lv.news
40

Martā turpinās vēršanās pret veco rituālu institūtiem

Francisks un viņa stingrās līnijas piekritēji gatavo vēl divus liturģiskus dokumentus, ziņo La-Croix.com (17. janvāris).

Martā viens dekrēts tiks atlaists tiem veco rituālu institūtiem, kuri ir pārdevušies Vatikānam. Cits aizstās dokumentu Liturgiam authenticam (2001), kas kontrolē Novus Ordo liturģisko tulkojumu kvalitāti.

Vietnei La-Croix.com arī zināms, ka Franciska Ecclesia Dei komisijas, kas bija atbildīga par romiešu rituālu, apspiešana bija atriebības akts, jo Ecclesia Dei bija atļāvusi Klusās nedēļas svinības saskaņā ar 1954. gada Romas misāli, kuru Pijs XII 1955. gadā aizstāja. ar neveiksmīgu pārstrādājumu.

Saskaņā ar vietni La-Croix.com, Francisks paredzēja Traditionis custodes publicēšanu - septembra vidū - līdz vasaras vidum, jo šī nežēlīgā apspiešana bija svarīga Franciskam, kurš "jūlijā pēc operācijas visu paātrināja, jo redzēja iespējamās beigas. Manuprāt, viņš baidījās nomirt,” portālam La-Croix.com pastāstīja avots.

Tomēr, lai glābtu savu nabaga dvēseli, viņš būtu darījis labāk, ja būtu stājies Dievišķā tiesneša priekšā, nepublicējot šo dokumentu.

Attēls: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsZpqojaxtif