olek19801
132.4K

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP .

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP . [Oczywiście chodzi o „kościół posoborowy”, postępowy, franciszkowy. MD]

Powinny być przede wszystkim osobami ochrzczonymi [do tego, panie, stopnia… MD]

=================================

Kobiety w polskim Kościele będą mogły udzielać Komunii. Ważna decyzja KEP


Kobiety w polskim Kościele będą mogły udzielać Komunii. Ważna decyzja KEP

12 grudnia zacznie obowiązywać dekret, który dopuszcza kobiety do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu. Dokument dotyczy osób, które nie są kandydatami do święceń – poinformowało w piątek biuro prasowe KEP.

„Dekret ogólny Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wieku i przymiotów kandydatów do posługi stałego lektoratu i akolitatu, nie będących kandydatami do święceń” został wydany przez Konferencję Episkopatu Polski 11 czerwca 2021 r.

W dekrecie czytamy, że w związku z Listem Apostolskim w formie motu proprio „Spiritus Domini” papieża Franciszka o zmianie kanonu 230 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego na temat dopuszczenia osób płci żeńskiej do urzędowej posługi lektoratu i akolitatu, ustala on wiek i przymioty osób, mających przyjąć posługę stałego lektoratu i akolitatu. „Dekret niniejszy dotyczy osób, które nie są kandydatami do święceń” – wyjaśnili autorzy.

„Wzorowe życie moralne” i „apostolskie oddanie”

Tu dodali, że kandydaci i kandydatki do posług stałego lektora i akolity powinni być przede wszystkim osobami ochrzczonymi i bierzmowanymi. Ponadto muszą „odznaczać się wzorowym życiem moralnym, apostolskim oddaniem, bezinteresownością, szczerą pobożnością i gorliwym życiem sakramentalnym, szczególnym umiłowaniem Pisma Świętego i Eucharystii oraz duchem posłuszeństwa Kościołowi”.

„Muszą oni posiadać także odpowiednie przymioty intelektualne, wystarczającą wiedzę o tej posłudze w Kościele, wyróżniać się solidnością w pracy oraz umiejętnością współpracy z innymi. Winni cieszyć się dobrą opinią i być akceptowani przez wiernych wspólnoty, do której należą i w której będą wypełniać powierzone im zadania” – zastrzegli autorzy dokumentu. [bla-bla.. ]

Kobiety w „polskim Kościele” będą mogły od 12 grudnia udzielać Komunii. Straszna decyzja KEP . | Strona Mirosława Dakowskiego
olek19801
Miejsce kobiety w KK określiła Matka Boża.
Izabela Sylwia
Podczas Ostatniej Wieczerzy z Chrystusem w Wieczerniku przebywali jedynie Apostołowie jako przyszli biskupi i ich zastępcy kapłani.
Krystian N.
Jak widzę babę rozdającą komunię to wiem, że tam na pewno nie ma Pana Jezusa Chrystusa.
Izabela Sylwia
Niestety, ale baba rozdaje Prawdziwego Pana Jezusa w Komunii Świętej, tak jak szafarz świecki, i w tym jest cały ogrom tragedii.
Krystian N.
Izabela Sylwia Nie byłbym taki pewny, że baba może rozdawać prawdziwą Komunię na zasadach kanonicznego dopuszczenia.
List do Galatów rozdz. 6,8 Bóg nie dozwoli z siebie szydzić.
Sławomir Sokołowski
@Krystian N. Największym szyderstwem, na które Pan Bóg JEDNAK pozwolił, było ukrzyżowanie Pana Jezusa. Pan Bóg na bardzo wiele pozwala, ale ostatecznie "rozlicza się" z szydercą. Podzielam opinię @Izabela Sylwia , Przeistoczenie chleba w Ciało Pana Jezusa jest ważne, niezaleznie od tego, co później się stanie konsekrowaną hostią.
PiotrM
TO KPINA Z SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA. I TAK TAM NIC NIE MA
jacek2pp
Kobiety nie są do posługi w prezbiterium. Dla takich, które chcą służyć Bogu jest miejsce w zakonach: STOP Komunii na rękę. Przez Komunie na rękę nie podniosą się Narody
Matricaria
Aktywizacja kobiet do rozdawania Komunii św., ale po coo? Te kilkanaście procent ludzi uczęszczających w niedzielę na Mszę wymaga posługi kapłańskiej a nie kobiecej,co tu się będziemy czarować.
Kościół odradzał się zwykle przez zakony a zatem powinny powstawać jakieś nowe męskie zgromadzenia czcicieli Najświętszego Sakramentu,bo inaczej ulegniemy banalizacji liturgicznej.
Co roku jakiś biskup …More
Aktywizacja kobiet do rozdawania Komunii św., ale po coo? Te kilkanaście procent ludzi uczęszczających w niedzielę na Mszę wymaga posługi kapłańskiej a nie kobiecej,co tu się będziemy czarować.
Kościół odradzał się zwykle przez zakony a zatem powinny powstawać jakieś nowe męskie zgromadzenia czcicieli Najświętszego Sakramentu,bo inaczej ulegniemy banalizacji liturgicznej.
Co roku jakiś biskup się rzuca że "kradną" nam Adwent i ten piękny okres oczekiwania został skomercjalizowany.To bzdura w porównaniu z tym co się dzieje na roratach dla dzieci,gdzie zapodaje sie "materiały" z Gościa niedzielnego polegające na odsłuchaniu z magnetofonu pogadanki wraz ze skoczną pioseneczką. Jak nazwać ten szoł z udziałem dzieci w którym ksiądz chcąc nie chcąc wychodzi na pajaca,bo tak to jest pomyślane.Infantylizacja Mszy roratniej wymaga ostrej reakcji ale czyjej? Po tej lekcji debilizmu rodem z Gościa niedzielnego nikt nie będzie traktował Mszy św poważnie,ani tego co księżulek sobie opowiada na homiliach. Dzieci komunijne przychodzą bo muszą,za rok nie uświadczysz ich na tych odjazdowych roratach, mają uraz psychiczny po tym koszmarze, jaki przeszli w ramach przygotowań do pierwszej Komunii św.Ktoś powinien beknąć za to, niestety,końca tej farsy nie widać dopóki ostatnie dziecko nie wypisze się z lekcji religii w pierwszej klasie.No ale temu sie trzeba coraz mniej dziwić.
Gremium biskupie nie bierze odpowiedzialności za infantylizację,banalizację Adwentu w kościele,muszą wziąć to na siebie rodzice.
Robert Suchowski
Bardzo to smutne. Oczywiście jestem przeciw.
Kobiety świeckie nie powinny też czytać z ambony i nie powinny tam śpiewać psalmów. Powinny w ogóle być poza prezbiterium. Jak któraś ładnie śpiewa, to niech idzie na górę do organisty i śpiewa tam.
Walczyć o prawdę
Ks. Prof. Koczwara powiedział, że droga synodalna jest szeroką diabelską drogą.
olek19801
Bla, bla, bla... szeroka droga ... oj szeroka.
real898
O wy groby pobielane !!! Czarty smołą oblane !wy chodzące trumny !baby będziecie do prezbiterium dawać??? Wy demonom podobni !!!gorsi od Piłata dosięgnie was sprawiedliwości Boża