Clicks21
uk.news

Синод про синодальність: корінь смути

11 вересня, в ході бесіди з LaVie.fr, Генеральний секретар Синоду про синодальність, кардинал Грек, заявив, що Синод був підготовлений, щоб "почути кожного", особливо тих, "хто опинився на периферії існування".

Насправді ж, Ватикан робить все це, щоб бути в мейнстрімі, забуваючи про "периферію".

Грек має вкрай нігілістичне уявлення про Синод: "Ми не повинні погоджуватися один з одним. Нам потрібно просто провести зустріч". Грек пояснює, що "Синод не стане майданчиком для зіткнення думок і точок зору". Він буде побудований на базі "діалогу", щоб "поділитися тим, що, як нам здається", Святий Дух каже нам.

Відповідаючи на питання про те, чи готові католики до Синоду на тлі публікації Traditionis Custodes і Amoris Laetitia, Грек відповів: "Я вважають, що синодальність - це відповідь на всі озвучені проблеми і питання!"

Він наполягає на тому, що "ми отримали силу Святого Духа", але "єпископи" є "істинними хранителями, тлумачами і свідками віри".

Незважаючи на свою багатослівність, Грек передбачає поганий кінець: "Якщо ми не повіримо в силу Святого Духа, то Синод виявиться провальним".

Зображення: Mario Grech, © wikicommons, CC BY-SA, #newsCovltmpizs