pl.news
54.2K

Zniewaga świeckich: Franciszek znosi "Synod Biskupów"

26 kwietnia Franciszek wprowadził zmiany w swojej Konstytucji Apostolskiej Episcopalis Communio (EC), żeby "przyzwolić" na udział osób świeckich i kobiet w zbliżającym się synodzie znanym niegdyś jako "Synod Biskupów".

Ta decyzja przypieczętowała los wprowadzonego po SW II "Synodu Biskupów", aczkolwiek duchowni odpowiedzialni za organizację twierdzą, że nowi członkowie nie zmieniają episkopalnej natury zgromadzenia, co, jak na ironię, stanowi obrazę osób świeckich, wchodzących w jego skład.

Świeżo upieczone zgromadzenie Episcopalis Communio zajmie się kwestią "synodalności" i będzie miało jeszcze mniej do powiedzenia niż Synod Biskupów.

Dla zwiększenia liczby osób świeckich z udziału w Synodzie EC planowanym na październik 2023 wykluczono dziesięciu kapłanów, pracujących dla Instytutów Życia Konsekrowanego - ich miejsca zajęło pięć kobiet wraz z piątką duchownych mężczyzn.

Audytorzy obecni przy poprzednim Synodzie Biskupów zostaną zastąpieni 70 nieepiskopalnymi członkami. Franciszek wybierze ich osobiście z listy 140 nazwisk zestawionej przez episkopaty. Wszyscy będą mieli prawo głosu na Synodzie EC.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsPphkqytunm

MAT -
O TY ŁOBUZIE !!! a ja się za Ciebie cięgiem modlę!
Łukasz Duda
Niewiasty z Placu Pigalle niech tam jeszcze wezmą udział.
Walczyć o prawdę
Synod ten to przeorganizowanie Kościoła w globalną partię polityczną, służącą globalistom i masonom i największe w jego dziejach zaprzeczenie nauczania Apostołów przez Watykan.
agnieszka nowicka
Złoty stolec
Tymoteusz
Za sprawą Jorge Bergoglia „Synod Biskupów” zamienił się w „Sabat czarownic” !!!
Nie dziwi nic”...More
Za sprawą Jorge Bergoglia „Synod Biskupów” zamienił się w „Sabat czarownic” !!!

Nie dziwi nic”...