tylko patrzeć jak będziemy mieli wójtów, radnych burmistrzów, prezydentów, posłów ministrów, a może nawet prezydentów Polski z klucza kościelnego .A śluby UBÓSTWA itd.itd. a kogo to obchodzi jeszcze i na co to komu było potrzebne???????????
BAH
Nie myślę poprzez $^$
ksiądz nie składa ślubów ubóstwa.

Z pychą, to ty się obnosisz.
A wizję, to masz jak po jagodziance na kościach.

Zazdrościsz, że choć pil, to i tak ma ?

Jak się do tego wszystkiego mają pewne przykazania?

Lejesz pomyje dość, nomen omen, 'wybiórczo'.
wacula25wp.pl
BAH Piszesz -[ Zazdrościsz, że choć pil, to i tak ma ?]==Aha czyli według Ciebie jest TO bardzo dobry wzór apostoła ks. arcybis. głódź bardzo katolicki i pochować go w katedrze jako Świętego już .No zapomniałeś jeszcze dodać że ks. rydzyk już jest w b.drogim witrażu w KK jako święty i to żywy a po co czekać .Piszesz dalej -[ Lejesz pomyje dość, nomen itd.]==NO NIEŹLE to masz pomyślane ręce …More
BAH Piszesz -[ Zazdrościsz, że choć pil, to i tak ma ?]==Aha czyli według Ciebie jest TO bardzo dobry wzór apostoła ks. arcybis. głódź bardzo katolicki i pochować go w katedrze jako Świętego już .No zapomniałeś jeszcze dodać że ks. rydzyk już jest w b.drogim witrażu w KK jako święty i to żywy a po co czekać .Piszesz dalej -[ Lejesz pomyje dość, nomen itd.]==NO NIEŹLE to masz pomyślane ręce opadają 🥱 🥱 🥱 😴 😲 🥴 🥴 🥴
BAH
Coś Ci się pomyliło w 'narracji'...
Świętego to on pochował w Katedrze.
Co byś nie napisał, to Odbudował Ordynariat Polowy WP.

Witraż znajduje się w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II i przedstawia pielgrzymkę Radia Maryja do Ojca Świętego.

Jak sobie wyobrażasz Radio Maryja bez o.Rydzyka,
który ma duże zasługi dla Kościoła i społeczeństwa?

Są totalnie negowane i …More
Coś Ci się pomyliło w 'narracji'...
Świętego to on pochował w Katedrze.
Co byś nie napisał, to Odbudował Ordynariat Polowy WP.

Witraż znajduje się w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II i przedstawia pielgrzymkę Radia Maryja do Ojca Świętego.

Jak sobie wyobrażasz Radio Maryja bez o.Rydzyka,
który ma duże zasługi dla Kościoła i społeczeństwa?

Są totalnie negowane i wyszydzane przez takich jak ty ... i nie tylko.

Marzy ci się by podzielił los budowniczego Lichenia, którego odspawano od papieża?
wacula25wp.pl
BAH Piszesz -[Jak sobie wyobrażasz Radio Maryja bez o.Rydzyka,
który ma duże zasługi dla Kościoła itd.]==Wszystko to prowadzi do pytania, czy ojciec rydzyk po prostu dlaczego przeinwestował? Na terenie należącym do zakonu redemptorystów chce wybudować geotermalne, baseny. W Toruniu marzy mu się kościół jeszcze okazalszy niż bazylika w Licheniu. Całe przedsięwzięcie ma kosztować setki milionów …More
BAH Piszesz -[Jak sobie wyobrażasz Radio Maryja bez o.Rydzyka,
który ma duże zasługi dla Kościoła itd.]==Wszystko to prowadzi do pytania, czy ojciec rydzyk po prostu dlaczego przeinwestował? Na terenie należącym do zakonu redemptorystów chce wybudować geotermalne, baseny. W Toruniu marzy mu się kościół jeszcze okazalszy niż bazylika w Licheniu. Całe przedsięwzięcie ma kosztować setki milionów zł i szokować przepychem-[ JAK W BIZANCJUM FARAONA]-. Wewnątrz budowli ma się np. znaleźć replika kaplicy z Watykanu i muzeum Polaków, którzy w czasie wojny ratowali Żydów. Skąd o. rydzyk weźmie pieniądze na te cuda, nie wiadomo bo przecież jest ubogi . Ale też ludzie związani z Radiem Maryja nie słyszeli o żadnym kłopotach finansowych duchownego, a doniesienia prasowe bagatelizują. Radio i tv ks. rydzyka to zarodek mieszania polityki plugawej biznesu z WIARĄ-KK gdzie skrystalizowało się zło w naszym kraju. Od tego miejsca zaczęła się nienawiść w polskiej polityce i życiu społecznym. Piszesz dalej -[ Co byś nie napisał, to Odbudował Ordynariat Polowy WP.]== Ooooj -Czemu tak skromnie? skalę dokonań rydzyka porównałeś TYLKO .Marzy Ci się by podzielił los budowniczego Lichenia, - ]== Trzeba było się odnieść do wynalezienia koła - penicyliny lądowania na księżycu.
Czemu Ty należycie nie cenisz ojca rydzyka już w obrazie jako świętego równego św. papieżowi KAROLOWI ?
BAH , czemu z ciebie taki minimalista?
V.R.S.
"Skąd o. rydzyk weźmie pieniądze na te cuda, nie wiadomo bo przecież jest ubogi ."
---
Niemądre pytanie. No przecie koronaPiS złupi w ramach "nowego ładu" i przekaże padre jako jednemu z filarów propagandowych tegoż. No bo żydzi mimo że Rydzyk śpiewał Danielsowi nieszpory i bywał u niego na sederze to się chyba do interesu nie dorzucą zwłaszcza po niedawnym przejściu w szorstką fazę braterstwa.
wacula25wp.pl
V.R.S. Piszesz -[ No przecie koronaPiS złupi w ramach "nowego ładu" i przekaże ]==RĘCE opadają No nie wierzę, że to prawda. Brak mi słów. Zaiste nie do wiary, że za pomocą radia steruje taką liczbą Polaków. To zdrada stanu popieranie proro -żydowskiego agenta ktory realizuje swój scenariusz . Chyba w kwietniu 1998 r. kacz-prezes w wywiadzie dla Gazety polskiej powiedzial ze Rydzyk służy Rosji …More
V.R.S. Piszesz -[ No przecie koronaPiS złupi w ramach "nowego ładu" i przekaże ]==RĘCE opadają No nie wierzę, że to prawda. Brak mi słów. Zaiste nie do wiary, że za pomocą radia steruje taką liczbą Polaków. To zdrada stanu popieranie proro -żydowskiego agenta ktory realizuje swój scenariusz . Chyba w kwietniu 1998 r. kacz-prezes w wywiadzie dla Gazety polskiej powiedzial ze Rydzyk służy Rosji oooooooj nie złe. RM ma nadajniki w Rosji i na 10 lecie RM zaprosił ambasadora Rosji.A TO CIEKAWE ?????????
Elkam
"CHLOR" - całą gębą !
Elkam
Gibson , mówi ci to coś ?

- "Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną ."