Clicks727
m.rekinek
6

87 000 pracowników służby zdrowia w Holandii odmawia przyjęcia szczepionki Covid-19

Pielęgniarki nie chcą być świnkami morskimi.

Wśród losowych doniesień o reakcjach na szczepionki, które pojawiają się w różnych częściach świata, pojawia się ostra odmowa tysięcy pracowników służby zdrowia. Około 87 000 pielęgniarek odmówiło w Holandii „eksperymentalnej” szczepionki przeciwko Covid-19, mimo że premier Mark Rutte ogłosił ścisłą pięciotygodniową blokadę. Przypadki w Holandii odnotowały gwałtowny wzrost po obchodach urodzin Świętego Nocholasa 5 grudnia.

Na niedawnym przesłuchaniu przed komisją ds. Dodatkowych badań płuc Covid-19 dr Elke De Klerk z Holandii powiedziała, że wspiera 87 000 pielęgniarek, które zdecydowały się odrzucić szczepionkę Covid-19, ponieważ nie chcą być świnkami morskimi. „Rozpoczynamy również proces sądowy, aby sprowadzić naprawdę dużą grupę lekarzy i naprawdę dużą grupę pielęgniarek, ponieważ mamy kontakt z 87 000 pielęgniarek, które chcą szczepionki, która jest dla nas przygotowywana. Nie chcą być świnkami morskimi. ”.

Internauci reagują

Nawet gdy członek londyńskiego zgromadzenia opublikował wiadomość na Twitterze, kilku z nich szybko przyłączyło się do debaty. „Kretyni popychający coś eksperymentalnego jako obowiązkowego, powinni natychmiast udać się na przód linii szczepień i otrzymać podwójny strzał” - mówili niektórzy, podczas gdy inni głośno wołali o sygnalistów.

Reakcje alergiczne na Alasce

Zaledwie dzień temu pojawiły się doniesienia o dwóch pracownikach służby zdrowia ze szpitala Bartlett Regional Hospital w Juneau na Alasce, w których ujawniły się odwrotne i alarmujące reakcje kilka minut po otrzymaniu szczepionki przeciw koronawirusowi firmy Pfizer-BioNTech.

Na konferencji prasowej, która nastąpiła potem, przedstawiciele szpitala powiedzieli, że wszystkich 96 urzędników, którzy otrzymali szczepionkę, obserwowano przez 30 minut po strzale. Kobieta, u której wystąpiła reakcja, nie miała historii alergii. Dziesięć minut później zaczęła czuć się zaczerwieniona, a objawy przekształciły się w przyspieszony rytm serca, duszność i wstrzyknięto jej adrenalinę. Pfizer powiedział później w oświadczeniu, że współpracuje z lokalnymi władzami ds. Zdrowia w celu oceny reakcji.

Drugi pracownik, u którego wystąpiła reakcja, otrzymał zastrzyk w środę i po dziesięciu minutach od zastrzyku wystąpił opuchlizna oczu, zawroty głowy i swędzenie, drapanie w gardle. Szpital powiedział, że zgłosił reakcje alergiczne ze względu na przejrzystość i że przypadki nie wpłyną na ich plany szczepień. Podobne przypadki alergii odnotowano również w Wielkiej Brytanii.

ibtimes.co.in/…refuse-covid-19-vaccine-831263
Quas Primas
Popatrzcie co za ABSURDY!!!
np. jedziesz PO ulicy na rowerze w masce, ale.... za sekundę wjeżdżasz do parku, czy lasu już możesz jechać bez maski
-----------------------------------------

Obowiązku zasłaniania ust i nosa NIE MAJĄ również:


osoby kierujące środkiem publicznego transportu zbiorowego lub pojazdem samochodowym wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli w pojeździe zapewniono…More
Popatrzcie co za ABSURDY!!!
np. jedziesz PO ulicy na rowerze w masce, ale.... za sekundę wjeżdżasz do parku, czy lasu już możesz jechać bez maski
-----------------------------------------

Obowiązku zasłaniania ust i nosa NIE MAJĄ również:


osoby kierujące środkiem publicznego transportu zbiorowego lub pojazdem samochodowym wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli w pojeździe zapewniono oddzielenie kierującego od przewożonych osób w sposób uniemożliwiający styczność;

osoby kierujące statkiem oraz przebywające w kabinie pilotów na statku powietrznym

kierowcy wykonujący przewozy drogowe w załodze;

personel lotniczy przebywający w kabinie pilota

osoby sprawujące kult religijny podczas jego sprawowania;

żołnierze Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności;

osoba, której miejscem stałego lub czasowego pobytu są budynki użyteczności publicznej przeznaczone na potrzeby wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, chyba że zarządzający takim budynkiem postanowi inaczej;

sędzia, trener sędziego, trener oraz osoba uprawiająca sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych

BEZ MASECZKI w parku, w lesie i na koniu

Na początku nie wiadomo było, czy z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolniona jest też osoba uprawiająca sport rekreacyjnie - np. przy porannym joggingu lub jeździe na rowerze. Po nowelizacji z 16 października sprawa jest jasna - bez maseczki można uprawiać sport tylko wyczynowy. A zatem rowerzysta musi nosić maseczkę, jeżeli jedzie ulicą. Jadąc po parku, takiego obowiązku nie ma. Dobrą wiadomość ma natomiast ustawodawca dla wielbicieli jazdy konnej – tu sprawa jest jasna, na koniu można jechać bez maseczki - nawet po ulicy. W tym względzie zasady od 28 listopada się nie zmieniają. Niestety nie wspominają nic o maseczkach podczas jazdy na nartach, a rozporządzenie nie zamyka działalności stoków.

Spod obowiązku noszenia maseczek ustawodawca wyłączył też osoby przebywające na niektórych terenach. Maseczki nie trzeba nosić w obrębie:

parku,
zieleńca,
ogrodu botanicznego,
ogrodu zabytkowego,
rodzinnego ogródka działkowego
plaży.

Co interesujące – nie ma tu warunku zachowania dystansu, jest tylko ogólny - poruszając się mamy obowiązek zachować odstęp 1,5 m. Maseczkę założymy zatem obowiązkowo o 5 rano na pustej ulicy, ale w zatłoczonych Łazienkach w niedzielne popołudnie całe rodziny mogą biesiadować, rozłożywszy kocyki prawie jeden na drugim.

Nadal też obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy uczniów i dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce oświatowej –na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej oraz pary w trakcie składania przysięgi małżeńskiej.

Policja tym razem ma pilnować przestrzegania przepisów

Warto przypomnieć, że jak zapowiedział rząd na początku października, policja będzie bezwzględnie egzekwować zakaz i karać nieposłusznych mandatami. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, mówił wówczas o bardziej restrykcyjnym egzekwowaniu obostrzeń, zaznaczył, że minął okres upominana i zwracania uwagi przez służby. Podkreślił, że kary będą nakładane nie tylko za brak maseczki, ale również za jej nieprawidłowe noszenie, czyli pod brodą czy pod nosem.

- Będziemy musieli od soboty, niemalże w każdym miejscu w Polsce w tej maseczce przebywać. Nie ma sensu tolerować maseczki właśnie pod brodą czy na czole, bo wiadomo, że nie spełnia swojej roli (...). Powinny być zakryte usta i nos. Doszliśmy do momentu, że dobre słowo nie działa, więc musieliśmy uciec się do karania za nieprzestrzeganie. Mam nadzieję, że to poprawi zdecydowanie dyscyplinę Polaków – stwierdził.

Czytaj więcej na Prawo.pl:
prawo.pl/…oboty-28-listopada,502254.html
Quas Primas
Posłuchajcie, jak Rząd robi nas w balona!!!
JUTRO - Sylwester, więc bawimy się na całego gdzie chcemy, od której chcemy i do której chcemy!!!

to tylko 18 min
Potężne kary za wyjście w Sylwestra! Ściągną pieniądze z naszych kont? A. Kubala w MN!
Wieczne Odpoczywanie Amen
przeciwherezjom
Ich sprzeciw jest miły Bogu i nie idzie na darmo. Ostatnio obserwuję, że wiele zła planowanego przez bandytów-masonów jest łagodzone dzięki chociażby protestom płynącym tu z glorii.tv, czy pch. Pan Bóg wspomaga nasze biedne ludzkie protesty - tym mocniej im więcej są wsparte modlitwą - i daje nam odnosić wiele zwycięstw. Jestem święcie przekonany, że jednym z tych małych zwycięstw jest możliwość …More
Ich sprzeciw jest miły Bogu i nie idzie na darmo. Ostatnio obserwuję, że wiele zła planowanego przez bandytów-masonów jest łagodzone dzięki chociażby protestom płynącym tu z glorii.tv, czy pch. Pan Bóg wspomaga nasze biedne ludzkie protesty - tym mocniej im więcej są wsparte modlitwą - i daje nam odnosić wiele zwycięstw. Jestem święcie przekonany, że jednym z tych małych zwycięstw jest możliwość normalnego obchodu świąt Narodzenia Boskiego Dzieciątka. Na Pasterkach (liczba mnoga, bo w wielu kościołach były po dwie) więcej ludzi niż zwykle. To też wielkie zwycięstwo dawane przez Ducha Świętego - łaska nawróceń, wielu nawróceń w naszym narodzie. Widać jednak, że także w skali całego świata. Te pielęgniarki są tego dowodem. Walczmy, nie poddawajmy się! Jak na razie od marca widać całe pasmo stoczonych zwycięskich bitew z masonami!
Ksenia
Przymus do szczepien ,- jesliby taki nastapil- bedzie wywolaniem III Wojny Swiatowej! , bo jak nazwac odebranie wolnosci, decydowaniem o naszym ciele i zdrowiu. Za kogo nas biora?! , kazdy chce zyc! Jesli ktos bedzie uwazal , ze bez zaszczepinia umrze , to niech sie szczepi, ale jesli ktos bedzie uwazal , ze bez szczepienia bedzei zyl i w dobrym zdrowi , nie bedzie sie szczepil! Tego wogole nie …More
Przymus do szczepien ,- jesliby taki nastapil- bedzie wywolaniem III Wojny Swiatowej! , bo jak nazwac odebranie wolnosci, decydowaniem o naszym ciele i zdrowiu. Za kogo nas biora?! , kazdy chce zyc! Jesli ktos bedzie uwazal , ze bez zaszczepinia umrze , to niech sie szczepi, ale jesli ktos bedzie uwazal , ze bez szczepienia bedzei zyl i w dobrym zdrowi , nie bedzie sie szczepil! Tego wogole nie powinnam pisac, gdyz -kolokwialnie mowiac; jest to logiczne , proste jak drut i jasne jak slonce.
przeciwherezjom
Niestety, owszem, będzie to jedna z przyczynek wybuchu strasznych wojen. Lecz właśnie o to sługom szatana chodzi. Oni chcą tego. Kogo szczepionka nie zabije, to zmiotą bomby. Plan depopulacji jest tak okrutny, że gdybyśmy znali szczegóły projektu morderców, to dostalibyśmy prawdopodobnie zawału. Ludzie - słudzy diabła chcą zmieść zdecydowaną większość ludzi z ziemi. Sam diabeł wszystkich....