Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.4K
pl.news
1

Dzieciobójstwo: amazoński kardynał zawstydza zebranych swoją ignorancją

Dziennikarz wyraził 8 października swoje obiekcje: co najmniej dwudziestu mieszkańców Amazonii zabijało swoje dzieci w przypadku upośledzenia, natomiast Synod prezentuje amazońskie plemiona jako "niewinne" i "czyste".

Kardynał Huancayo (Peru), Pedro Barreto (75), nie miał pojęcia, co odpowiedzieć, więc zawstydził zebranych twierdzeniem, że wśród lokalnych ludzi "nie wszystko jest idealne".

Powiedział też, że "nigdy nie słyszał" o takich przypadkach, a podobne oskarżenia "nie mogą być wypowiadane z taką łatwością, ponieważ wskazują na okrucieństwo".

Barreto jest jednym z trzech delegatów-przewodniczących na Synod i zastępcą przewodniczącego Panamazońskiej Sieci Duchownej (REPAM).

Rdzenna aktywistka, Victoria Lucia Tauli-Corpuz, członkinie pięcioosobowego panelu konferencji przedstawiona jako "Specjalny Obserwator ONZ ds. ludności rdzennej" potwierdziła prawdziwość takich doniesień.

"Rzeczywiście mają oni zwyczaje, które nie są zbieżne z międzynarodowymi standardami praw człowieka. Nie zgadzam się, by takie dzieciobójstwo było praktykowane", zawstydziła samego Barreto.

Grafika: Pedro Barreto, © Miguel Angel Chong , CC BY-SA, #newsQprdkhvcdf

PiotrM
Jonas Marcolino Macuxí, wódz amazońskiego plemienia Macuxi, powiedział, że inauguracja synodu amazońskiego miała dla niego wiele pogańskich elementów. Dodał, że niektóre lokalne plemiona nadal praktykują zabijanie noworodków z defektami, bo „nawet biskupi mówią, że powinni wrócić do starych sposobów życia, które są dużo lepsze od zwyczajów białego człowieka”.
icowałek likes this.