Niekorzystne reakcje na szczepionki przeciw COVID, z którymi się spotkałem - Lekarz ze Środkowego Zachodu

Spędziłem ostatni rok, pracując nad tym, aby to udokumentować - (nad tym artykułem). To dużo do ogarnięcia, ale czuję, że trzeba to powiedzieć - 5 marca 2022

Bardzo ważny raport, który pochodzi z „The Forgotten Side Of Medicine” na http://www .amidwesterndoctor.substack.com , który jest bardzo odkrywczy i pokazuje dokładnie, jak zabójcze są te „NIE SZCZEPIONKI”, że są to absolutnie ZABIJAJĄCE STRZAŁY… Ostrzeżenie, ponieważ ten artykuł jest bardzo długi, ale zawiera mnóstwo informacji… Na wypadek, gdybyś potrzebował tylko linku do następującego artykułu, oto link: Adverse Reactions to COVID Vaccines I Have Come Across

Uwaga: starałem się opisywać te wydarzenia bardzo neutralnym językiem, ale był to dla mnie bardzo trudny proces do oglądania. Usunąłem również wiele dodatkowych emocjonalnych szczegółów, którymi dzieliły się ze mną te osoby, oraz traumę, której doświadczyły, aby skrócić ten kawałek. Ponadto wiele osób, które znam i które prowadziłem przez ten proces, ma dostęp do opcji łagodzenia tych obrażeń, czego większość ludzi nie ma. Czytałem różne grupy wsparcia i ogólnie stwierdziłem, że ich doświadczenia są zazwyczaj gorsze niż to, co tutaj opisuję, ponieważ nie mają przywileju dostępu do sposobów łagodzenia szkód. Doceniam również wszystkich subskrybentów, których otrzymałem i cenię Twój czas. Tak więc zrobię co w mojej mocy, aby wysyłać ci e-maile z powiadomieniami tylko w postach, nad którymi mam wystarczająco dużo pracy, a których czytanie jest warte twojego czasu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, o misji tego podgrupy lub o tym, jak możesz wnieść swój wkład, przeczytaj ten wpis wprowadzający .

Wstęp
Kiedy opracowywano szczepionki przeciw COVID, czułem, że te mRNA zostaną przeforsowane, aby otworzyć rynek mRNA (ponieważ Pharma ma pilną potrzebę opracowania nowych leków, a potencjalny rynek mRNA jest wart bilionów), a konieczne byłyby kontrole bezpieczeństwa pominięto, aby upewnić się, że szczepionki mRNA weszły do użytku. Początkowo obawiałem się, że przedłużą epidemię (ponieważ uniemożliwią ludziom rozwinięcie odpowiedniej odporności na wirusa i zachęcą do mutacji wirusa) i obawiałem się w przyszłości, że mogą doprowadzić do znacznych problemów neurologicznych, autoimmunologicznych, płodności i związanych z rakiem problemy (np. został opublikowany list w sprawie dotyczące potencjalnego wpływu na płodność). Kiedy byłem w stanie zbadać badanie Pfizera i zaobserwowałem wysoki odsetek ostrych reakcji, do których byli skłonni przyznać (około 4 razy więcej niż w przypadku szczepionki przeciwko grypie), zdałem sobie sprawę, że te potencjalne problemy były znacznie bardziej prawdopodobne (zwłaszcza, że członkowie badania w prywatne grupy zgłaszały zdarzenia niepożądane, które nie pojawiły się w raporcie z badania), a ja "potargałem wiele piór", gdy powiedziałem kolegom, o którym wiedziałem, że powinni ich unikać.

Krótko mówiąc, ja (i inni) czułem, że prawdopodobnie będzie znaczna liczba osób z tymi przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ale liczba ta będzie na tyle mała, aby zamiatać to pod dywan. Kiedy wyciekły części aplikacji IND firmy Pfizer do EMA (Europejska FDA), pojawiły się liczne czerwone flagi, które wyskoczyły do mnie. Najbardziej godne uwagi było to, że firma Pfizer mogła pominąć wykonywanie normalnie wymaganych badań na zwierzętach dotyczących płodności, genotoksyczności (potencjał rakowy) i badań autoimmunologicznych ich leku. Uznałem to za milczące przyznanie się, że firma Pfizer wiedziała, że przeprowadzenie tych badań przyniosłoby bardzo niepokojące wyniki, więc najlepszą opcją, jaką mieli, było nigdy ich „nie robić”.

Zanim rozpoczęło się wprowadzanie szczepionek, zauważyłem również, że oprócz pełnej promocji szczepionki w mediach, wiele mediów twierdziło, że szczepionka może przez krótki czas sprawiać, że poczujesz się okropnie, ale nie martw się tym. Biorąc pod uwagę, że nigdy nie widziałem tej wiadomości dostarczonej w przeszłości dla jakiejkolwiek innej szczepionki, zadzwoniło to dla mnie dzwonkiem alarmowym i spodziewałem się, że szczepionka prawdopodobnie będzie miała profil chronicznych skutków ubocznych podobny do Gardasilu (który wcześniej był uważany przez wielu na najbardziej szkodliwą i niepotrzebną szczepionkę na rynku).

Ponieważ wielu moich znajomych pracuje w medycynie, mogłem obserwować rozwój od pierwszego dnia i zauważyłem, że toksyczność była gorsza niż w badaniu firmy Pfizer, ale zgodna z moimi oczekiwaniami. Podobnie, jak donosi Pfizer, reakcje na drugi strzał były prawie zawsze znacznie poważniejsze niż na pierwsze (to nadal jest prawdą, ponieważ z kolei dopalacz powodował jeszcze gorszą reakcję). Ponieważ wspólnym elementem pomiędzy szczepionką a infekcją COVID były białka kolce, skłoniło mnie to do zastanowienia się, czy białko kolce było uczulające (co powoduje, że COVID jest w dużej mierze chorobą alergiczną), czy też kumulatywnie powoduje koagulację krwi (i innych płynów w ciała), które ostatecznie osiągnęły próg, z którym ludzie nie mogli sobie poradzić.

Kiedy szczepionka została udostępniona ogółowi społeczeństwa, zaczęłam widzieć pacjentów z różnymi ostrymi stanami autoimmunologicznymi i neurologicznymi (sklasyfikowałbym jako „umiarkowane”) natychmiast po szczepieniu w znacznie wyższym tempie, niż się spodziewałem. Za każdym razem mówili mi, że inni lekarze, których widzieli, albo upierali się, że reakcja nie była powiązana ze szczepieniem, albo fakt, że mieli reakcję, był naprawdę dobrym znakiem, ponieważ jeśli skończyliby po szczepieniu z "chorobą COVID", zdarzenie niepożądane byłoby znacznie gorsze . Wkrótce potem zacząłem kontaktować się ze mną z przyjaciółmi, pytając, czy szczepionka może spowodować śmiertelny zawał serca lub udar, czego nie przewidziałem.

To wywołało poważne dzwonki alarmowe i próbowałem ostrzec moich współpracowników, którzy nie chcieli słuchać, i powtórzyłem argumenty, które oni i inni opowiadali moim pacjentom. Wkrótce zdałem sobie sprawę, że nawet jeśli byłem bezsilny, aby cokolwiek zmienić, mam obowiązek dać świadectwo temu, co się dzieje i dokumentować to, co napotkałem. Ponieważ zacząłem otrzymywać więcej spraw, postanowiłem spróbować jak najlepiej wykorzystać otrzymywane dane. Zasady, które ustaliłem były następujące: -

Jeśli to możliwe, chcę uniknąć więcej niż 1 stopnia separacji od osoby poszkodowanej, dzięki czemu próbka będzie mniejsza i bardziej zdefiniowana. Tutaj zauważyłem, kiedy to naruszyłem.
– Nie mogę liczyć zgłoszeń od wszystkich osób, które zgłaszają reakcje poszczepienne (tj. lekarza znanego z leczenia reakcji poszczepiennych, ponieważ będą przyciągać do nich znacznie większą pulę osób)
– Nie mogę zabiegać o zgłoszenia od wszystkich, których znam, nadmuchuje próbkę.
- W oparciu o moje relacje z tą osobą oraz ich relacje z poszkodowaną osobą, muszę mieć wystarczającą pewność, że zgłoszenie jest prawdziwe, a nie sfabrykowane.
-Muszę czuć, że jest wystarczająco dużo danych, aby rozważyć wstępną przyczynowość.


Moim głównym powodem tego wszystkiego jest to, że wszyscy lubią mówić „poważne reakcje na szczepionki to 1/1 000 000”. Moja logika była taka, że absolutnie nie ma możliwości poznania 1 000 000 ludzi przez 1 stopień separacji. Domyślam się, że znam 50 000-100 000 osób przez 1 stopień separacji, więc absolutnie najwyżej usłyszę o 10% przypadków (prawdopodobnie mniej) w tej próbce, więc jeśli mam co najmniej 10 przypadków poważnych obrażeń w tej próbie to jest duża czerwona flaga. Chciałbym również zauważyć, że ze względu na moją sytuację zawodową, w porównaniu z większością dostawców, po udostępnieniu szczepień widziałem bardzo małą liczbę zaszczepionych pacjentów. Ponadto lekarze, z którymi rozmawiałem, którzy prowadzą praktyki dla osób poszkodowanych w wyniku szczepień, lekarze specjalizujący się w leczeniu schorzeń, jakie mogą wywołać szczepionki, raporty, które czytałem w Internecie, oraz ostatnio połączone ankiety z Izraela , z których wszystkie donoszą o tym samym wyniki, których osobiście byłem świadkiem (wraz z innymi różnymi bazami danych, które wyciekły).

Opisując reakcje, próbowałem z grubsza opisać, skąd znałem osobę, która mi to zgłosiła, nie ujawniając zbyt wielu identyfikujących problemów, ponieważ moim zdaniem dodaje to użytecznego wymiaru (więc po prostu nazwałem wszystkich „przyjacielem ”). Ponieważ wielu moich znajomych zajmuje się medycyną, podzieliłem ich na 2 kategorie: lekarz (lekarz lub doktor medycyny) i wszystkich innych pracowników służby zdrowia. Większość osób zgłosiła mi 1-2 przypadki. O ile wiem, najwięcej otrzymałem od jednej osoby to 4 przypadki. Szacuję, że odnotowałem około 85% istotnych, ciężkich i krytycznych przypadków, o których mi powiedziano. Chociaż mam wielu przyjaciół w dziedzinie medycyny, których poznałem od czasów studiów medycznych, Nie sądzę, że każdy wymieniony tu przypadek był spowodowany szczepieniem, ale podejrzewam, że większość tak. Aby chronić tożsamość osób w tym miejscu, podczas gdy informacje, które otrzymałem, były bardzo szczegółowe, ale wiele informacji w tym artykule uczyniłem dość niejasnymi.

Posortowałem reakcje według typu, z których każda ma swoją własną sekcję. Również PMH oznacza przeszłą historię medyczną, co jest istotne, ponieważ skomplikowane choroby pojawiają się bez historii podobnych rzeczy w przeszłości. Dodatkowo, skrzepy krwi opisane w wielu z tych przypadków są bardzo nietypowe (szybkie zamknięcie naczyń krwionośnych, które wcześniej nie wykazywały oznak częściowej niedrożności, szeroki zakres typowo skutecznych antykoagulantów nie zapobiegających powstawaniu skrzepów, skrzepy odradzające się w tym samym miejscu po usunięciu i skrzepy tworzące się w miejscach, w których rzadko je widzisz).

Muszę również zauważyć, że znam tylko jeden z wymienionych tutaj przypadków (nie śmiertelny, ale trwale wyniszczający), który trafił do VAERS. Częściowo było to spowodowane tym, że byłem bardzo blisko poszkodowanej osoby, cała jej rodzina pracowała w opiece zdrowotnej (włącznie z nią) . Chociaż możliwe, że inne przypadki trafiły do VAERS, ja nie znam żadnego innego, który by tam trafił, i często zadawałem to pytanie, więc nie mam wątpliwości, że skutki uboczne są niedostatecznie zgłaszane. W wielu przypadkach nie wiem, czy otrzymali Pfizera czy Modernę, a tam po prostu zostawiam to bez sprecyzowania.

Widziałem również liczne przypadki poważnych obrażeń u męża i żony, co skłoniło mnie do podejrzeń, że zostali zaszczepieni w tym samym czasie i istnieje więcej reaktywnych partii szczepionek, które oboje otrzymali w czasie szczepienia. Wreszcie istnieje oznaczenie wagi zdarzenia. Powód, dla którego zostało to uwzględnione, zostanie omówiony we wnioskach po konkretnych zdarzeniach niepożądanych.

Zdarzenia niepożądane podzielono na następujące sekcje:
Udary, prawdopodobne udary i zakrzepy
Krwotoki
Choroby serca
Nagła śmierć (nieznana przyczyna)
Anafilaksja i alergie
Inne schorzenia neurologiczne Autoimmunizacja
Zaburzenia psychiatryczne
Przewlekłe zmęczenie
Tłumienie układu odpornościowego i nowotwory
Zaburzenia miesiączkowania i poronienia
Wady wrodzone
Różne
...
Udary, prawdopodobne udary i zakrzepy krwi:

Krytyczny-(Pracownik służby zdrowia, z którym zostałem zapoznany podczas pobytu w małym hotelu, który pracuje w wiejskim szpitalu na oddziale neurologicznym) Od czasu wprowadzenia szczepionki na COVID obserwujemy duży napływ młodych pacjentów z udarami mózgu (i nigdy wcześniej pacjentów w tej grupie wiekowej z udarami). W większości przypadków nie pytamy, czy otrzymali szczepionkę COVID podczas przyjmowania, ale znam jednego pacjenta (mężczyzna w wieku ~60 lat) bez znaczącego PMH, który został przyjęty z powodu udaru i zgłosił, że niedawno otrzymał szczepionkę COVID. Kontynuował krzepnięcie i rozwój "PE i ZŻG". Zakrzepy nie reagowały na heparynę, więc musieliśmy podać agratroban, który częściowo, ale nie całkowicie, zatrzymaliśmy zakrzepy i przenieśliśmy go do większego szpitala. Niedługo potem zmarł.

Znaczące — (bliski przyjaciel, którego znam od wczesnych lat mojej kariery medycznej, który jest znanym lekarzem) — u mojego pacjenta w połowie lat 70. rozwinął się przewlekły skrzep krwi w żyle odpiszczelowej lewej, który słabo reagował na leki przeciwzakrzepowe i powodował u niego duszność (Ja, autor, natknąłem się również na kogoś innego, u którego dokładnie ten sam stan wystąpił po początkowych szczepionkach i pogorszył się po dawce przypominającej). Po tym, jak mój pacjent otrzymał dawkę przypominającą, on i inny pacjent rozwinęli niezdolność do odróżnienia od góry do dołu (co było bardzo dezorientujące), czego nie widziałem w mojej 50-letniej karierze.

Umiarkowane – Mój pacjent był zdrowym mężczyzną w połowie lat czterdziestu, który miał przebłyski i chwilową utratę wzroku w jednym oku po pierwszej szczepionce. Okuliści nie mogli znaleźć oznak odwarstwienia siatkówki i doszli do wniosku, że musiała to być migrena oczna (podejrzewam, że było to spowodowane małym skrzepem). U pacjenta wystąpiła ostra reakcja na drugą szczepionkę (tydzień silnego rozlanego bólu mięśni i stawów), która ustąpiła po leczeniu.
Znaczące (dobry przyjaciel, którego znam od czasu, gdy szkoła medyczna pracuje w dość znanym szpitalu): Miałem pacjenta, u którego po szczepieniu pojawił się skrzep krwi w jednym z oczu, który trwale uszkodził wzrok w tym oku.

Ciężkie-(znajomy i pracownik służby zdrowia, z którym pracowałem przez kilka lat w mojej ostatniej pracy)-Kilka dni po drugiej szczepionce moja starsza matka doznała gwałtownego spadku zdolności poznawczych i teraz po prostu już jej nie ma. Kiedy ostatnio rozmawiałem z moim znajomym, trwało to ponad rok.

Krytyczne-(Przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam od szkoły medycznej)-Moja starsza mama straciła zdolność mówienia zaraz po drugiej szczepionce. Zdrowie i funkcje poznawcze natychmiast gwałtownie pogorszyły się, a 2 tygodnie później zmarła. Osoba, która opowiedziała mi tę historię, była zaciekle za zaszczepieniem, dopóki nie doświadczyła ostrej reakcji na Modernę, a potem zwierzyła mi się z tego i kilku innych przypadków, ponieważ wszyscy w jej rodzinie zaszczepili się przy pierwszej możliwej okazji.

Krytyczny-(Przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam od szkoły medycznej)-
Mama mojej przyjaciółki, którą dobrze znałam, która była starsza i słaba, miała natychmiastowy spadek funkcji poznawczych po szczepieniu i zmarła około tydzień później.

Krytyczny-(Przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam od szkoły medycznej)-
Mama mojego dobrego przyjaciela, która cierpiała na demencję, zmarła tydzień po szczepieniu.

Znaczące- (Dobry przyjaciel, pracownik służby zdrowia i przyjaciel rodziny, którego znam ze szkoły medycznej): Żona brata mojego męża, którą widzę, miała okresowo udar w tydzień po zastrzyku (Pfizer) i straciła kontrolę nad ramieniem. Funkcja powoli wróciła, ale nie wróciła w 100%.

Ciężkie (bliski przyjaciel, którego znam od 7 lat): Macocha mojej bliskiej przyjaciółki, z którą spędzałem czas, miała udar mózgu niecałe 12 godzin po drugim Pfizer i trafiła do szpitala z powodu obrzęku mózgu. Nie wiem, czy ta osoba przeżyła.

Krytyczny-(Bliski przyjaciel rodziny, którego znam odkąd byłem w przedszkolu)-
Moja mama w domu opieki otrzymała szczepionkę, przeszła udar i zmarła.

Ciężkie-(Dobry przyjaciel, którego znam od 10 lat i pracownik służby zdrowia)-Mój ojczym ma 88 lat i przed szczepieniem miał jakąś neuropatię. Miał zawroty głowy i miał kilka upadków, odkąd otrzymał szczepionkę. Coś jest teraz zupełnie inne z jego poznaniem. Na przykład pewnego dnia jego wyraz twarzy po prostu stał się pusty, a potem upadł i był zdezorientowany przez chwilę później.

Ciężkie- (Dobry przyjaciel, którego znam od 5 lat): Przyjaciółka mojej cioci, fryzjerka, nie mówi poprawnie po jej drugiej dawce i teraz się gubi. Nie może znaleźć drogi do domu.
<to narusza="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Poważne (dobry przyjaciel, którego znam od 22 lat): Mój bliski przyjaciel był aktywnym, zdrowym mężczyzną pod koniec trzydziestki bez żadnych problemów zdrowotnych. Doznał udaru dzień po otrzymaniu szczepionki i był hospitalizowany przez kilka tygodni. Nie wiemy, który strzał dostał, ponieważ nie był w stanie się porozumieć. Jego rodzice musieli podróżować około 1500 mil przez kraj, aby przyjechać po niego do Teksasu i sprowadzić go z powrotem do domu, gdzie pomagają mu wyzdrowieć. Nie może pracować i stracił przez to wszystko. Wciąż ma problemy z mówieniem i stracił jedną rękę.

Krytyczne-(żona jednego z mentorów, z którymi spędziłem trochę czasu) Mój ojciec jest mężczyzną w połowie lat 70., który miał doskonałą pamięć. Dostał pierwsze 2 szczepionki, kiedy po raz pierwszy były dostępne. Miał doskonałą pamięć. Odkąd otrzymał drugą szczepionkę, jego pamięć długotrwała znacznie się pogorszyła i zamiast mieć krystalicznie czystą pamięć, często nie pamięta rzeczy. Właśnie dostał trzecią dawkę przypominającą, a w zeszłym tygodniu po jej otrzymaniu miał tak zawroty głowy, że mógł tylko czołgać się do łazienki i był bardzo zmęczony przez cały tydzień. Ma również istniejącego wcześniej przerzutowego raka trzustki, na który był leczony. W pewnym momencie spróbuję dowiedzieć się, co się z nim stało, chociaż może minąć trochę czasu, zanim znów ją zobaczę.

Krytyczny- (Dobra przyjaciółka przesłała mi ten tekst od swojej dobrej przyjaciółki, aby zapytać, czy to się może zdarzyć) „Odwiedziłem rodzinę mojej synowej, aby się nimi zająć, i dowiedziałem się, że jej teściowa zmarła z powodu zakrzepów krwi, które powstały po szczepieniu. <to naruszyło="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Krytyczne-(Opieka zdrowotna, którą znam od szkoły medycznej)-Brat mojego bliskiego przyjaciela, którego trochę znałem, zmarł na udar po szczepieniu przeciw COVID. Był po pięćdziesiątce, wcześniej zdrowy i aktywny. Niedawno kupił nowe narty, ponieważ nie mógł się doczekać sezonu zimowego. Właściwie nie wiem, jak długo po szczepieniu doszło do udaru mózgu, a rodzina nie chciała mi o tym powiedzieć, ponieważ są bardzo proszczepionkowi.

Krytyczne- (przyjaciel rodziny i pracownik służby zdrowia) 80-letnia kobieta bez PMH była moją przyjaciółką i bardzo bliską przyjaciółką członka najbliższej rodziny, która spędziła z nią całą hospitalizację. Nie wiem, co stało się z moją przyjaciółką po pierwszej szczepieniu, ale po drugiej szczepieniu nie mogła wstać na nogach, ponieważ miała silne bóle mięśni w biodrach i nogach i opadła na siebie, gdy próbowała wstać. 24 godziny po szczepieniu poszła na izbę przyjęć i zdiagnozowano u niej zakrzepy krwi w nogach. Następnie rozwinęła się u niej ciężka gorączka, która nie ustępowała, wynik testu na obecność COVID był pozytywny, a kiedy nastąpiła dekompensacja, została podłączona do respiratora iw ciągu tygodnia minęła. Warto zauważyć, że ten przypadek można zdiagnozować jako zgon z powodu niezaszczepionego COVID.

Krytyczny (przyjaciel rodziny i inny pracownik służby zdrowia): Jednym z moich klientów był prawie 50-letni mężczyzna bez historii medycznej. Zaraz po pierwszej moderne test na COVID był negatywny. Tydzień później zgłosił się na ostry dyżur, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID i zdiagnozowano u niego zakrzepy krwi w całym ciele. Otrzymał wielokrotne transfuzje w szpitalu (nie jestem pewien co) i 3 tygodnie po przedstawieniu się na izbie przyjęć zmarł w szpitalu.

Krytyczne- (bliski przyjaciel i profesor z college'u, którego znam od początku szkoły medycznej) ~60-letnia kobieta (moja sąsiadka i przyjaciółka) była w dobrym zdrowiu, dostała drugie zastrzyk, potem 2 tygodnie później minęła w domu i zdiagnozowano zator płucny na autopsji. ( Jest całkowicie możliwe, że niektóre zgony, które sklasyfikowałem jako prawdopodobne ataki serca, były w rzeczywistości zatorami płucnymi zgodnie z dyrektywami federalnymi, prawie nigdy nie przeprowadza się sekcji zwłok w przypadku możliwych zgonów poszczepiennych ).

Krytyczny- (przyjaciel mojej matki, którego znam od liceum): Moja upośledzona umysłowo siostra (wcześniej 50-latka) miała raka piersi 11 lat temu i przez jakiś czas była leczona lekami na raka piersi znanymi z powodowania raka macicy. Później zachorowała na raka macicy, na krótko przed rozpoczęciem blokady COVID. Została przyjęta do szpitala bez ostrych objawów choroby, aby rozpocząć leczenie szpitalne (a jej rodzinie nie wolno było tam przebywać) około 2 miesiące po postawieniu diagnozy. Na krótko przed przyjęciem do szpitala udostępniono szczepionkę przeciw COVID, a na początku hospitalizacji lekarz nadzorujący poinformował ją, że musi przyjąć szczepionkę i w ciągu 24 godzin od jej otrzymania zmarła z powodu zatoru płucnego.

Ciężkie (bliski przyjaciel i lekarz, którego znam od czasów akademii medycznej): Mąż mojego pacjenta jest pilotem dużej komercyjnej linii lotniczej (nie wymieniam tych linii). W styczniu dostał szczepionkę na COVID. Od tego czasu ma silne bóle głowy, niewyraźne widzenie i zawroty głowy, które utrzymują się przez 10 miesięcy. Stał się niezdolny do latania i sam jest na stałe uziemiony. <to technicznie="" narusza="" 1="" stopień="" separacji="">

Znaczące-(mój pacjent): Moja babcia jest kobietą z lat 80. bez PMH. Otrzymała dawkę przypominającą (moderna of prfizer) i kilka dni później miała mini udar (niewyraźna mowa plus mrowienie i drętwienie rąk). Była obserwowana w szpitalu przez 2 noce, a następnie odesłana do domu na leki przeciwzakrzepowe. Teraz wyzdrowiała.

Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od początku mojej kariery medycznej, który jest znanym lekarzem): Siostra mojego kolegi lekarza przeszła udar mózgu, który nie zakończył się zgonem, wkrótce po zaszczepieniu się przeciwko COVID. <to technicznie="" narusza="" 1="" stopień="" separacji="">

Znaczące – (lekarz i dobry przyjaciel, którego znam z mojej rezydencji medycznej) – Mój pacjent miał nawracające skrzepy krwi po szczepionce COVID, a także rozwinął się przewlekły obrzęk jąder, który utrzymywał się od czasu szczepienia.

Znaczące- lekarz, którego znam, rozwinęły się u niego trwałe skrzepy krwi w nogach i okresowe trudności z oddychaniem po szczepieniu, które utrzymywały się przez co najmniej 9 miesięcy i pogorszyły się po "wzmacniaczu". Podobnie jak wiele innych skrzepów, o których słyszałem (zarówno z covid, jak i szczepionek), miał tylko częściową odpowiedź na tradycyjną terapię antykoagulacyjną.

Krytyczny-(Jeden z moich pacjentów, który jest burmistrzem dość znanego miasta) Prawie 80-letni mężczyzna był moim bliskim przyjacielem. Był w doskonałym zdrowiu i regularnie uprawiał aktywność na świeżym powietrzu. Został zaszczepiony na COVID na wczesnym etapie wprowadzania szczepionki. 6 miesięcy temu po szczepieniu miał mały udar. Kilka dni temu zobaczyłem go mój pacjent i nie wyglądało na to, by czuł się dobrze (za pierwszym razem mój pacjent to zauważył). 3 dni później został przyjęty do szpitala i powiedział mojemu przyjacielowi, że lekarze powiedzieli, że będzie w szpitalu przez kilka tygodni. Minął 3 dzień pobytu w szpitalu.

Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od dawna) – zastępca kierownika mojego mieszkania (50 lat) doznał udaru krótko po podaniu dawki przypominającej i obecnie nie przebywa w moim mieszkaniu, ponieważ przechodzi rehabilitację po udarze.

Poważny (Bardzo bliski przyjaciel i kolega lekarz) - Miałem mężczyznę w wieku 80 lat, skądinąd zdrowego, z poważnym pogorszeniem funkcji poznawczych po szczepieniu. Na szczęście wyzdrowiał dzięki szeroko zakrojonym terapiom integracyjnym.

Ciężkie-(Bardzo bliska przyjaciółka i koleżanka-lekarz)-Moja pacjentka podzieliła się dzisiaj, że jej matka doznała udaru mózgu po szczepionce COVID-19.

(Przyjaciel, który jest lekarzem): „Pracuję w ośrodku udarowym (udar ostrych i rehabilitacja poudarowa). Ostatnio nastąpiła ogromna zmiana w populacji pacjentów przybywających z wieloma młodszymi osobami, u których nigdy nie wystąpiły udary, a udary nie reagowały w ten sam sposób na antykoagulanty”. Kiedy zapytałem, czy zauważyli, że to zaczęło się po rozpoczęciu COVID lub po wprowadzeniu szczepionek, zacisnęli usta i powiedzieli: „Nie chcę tam iść, ponieważ muszę być zaszczepiony do pracy, a jeśli uważam, że to niebezpieczne, stworzę na sobie efekt "nocebo” (jeśli uważasz, że lek może ci zaszkodzić, jest bardziej prawdopodobne, że doznasz krzywdy z powodu odwrotnego efektu placebo). Mam wrażenie, że widzieli wystarczająco dużo, aby bardzo się martwić o potencjalny związek i robili wszystko, aby go zignorować.

Krwotoki:

Ciężkie- (pracownik służby zdrowia i przyjaciel, którego znam od szkoły medycznej)
Mój starszy przyjaciel miał prawie śmiertelny krwotok z przewodu pokarmowego tydzień po szczepieniu. Skończył na odpowietrzniku i ostatecznie musieli "wyciągnąć wtyczkę". Nie jestem pewien, czy było to związane ze szczepionką, ponieważ przyjmował dużą dawkę NLPZ na artretyzm stawu kolanowego, ale było godne uwagi, że był na tym od lat, a śmiertelne krwawienie nastąpiło natychmiast po szczepieniu

Ciężkie (lekarz zdrowia i dobry przyjaciel z college'u): Matka mojej pacjentki miała udar krwotoczny z powodu pękniętego tętniaka i została hospitalizowana wkrótce po szczepieniu. Nie udało mi się uzyskać od niej żadnych dodatkowych informacji.

Jeden z moich znajomych miał przyjaciela, który doznał śmiertelnego pęknięcia tętniaka wkrótce po szczepieniu na COVID. Nie udało mi się uzyskać dodatkowych informacji na temat tej sprawy, więc nie wymieniam jej poza tą wzmianką.

Ciężkie, ciężkie, ciężkie – Znana mi przez znajomych szpitalnika pediatra powiedziała mi, że w środku kampanii szczepień, kiedy matki otrzymywały szczepionkę COVID, w ciągu jednego tygodnia na OIOM-ie urodziła 3 niemowlęta, u których wystąpiła odpowiedź autoimmunologiczna na płytki krwi takie jak ITP prowadzące do znacznego krwawienia. Wcześniej widziała co najwyżej jeden taki przypadek rocznie. Próbowała uruchomić alarm na ten temat, ale nigdzie nie poszło. Takie problemy zgłaszano w przypadku innych szczepionek immunogennych i czytałem o przypadkach śmiertelnych krwawień po szczepieniu.

Choroby serca:

Pierwsze 2 historie pochodzą od lekarza, który był moim dobrym przyjacielem, odkąd poszliśmy do szkoły medycznej. Jak to ujął, widziałem wiele bardzo dziwnych rzeczy po szczepieniu COVID, które mogły być powiązane lub nie, ale w tych 2 przypadkach bardzo trudno było mi rozważyć inne możliwe wytłumaczenie.

Krytyczny- (bliski przyjaciel, lekarz, znany od szkoły medycznej): Miałem około 50-letniego mężczyznę z PMHx nowego początku bólu w klatce piersiowej i PMH choroby wieńcowej z innymi przewlekłymi schorzeniami (tj. był palaczem), który był mi bardzo drogi. Około rok temu doznał objawienia i radykalnie zmienił swoje życie, aby rozwiązać swoje problemy zdrowotne. Był pod moją bezpośrednią opieką przez prawie 9 miesięcy, podczas których byliśmy w stanie osiągnąć ogromne korzyści w jego zdrowiu przy prawie całkowitym ustąpieniu większości jego istniejących przewlekłych schorzeń. W jednym z najzdrowszych okresów w swoim życiu, kiedy nie miał oznak choroby serca, zdecydował się na pierwszą Modernę. 5 dni później został przyjęty do mojego szpitala. Kardiologia próbowała otworzyć 99% zwężoną życiową tętnicę wieńcową, jednak nie było to możliwe i został odesłany do domu z alternatywnym postępowaniem medycznym. Zmarł następnego dnia w domu po wypisaniu ze szpitala.

Ciężkie (bliski przyjaciel, lekarz, znany od czasów akademii medycznej) ~50-letni mężczyzna, który zgłosił się do kliniki z nowym początkiem ciężkiego migotania przedsionków i został wysłany przez lekarza do mojego izby przyjęć. Biegał wiele razy dziennie, wyglądał na świetnego zdrowia, nie miał PMH (poza historią udarów u ojca) i nigdy nie potrzebował lekarza. Miał odpowiednią masę ciała i dość często podróżował z żoną. Miał skromnie objawową infekcję Covid pod koniec 2020 roku i obydwa Pfizery, zanim go zobaczyłem. Badanie ujawniło nową niewydolność serca (i poważnie zmniejszone złamanie wyrzutowe; jak serce pompuje krew) z niezauważalnymi laboratoriami. Podczas pierwszego dnia miał udar w jednej z najważniejszych tętnic w mózgu, ale byli w stanie ręcznie usunąć skrzep z mózgu (jest to skomplikowana procedura, której wiele szpitali nie jest w stanie wykonać). Dziesięć dni po przyjściu do szpitala, podczas przyjmowania antykoagulantów, aby zapobiec kolejnym udarom, miał drugi postępujący udar w tym samym obszarze. Wyzdrowienie objawowe nastąpiło w ciągu kilku dni po pierwszym udarze i tydzień po drugim. Kiedy spojrzeliśmy na jego serce, znaleźliśmy również skrzep krwi w jego głównej komorze. O ile wiem ten pacjent w końcu wyzdrowiał, a po zakończonej rehabilitacji nie słyszeliśmy o nim dalej,

Ciężkie- (Dobry przyjaciel, pracownik służby zdrowia, którego znam od szkoły medycznej): Mój wujek miał atak serca tydzień po szczepieniu (myślę, że to był Pfizer). To był trudny proces, ale ostatecznie przeżył.

Ciężkie-(Przyjaciel, którego znam od ponad dekady)-Mój teść był zdrowym ~60-letnim mężczyzną, który regularnie ćwiczył i był emerytowanym strażakiem. Nie miał wcześniejszych schorzeń sercowo-naczyniowych (nawet nadciśnienia). 30 dni po drugiej szczepionce Pfizera zmarł nagle na atak serca.

Znaczące (przyjaciel, którego znam od kilku lat): 50-letni pułkownik, którego znam z wojska, który jest moim dowódcą, powiedział mi, że zdiagnozowano u niego zapalenie mięśnia sercowego 4 miesiące po Pfizer #2 po tym, jak zwrócił się o pomoc medyczną z powodu nowych problemów kardiologicznych . Wcześniej był sprawny bez PMH. Nie wiem, jak bardzo ucierpiała wytrzymałość fizyczna, ponieważ ostatnio nie musieliśmy przeprowadzać żadnych istotnych ocen fizycznych.

Ciężkie-(Przyjaciel, którego znam od ponad dekady)-Mój przyjaciel jest zdrowym mężczyzną w wieku około 30 lat bez problemów z sercem, który miał objawy bardzo sugerujące COVID-19 na długo przed otrzymaniem szczepionki pfizer. Po szczepieniu był hospitalizowany przez 4 dni z powodu zawału serca, który wymagał inwazyjnej interwencji medycznej w szpitalu. Powiedział mi, że lekarze myśleli na podstawie harmonogramu i jego wieku, że prawdopodobnie jest to spowodowane szczepionką COVID-19, ale nie mogli definitywnie tego wykluczyć.

Jeden z moich kolegów, który jest bardzo bliskim przyjacielem, powiedział mi, że obserwował osoby zaszczepione, które znają (głównie pacjenci), po około 6 miesiącach od szczepienia, wydają się mieć znaczny spadek ich zdrowia, chociaż w wielu przypadkach nie jest możliwe określenie dokładny czas, w którym byli bardzo zaszczepieni lub jeśli faktycznie było to spowodowane dawką przypominającą (którą otrzymujesz 1 rok po szczepieniu), więc chociaż zakres mógł wynosić od 3 miesięcy do 1 roku, ich przypuszczenie to było 6 miesięcy. Kolejne 3 przypadki, ten dotyczący gwałtownego pogorszenia funkcji poznawczych, który był leczony oraz przypadek glejaka, pochodziły od mojego kolegi.

Krytyczny-(Powyżej kolega) miałem pacjenta w wieku około 70 lat, który był całkowicie stabilny przez wiele lat z wieloma chorobami współistniejącymi, który nagle miał ostrą niewydolność serca około 6 miesięcy – 1 rok po szczepieniu i jest teraz w hospicjum (co oznacza, że umrze wkrótce).

Ciężkie- (Powyżej kolega) miałem pacjenta w wieku około 60 lat z przewlekłym migotaniem przedsionków (jest to problematyczna, ale stosunkowo łatwa do opanowania choroba serca), u którego po około 6 miesiącach od szczepienia rozwinęła się ostra niewydolność serca. Spodziewam się, że ich stan będzie śmiertelny.

Krytyczny-(Powyżej kolega): Jeden z moich przyjaciół rodziny o stosunkowo dobrym zdrowiu, otrzymał szczepionkę, miał 12 godzin pogarszającej się duszności, a następnie został znaleziony martwy w domu, sekcja zwłok wykazała kardiomegalię i obrzęk płuc. Wiem, że śmierć nastąpiła po szczepieniu, ale nie byłam w stanie określić dokładnego harmonogramu.

Ciężkie-(Dobry przyjaciel, którego znam od dziesięcioleci): Mój były mąż około 50 lat miał atak serca 3 miesiące po J&J. 2 miesiące przed szczepieniem przeszedł pełną sprawność fizyczną i otrzymał czysty rachunek zdrowia (świetnie dba o swoje zdrowie, na życie uczy sztuk walki i jest w doskonałej formie fizycznej). Zmęczył się po szczepieniu, a kilka tygodni przed atakiem serca miał problemy z oddychaniem i ból całego ciała. Przywiozłem go na izbę przyjęć w areszcie krążeniowo-oddechowym, gdzie został skutecznie resuscytowany. Był w szpitalu przez cztery dni. Miał włożony stent w jedną tętnicę. Musieli również wykonywać uciskanie klatki piersiowej podczas jego stanu szpitalnego, nawet po tym, jak stent miał kolejny epizod zatrzymania akcji serca.

Krytyczny (bliski przyjaciel z liceum, pracuje jako dyrektor w dużej firmie): Mój długoletni bliski przyjaciel rodziny (prawie 80) był dobrze znany w jego okolicy, ponieważ był wielokrotnie wybierany do ważnego urzędu politycznego. Natychmiast po drugim zastrzyku mRNA rozwinęła się niewydolność serca, a 8 dni później zmarł na atak serca.

Ciężkie (bliski przyjaciel z liceum, pracuje jako dyrektor w firmie z listy Fortune 500): Inny przyjaciel rodziny to sędzia, który miał szereg poważnych problemów z sercem, które pojawiły się natychmiast po drugiej dawce zastrzyku mRNA, które ostatecznie doprowadziły go między innymi do choroby wymagającej rozrusznika serca.

Znaczące (dobry przyjaciel, którego znam od dziesięcioleci): Moja ~80-letnia matka rozwinęła problemy z sercem 2 tygodnie po drugiej szczepionce firmy Pfizer, która została formalnie zdiagnozowana jako zapalenie mięśnia sercowego. Obecnie jest na stałej terapii medycznej z powodu nowo zdiagnozowanej choroby serca.

Krytyczny- (znajomy i pracownik służby zdrowia): Jeden z pacjentów, których przyjąłem dzisiaj, powiedział mi, że ich przyjaciel zmarł wkrótce po otrzymaniu szczepionki i dlatego nie chce jej przyjąć.

Umiarkowane-(długoletni przyjaciel rodziny, pracownik służby zdrowia): Prawie 20-letni młodszy krewny z mojej najbliższej rodziny był w doskonałym zdrowiu, z doskonałymi funkcjami sportowymi i oddechowymi. Wcześniej doświadczył covid (/grypa dopow.) rok przed otrzymaniem szczepionki ( pozytywny wynik testu). Po I Moderna miał krótkotrwałe wysypki, zmęczenie i bolesność stawów. Po drugiej nowożytnej miał podobne, ale znacznie cięższe wysypki, masywne wyczerpanie i bolesność stawów, a kilka miesięcy później wymagał opieki na izbie przyjęć z powodu kołatania serca i nadciśnienia. Podobnie jak w wielu innych przypadkach, nigdy nie otrzymałem dalszych informacji na temat tego, jak ta osoba się miewa od znajomego, który mi powiedział (ponieważ nie są to moi pacjenci, nie jest możliwe, abym wielokrotnie zaglądała do mnie i sprawdzała, co się dzieje).

Znaczące (dobry przyjaciel, którego znam od czasów studiów medycznych i lekarz, który pracuje w słynnym szpitalu): Miałem pacjenta, który był młodym, zdrowym sportowcem, który po szczepieniu dostał kołatania serca i stracił zdolność do grania przez resztę swojego college'u, tej pory roku.

Krytyczny (pacjent A): Moja dobra przyjaciółka (starsza kobieta) miała niepożądaną reakcję na pierwszą szczepionkę. Po drugiej szczepionce zmarła wkrótce po zatrzymaniu akcji serca. Lekarz prowadzący sprawę, który wcześniej agresywnie promował szczepionki, powiedział mi, że wierzy, że szczepionka ją zabiła.

Krytyczne- (Dobry przyjaciel i członek rodziny, z którą jestem bardzo blisko, znam od lat): Ojciec mojego najlepszego przyjaciela, z którym kiedyś się spotykałem, przeszedł na atak serca. Na pogrzebie dowiedział się, że zmarł kilka dni po drugiej dawce szczepionki. Jego ojciec miał około 70 lat, był w dobrym zdrowiu i właśnie wprowadził się do swojego wymarzonego domu, do którego przez lata pracował.

Ciężkie - (bliski przyjaciel i profesor, którego znam od 7 lat) ~80 mężczyzna, który był moim bardzo dobrym przyjacielem i nie ma PMH poza krótkim okresem niewydolności nerek, wyzdrowiał wraz z nawodnieniem po hospitalizacji. Po Modernie, 2 do 3 tygodni później, rozwinął się CHF i ekstremalne trudności w oddychaniu i znaczne trudności z wysiłkiem, które utrzymywały się przez 2 miesiące (nie byłam w stanie dowiedzieć się, co się stało po tym). Rozwinął także inne problemy, takie jak kłopoty z jedzeniem i skrajna biegunka.

Ciężkie – (dobry przyjaciel i lekarz, którego poznałem w szkole medycznej) – członek bliskiej rodziny, którego znam od dzieciństwa (połowa lat 60.) nie miał historii chorób serca, ale stosował leki ogólne, aby temu zapobiec, w tym silniejszy środek przeciwzakrzepowy. Po otrzymaniu drugiego Pfizera miał niedrożność tętnicy sercowej i zawał serca. Nie jestem pewien, czy byli ze sobą połączeni, ale pomagałem mu pozostać na szczycie jego opieki medycznej i było to bardzo zaskakujące wydarzenie. Ponadto rodzaj zawału serca, który miał, nie jest tak powszechny.

Znaczące – (prawie 30-letni mężczyzna, który pracował na stanowisku, z którym odwiedziłem, z którym spędziłem trochę czasu 7 lat wcześniej): dostał zapalenia osierdzia po wstrzyknięciu 2. Moderna w lewą rękę i nie mogłem się ruszać lub przez około tydzień naciskać na moją klatkę piersiową. Myślę, że teraz czuje się dobrze... ale nigdy nie dostanie boostera.

Krytyczny- (Przyjaciel Rodziny, którego znam od liceum): ~50-letni handlarz dywanami w mojej duchowej społeczności był umiarkowanie zdrowy i mieszkał w Indiach. Regularnie zamawiałem u niego dywany i okresowo z nim korespondowałem. Otrzymał szczepionkę. W ciągu 24 godzin ciężko zachorował i jego rodzina próbowała zabrać go na pogotowie. Ponieważ izby przyjęć były pełne, trzeba było kilku prób, aby zostać przyjętym do jednego, i zmarł w samochodzie, zanim został przyjęty. Jestem prawie pewien, że otrzymał szczepionkę Astrazeneca (w oparciu o czas wprowadzenia i dostępność szczepionek w czasie, gdy był szczepiony). Jednak w Indiach są 2 inne szczepionki (Indie i Rosja), więc mogły to być inna, Astrazeneca jest bardzo podobna do J&J.

Krytyczne- (lekarz i bliski przyjaciel, którego znam od szkoły medycznej) Bliski przyjaciel, z którym spędziłem trochę czasu, był po czterdziestce i nie miał PMH. Nie miał PMH i zmarł na atak serca półtora tygodnia po szczepieniu.

Ciężkie-(Bliski przyjaciel, którego znam od prawie dekady)-Ojciec mojego przyjaciela dostał firmę Pfizer. Krótko przed przyjściem na drugi strzał (więc wiem, że było to nieco mniej niż 2 tygodnie) miał zawał serca, który wymagał dużej opieki medycznej, ale ostatecznie przeżył.

Znaczące (lekarz i dobry przyjaciel ze szkoły średniej): Mój chłopak zachorował na zapalenie osierdzia i przewlekły ból w klatce piersiowej, a także mgłę mózgową, depresję i częste zmęczenie po szczepionce moderna. Trwa to około 9 miesięcy. Rozdzieliliśmy się i od tego czasu go nie śledziłem.

Krytyczne- (lekarz i bliski przyjaciel ze szkoły medycznej): Jeden z moich pacjentów jest prawnikiem, który pracuje dla wojska . Zna dwie osoby w wojsku, które zmarły z powodu zatrzymania akcji serca mniej niż 24 godziny po otrzymaniu szczepionki. W obu przypadkach złożono raport VAERS, który później został ręcznie usunięte z VAERS. W rezultacie żadna z ich zgonów nie jest obecnie rejestrowana. <technicznie to="" naruszyło="" 1="" stopień="" separacji="">

Ciężkie (mój przyjaciel rodziny i znajomy): ~70-letni mężczyzna i bliski przyjaciel miał w przeszłości PMH na astmę, ale był w dobrym zdrowiu i nie miał innego PMH. Wiem, że dostał albo pfizera, albo modernę. Po pierwszym strzale, 2 dni później miał zawał serca i wymagał pilnego transportu do innego szpitala na poczwórne bypassy. W większości wyzdrowiał, ale teraz ma pewne zmęczenie i słabość.

Ciężkie- (Dobry przyjaciel mojej matki i mój znajomy): Jeden z moich klientów dostał dawkę przypominającą i 2 tygodnie później miał zawał serca, który wymagał operacji pomostowania.
Znaczące (dobry przyjaciel, doktor, który głęboko wierzy w szczepionki, ~50 lat): Dostali szczepionkę, gdy była po raz pierwszy dostępna, a po pierwszej dawce pojawiły się wszystkie oznaki i objawy zapalenia wsierdzia, coś, czego nigdy niczego nie doświadczyli podobny do. Po kilku dniach rozpoczęto przyjmowanie sterydów i leków rozrzedzających krew, a kiedy otrzymali drugą dawkę, nie wystąpiła poważna reakcja, co skłoniło ich do podejrzenia, że sterydy stłumiły niepożądaną reakcję. Nie czuli się dobrze ani normalnie przez 10 miesięcy, odkąd to się stało. Następnie dostali wzmacniacz i zadzwonili do mnie, aby mi powiedzieć, że mieli przedłużony okres (mniej więcej miesiąc) ciężkiej mgły mózgowej, w której nie mogli wykonywać podstawowej pracy.

Znaczące-(Dobry przyjaciel, akupunkturzysta, którego znam od kilku lat): Miałem pacjenta, u którego po szczepieniu rozwinęło się udokumentowane zapalenie mięśnia sercowego.

Znaczące – (pacjent, ~30 lat) Mój pacjent rozwinął objawy podobne do zapalenia osierdzia po drugim nowoczesnym szczepieniu, które do tej pory utrzymywały się przez 8 miesięcy. Kiedy ostatnio z nimi rozmawiałem, nie spotkali się z kardiologiem w celu przeprowadzenia pełnej oceny, tak jak im radziłem.

Krytyczny (dobry przyjaciel, którego znam od 9 lat): Facet, którego znam, który był również bardzo bliskim przyjacielem mojego ojczyma, był zdrowym mężczyzną w wieku około 70 lat bez PMH, który często angażował się w intensywną aktywność fizyczną (na długich dystansach). wycieczki rowerowe, narty w alpach itp.) Dostał szczepionkę, aby podróżować, wyjechał w podróż do Europy, poleciał do domu, poczuł się chory po powrocie do domu, tydzień później miał zawał serca, zdiagnozowano u niego jakiś rodzaj problemu z sercem poza zawałem serca i zmarł tydzień później w szpital.

Krytyczny- (lekarz, z którym spędziłem czas, który jest przyjacielem koleżanki mojej mamy): Był zdrowy nastolatek, u którego po szczepieniu, które widziałem na OIOM-ie, rozwinęło się zapalenie mięśnia sercowego. Biorąc pod uwagę moje doświadczenie, doświadczenie kolegów i populacje pacjentów, z którymi pracujemy, uważam, że częstość występowania zapalenia mięśnia sercowego wynosi około 1/5000 zastosowanych szczepionek (uważam, że miał dobre uzasadnienie dla tej oceny).

Znaczące-(Pasażer, obok którego siedziałem w moim samolocie): Kobieta w średnim wieku w moim samolocie, bez historii medycznej, miała epizod omdlenia w samolocie po staniu. Kiedy wylądowaliśmy, została odeskortowana, by zobaczyli ją ratownicy medyczni, którzy zapewnili jej dość standardową, natychmiastową opiekę medyczną z powodu podejrzenia problemu z sercem, po czym miała drugi epizod omdlenia. Ponieważ nie byłem zaangażowany w jej opiekę (zajęła się tym inna osoba w samolocie), nie znam większości szczegółów, ale wiem, że miała bardzo niskie ciśnienie krwi i została zabrana do szpitala niedługo po wyjściu z samolotu, i usłyszałem, jak ktoś inny w samolocie powiedział swojemu przyjacielowi, że ten pasażer został niedawno "wzmocniony "(więc ostatecznie nie wiem, czy to prawda). Dużo latam, ale nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego, i nie znam osobiście nikogo, kto był świadkiem, jak ratownicy medyczni wyciągali kogoś ze swojego samolotu. Słyszałem jednak o pilnych reakcjach podczas lotu i szczegółowo opisałem ten przypadek.

Umiarkowane- (znajomy i lekarz, którego znam od roku): Moja przyjaciółka, która nie chciała szczepionki, została zmuszona do jej zaszczepienia, aby kontynuować swój program medyczny. Po pierwszej dawce wystąpiły u niej znaczne bolesne miesiączkowanie, ból w klatce piersiowej, trudności ze snem i nawracające napady nagłego tachykardii, czasami budząc się w nocy z bardzo podwyższonym tętnem. 6 miesięcy później problemy nie uległy poprawie, a ona doświadcza znacznych zmian w jakości życia z powodu tego problemu. Jak dotąd nie dostała drugiej dawki.

Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od początku studiów, trochę znam ich ojca): Mój tata jest około 60-letnim mężczyzną o nieskazitelnym zdrowiu. Po otrzymaniu drugiej szczepionki rozwinęły się u niego stopniowo pogarszające się problemy z sercem, ale nie byłem w stanie postawić jasnej diagnozy tego, co się dzieje, a ostatnio potrzebował stentu. Jest bardzo proszczepionkowy, więc nie będzie rozmawiał ze mną o potencjalnych skojarzeniach.

Krytyczny-(Przyjaciel, który jest burmistrzem): Mój dobry przyjaciel bez PMH, z wyjątkiem problemów ze wzrokiem, była ~60-letnią kobietą w dobrym zdrowiu około tygodnia po szczepieniu, rozwinęła znaczny obrzęk (opuchlizna) w nogach, poszła do szpitalu, zdiagnozowano u niego niewydolność serca i następnego ranka trafił do szpitala.

Krytyczny (pacjent) Moja przyjaciółka była kobietą po dwudziestce, bez historii medycznej. Mniej więcej tydzień po tym, jak została zaszczepiona, odwoziła swoje dzieci do szkoły i będąc z nimi w samochodzie, miała atak serca i zmarła.

Ciężkie-(pacjentka)-bardzo dobra przyjaciółka mojej córki dostała szczepionkę, aby dalej być w drużynie pływackiej i zaraz potem poczuła drętwienie rąk i nadgarstków. Następnie rozwinęło się u niej zapalenie mięśnia sercowego.

Ciężkie – (mój przyjaciel, który jest zdrowym młodym dorosłym) – wojsko wymagało ode mnie podania szczepionki. Przeszedłem przez prawie rok proces ubiegania się o zwolnienie. Zostało to zatwierdzone przez kogoś wysoko postawionego, a następnie z jakiegoś powodu zawetowane przez kogoś na wyższym szczeblu. Rozważał rezygnację, ale czuł, że mam obowiązek biorąc pod uwagę obowiązki i wziął szczepionkę J&J (i wybrał „bezpieczną” partię), którą uważał za najmniej szkodliwą opcję, i zaraz potem zachorował (tętno wzrosło do 170) i został hospitalizowany, gdzie zdiagnozowano reakcję na szczepionkę i ciężką sepsę (chociaż nie było możliwego do zidentyfikowania źródła infekcji). Teraz ma poważne problemy z krążeniem i przez dłuższy czas nie może wstać. Obecnie, jeśli się wytęża, ma bardzo wysoki wskaźnik i nie może wykonywać większości aktywności fizycznych.

Ciężkie, ciężkie?, ciężkie?-(Bliski przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam z college'u)- Skontaktowali się ze mną, aby powiedzieć mi, co następuje:
Hej, chciałem, żebyś wiedział, że teraz na moim oddziale kardiologicznym mamy 3 młodsi pacjenci (35-45 lat) z nowo wykrytą niewydolnością serca lub kardiomiopatią bez znaczącej historii choroby (jest to nietypowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę wiek). Znam historię szczepień tylko jednego, dostał 2 dawki Moderny 6 miesięcy temu. Chciałem dowiedzieć się, czy pozostała dwójka była, ale nie było sposobu, żebym o to spytał, nie ujawniwszy się jako antyszczepionkowiec.

(romantyczny partner bliskiego przyjaciela, który jest studentem medycyny): Znam wiele osób w Izraelu, w tym sąsiada, który zmarł natychmiast po szczepionce Pfizera lub Moderny, niektórzy byli w młodszym wieku. Wielu z nich łączy śmierć ze szczepieniami i jest bardzo zdenerwowanych tym, jak ich rząd sobie z tym radzi i wszystko ukrywa. Ponieważ mogłem z nim tylko krótko porozmawiać (rozmawiałem przede wszystkim z moim przyjacielem), a te przypadki są bardziej niejasne, nie włączam ich do całości, ale wspominam o tym tutaj. Głównym punktem, który podkreślił, jest to, że chociaż Izrael był w dużej mierze wykorzystywany jako strona testowa Pfizera dla szczepionki (i znaczna część naszej polityki opierała się na ich wynikach), ponieważ wszystkie posty w mediach społecznościowych są w języku hebrajskim, bardzo niewiele osób poza Izraelem mają jakieś pojęcie, co się dzieje, ponieważ nie potrafią tego przetłumaczyć.

Są też przypadki, w których trudno mi zdecydować, co z nimi zrobić. Na przykład, z kimś, od kogo regularnie kupuję jedzenie, miałem ostatnio taką rozmowę (jestem bardzo rozważny, jak to wspominam):
Inna osoba w kolejce: Gdzie byłeś?
On: Przepraszam, że nie było mnie przez ostatni miesiąc, byłem chory.
Ja: Oh przepraszam, co się stało? Jestem lekarzem, więc te rzeczy są dla mnie interesujące.
On: Byłem w szpitalu z powodu niewydolności serca. Musiałem tam być przez tydzień i dostać tlen.
Ja: Czy podali ci leki?
On: Tak, bardzo mi to pomogło.
Ja: O nie, zachorowałeś na COVID?
On: Nie
Ja: Jesteś pewien, że nie? Czy byłeś zaszczepiony? Czasami ludzie, którzy nie zostali zaszczepieni, nie zdają sobie sprawy, że mieli COVID.
On: Tak, byłem zaszczepiony i nigdy nie zachorowałem na COVID.
Ja: Ach, rozumiem. Cokolwiek to jest warte, spotkałem wielu ludzi, którzy mieli niewydolność serca po szczepieniu.

Inna osoba w kolejce: Słyszałem, że zdarza się to również wielu ludziom.
On: Miałem swój pierwszy epizod niewydolności serca półtora roku temu, więc nie sądzę, żeby było to związane ze szczepionką.

Logika, która jest tutaj trudna, polega na tym, że jeśli masz wcześniej istniejącą chorobę serca, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że po szczepionce rozwiną się komplikacje sercowe niż w przypadku ich braku (dla jasności mam na myśli bezwzględne ryzyko porównując jeśli byłeś szczepiony vs. nigdy nie szczepiony tutaj). Ale jednocześnie, jeśli masz kogoś bez czynników ryzyka niewydolności serca bez wcześniejszej niewydolności serca nagle rozwinie się niewydolność serca po szczepionce, szanse są większe, że ten efekt był zdecydowanie spowodowany przez szczepionkę, podczas gdy w poprzednim przypadku mogło nastąpić samoistnie niezależnie od szczepienia. Czasami można to wydobyć na podstawie szerszego obrazu (np. nagle pojawiają się bardzo niezwykłe skrzepy w sercu lub tętnicach wieńcowych), ale w wielu przypadkach nie jest to możliwe. Takie rzeczy są tym, czego potrzebujesz randomizowanych badań, które testują tych pacjentów (ci z wcześniej istniejącymi chorobami serca), które są prawidłowo prowadzone i uczciwie przedstawiają wyniki lub dużych, uczciwych baz danych, aby wykryć, co się dzieje, ale my ich nie mamy. Tak więc w takich przypadkach ostatecznie spada na obserwatora, aby intuicyjnie zadecydował, czy istnieje ofiara, a w większości przypadków lekarze domyślnie odmawiają. Osobiście uważałem, że jest to dość prawdopodobne, że istnieje korelacja, aby to wymienić, a przed szczepionkami tak rzadko spotykałem się z takimi historiami, ale nie uwzględniłem tego w moim zestawieniu, ponieważ tak naprawdę nie mam sposobu, aby się dowiedzieć. Tak więc w takich przypadkach ostatecznie spada na obserwatora, aby intuicyjnie zadecydował, czy istnieje ofiara, a w większości przypadków lekarze domyślnie odmawiają. Osobiście uważałem, że jest to dość prawdopodobne, że istnieje korelacja, aby to wymienić, a przed szczepionkami tak rzadko spotykałem się z takimi historiami, ale nie uwzględniłem tego w moim zestawieniu, ponieważ tak naprawdę nie mam sposobu, aby się dowiedzieć. Tak więc w takich przypadkach ostatecznie spada na obserwatora, aby intuicyjnie zadecydował, czy istnieje ofiara, a w większości przypadków lekarze domyślnie odmawiają. Osobiście uważałem, że jest to dość prawdopodobne, że istnieje korelacja, aby to wymienić, a przed szczepionkami tak rzadko spotykałem się z takimi historiami, ale nie uwzględniłem tego w moim zestawieniu, ponieważ tak naprawdę nie mam sposobu, aby się dowiedzieć.

Nagła śmierć (nieznana przyczyna)

Są to najprawdopodobniej zatrzymanie akcji serca lub zatorowość płucna, ale można również powiedzieć, że jest to reakcja anafilaktyczna.

Krytyczny – Jeden z pacjentów innego dostawcy w mojej klinice, w której pracowałem, miał odwołaną wizytę z powodu śmierci z powodu szczepionki COVID (słyszałem, że personel biura wspomniał mi o tym zaraz po tym, jak to się stało).

Krytyczny-(Bliski przyjaciel, którego znam od 4 lat): Byłem w restauracji przy lunchu i rozmawialiśmy tam z kelnerem o szczepionce, powiedział, że nigdy jej nie dostanie, ponieważ jego poprzednio całkowicie zdrowy przyjaciel (jego wiek, tak późne 20 lat lub we wczesnych latach 30.) dostał szczepionkę, uśpił dzieci, poszedł spać i zmarł.
<ten przypadek="" narusza="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Krytyczny-(Odległa przyjaciółka, którą poznałam przez bliskiego przyjaciela): Moja przyjaciółka miała znajomą po trzydziestce, która była w dobrym zdrowiu. Została zaszczepiona, a następnego dnia po szczepieniu, stojąc na werandzie z dziećmi w środku, zemdlała martwa na werandzie.
<ten przypadek="" narusza="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Krytyczny-(Znajomy, akupunkturzysta) Mam pacjenta idącego na studia. Facet, z którym dzielił akademik, był całkiem zdrowy, bez PMH według wiedzy moich pacjentów. Jego uczelnia zaoferowała szczepionkę i ten facet był jednym z tych, którzy ją wzięli. Umarł we śnie tego samego dnia, co było dość traumatycznym przebudzeniem dla mojego pacjenta. Dowiedziałem się o tym po tym, jak mój pacjent wyjaśnił mi, dlaczego nigdy nie dostał szczepionki.
<ten przypadek="" narusza="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Krytyczny (pacjent): Mąż mojej kuzynki był mężczyzną w wieku około 40 lat, cieszącym się dobrym zdrowiem, bez znaczącej historii medycznej. Wziął szczepionkę w piątek. W sobotę zaczął czuć się chory i wyłączony. Rano kuzyn znalazł go martwego na kanapie iz jakiegoś powodu mi nie powiedział, sądził, że to anafilaksja. Nie przeprowadzono sekcji zwłok. <ten przypadek="" narusza="" zasadę="" 1="" stopnia="" separacji="">

Krytyczne - (Pacjent): "Mój chłopak ma 2 ciotki, które zostały zaszczepione, a następnie zmarły po szczepieniu. Wciąż czekam na dodatkowe informacje w tych sprawach".

Anafilaksja i alergie :

Znaczące (przyjaciel i dobry przyjaciel mojego brata, którego znałem od czasów szkoły medycznej, który jest pracownikiem służby zdrowia):" Prawie umarłem na anafilaksję po pierwszej dawce Moderny, którą dostałem w miejscu masowych szczepień. Minęło trochę czasu, zanim witryna rozpoznała, że cierpię na anafilaktykę, mimo że na mojej dłoni pojawiła się pokrzywka. Ponieważ strona ze szczepionkami nie miała epiPensów (sprawdziłem, że to się naprawdę wydarzyło), musiałem jechać około 30 minut na izbę przyjęć. Od tego czasu mam ostre bóle w lewej nerce, moja neurologia zwariowała, a niektóre rzeczy, takie jak zimna woda, powodują ucisk w gardle. Miałem miesiące, w których martwiłem się, że będę musiał nosić epiPen do końca życia. Próbowała przeprowadzić wiele holistycznych terapii, aby złagodzić alergię (naprawdę zrobili tutaj wiele, do których dostęp miałoby niewiele osób). Kiedy połączyłem się z tą osobą po 16 tygodniach od urazu, jej funkcjonalność bardzo stopniowo powróciła, ale w tym czasie była w dużej mierze niezdolna do pracy z powodu zmęczenia, bólu i mgły mózgowej." - 8 miesięcy później, kiedy ją zobaczyłem, wróciła do pracy, ale nie wydawała się być w tym samym miejscu, w którym była, zanim to wszystko się wydarzyło.

Znaczące (dobry przyjaciel i lekarz, którego znam ze szkoły medycznej): Mój przyjaciel przeszedł anafilaksję po szczepieniu i teraz wyzdrowiał.
Znaczące (bliski przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam ze szkoły medycznej): Mój ojciec miał reakcję anafilaktyczną na dawkę przypominającą, rozwinęła się ciężka alergia pokarmowa na wiele pokarmów od czasu otrzymania szczepionki i kilka miesięcy później również pojawiły się wysypki na jego ciele.
Znaczące (bliski przyjaciel i pracownik służby zdrowia, którego znam od czasów szkoły medycznej): Moja macocha rozwinęła pokrzywkę po podaniu dawki przypominającej i od tego czasu stopniowo rozwijała się alergia pokarmowa.

Znaczące - lekarz, którego spotkałem przelotnie i zjadłem obiad : Moja córka musiała dostać szczepionkę na studia. Zachorowała i może dłużej rywalizować w sporcie wyczynowym. Ponadto rozwinęła się u niej poważna alergia na wiele rzeczy, które muszą być teraz leczone za pomocą leków.

Członek najbliższej rodziny, który pracował z dermatologami po wprowadzeniu szczepionki, powiedział mi, że widział u wielu pacjentów pokrzywkę i inne ostre choroby skóry zaraz po szczepieniu i, o ile wiedzieli, reakcje te zawsze były odrzucane jako niezwiązane ze szczepieniem.


Inne schorzenia neurologiczne:

Praktycznie w każdej grupie wsparcia natknąłem się na wiele osób napisanych o doświadczaniu ciężkich migren. Osobiście spotkałem kilka osób, które miały ten efekt uboczny (tj. wspomniały o tym mimochodem, gdy oboje byliśmy gośćmi w ośrodku i rozmawiali z kimś innym). Nie zarejestrowałem ich jednak, ale uważam, że są one bardzo powszechne.
Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od początku mojej kariery medycznej, który jest znanym lekarzem) Miałem 2 pacjentów w połowie lat 70., u których po podaniu dawki przypominającej wystąpił dziwny rodzaj zawrotów głowy (byli w praktyce przez około 50 lat), w których każdy z nich rozwinął się wyniszczający stan, w którym mieli problemy z odróżnieniem góry od dołu i byli bardzo zdezorientowani, jednak nie było to zawrotów głowy, ponieważ pokój nie wirował. Te problemy zaczęły się po boosterze.

Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od wczesnych lat mojej kariery medycznej, który jest znanym lekarzem) – miałem starszą pacjentkę po 80. roku życia, u której po podaniu dawki przypominającej rozwinęła się dezorientacja i mgła w mózgowa. Gdybym miał użyć twojej skali do opisania jej wpływu na jej życie, powiedziałbym, że to było znaczące.

Krytyczny-(Opieka zdrowotna, z którą zostałem zapoznany podczas pobytu w małym hotelu, który pracuje w wiejskim szpitalu na oddziale neurologicznym).
70-letni mężczyzna z cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym i POChP, który niedawno otrzymał szczepionkę przeciw COVID, został przyjęty na oddział neurologii i zachorował na klasycznego Guillaina-Barré, który ostatecznie przekształcił się w paraliż układu oddechowego. Ze względu na to, że szpital ma krytyczny dostęp do obszarów wiejskich, standardowe leki dla Guillain-Barré nie były dostępne i nastąpiło opóźnienie w przeniesieniu go do lepszej placówki (został przeniesiony dwukrotnie). W tym czasie musiał być wentylowany i nigdy nie mógł być odstawiony od respiratora, więc opieka została ostatecznie wycofana i zmarł. (4A)

Ciężkie – (przedstawił mnie mu dobry przyjaciel, którego znam od roku) – "byłem urzędnikiem państwowym, który został zmuszony do zaszczepienia się w pracy. Po pierwszej dawce zachorowałem i straciłem znaczną sprawność umysłową. Stopniowo rozwinąłem Guillain-Barré i straciłem zdolność używania dolnej części ciała. Moja praca początkowo odmówiła mi zwolnienia lekarskiego, ale ostatecznie wysłała mnie do odszkodowań pracowniczych, którzy zdiagnozowali wszystko jako stres. W końcu zostałem zwolniony z pracy i straciłem wszystkie korzyści, ponieważ nie dostałem drugiego strzału. Guillain-Barré w końcu zatrzymał się na mojej miednicy i po miesiącach odzyskałem trochę funkcji, ale nadal jest mi bardzo trudno chodzić" . - Dodatkowo, kiedy opisał swoje objawy, jestem stosunkowo pewien, że miał udar, który spowodował, że zemdlał i spowodował dodatkowe trwałe kalectwo.

Ciężkie-(Bliski przyjaciel polecił mi tę osobę po radę): Miałem potwierdzone MRI stwardnienie rozsiane, które było stabilne przez 15 lat, które leczyłem metodami stylu życia. W maju otrzymałem szczepionkę COVID i miałem stresujące lato. Moje stwardnienie rozsiane nagle zaczęło się rozwijać w ciągu lata i teraz mam znaczne trudności z chodzeniem. Mój pacjent był bardzo proszczepienny i nie kojarzył stwardnienia rozsianego ze szczepionką.

Ciężkie-(Inny bliski przyjaciel polecił mi tę osobę po radę): Miałem stwardnienie rozsiane potwierdzone MRI, które było stabilne przez około 10 lat i również miałem przewlekłą boreliozę. Kilka miesięcy po otrzymaniu szczepionki przeciw COVID moje stwardnienie rozsiane zaczęło się gwałtownie pogarszać i teraz mam problemy z chodzeniem.

Ciężkie - Siostra chłopaka mojej pacjentki, którą znała dość dobrze, była prawie 30-letnią kobietą bez PMH (w tym żadnych objawów SM), u której po pierwszej szczepionce rozwinęło się SM. Z powodu tej reakcji nie dostała drugiej szczepionki.

Znaczące, Znaczące, Znaczące: Oprócz powyższych pacjentów z SM, rozmawiałem przez internet z kimś, kto miał dokładnie taką samą chronologię, jak dwie opisane powyżej osoby, u których wystąpiła szybka progresja SM. Członek mojej najbliższej rodziny pracował z neurologiem przez 10 dni i powiedział mi w tym czasie, że widzieli 3 osoby, u których po szczepieniu doszło do znacznego pogorszenia się autoimmunologicznych stanów neurologicznych (uważam, że jedna to stwardnienie rozsiane, jedna miastenia i jedna to Charcot-Marie). Wymieniłem te 3 jako znaczące, ponieważ nie usłyszałem wystarczająco dużo, aby ocenić nasilenie tych zaostrzeń.

Znaczące – (bliski przyjaciel, którego znam od lat) Mój krewny, mężczyzna w połowie lat 40, bez znaczącej historii medycznej, po drugiej dawce pfizera rozwinął drgawki, które utrzymywały się do tej pory przez 3 miesiące. Wymagało to między innymi podania mu leków nasercowych.

Znaczące-(Jeden z moich pacjentów)-Jeden z moich przyjaciół rozwinął znaczne zaburzenie napadowe po szczepionce COVID, która nie zniknęła. Nie spotkałem się później z tym pacjentem, ponieważ nie wymagali już opieki medycznej, więc nie wiem, co się stało z ich koleżanką.

Znaczące – (dobry przyjaciel, którego znam od lat) – u jednego z moich przyjaciół wystąpił silny szum w uszach i piekący ból w tym samym uchu, który utrzymywał się przez 6 miesięcy od szczepienia i znacząco wpłynął na jakość ich życia. Nie udało mi się uzyskać żadnych dodatkowych informacji na temat tego przypadku, ale czytałem w internecie wiele przypadków osób, które po szczepieniu doświadczyły silnego szumu w uszach. Również kiedy miałem COVID, w szczytowym momencie choroby miałem krótki okres szumu w uszach, który różnił się od wcześniejszego dzwonienia, które słyszałem w moich uszach (brzmiało znacznie bardziej poruszone).

Umiarkowane – miałam pacjentkę po pięćdziesiątce, u której wystąpiły uporczywe zawroty głowy (zawroty głowy) natychmiast po jej pierwszej szczepieniu i zapytała mnie, czy uważam za stosowne przyjąć drugą. Po tym, jak ją zobaczyłem, zacząłem znajdować wiele doniesień o tym wydarzeniu.
Umiarkowane-(pacjent)-Mój były chłopak, z którym mieszkałam przez dziesięć lat, zadzwonił do mnie, aby powiedzieć, że dostał silne zawroty głowy, które utrzymywały się przez co najmniej miesiąc po szczepieniu.

Krytyczne-One lekarz, z którym pracowałem, rozwinął ALS po szczepieniu. Ponieważ nie znałem go dobrze, nigdy nie byłem w stanie uzyskać od niego dokładnego harmonogramu ani dodatkowych szczegółów, nie jestem pewien, czy pasuje on do przyczynowości, ale wierzę, że tak. Wymieniam to jako krytyczne, ponieważ chociaż istnieje kilka alternatywnych metod leczenia ALS, o których niewiele osób wie, jest to jedna choroba, która jest praktycznie pewna, że całkowicie unieruchomi cię, a następnie zabije w ciągu kilku lat.

Kryrtczne-(Jeden z moich pacjentów)-Moja przyjaciółka, którą znam, zanim została lekarzem, jest 68-letnim lekarzem. Otrzymała szczepionkę, a następnie stopniowo rozwinęła się stwardnienie zanikowe boczne, które zdiagnozowano 9 miesięcy po szczepieniu. Jak stwierdzono w poprzednim przypadku, ALS to straszna choroba.

Znaczący-(Pacjent)-Mój 71 lat. Sąsiadka miała problemy z nogami i chodzeniem po otrzymaniu szczepionki i nie radzi sobie z chodzeniem po terenie, który nie jest równy i płaski.

Umiarkowane – (bliski przyjaciel, którego znam od czasów studiów, cieszący się doskonałym zdrowiem) – "musiałem zostać zaszczepiony do pracy, a kilka tygodni później dostałem ataku i musiałem zostać odebrany przez karetkę pogotowia i przewieziony do szpitala".

Ciężkie (znajomość lekarza) - Miałem pacjenta, u którego po szczepieniu wystąpiło poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego i napady padaczkowe po podaniu dawki przypominającej.

Znaczące – (Air Bnb Host) – Jedna z moich współpracowników częściowo straciła słuch po szczepieniu. W rezultacie musi teraz nosić aparaty słuchowe i używać języka migowego.

Dobry przyjaciel i dobrze znany lekarz powiedział mi, że widział znaczną liczbę pacjentów, u których po szczepieniu wystąpiły drobne problemy neurologiczne, takie jak drętwienie niektórych części ciała (szczególnie po podaniu dawki przypominającej).

Umiarkowane-(pacjent w połowie lat 50.) Dla kontekstu: Znajoma lekarka, z którą rozmawiałam, stwierdziła, że zmierzyła ciśnienie w płynie mózgowo-rdzeniowym kilku osób po szczepieniu i stwierdziła znaczny wzrost ciśnienia w płynie mózgowo-rdzeniowym, który utrzymywał się przez kilka dni do tygodni i powracał po podaniu dawki przypominającej. Inny lekarz, osteopata czaszkowy, z którym rozmawiałem (specjalizują się w badaniu palpacyjnym płynu mózgowo-rdzeniowego), powiedział mi, że szczepionka wydaje się powodować, że wszystkie płyny w organizmie wariują.

Moja pacjentka zgłaszała między naszymi wizytami, że dostała dawkę przypominającą, a wkrótce potem zachorowała na 3 dni przed wyzdrowieniem. Oprócz typowych objawów związanych z tym doświadczeniem, powiedziała, że ma straszny ból głowy, którego nigdy wcześniej nie doświadczyła. Powiedziała mi, że rozejrzała się i w końcu znalazła to zdjęcie, które według niej opisuje to, czego doświadczała, dzieje się z jej głową (próbuję zlokalizować to zdjęcie, ale było to kolorowe zdjęcie kości czaszki, wszystkie oddzielone i oddalone od siebie, abyście mogli zobaczyć poszczególne kości)

Po chwili zastanowienia zdałem sobie sprawę, że odczucie teoretycznie może być spowodowane zwiększonym ciśnieniem płynu mózgowo-rdzeniowego. Przy odrobinie szczęścia w ciągu najbliższych kilku lat lepiej zrozumiem naturę tego zjawiska.

Dobry przyjaciel ze szkoły medycznej jest neurologiem i ogólnie popiera szczepionkę. Kiedy zapytałem o szczegóły dotyczące zaburzeń neurologicznych, które zaobserwowali po szczepionce, powiedzieli mi, że to głównie napady padaczkowe. Jednak zaobserwowali również napady padaczkowe po COVID-19, więc nie są zdecydowani, czy ten efekt uboczny jest łamaniem umowy o szczepionkę, czy koniecznym kompromisem.

Psychiatryczny:

Uwaga: Uważam, że uszkodzenie serca spowoduje kołatanie serca i ataki paniki, które są często odpisywane jako emocjonalne problemy pacjenta, a uszkodzenie neurologiczne podobnie spowoduje bardzo psychiatryczne stany, które są odpisywane jako psychosomatyczne. Ja i koledzy widzieliśmy pacjentów po COVID, u których rozwinęły się różne stopnie psychozy i nowe zaburzenia psychiczne.

Umiarkowany – mój lekarz i dobry przyjaciel, którego znam od czasu, gdy byłem na etapie przedmedycznym, jest kobietą po trzydziestce bez żadnych problemów zdrowotnych. Musiała dostać szczepionkę na COVID do pracy. Potem zauważyła, że była zmęczona i miała trudności z koncentracją po szczepieniu, miała też okres około tygodnia halucynacji i bardzo dziwnych snów.

Znaczące (przyjaciel rodziny, który jest terapeutą, A): Jedna z moich klientek to kobieta w wieku około 30 lat, ciesząca się doskonałym zdrowiem, bez wcześniejszej historii lęków lub ataków paniki. Po pierwszej modernie zemdlała. Po drugim, rozwinęła się u niej niepokój i ataki paniki, które nie ustały, a 3 miesiące później również rozwinęło się chroniczne zmęczenie i ledwo może pracować, ale zmusza się do tego, ponieważ ma troje dzieci, którymi musi się opiekować.

Poważna studentka medycyny po dwudziestce, którą poznałam na konferencji na krótko przed ukończeniem studiów, miała problemy z lękiem, które występowały przed szczepieniem. Musiała zostać zaszczepiona do szkoły i dostała szczepionkę. Od czasu szczepionki rozwinęła się kołatanie serca, a leki psychiatryczne na silne lęki nie pomogły wraz z przerywanymi epizodami zniekształconego postrzegania rzeczywistości. Nie powiedziała nikomu w swojej szkole o tych skutkach ubocznych, ponieważ, co zrozumiałe, bała się, że zostanie uznana za antyszczepionkową. Jej stan psychiczny stopniowo się pogarszał, a ona nie była w stanie znaleźć niczego, co by temu zaradzić, przez co musiała wycofać się ze stażu zaraz po ukończeniu studiów medycznych. Od czasu do czasu komunikuję się z nią i, o ile wiem, nie wyzdrowiała i nie wie, co teraz zrobić ze swoim życiem.

Widziałem też przypadki depresji po szczepieniu. W badaniu przeprowadzonym przez Izrael zaobserwowali również znaczny wzrost wcześniej istniejących schorzeń psychicznych.

Autoimmunizacja i przewlekłe zmęczenie:

Chociaż poświęciłem temu zagadnieniu mniej miejsca, w tej chwili uważam, że jest to najczęstszy znaczący skutek uboczny szczepień.
Mniej więcej miesiąc po tym, jak szczepionka COVID stała się dostępna dla ogółu populacji, mój harmonogram pracy się otworzył i dał mi wiele dni otwartych. Ponieważ po szczepieniu widziałem wzór zaostrzeń odpornościowych (takich jak silne pieczenie w miejscach okresowego zapalenia stawów lub starych urazów), zdałem sobie sprawę, że miałem raz w oknie kariery, którego nie chciałem przegapić, i skontaktowałem się z reumatologiem, którym byłem znajomych, aby zapytać ją, czy mógłbym obserwować ją w pracy. Kiedy tam byłem, obserwowałem, jak 1/3 pacjentów, którzy się pojawili, albo miała nową chorobę autoimmunologiczną po szczepieniu, albo zgłaszali stan, który mieli od dłuższego czasu i byli stabilni po szczepieniu i wymagali znaczne dostosowanie (zwiększenie) dawki leku. Kiedy rozmawialiśmy rok później, powiedziała mi, że oszacowała również liczbę na 1/3 swoich pacjentów i nie zmieniło się to odkąd ją zobaczyłem. Szacują, że przyjmują około 100 pacjentów tygodniowo i mieli setki (ale nie tysiące) pacjentów, u których doszło do poważnych lub poważnych urazów poszczepiennych o charakterze autoimmunologicznym. Dla dodatkowego kontekstu w niedawno ukończonym Badanie izraelskie wykazało, że 25% osób otrzymujących szczepienie doświadczyło zaostrzenia istniejącej wcześniej choroby autoimmunologicznej.

Podobnie jak schorzenia neurologiczne wyszczególnione powyżej (z których wiele to ostatecznie zaburzenia autoimmunologiczne w obrębie układu nerwowego), wydaje się, że często dochodzi do zaostrzenia stanów autoimmunologicznych. Ponieważ zdawałem sobie sprawę z tego, że może do tego dojść, szczegółowo omówiłem to potencjalne przeciwwskazanie z kolegami (na przykład z przeszczepami narządów wymagającymi leków immunosupresyjnych). Później dowiedziałem się, że firma Pfizer uczyniła z istniejących wcześniej chorób autoimmunologicznych kryteria wykluczające ze swojego badania i jest to prawdopodobnie jeden z wielu powodów, dla których zdarzenia niepożądane zgłaszane przez firmę Pfizer były znacznie rzadsze niż te zaobserwowane w populacji ogólnej (podobnie nie badaj osób starszych, które wydają się być najbardziej podatne na działania niepożądane i są grupą priorytetową do szczepień).

Znacząca — przyjaciółka i pracownik służby zdrowia, którego znam od czasu, gdy w szkole medycznej pojawił się piekący ból w miejscu blizny po poprzedniej operacji kolana, wkrótce po jej drugiej nowożytnej. Po otrzymaniu zastrzyku kortyzonu w kolano rozwinęła się u niej polimiaglia reumatyczna i straciła zdolność do funkcjonowania oraz była w ciągłym bólu i zmęczeniu, które stopniowo się pogarszało. Spędziła miesiące, spotykając się z wieloma najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie bez powodzenia, ale agresywnie leczyła ją prednizonem, ponieważ pojawiły się oznaki, że przechodzi w olbrzymio-komórkowe zapalenie tętnic (co jest znacznie poważniejszym stanem, który może zabrać wzrok). Reumatolog, z którym pracowała, powiedział jej, że widział kilku pacjentów, u których po nowoczesności rozwinęła się polimialgia reumatyczna. Po około 8 miesiącach minimalnej poprawy, Miała również spuchnięte i nagle pęknięte ścięgno w miejscu dawnej kontuzji po drugiej moderna, co wymagało natychmiastowej operacji, aby je ponownie przyczepić. Chirurg ortopeda, z którym pracowała, powiedział mi, że widział kilku pacjentów z podobnymi obrzękami ścięgien po "zabiegu" moderna.

Znaczące – (lekarz, z którym przyjaźniłem się od czasów szkoły medycznej) – wykonuję ogólną praktykę w rejonie republikańskim, gdzie bardzo niewielu moich pacjentów chce się zaszczepić, ale mam jedną białą kobietę w połowie lat 50., u której po szczepieniu rozwinęła się polimialgia reumatyczna.

Znaczące – (przyjaciel rodziny i pracownik służby zdrowia) – kobieta po czterdziestce, która była w dobrym zdrowiu bez PMH, jest moją bliską przyjaciółką i miała pozycję jako filar wsparcia dla społeczności. Po pierwszej moderny pojawiły się u niej znaczne i wyjątkowo nieprzyjemne wysypki, na 2-3 tygodnie była przykuta do łóżka i musiała przestać pracować. Po wyzdrowieniu dostała drugą modernę i szybko rozwinęło się "Chroniczne zmęczenie", co wymagało od niej porzucenia wymarzonej pozycji, na którą pracowała przez lata i na której występowaniu polegała jej społeczność. Po 3 miesiącach była w stanie wznowić pracę, ale przeszła na rolę pomocniczą, ponieważ nie ma siły, by wykonywać swoją pierwotną pracę. Odkąd ją znam, nigdy nie narzekała na energię ani nie wykazywała oznak zmęczenia.

Znaczące (przyjaciel rodziny i pracownik służby zdrowia): Jeden z członków mojej rodziny ma 40-letniego nauczyciela płci męskiej, z którym krótko się kontaktowałem, który ma i nie ma PMH. Tydzień po swojej drugiej modernizacji uzyskał pozytywny wynik testu na COVID i był bardzo chory, co wymagało od niego 3 miesięcy wolnego od pracy. Obecnie w większości wyzdrowiał, ale twierdzi, że nigdy wcześniej nie był tak chory.

Znaczące (Bliski przyjaciel): Mój bardzo bliski przyjaciel z dzieciństwa ma wrzodziejące zapalenie jelita grubego w 2007 roku, które samoistnie ustąpiło. Dostał dwie dawki Pfizera. Po każdej dawce bardzo się rozchorował. Po drugiej dawce powróciło wrzodziejące zapalenie jelita grubego, które odczuwał znaczące objawy (w tym częste krwawienia z odbytu) i osłabiło to jego zdolność do funkcjonowania w codziennym życiu. Jak dotąd nie był w stanie skutecznie rozwiązać tego problemu poprzez postępowanie medyczne.

Znaczące-(Opiekun zdrowia, z którym zostałem przedstawiony podczas pobytu w małym hotelu, który pracuje w wiejskim szpitalu na oddziale neurologicznym): Pacjentka z lat 60. przybyła na izbę przyjęć mówiąc wszystkim, że była niedawno zaszczepiona i jak bardzo jest z tego dumna robić to. Nie miała wcześniejszych chorób autoimmunologicznych i rozwinęła wiele nowych zespołów autoimmunologicznych i bardzo dziwne laboratoria, których wcześniej nie widziałem u pacjenta. Przeżyła, ale z szeregiem powikłań związanych z nowymi przewlekłymi chorobami autoimmunologicznymi.

Znaczące – (pracownik opieki zdrowotnej, z którym pracowałem, który podzielił się ze mną swoją historią) – ogólnie kontrolowałem tocznia i otrzymałem jej pierwszą dawkę Moderny. Około 2 tygodnie później zachorowałem i rozwinąłem się w zmienionym stanie psychicznym, a potem pamiętam, że obudziłem się w szpitalu. Przy przyjęciu miałam podwyższoną liczbę białych krwinek (około 3-4x powyżej górnej granicy normy), miałam hiponatremię, miałam trombocytozę i powiedziano mi, że doszło do ostrego uszkodzenia nerek. Byłem w szpitalu przez około 3 dni i nigdy wcześniej coś takiego się nie zdarzyło.

Krytyczny – (mój kolega lekarz i bardzo bliski przyjaciel wspomniany w części dotyczącej niewydolności serca) miałem około 70-letnią pacjentkę z cukrzycą, u której bez wcześniejszych objawów raka szybko rozwinął się glejak (to ten sam rak mózgu, co powiedzmy, że zabił Johna McCaina) kilka miesięcy po szczepieniu. Oni już nie żyją.

Tłumienie immunologiczne i rak:

Krytyczny-(Dobry przyjaciel, którego znam od około 15 lat) Miałem wujka, który miał 76 lat i był w bardzo dobrej formie bez historii medycznej (nawet nie palił). Otrzymał szczepionkę, a 2 dni później zaczął mieć postępujące problemy z oddychaniem. Ostatecznie trafił do szpitala i zdiagnozowano grzybicze zapalenie płuc i zmarł 2 miesiące po szczepieniu w szpitalu. Lekarze byli bardzo zdezorientowani jego prezentacją i powiedzieli, że jest to niezwykle rzadkie. Został przetestowany na obecność wirusa HIV, aby sprawdzić, czy ma AIDS (ponieważ zwykle jest to jedyny sposób, w jaki można to zrobić), co dało wynik negatywny. Jest to bardzo podobne do przypadku pneumocystycznego zapalenia płuc opisanego w liście dr Patricii Lee do HSS.

Znaczące-(pacjent)- "Bliski przyjaciel mojego syna dostał szczepionkę i od tego czasu ma nawracającą mononukleozę (za pierwszym razem był bardzo chory, a teraz jest lepiej i wraca i powtarza się)".

Znaczące, znaczące — dobry przyjaciel i lekarz kończący stypendium współpracuje z okulistą, mówi mu, że ten lekarz powiedział mu, że częstość występowania półpaśca wzrosła 2-3 razy w ciągu ostatnich 8 miesięcy, szczególnie u młodych osób, które zwykle rzadko chorują. półpasiec. Mój przyjaciel skontaktował się ze mną, ponieważ widział dzisiaj dwóch pacjentów poniżej 40 roku życia, którzy mieli naturalną odporność na ospę wietrzną, u których rozwinął się półpasiec i półpasiec w oku (co jest okropnym i rzadkim stanem, który może trwale zepsuć wzrok i zwykle pojawia się w 1/100 000 osobo-lat i zazwyczaj tylko u osób z niedoborami odporności). Znam również wiele osób przez 1 stopień separacji, u których po szczepieniu rozwinął się półpasiec (w młodszym wieku niż zwykle pojawia się półpasiec), co również zostało zgłoszone jako efekt uboczny. Wiem, że jedna z tych osób była z tego powodu bardzo nieszczęśliwa.

Kryrtczne- (Przyjaciel i lekarz, których znam od kilku lat) Mój kolega miał pacjenta w wieku prawie 30 lat, bez historii medycznej, z wyjątkiem stabilnych tłuszczaków, które miał od lat. Kiedy szczepionka stała się dostępna, przyjął drugą dawkę szczepionki COVID. Niedługo potem (wiem, że było to prawie natychmiast, ale nie dostałem dokładnej liczby dni), jego wcześniej stabilne tłuszczaki zaczęły rosnąć (bardzo nietypowe). Miesiąc później udało mu się wykonać biopsję tłuszczaka, a patologia wykryła bardzo rzadki guz. Następnie pacjent wykonał obrazowanie całego ciała, znalazł go w narządach, w którym zwykle się znajdował, wykonał dość inwazyjną biopsję guza i stwierdził, że ma on taki sam rodowód genetyczny, jak ten znaleziony w tłuszczaku. Kiedy ja (autor) sprawdziłem raka, dowiedziałem się, że w Stanach Zjednoczonych jest mniej niż 100 przypadków rocznie.

Ciężkie-(Bliski przyjaciel i lekarz)-Jeden z moich pacjentów miał gruczolak przysadki, który przez lata był leczony medycznie. Po tym, jak przyjęła szczepionkę za radą endokrynologa, jej poziom prolaktyny wzrósł i nie odpowiada już na leczenie, więc przechodzi ponowną ocenę gruczolaka przysadki przez operację neurologiczną. Po rozmowie z lekarzem prowadzącym jej raka powiedziano jej, że ten sam efekt przydarzył się wszystkim innym pacjentom z jego gabinetu z gruczolakami przysadki, którzy zostali zaszczepieni.
Ciężkie-(mój znajomy znam od 3 lat): Mama mojej szefowej miała raka piersi, który był w remisji przez 6-8 miesięcy, potem zachorowała na nowotwór, a po około 2 miesiącach rak wrócił i na koniec 8 miesięcy przechodzi chemioterapię dla tej remisji.

Ciężkie (bliski przyjaciel, który jest znanym lekarzem, którego znam od początku mojej kariery): Moja pacjentka jest kobietą we wczesnych latach 60. z PMH z boreliozą i zatruciem pleśnią. Była pod presją rodziny, żeby się zaszczepić, dostała J&J. Poczuła się chora i od razu pojawił się zastój krwi, który mogła mi pokazać pod mikroskopem. Zaczęło się również rozwijać zapalenie żył w każdym miejscu, w którym pobrano krew, aw mniej niż 2 miesiące po J&J rozwinął się szpiczak mnogi (dla porównania, przed szczepieniem nie miała żadnych oznak wskazujących na obecność szpiczaka mnogiego).

Kiedy badania biodystrybucji firmy Pfizer zostały udostępnione w Japonii, oprócz nanocząstek lipidowych gromadzących się w jajnikach, odkryto również, że trafiły one do szpiku kostnego. Po chemioterapii szpiczaka mnogiego u tych pacjentów czasami konieczne jest przeszczepienie komórek macierzystych szpiku kostnego. Jeden z moich pacjentów niedawno przeszedł przeszczep szpiku kostnego z powodu szpiczaka mnogiego. Postanowił zbadać możliwe interakcje między szczepionką a jego stanem. Na swojej grupie wsparcia na Facebooku odkrył, że wiele osób zgłosiło, że po szczepieniu rozwinął się szpiczak mnogi, a wiele z nich zgłosiło, że ich przeszczepy komórek macierzystych szpiku kostnego nie powiodły się po szczepieniu COVID. Uznał, że wydaje się to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę dane dotyczące bioakumulacji i uniknął szczepionki.

Ciężkie- (mój przyjaciel, którego znam od ponad dziesięciu lat) Przyjaciel przyjaciela i klient mojego przyjaciela we wczesnych latach 50-tych miał kilka lat temu raka, który przeszedł w remisję po leczeniu. Jego była żona była pediatrą i przekonała go do zaszczepienia się na samym początku wdrażania. Jego rak powrócił wkrótce potem i jest bardzo agresywny.

Znajomy, którego znam od dzieciństwa, przechodzi obecnie zintegrowane leczenie raka. Powiedział mi, że sporo ludzi, których tam spotkał, powiedziało mu, że albo zachorowali na raka po szczepieniu, albo mieli stabilnego, który oszalał po szczepieniu. Nie udało mi się uzyskać od niego wystarczająco dużo szczegółów (ponieważ mieszka w bardzo liberalnym obszarze pro-szczepionkowym, więc niechętnie obciążają szczepionkę). Jeśli otrzymam dodatkowe informacje, zaktualizuję tę sekcję.

Znam również szkołę medyczną ze stosunkowo niewielką klasą, w której pracuje znajomy (która nie jest stroną z superfunduszem), w której wielu studentów zachorowało na raka od czasu zapisania się (gdzie szczepienie, o ile wiem, jest wymagane w 100%) i obecnie przechodzi chemoterapia. Zapytała mnie o to i żadnemu z nas nie przyszło do głowy przypadek studenta medycyny przechodzącego chemię, więc to może być zbieg okoliczności i mam nadzieję, że nie jest to oznaką tego, co ma nadejść.

Poronienie i problemy z miesiączką :
Chociaż często zgłaszane w Internecie, obok poważnych zmian menstruacyjnych, nikt, kogo znam, nie podzielił się przypadkiem poronienia po szczepieniu.

Jedna z moich dobrych przyjaciół (pracownik służby zdrowia, którego znam od 8 lat) powiedziała mi, że ma koleżankę z pracy, której dzieci nagle przestały rosnąć po szczepieniu. W jednym przypadku wymagało to wywołania porodu w wieku 32 tygodni. W drugim przypadku dziecko przeszło z normalnej wagi do najniższego 1% i straciło ciążę. Ze względu na delikatność problemu, nie była w stanie uzyskać więcej szczegółów na temat. Dwie inne osoby, które znam, podzieliły się ze mną kilkoma przypadkami poronień, ale myślę, że pochodziły one z grup, do których należały, dla przyszłych matek, które podzieliły się swoją historią, a nie kimś, kogo znały osobiście.

Wiele osób (zarówno dla siebie, jak i bliskich przyjaciół) podzieliło się historiami o skrajnie nieprawidłowych zmianach menstruacyjnych bezpośrednio po szczepieniu (tj. starsza kobieta, która wcześniej przestała miesiączkować, zaczęła mieć silne bolesne krwawienie). Ponieważ było ich tak wiele, nie zalogowałem ich. O ile wiem, nieregularne miesiączki są jednym z 5 najczęstszych skutków ubocznych szczepionki i uważam, że wynikają one ze szczepionek mRNA gromadzących się w jajnikach (pochodzi z FOIA z Japonii), ponieważ jajniki regulują miesiączkę .

Wady wrodzone:

Ciężkie-(Dobry przyjaciel, którego znam od 12 lat)-"Mój przyjaciel jest 30-letnią kobietą bez żadnych problemów medycznych poza niektórymi problemami z układem mięśniowo-szkieletowym. Jest bardzo proszczepionką i otrzymała szczepionkę J&J, gdy była w 2 miesiącu ciąży. Natychmiast po otrzymaniu szczepionki ciężko zachorowała i rozwinęła się pokrzywka. Później w ciąży otrzymała prenatalne USG, które wykazało, że jej dziecko ma tylko jedną nerkę. Ponieważ nerki tworzą się między 5 tygodniem a 12 tygodniem ciąży, istnieje wyraźne prawdopodobieństwo, że szczepionka J&J była teratogenna (szczególnie biorąc pod uwagę, że układ naczyniowy nerek wydaje się być jedną z tkanek, na które celują białka kolczaste, ponieważ ma receptory ACE2 i tak dalej). ."

Różnorodny:

Ciężkie (przyjaciel rodziny i inny pracownik służby zdrowia): Prawie 80-letni mężczyzna, którego znam dobrze od 12 lat i zasiadałem w wielu komisjach i radach bez PMH. Po I Modernie pojawiły się u niego zawroty głowy i silny ból w miejscu wstrzyknięcia, stał się bardzo słaby i chwiejny z słabą równowagą. Po 2 Moderna miał rozległe zapalenie, które spowodowało poważne kalectwo i zakończyło się rzadką chorobą, której nie można było zdiagnozować, ale przypominała sepsę. Teraz bardzo boli go stawy kolanowe, teraz tak bardzo boli go, że nie może chodzić. Ponieważ był zwolennikiem szczepień, nie chciał tego zgłaszać. Wcześniej był niezwykle żywotny i nigdy nie widziałem czegoś takiego od 12 lat, kiedy go znam. On wciąż nie jest sobą. Zawsze był bardzo bystry. Ma teraz mglisty mózg i nie pamięta rzeczy, które powiedziałem.

Znaczące (przyjaciel rodziny i pracownik służby zdrowia): Kobieta w wieku 30 lat, która jest bliską przyjaciółką, którą widuję na co dzień, była niezwykle dynamiczna i nie miała problemów zdrowotnych. Po pierwszej modernie miała wysypkę na całym ciele, a także omdlenia i obrzęki w stawach górnych. Po drugiej unowocześnieniu zachorowała na nawracające zapalenie płuc i nie była w stanie postawić jasnej diagnozy, co wymaga cotygodniowego monitorowania przez ostatnie kilka miesięcy w celu monitorowania jego progresji. Zdiagnozowano u niej również rzadką neuropatię stóp, która w większości uniemożliwiała jej chodzenie. Ponieważ jest zwolenniczką szczepień, nie podzieliła się ze mną dodatkowymi informacjami, które mogłyby obciążać szczepionkę.

Ciężkie, krytyczne (lekarz i bliski przyjaciel): W tym tygodniu spotkałam pacjenta, który powiedział mi, że dwie z jego sióstr poważnie zachorowały 3 dni po szczepieniu i zostały hospitalizowane z powodu „COVID”. Jeden minął, drugi był długo hospitalizowany i jeszcze nie wyzdrowiał.

Kryryczne- (bliski przyjaciel matki, którego znam od liceum): Moim przyjacielem był 60-letni mężczyzna, który był leczony z powodu raka jelita grubego od około 1,5 roku. Otrzymał szczepionkę COVID, wkrótce potem poczuł, że jest w drodze, przekazał testament przyjacielowi, który był w pobliżu i zmarł około tydzień później bez znanej przyczyny śmierci. Przed szczepieniem rozpoczął chemioterapię, ale do czasu szczepienia wydawał się nie mieć poważnej choroby. Korelacja jest tu trudna do wyrysowania, a przyczyna śmierci była nieznana.

Ciężkie-(Dobry przyjaciel członka mojej najbliższej rodziny)-Mój dobry przyjaciel regularnie nurkuje i otrzymał szczepionkę Moderna. Następnie udał się na kolejne nurkowanie i wynurzył się normalnie. Od wynurzenia zachorował na chorobę dekompresyjną i udar mózgu i wymagał leczenia w komorze dekompresyjnej. Ponieważ od lat regularnie nurkował, pomyśleliśmy, że to prawdopodobnie spowodowane szczepieniem.

Ciężkie-mam przyjaciela, który jest mężczyzną po czterdziestce z PMH z GERD i IBS, którego był w stanie leczyć za pomocą akupunktury, z powiększeniem części serca i wcześniejszymi złymi reakcjami na leki farmaceutyczne. Był w dobrym zdrowiu przed szczepieniem i został zmuszony do zaszczepienia, aby móc pracować i przyjmować J&J, ponieważ uważał, że będzie to najbezpieczniejsze. Przez okres 3 miesięcy mogłem pozostać z nim w kontakcie, był w większości niepełnosprawny, odczuwał znaczny ból z silnym zmęczeniem mgłą mózgu i wieloma innymi nieprzyjemnymi objawami. Niektórzy z nich wyglądali, jakby cierpiał na zapalenie mięśnia sercowego lub zapalne uszkodzenie układu nerwowego. Ponieważ nie ma ubezpieczenia zdrowotnego, nie był w stanie uzyskać żadnej opieki, co niestety jest bardzo powszechne w przypadku urazów poszczepiennych. Poprosiłem go o sporządzenie rejestru objawów, które trzymał przez około 60 dni, Ciekawe, ale przygnębiające jest czytanie podsumowania wszystkiego, przez co przeszedł każdego dnia. Jednym z problemów wielu osób z poważnymi urazami farmaceutycznymi jest to, że ich życie jest „żywym piekłem”, ale bardzo niewiele osób może współczuć, ale samotnie wczuwa się w to, przez co przechodzą, i czułem, że jego dziennik jest dobrym sposobem na zwięzłe przedstawienie tego.

Wniosek:

Jednym z głównych wyzwań związanych z omawianiem urazów spowodowanych lekami farmaceutycznymi jest to, że niektóre urazy są ostre i poważne, niektóre dotyczą zdarzeń, które mogą w przyszłości zmienić się w coś bardzo złego, a niektóre są przewlekłymi chorobami powodującymi niepełnosprawność lub, jak bym to określił. : "Ostry, Przewlekły i Chroniczny". Wszystkie 3, zwłaszcza przewlekłe, są powszechne, ale badania zdarzeń niepożądanych zazwyczaj wychwytują tylko określone, ostre zdarzenia, co prowadzi do tego, że większość problemów nie jest zgłaszana lub jest trudna do zrozumienia przez większość ludzi na podstawie przedstawionych danych. Jednym z moich długoterminowych zainteresowań jest z kolei badanie niepożądanych reakcji na leki w grupach wsparcia oraz czytanie o typowych objawach i typowych doświadczeniach pacjentów po urazach.

Na podstawie tego wszystkiego opracowałem 4-stopniową skalę (umiarkowany, znaczący, ciężki, krytyczny), która próbowała znaleźć wspólną płaszczyznę dla nasilenia ostrych, granicznych i przewlekłych zdarzeń niepożądanych. Biorąc pod uwagę normalne rozkłady statystyczne, mniej poważne działania niepożądane występują częściej niż więcej działań niepożądanych. Jednak w tym przypadku, ponieważ nie zabiegałem o reakcje, większość z mniej dotkliwych reakcji nie została mi zgłoszona (ktoś nie zadzwoni do ciebie, żeby powiedzieć, że jego tata dostał bólu głowy od szczepionki, ale zrobi to, jeśli miał śmiertelny zawał serca). Podobnie, nie zarejestrowałem większości zgłoszonych mi umiarkowanych reakcji, mimo że widziałem ich wiele, a wiele z nich wystarczyło, aby lekarze proszczepienni powiedzieli mi, że żałują, że byli zaszczepieni.

Przed rozpoczęciem tego projektu znałem dorosłych, którzy mieli znaczące reakcje na leki (dzieci trudniej dopasować do tej klasyfikacji) i myślę o dorosłych:
2 osoby, które wyraźnie reagowały na szczepionkę HPV i 1 osoba, która miała umiarkowaną reakcję na to (wszystkie były nastolatkami, a nie dorosłymi)
1 osoba, która miała ciężką reakcję na antybiotyk fluorochinolon i 4, która miała umiarkowane lub znaczące reakcje
2 osoby, które miały ciężkie reakcje na Accutane
4 osoby, które miał znaczące reakcje na lek przeciwdepresyjny SSRI
5 osób, które miały bardzo poważne reakcje na szczepionkę przeciw grypie (i mniej więcej 10 z umiarkowanymi reakcjami), w tym pacjent, którym opiekowałem się na nocnej zmianie, oraz członek rodziny bardzo bliskiego przyjaciela, u którego rozwinęła się guillain-barré.
1 osoba, która miała wyraźną reakcję na szczepionkę przeciwko pneumokokom, którą hospitalizowałem.
2 osoby, które miały znaczącą reakcję na statynę i 1, która miała umiarkowaną reakcję
1 osoba, która miała znaczną reakcję na japońską szczepionkę przeciwko zapaleniu mózgu podaną marines
1 osoba, która odmówiła szczepienia COVID z powodu poważnego urazu po szczepieniu przeciwko świńskiej grypie z 1976 roku ( Miałem również mentora, który rozpoczął praktykę w tym czasie i powiedział mi, że ma wielu pacjentów, którzy zostali z tego powodu kontuzjowani).


Przed COVIDem osobiście przyjąłem 2 osoby do szpitala z powodu niepożądanych reakcji na szczepienia, o czym moi współpracownicy powiedzieli mi, że było to niezwykle rzadkie, z jakim kiedykolwiek zdarzyło się choć raz. W porównaniu ze szczepionkami COVID, obecnie wiem o następujących kwestiach (nie uwzględniłem ani nie uwzględniłem wszystkich umiarkowanych, które znalazłem, ponieważ było ich zbyt wiele):
Poważne urazy : 43
Poważne urazy: 45
Istotne reakcje: 44


Uważam, że umiarkowane reakcje są znacznie częstsze niż znaczące, znaczące częściej niż ciężkie, a ciężkie częściej niż krytyczne, ale ponieważ krytyczne są częściej dzielone ze mną, ja będzie bardziej prawdopodobne, że usłyszy o nich więcej. Zazwyczaj, gdy lek ma od 10 do 100 krytycznych obrażeń zgłoszonych do FDA, usilnie starają się wycofać go z rynku lub ostrzec - "czarną skrzynką". Dlatego uważam, że te szczepionki nie są utrzymywane zgodnie z oczekiwanymi przez nas niekorzystnymi standardami raportowania. Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że część powodów, dla których ułożyłem tę listę, było to, że czytałem w internecie wiele raportów o zdarzeniach niepożądanych i do pewnego stopnia nie wiesz, czy są one prawdziwe, czy osoby je zamieszczające, ale wiem , że każdy opisany tutaj zdarzył się.

Lub jak napisał tutaj inny komentator: Byłam pielęgniarką ze Środkowego Zachodu w zeszłym roku po wprowadzeniu terapii genowej. Czy mgr spraw nie zaplanował absolutorium. Widziałem 10-12 skutków ubocznych dziennie. Wszystko, co udostępniłeś i nie tylko. 2 przypadki amnezji (jeden był zdrowym anestezjologiem). Jedna dwudziestoletnia dziewczyna z krwią we łzach. Musiałem opuścić tę pracę.

Niedawno Eugyppius opublikował również podsumowanie działań niepożądanych, jakie otrzymał od swojej dość licznej grupy zwolenników. Chociaż trudno jest ocenić tutaj mianownik, chcę zauważyć, że większość tego, co tutaj wymieniono, zaobserwowałem również w mojej znacznie mniejszej próbce. Jak mogę się domyślić, te chroniczne efekty nasilają się z czasem i jedynym sposobem, w jaki mogę to opisać, jest to, że wydaje się, że buduje się tsunami. Większość mojej rodziny została zabita przez nazistów, a jedną z najczęstszych linii po wojnie było „Nigdy więcej”. Mam szczerą nadzieję, że wszyscy będziemy mogli wspólnie pracować nad wprowadzeniem reform strukturalnych, aby tak się stało i aby medycyna była praktykowana w sposób, w jaki miała być praktykowana.

Eugippius: kronika zarazy
Od obolałych ramion do nagłej śmierci
To niezaprzeczalne: szczepionki Corona powodują szeroki wachlarz zdarzeń niepożądanych, nie wszystkie z nich są zrozumiałe. W tej chwili trudno jest ocenić ich wpływ na populację, poza stwierdzeniem, że są znacznie bardziej niebezpieczne niż zwykłe szczepionki. Szorstkie obliczenia z danych VAERS sugerują, że są co najmniej kilkaset razy bardziej prawdopodobne, że zranią cię… Czytaj więcej
...

Przez - A Midwestern Doctor ·

Notatki NTS: Właściwie usiadłem wcześniej i przeczytałem cały ten artykuł, ponieważ zawiera on kopię zapasową WSZYSTKIEGO, co do tej pory zauważyłem o śmiertelnych skutkach tych KILL SHOTS, z kilkoma innymi najbardziej interesującymi faktami! Tak, ten artykuł jest bardzo długi, ale znowu jest BARDZO pouczający i pełen informacji, które powinny uzbroić każdego, kto był w tej walce przeciwko tym "KILL SHOTS", w szczegóły, które muszą przekazać innym i zdecydowanie uniknąć tych śmiertelnych zastrzyków …
Ja na przykład cieszę się, że przynajmniej NIEKTÓRZY z lekarzy ujawniają prawdę, że te ŚMIERTELNE STRZAŁKI są rzeczywiście bronią masowego ludobójstwa… NIESTETY, tak zwany „przemysł medyczny” nadal oczernia i GROZI KAŻDEMU lekarzowi, który się pojawi. do przodu z natychmiastowym zawieszeniem ich licencji. Proszę, przekaż tę informację każdemu, komu możesz… Wraz z nadejściem tej „służby prawdy”, która wkrótce mocno uderzy w Internet, pisarze i blogerzy tacy jak ja mogą znaleźć się „ZAKAZANI” za zwykłe mówienie prawdy….

Więcej w przyszłości - NTS - Attacking The SCAMDEMIC Again: Adverse Reactions To COVID KILL SHOTS (They Are NOT Vaccines!) That A Mid Western Doctor Has Come Across