Clicks1.4K
csk.news

Homosexuálny Rozprávkár, Prepadnutý Kňaz SPÄŤ vo Vatikáne

Francesco Lepore, (45), ktorý pracoval na Latinskom oddelení vo Vatikáne, opustil kňazstvo pred rokmi aby sa stal profesionálnym homosexuálom a písal pre Taliansku webovú stránku pre homosexuálov.

NyTimes.com (18. Jún) mu umožnila vytárať obvyklé homosexuálne mýty. Lepore, ktorý sa narodil v Benevente ako syn učiteľa Latinčiny, teda vtipne tvrdí, že v 6 rokoch už mal homosexuálne pohnútky. Zapísal sa do juniorského seminára a kňazom sa stal v 24 rokoch.

V roku 2002 sa dostal do Ríma a stretol sa - aspoň vo svojej fantázii - „so svetom sexuálne aktívnych kňazov homosexuálov.“ Spovedník mu povedal, že sa nikdy nemal stať kňazom, ale nakoľko ním už bol, mal by v tom pokračovať. Lepore údajne uvažoval o „večnom zatratení“ - ale zjavne to nebolo dosť vážne.

Potom, po iba troch rokoch kňazstva, Lepore si údajne vzal „sabatikal“ a zapísal sa na Neapolskú Univerzitu.

V lete 2003, v 27 rokoch, ho prijal Vatikán. Po tom, čo nazýva „intrigami“, stratil prácu a stal sa sekretárom Kardinála Jean-Louis Taurana (+2018) vo Vatikánskej knižnici. Prestal sláviť omšu, pokračoval v stretnutiach s homosexuálmi a - namiesto toho, aby napravil svoj život - začal sa cítiť „ako pokrytec“.

V prípade „sebasabotáže“ navštívil porno stránky na svojom kancelárskom počítači, musel opustiť Vatikán a strávil štyri roky v tom, čo po pravde nazýva „divočina“: križujúce sa miesta pre homosexuálov a drogami poháňané oslavy v Opátstve Montecassino.

Lepore, zdá sa, stále veľmi dobre spojený, hovorí, že Kardinál informoval Františka v roku 2013 o jeho situácii. František - ktorý okrem svojich pro-gay kumpánov neprijíma veľa kardinálov - zavolal Leporeho, pochválil ho za to, že údajne nežil „dvojitý život“, povedal, že mu pomôže, poslal mu obálku s 2 000 eurami a súhlasil s jeho odstránením z duchovného stavu v Auguste 2014 - hoci Lepore kňazstvo opustil takmer o desaťročie skôr.

Aby zdôraznil svoj význam, Lepore tvrdí, že „80% Vatikánskeho personálu sú homosexuáli“. Nie je prekvapením, že v Novembri 2020 ho redakčná riaditeľka agentúry VaticanNews.va Andrea Tornielli pozvala, aby porozprávať sa o práci pre Vatikánsky podcast v Latinskom jazyku.

Tornielli stretnutie potvrdil, ale odmietol to komentovať. Keby Lepore išiel cestou obrátenia a vrátil sa do Vatikánu ako márnotratný syn (Lk 15), pravdepodobne by ho František a Tornielli poslali do pekla.

Obrázok: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsMrhgqmnibs