pl.news
44.7K

Żyd usuwa krucyfiks w przedsionku kościoła – diecezja milczy

Krucyfiks został usunięty ze ściany przez Żyda zaproszonego na "konferencję międzyreligijną" w Piacenza (Włochy). Portret papieża Franciszka i biskupa Gianniego Ambrosio z Piacenza-Bobbio pozostały …More
Krucyfiks został usunięty ze ściany przez Żyda zaproszonego na "konferencję międzyreligijną" w Piacenza (Włochy). Portret papieża Franciszka i biskupa Gianniego Ambrosio z Piacenza-Bobbio pozostały na miejscu, mimo że obaj mają na nich krzyże na piersi.
Do zdarzenia doszło w czasie prób żydowskiego chóru Qol HaQolot. Krzyż pozostawiono między monitorem a grzejnikiem wśród zakurzonych kabli.
Monsignor Pier Luigi Dallavalle, dyrektor diecezjalnego biura ds. ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego i relacji z Żydami zauważył, co się stało, ale nie podjął interwencji, dając pierwszeństwo "dialogowi", a nie Jezusowi Chrystusowi.
Rabbi Elia Richetti, jeden z mówców występujących na konferencji, przeprosił później za ten incydent.
Grafika: Screenshot liberta.it, #newsHzwnkcqqep
Tymoteusz
Jeden uczciwy w swojej wierze, a także w swojej pysze żyd pokazał, co tak naprawdę żydzi myślą o dialogu z chrześcijanami. Żydów nie interesuje żaden dialog z katolikami, tylko zdobywanie kolejnych przyczółków na terenach chrześcijańskich.
HOOI II
Z ZAGRANICY
Nienawiść Żydów do katolicyzmu i dyskryminacja katolików w Izraelu
prawy.pl/66670-nienawisc…More
Z ZAGRANICY
Nienawiść Żydów do katolicyzmu i dyskryminacja katolików w Izraelu

prawy.pl/66670-nienawisc…
PiotrM
Krzyż jest zgorszeniem dla żydów i głupstwem dla pogan.
Piotrek pod
Krzyż i znak krzyża mają potężną moc i dlatego dzieci diabła go nienawidzą.