Clicks5K
Ewelina Anna
13

I nie będzie powołań kapłańskich.

Szafarze nadzwyczajni i szafarki w postaci sióstr zakonnych - to eliminacja kapłaństwa. Każde pozwolenie, żeby świecki czy kobieta w warunkach normalnych wchodzili w kompetencje kapłana to eliminacja powołań kapłańskich.

A taki płacz niedawno był po kościołach, że mężczyźni nie chcą być kapłanami.

I nie będą chcieli. Sam Kościół nie dba o to, żeby kapłani czuli powagę i wielkość własnego zadania wśród świeckich. Tworzy się jakąś alternatywną rzeczywistość wobec dogmatycznej nauki Kościoła, która w świadomości ludzkiej w ogóle pozbawia sakramenty świadomości ich wielkości i wagi dla zbawienia.

Miesza się z prozą największe tajemnice zbawienia, sakramenty. Ludzie łapami dotykając największych Tajemnic Kościoła nie mają pojęcia, że to świętości. I jak mają być powołania? Do czego? Do robienia dansingów w kościołach? Do tego nie trzeba być księdzem. Nie będzie powołań, dopóki nie będzie czci dla Tego, kto jest w Hostii i nie będzie czci dla tego, co tylko kapłan może uczynić.

Świeccy są ważni, bo to dla nich to wszystko, ale kapłaństwo jest eliminowane tam, gdzie się sacrum wdeptuje w ziemię wszystko niemal oddając świeckim, nie tylko się miesza sacrum z z profanum, ale odziera Tajemnicę w ogóle z jej sacrum. Świętości a nie mają żadnego szacunku. Żadnej tajemnicy. Żadnej godności.

Nie będzie ani wiernych ani powołań, tylko kolejne zbory bawiących się dobrze pseudochrześcijan, charyzmatycznych szafarzy i szafarek. Żałosny musi być poziom duchowy takich duchownych, którzy ustanawiają takie instytucje, a potem płaczą, że powołań nie ma. Jest sposób na powołania. Rozgonić to całe towarzystwo, i zacząć myśleć o Bogu w czasie liturgii a nie o człowieku i jego samopoczuciu. Wokół takich kapłanów zaczną się budzić powołania mężczyzn, którzy widząc godność Tego, Komu służą, zapragną być Jego Rycerzami i szafarzami Jego świętości.

Żaden mężczyzna nie będzie się bawił i poświęcał dla banałów. Będzie tam, gdzie jest wielkość, godność i prawdziwa chwała. Nie mylić z infantylizmem wrzeszczącej tłuszczy, to nie jest chwała. Chwałę ma król, przed którym się zginają kolana a nie przed którym się wrzeszczy, pada i histeryzuje.
Syn Marnotrawny
oto 2soborowe furtki dla diabła
obronaEucharystii
obronaEucharystii
popieram i dziękuję za ten artykuł! jakis czas temu tez o tej profanacji pisalismy: Ekscelencjo – jeśli chcesz rozwalić diecezję to sprowadź nadzwyczajnych szafarzy!
mariba
Weronika.S 7 minuty temu

Nie bez winą są też ci świeccy, którzy....

=====================

A co ty na to - XIX. Bohaterowie wyklęci: Jan Tarło - www.youtube.com/watch
Weronika.S
Nie bez winą są też ci świeccy, którzy znając swoje miejsce na podstawie kanonu wiary katolickiej zostają tymi ,,nadzwyczajnymi szafarzami,, pragnąc zrównać się z kapłanami w posłudze Ołtarza. Głównymi sprawcami tego zamieszania jest jednakże hierarchia.
Nemo potest duobus dominis servire !
już nie ma.. rośnie pokolenie ,,RÓBTA CO CHCETA,, - pokolenie diabła..

CI, KTÓRZY ZACHOWAJĄ DAR BOJAŹNI BOŻEJ BĘDĄ TO ZAWDZIĘCZALI TYLKO I WYŁĄCZNIE ŁASCE BOGA WSZECHMOGĄCEGO..

BĘDĄ TO ISKRY, ZDOLNE PODPALIĆ ŚWIAT.. NIEŚĆ BOŻĄ PRAWDĘ W CIEMNOŚĆ GRZECHU ŚWIATA..
Nemo potest duobus dominis servire !
Ks. Natanek - Nie widzicie zamachu stanu na Świętą Wiarę Katolicką

widzimy.. anusy biskupie usadzone na tronach.. w centralnym miejscu..a Tabernakulum z Przenajświętszym Sakramentem - wyrzucone do zagrzybionego kąta kościoła..
Rafał_Ovile
Nemo potest duobus dominis servire !
Ujęcie czci Panu Jezusowi – współczesny grzech w Kościele

„Istnieją wpływowe środowiska, które próbują wyperswadować nam postawę klęczącą”
Nemo potest duobus dominis servire !
Deptanie Pana Boga - neokatechumenat - Komunia do ręki. ks. Jacek Bałemba
III. Klękanie przed Najświętszym Sakramentem.

Jeżeli Mszę św. odprawia się przy ołtarzu, gdzie umieszczone jest tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, klękanie obowiązuje nie tylko od przeistoczenia do Komunii świętej, ale podczas całej Mszy św., ilekroć dla spełnienia czynności liturgicznej przechodzi się z jednej …More
Deptanie Pana Boga - neokatechumenat - Komunia do ręki. ks. Jacek Bałemba
III. Klękanie przed Najświętszym Sakramentem.

Jeżeli Mszę św. odprawia się przy ołtarzu, gdzie umieszczone jest tabernakulum z Najświętszym Sakramentem, klękanie obowiązuje nie tylko od przeistoczenia do Komunii świętej, ale podczas całej Mszy św., ilekroć dla spełnienia czynności liturgicznej przechodzi się z jednej strony prezbiterium na drugą, a także kiedy z zakrystii przychodzi się do ołtarza i odchodzi (OWMR nr 233).

KTO DZIŚ TO ZACHOWUJE ?

ILU WIERNYCH PRZYKLĘKA?

ILU KAPŁANÓW TO CZYNI?

A LITURGICZNA SŁUŹBA OŁTARZA??

Uczestnicząc we Mszy Świętej poobserwujcie..
One more comment from Nemo potest duobus dominis servire !
Nemo potest duobus dominis servire !
Chwałę ma król, przed którym się zginają kolana, a nie przed którym się wrzeszczy, pada i histeryzuje.
Ewelina Anna
Hierarchia narzucająca takie nowości przymusza psychologicznie, że Pana Jezusa nie dostanę bo chcę klęknąć ... że Pana Jezusa nie dostanę, bo nie akceptuję szafarza... absurd można posunąć tak daleko, że Pana Jezusa nie dostanę jak na mszę czarną nie pójdę. Tam też mają Pana Jezusa dzięki takim pogańskim praktykom jak Komunie na ręce. Więc wyjść i szukać miejsc, gdzie nie ma takiego profanowania.…More
Hierarchia narzucająca takie nowości przymusza psychologicznie, że Pana Jezusa nie dostanę bo chcę klęknąć ... że Pana Jezusa nie dostanę, bo nie akceptuję szafarza... absurd można posunąć tak daleko, że Pana Jezusa nie dostanę jak na mszę czarną nie pójdę. Tam też mają Pana Jezusa dzięki takim pogańskim praktykom jak Komunie na ręce. Więc wyjść i szukać miejsc, gdzie nie ma takiego profanowania. Nie wszystko da się zmienić od razu, ale w cudzych grzechach nie należy uczestniczyć. Skoro hierarcha chce to brać na swoje sumienie trudno, ale posoborowy kościół wali się szybciej czy później... obrazem postępowego kościoła są buldożery na zachodzie... jeśli nie chcemy mieć takiej ruiny w duszach jaką to obrazuje, zmykać gdzie pieprz rośnie od takich form. Mają szczęście ci, którzy mają kult Boży jak należy pod nosem. Nawet jeśli hierarchia pozwala na to bo widzi jako egzotyczną formę religijnego folkloru wierny, który tam ucieka, wie po co to robi i wie, co tam znajduje. Uciekać, nie brać cudzych grzechów na siebie, skoro jest wyjście godnie Pana Jezusa dostawać.
Ewelina Anna
Odpływ wiernych z Kościoła nie jest żadna tajemnicą. Zatroskanie hierarchii o kult Boży, i wiarę w narodzie w postaci terroryzowania sumień "miłosierdziem" dla wrogów wiary Kościoła przynosi owoce. Ale i na to maja sposób, Uzupełnić odpływ można dopuszczając do sakramentów zatwardziałych grzeszników i na chwilkę, na chwilkę lokalnie może na 2 niedziele statystyki się podniosą....troszkę zejdzie …More
Odpływ wiernych z Kościoła nie jest żadna tajemnicą. Zatroskanie hierarchii o kult Boży, i wiarę w narodzie w postaci terroryzowania sumień "miłosierdziem" dla wrogów wiary Kościoła przynosi owoce. Ale i na to maja sposób, Uzupełnić odpływ można dopuszczając do sakramentów zatwardziałych grzeszników i na chwilkę, na chwilkę lokalnie może na 2 niedziele statystyki się podniosą....troszkę zejdzie w Polsce, co jest przywiązana do wartości katolickich, nim jak na zachodzie będą buldożery kościoły rozwalać. Ale przy polityce naszej pełnej zatroskania o kult boży i o miłość wiary i Ojczyzny hierarchii, zajętej histerycznym kneblowaniem mówiących co widzą księży dojdziemy i do tego, dojdziemy... skoro nie ma większych problemów jak mówienie prawdy. A jaka widać nie ma. Takiego poruszenia, jakie wzbudza jeden głos prawdy nie ma nawet jak się Klątwę wystawia i spółkuje z krucyfiksem.