Clicks9.2K
ertds
5

Giganci polskiej gospodarki podpisali porozumienie z Izraelem

fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska / FORUM

Ponad 250 firm wzięło udział w Polsko – Izraelskim Forum Biznesowym. W jego trakcie podpisano trzy porozumienia z udziałem m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT, Banku Gospodarstwa Krajowego czy Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Patronat nad dwudniowym forum objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz izraelskie Ministerstwo Gospodarki i Przemysłu. Do Tel - Awiwu przyleciała także minister Jadwiga Emilewicz, która zaznaczyła, że jest to największe tego typu spotkanie biznesowe na linii Polska – Izrael od 1989 r., a Izraelczycy wykazują ogromną chęć wkroczenia na polski rynek.

Zaznaczyła, że gospodarcza współpraca Polski i Izraela jest oparta na solidnych fundamentach. Pierwsze z podpisanych porozumień dotyczyło wzajemnej współpracy linii lotniczych. Przedmiotem drugiego porozumienia było otwarcie na innowacyjne, izraelskie projekty start – upowe. W wyniku tej współpracy ma powstać wiele polsko - izraelskich spółek technologicznych.

Minister współpracy regionalnej Izraela Tzachi Hanegbi wskazał, że jego kraj z Polski eksportuje przede wszystkim artykuły rolno-spożywcze czy podwozia samochodów z silnikami. Wyraził także nadzieję na współpracę w obszarze nowych technologii, czy innowacyjności.

Takie otwarcie gospodarcze wygląda nieco dziwnie w kontekście niedawnej afery związanej wprowadzeniem ustawy o IPN. Jak się okazuje, kraj z przypiętą łatką „antysemitów” czy „negacjonistów holokaustu” w kontekście współpracy gospodarczej nie jest już taki zły?

Źródło: wpolityce.pl

Read more: www.pch24.pl/giganci-polskie…
KamilMila
a w jakiej sprawie ?
predex
Szczera prawda, za duże ryzyko,oni zawzsze nam bedą dyktować warunki.
Borkowska96
Szkoda, że nasi politycy nie rozumieją, że z żydami nie można robić żadnych uczciwych interesów. W każdej chwili mogą zdradzić, poniżyć, ośmieszyć, znieważyć, porzucić, wyprzeć, "zapomnieć," unieważnić, okłamać, oszukać, sprzedać... Tak robili w przeszłości, tak robią teraz i tak będą robili w przyszłości.
Rafał_Ovile
Stonka czy to logiczne aby żydzi nie dotrzymali umowy z rządem interesów Polin na budowę Polin?
Agata.B
Prozydowski PIS piecze co jeszcze sie da bo jak straca władzę i w rzadzie bedą tylko Polacy z polskim obywatelstwem a nie dwoma obywatelstwami to juz nic nie upieką 😀