Clicks489
Bos016
7
G. Braun u Roli ws. Niedzielskiego. youtube.com/watch?v=OQ6akbAZRZcMore
G. Braun u Roli ws. Niedzielskiego.

youtube.com/watch?v=OQ6akbAZRZc
Bos016
Bos016
One more comment from Bos016
Bos016
Bos016
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
VRS, kłamca i bluźnierca. Szkaluje Świętego Jana Pawła II !!! 😡 😡 😡
Quas Primas
@MEDALIK ŚW. BENEDYKTA - KŁAMCĄ JESTEŚ TY, BO POWTARZASZ I PUBLIKUJESZ PUBLICZNIE TREŚCI FAŁSZYWYCH PROROKÓW.
ps. VRS pokazuje dokumenty, ale ty jesteś tak zaczadzona fałszywymi objawieniami, że nie potrafisz odróżnić prawdy od fałszu. NIE ZNASZ w ogóle katolickiej nauki.
V.R.S.
@Lilianna Maria Lachowicz
z wątku: Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Gietrzwałd 2021 ks. Stehlin cd.

"Kapłan tutaj mówi aby Msza Wszechczasów była dostępna dla wszystkich.Na razie tak nie jest , nie mam dostępu .Najbliżej jest Wrocław , a to 140 kilometrów.Kochani , nie wiem czy księża mają jakieś przykazanie aby tylko na stojąco.budzi to duży niepokój."
----
Odpowiadam tutaj bo @woj_tek mnie…More
@Lilianna Maria Lachowicz
z wątku: Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Gietrzwałd 2021 ks. Stehlin cd.

"Kapłan tutaj mówi aby Msza Wszechczasów była dostępna dla wszystkich.Na razie tak nie jest , nie mam dostępu .Najbliżej jest Wrocław , a to 140 kilometrów.Kochani , nie wiem czy księża mają jakieś przykazanie aby tylko na stojąco.budzi to duży niepokój."
----
Odpowiadam tutaj bo @woj_tek mnie blokuje (z tego co pamiętam za ujawnienie jak to bp Fulton Sheen został entuzjastą ekumenizmu i spotykał się z żydami a z naczelnym rabinem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego M. Tanenbaumem - ważną fiszą "dialogu" - nawet zaprzyjaźnił):
Mają. Jest to samo niezmienne "przykazanie" od ponad 50 lat, które w Polsce zaprowadzał blachnicyzm-wojtylianizm tj.:
1. Przykazanie aktywnego, wspólnotowego uczestnictwa.
2. Nacisku na zgromadzeniowy charakter uczty
co skutkuje rozwaleniem kultu Najświętszego Sakramentu (zwłaszcza adoracji indywidualnej) poprzez zmuszanie wiernych do czynności podkreślających wspólnotowy charakter Komunii św. i potwierdzających czynny udział w tej wspólnocie.
Chodziło i chodzi (dalej dla tych, którzy wciąż nie rozumieją) o wywrócenie do góry nogami teologii Mszy Świętej jako Ofiary i zastąpienie jej zgromadzeniem / ucztą co szczerze niejaki Bugnini napisał we wprowadzeniu do Mszału 1969 a niejaki Montini szczerze dał placet. Eliminuje się wszystko to co nie pasuje do tej wizji i wprowadza to co pasuje (żeby wymienić kilka z brzegu przykładów:
dodano: koncelebrę, przewodniczącego zgromadzenia obróconego do ludu, ofiarowanie darów przez wiernych, głośne odmawianie ME z aklamacją wiernych, znak pokoju, procesję eucharystyczną bez rozłażenia się z przyklękiem po jakiś tam balaskach, ogłoszenia parafialne zaraz po Komunii żeby czasem ktoś tam zbyt długo się nie modlił po jej przyjęciu, aktywny udział świeckich w wielu funkcjach w prezbiterium, żeńską służbę liturgiczną ludowi oraz inne elementy wskazujące na wspólnotowość i tzw. "powszechne kapłaństwo [udział] ludu" etc.
ujęto: ołtarze, tabernakula z ołtarzów, ciche odmawianie Kanonu, przyklęknięcia i inne gesty, oddzielenie Komunii kapłana od Komunii ludu, etc. oraz inne elementy wskazujące na ofiarę i cześć dla Najświętszego Sakramentu jako rzeczywistości obiektywnej)
Wzorem były wspólnoty protestanckie (w końcu Luter jako jedno z głównych haseł miał na sztandarach walkę z "obrzydliwością" "papistowskiej" Mszy-Ofiary) ale posoborowcy tak pędzili z koksem, że wkrótce przegonili nawet część tych rewolucyjnych wspólnot.

Można było zresztą przewidzieć że aktywizacja nowoczesnych świeckich [tj. świeckich działaczy] jako motoru postępu i dogonienia świata tak się skończy. W końcu "normalny" "zwykły" świecki nie ma parcia na ambonę czy pulpit, dlatego kolektywy jakie powprowadzano by konsultować nowe liturgie i przydzielać w nich role w większości skupiły świeckich progresywistów. Podobnie, już średnio rozgarnięty umysł mógł przewidzieć jak skończy się wybór jako punktu odniesienia młodzieży, zwłaszcza po rewolucji obyczajowej lat 60-tych XX w. Stworzono samonapędzające się perpetuum mobile pędzące coraz szybciej do wyimaginowanego tajardowskiego punktu omega (a faktycznie do przepaści chaosu). Hamulcowych: tych z zewnątrz, którzy chcieli podejść uczciwie do rzeczywistości (czyli kontrrewolucjoniści, np. M. Lefebvre) tj. nie odgrywać roli koncesjonowanych zawiadowców linii (przed czym przestrzegał św. Pius X w Pascendi) czy tych wewnątrz, którym sam pociąg jako taki (i kierunek jazdy) odpowiadał, i sami go do drogi przyszykowali, ale od prędkości zaczęli dostawać choroby lokomocyjnej i próbowali stawiać jakieś semafory (czyli konserwatyści np. J. Ratzinger) wyklęto albo odsunięto.

Co do tego jak wprowadzano rewolucję liturgiczną w Polsce i jakie były już w latach 60-tych XX w. założenia zmian - por. np.
wordpress.com/…anciszek-blachnicki-czyli-ceremoniarz-tysiaclecia/

wordpress.com/…iczni-taboryci-czyli-o-ks-blachnickim-raz-jeszcze/

wordpress.com/2021/09/18/f-blachnicki-i-rewolucja-w-kosciele/