Clicks2.4K

Dzięki Bogu, mamy jeszcze Bożych Kapłanów , którzy nie zezwalają na profanowanie Najświętszego Sakramentu!

Taki przeczytałam komentarz, pewnej rozżalonej i oburzonej osoby, która domagała się niegodnego przyjęcia Najświętszego Ciała Pana Jezusa:

"Dzień dobry, dziś w mojej Parafii spotkała mnie szokująca sytuacja. Ksiądz nie pozwolił mi przyjąć Komunii Św. na rękę, zamiast tego wepchnął mi ją do ust z impetem i ze złością krzyknął: Ciało Chrystusa!. Poczułam się okropnie, zamiast modlić się, byłam wściekła i zszokowana tym, co się właśnie stało.To był mój pierwszy raz przyjęcia Komunii podczas pandemii w tej parafii. Postanowiłam całą zaistniałą sytuację przedstawić Księdzu Proboszczowi, który powiedział, że w naszej Parafii nie rozdają Komunii na rękę. Ja stanęłam jak wryta i powiedziałam, że przecież jest prawo wyboru, tym bardziej w czasach pandemii, nie jest to żadne znieważenie ciała Chrystusa. Proboszcz, prawie zamknął mi drzwi przed nosem i odpowiedział tylko, żebym poszła do innej Parafii, w której dadzą mi Komunię na rękę i rozmowa się zakończyła. Czy tak powinien zachować się Ksiądz w czasie pandemii koronawirusa? Przecież tyle się teraz słyszy o zakażeniach w kolejnych Kościołach. A co, gdybym to ja była chora i przeze mnie, pół Kościoła by zachorowało? Sam papież nawołuje, aby przyjmować Komunię na dłoń. Co z tym światem? Napisałam do Pana, ponieważ wiem, że ma Pan możliwość publikacji tej sytuacji. Chciałabym to nagłośnić, ponieważ uważam, że to jest skandal i Księża nie powinni decydować pośrednio o moim ani parafian zdrowiu, a nawet życiu. Będę bardzo wdzięczna, jeśli Pan pomoże nagłośnić mi tę sprawę".

Po przeczytaniu tego komentarza, bardzo się ucieszyłam, że są w Polsce jeszcze takie Parafie i nie wszyscy Księża, słuchają rozporządzeń masonerii kościelnej , ale bronią należnej czci Jezusa Chrystusa.
A ta rozżalona i pełna pretensji osoba, pokazuje jak ludzie strasznie są ogłupieni i zmanipulowani. Wydaje mi się, że ona nie powinna otrzymać Komunii Św. wcale, mając takie nastawienie. Komunia Święta nie jest dla wszystkich, ale dla dusz pokornych, o czystym sercu i bez grzechu.

A u tej osoby, niestety nie widać, ani pokory ani czystego serca zupełny brak świadomości, że EUCHARYSTIA To Jest Najświętsze Ciało Pana Jezusa.


Jeszcze zamieszczam słowa Pana Jezusa do Zofii Grochowskiej.

Komunii Św.

Dnia 17. 09. 2006. (tom II)
Zofia Grochowska pyta Pana Jezusa :

Drogi i kochany Jezu, jak długo będziesz Krzyżowany na ludzkich rękach, jak długo będziesz poniewierany. Jesteś Panem Wszechświata, przyjdź i pociesz nas, bo już większej zniewagi nie dokona nikt, tylko człowiek obecnego czasu.
Mówi Jezus:

Tak córko, okazał człowiek, że nie potrzebuje Mnie Stwórcę Boga. Lud Mnie Krzyżował przez wiele lat zbrukanymi rękami. Tylko Kapłani namaszczonymi rękami mogli wziąć Moje Ciało. Dochodzi czas do mety zniewagi Przenajświętszego Sakramentu. Zostałem na tej świętej ziemi, aby być z człowiekiem, którego stworzył Bóg. Na nic Mądrość Boża, bo lud odrzucił ją. Zapamiętajcie ludy i narody, zgotowaliście sobie zagładę która już nie będzie odwołana. Krzyżowali Mnie Jezusa robiąc krzyż z własnych rąk, ręce dałem im do innego celu. Wiele milionów codziennie krzyżuje Mnie, ale odpłacę się ludowi swojemu kzyżem z którego się nie podźwigną wszystkie narody. Mój Krzyż jest Tronem Bożym a nie ludzkich rąk zbrukanych wszelką nieprawością. Zapewniam tych, którzy wprowadzili, abym Ja, Jezus był tak czczony i uwielbiany przez człowieka.

Dziewczęta nie są do posługi w prezbiterium, dla takich, które chcą służyć Bogu jest miejsce w zakonach. Ostrzegam wszystkie narody bo czasu mało !

A to wypowiedź Kard. Roberta Sarah o Komunii Św
: youtube.com/watch?v=afVtwepF0b8

źródło:
deon (jak się wstawi w środek literę m, to taką powinien mieć nazwę ten portal)

prorocykatolik.pl/…e-przyjmowania-Komunii-Św-.php
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
przeciwherezjom, nie możemy do końca wierzyć tej pani. Czy tak rzeczywiście było jak ona to relacjonuje, to wie tylko Bóg!? Może napisała tak by, oskarżyć Kapłana i przedstawić go w negatywnym świetle. Wydaje mi się to wielce przesadzone.
Ja słyszałam o takim przypadku, gdzie osobie klęczącej i chcącej przyjąć godnie Ciało Pana Jezusa do ust, ,,ksiądz'' wepchnął do ręki. To był fakt autentyczny.
przeciwherezjom
Tak, masz rację - chodziło mi o czyn, nie tyle o krytykę jakiegoś księdza, którego postawa jest tu dla nas pociechą. Chciałem tu czytających zachęcić do modlitwy za kapłanów, jeszcze nie jest najlepiej, bo element strachu występuje i wszyscy to widzimy, ale naprawdę modlitwa dużo pomaga - nasi kochani księża idą jak burza do przodu.
przeciwherezjom
Znaczy po mojemu ten ksiądz nie postąpił idealnie. Na jego miejscu nie wepchnąłbym na siłe do ust tej pani Ciała Pana Jezusa! Ale tu trzeba odwagi, wielu księży obawia się kary (suspensy) od biskupa za odmowę udzielenia Komunii św, więc wolał ją wepchnąć do ust niż wozić się z karami za odmowę. Strach to zły doradca, choć oczywiście taka postawa kapłana na tle innych naszego czasu i tak jest …More
Znaczy po mojemu ten ksiądz nie postąpił idealnie. Na jego miejscu nie wepchnąłbym na siłe do ust tej pani Ciała Pana Jezusa! Ale tu trzeba odwagi, wielu księży obawia się kary (suspensy) od biskupa za odmowę udzielenia Komunii św, więc wolał ją wepchnąć do ust niż wozić się z karami za odmowę. Strach to zły doradca, choć oczywiście taka postawa kapłana na tle innych naszego czasu i tak jest dobra. Kapłan, którego mam okazję ostatnio obserwować zapowiada przed Komunią św. publicznie, że nie udziela się tu na rękę, a jeśli dochodzi do indywidualnego "zwarcia" stanowczo odmawia!!!
Módlmy się o dar odwagi dla naszych kapłanów - dziękując jednocześnie, że idą w dobrą stronę!
Jota-jotka
Módlmy się ,ale dajmy przykład .

Niedawno byłam uczestnikiem spotkania,gdzie przez 40 minut kapłan zachęcał i uświadamiał ,żeby przyjmować Komunie Świętą
na rękę ...
A kiedy nadszedł moment... WSZYSCY wierni poszli... i na kolanach przyjęli Komunie Świętą
do ust .

Komentarz był ...
nagrodą za wiarę.

Napiszę raz jeszcze , przykład to siła u wiernych i Kapłanów.

Strach nie pochodzi od Boga .
More
Módlmy się ,ale dajmy przykład .

Niedawno byłam uczestnikiem spotkania,gdzie przez 40 minut kapłan zachęcał i uświadamiał ,żeby przyjmować Komunie Świętą
na rękę ...
A kiedy nadszedł moment... WSZYSCY wierni poszli... i na kolanach przyjęli Komunie Świętą
do ust .

Komentarz był ...
nagrodą za wiarę.

Napiszę raz jeszcze , przykład to siła u wiernych i Kapłanów.

Strach nie pochodzi od Boga .
Niedoskonały to czyn
kiedy żałujesz ....
czy wierzysz ...
tylko po to by uniknąć piekła.
przeciwherezjom
Tak, tu na przykładzie "Komunii św. na rękę" jak słudzy diabła ponieśli w Polsce wielką klęskę! Gdyby nie było ataku masonerii ludzie by się nie obudzili, przecież przed marcem w kościołach było bardzo źle. Atmosfera znacznie się zmieniła - dojrzałość też. Dlaczego? "Gdzie wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się Łaska"!
Jota-jotka
Tak , mam wrażenie ,że to jest tak .
Jesteśmy ciągle testowani ,czy ugniemy się i na ile pozwolimy.

A co do grzechu tylko ,,głupi ,,😌myśli ,że jest bez grzechu i samowystarczalny.
Pozdrawiam.