pl.news
23.1K

Kardynał Müller: Nie należy słuchać heretyckich biskupów Niemiec

"Nie nie powinniśmy i nie możemy być posłuszni wobec heretyckiego i schizmatycznego biskupa", mówi Kardynał Gerhard Müller na łamach CatholicNewsAgency.com (27 września).

Jeśli chodzi o Synod Niemiec, Kardynał nie widzi sensu w oczekiwaniu na potępienie ze strony Watykanu - "Gołym okiem widać, że Ścieżka Synodalna rozmija się z dogmatycznym nauczaniem określonym przez Kościół zarówno w kwestii wiary, jak i moralności".

Zdaniem Müllera synod kręci się wokół "tak zwanego" homoseksualizmu, stanowiącego "Nienaturalny akt seksualny (Rom 1:26f), który był tolerowany i rozpowszechniony podobnie jak pedofilia w starożytnych kulturach pogańskich".

Kardynał wyjaśnia, że Kościół głosił Ewangelię i odnowił związek mężczyzny z kobietą w sakramencie małżeństwa według zamysłu Stwórcy - "to uwolniło ludzi od zniewolenia umysłowego względem chorych żądz i skłonności (Mt 19:4-6).”

Niemiecki Synod przypomina Müllerowi zebranie z "Folwarku Zwierzęcego" Georga Orwella, gdzie dochodzi do manipulowania delegatami za pomocą propagandy, nacisków społecznych, techniki głównego nurtu i nowomowy.

Grafika: Gerhard Ludwig Müller, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYmmdxyfkah

Piotr Piotr
"Nie nie powinniśmy i nie możemy być posłuszni wobec heretyckiego i schizmatycznego biskupa" - są ich setki jak nie tysiące
Sławomir Sokołowski
Słuchać czasem można, aby wiedzieć przed kim przestrzegać, ale nigdy nie wolno wykonywać jego poleceń. Posłuszeństwo takiemu, choćby był papieżem, to tak jakby samego diabła słuchać.